1.3 MPI nestaruje, cvakání relátka, žhnoucí kontrolka mazání

Odeslat odpověď

Ověřovací kód
Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl.
Smajlíci
:hledej: :ot: :D :) ;) :( :o :hlava: :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :@: :alien: :cyclops: :pig: :pr: :pale: :scratch: :salut: :cat: :rendeer: :king: :queen: :joker: :jocolor: :flower: :thumleft: :thumright: :puker: :brilsmurf: :bigsmurf: :shaking2: :elephant: :rambo: :hockey: :thumbdown: :dj: :safe: :chef: :baseball:
Zobrazit další smajlíky
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: 1.3 MPI nestaruje, cvakání relátka, žhnoucí kontrolka mazání

Re: 1.3 MPI nestaruje, cvakání relátka, žhnoucí kontrolka ma

Příspěvek od vaclavik.zahradka » pát 09. úno 2018 7:33:35

Závada se objevovala občas, auto třeba 3 dny startovalo bez problémů a pak nešlo klidně dvě hodiny nastartovat. A tak se závada hledala velmi špatně a výsledek byl vždy nejistý, nemohl jsem vědět, zda se závada opravdu odstranila nebo má auto zrovna své světlejší dny kdy to zrovna nezlobí. Ale na doporučení jsem v pondělí vyměnil elektrickou část spínací skříňky a od té doby proběhla spousta startů bez jediného problému. A tak se pomalu odhodlávám s radostí oznámit, že závada byla odstraněna. Tímto chci poděkovat za rady ferdamravenec.

Re: 1.3 MPI nestaruje, cvakání relátka, žhnoucí kontrolka ma

Příspěvek od ferdamravenec » ned 04. úno 2018 20:01:18

tak to může být spínačkou , nebo vodou v pojistkovce

Re: 1.3 MPI nestaruje, cvakání relátka, žhnoucí kontrolka ma

Příspěvek od vaclavik.zahradka » ned 04. úno 2018 12:02:05

Tak jsem zkusil odpojit kabely od cívky startéru a mazání prosvěcuje dál.

Re: 1.3 MPI nestaruje, cvakání relátka, žhnoucí kontrolka ma

Příspěvek od vaclavik.zahradka » ned 04. úno 2018 2:08:01

Děkuji za nabídku pomoci, bohužel je to dost z ruky. Myslíte že by mohla být špatná i když startér normálně točí motorem? Je nějaká možnost jak to zjistit když nemám jinou cívku na vyzkoušení?

Re: 1.3 MPI nestaruje, cvakání relátka, žhnoucí kontrolka ma

Příspěvek od ferdamravenec » ned 04. úno 2018 1:18:34

může být špatná cívka startéru , přijeď vyřešíme to

1.3 MPI nestaruje, cvakání relátka, žhnoucí kontrolka mazání

Příspěvek od vaclavik.zahradka » sob 03. úno 2018 23:00:32

Dobrý den. Mám problém se startováním felicie 1.3 MPI, kdy se auto chová divně. Někdy nastartuje okamžitě na otočení klíčku úplně bez problémů a někdy, poslední dobou hodně často se stává, že při startování startér točí motorem, z pojistkové skříně se ozývá pravidelný zvuk cvakání relátka a motor ani neškytne. Po několikátém pokusu, když mám štěstí a relátko nezačne při startování cvakat motor naskočí a auto pak jede úplně bez problémů. Další startování je sázka do loterie... Byl jsem v servisu, tvrdily že relátkem to není, prý cvaká odlehčovací relé a to je normální. Na diagnostice nic nenašli. Měl jsem už 8 let starou baterii na které jsem v klidu naměřil 12.3 V a tak jsem pro jistotu koupil novou. Ta má klidové napětí 12.8 V a dobíjení je v pořádku (14 V). Startování zlobí dál. V jiném servisu mi poradily, ať vyměním elektrickou část spínací skříňky (voříšek s kontakty), že to múže být tím. Tak to chci po víkendu v pondělí koupit a vyměním to. Ale teď ve tmě jsem objevil další problém, u kterého nevím, zda by mohl souviset s tou spínací skříňkou, popřípadě se špatným startováním. Když vypnu klíček je všechno v pořádku, ale jakmile zapnu nějaký spotřebič při vypnutém klíčku (třeba stropní světýlko, světýlko v kufru, parkovací světla), začně žhnout kontrolka mazání. Po vypnutí spotřebiče zase pomalu zhasne. Obávám se, jestli tam není nějaký jiný problém, třeba zkrat nebo tak něco... Děkuji moc za každou radu.

Nahoru

cron