FELICIA posilovač riadenia

Často Kladené Dotazy :-)
Yanna

FELICIA posilovač riadenia

Příspěvek od Yanna »

S priateľom uvažujeme o kúpe FELICIE. Chcem sa vás opýtať, čo si myslíte o posilovači riadenia vo FELICII? Nie som dáky veľmi skúsený šofér, zatiaľ som jazdila len na autách s posilovačom, tak sa toho trochu bojím, či to zvládnem. Potrebovala by som niekoho názor kto s tým má skúsenosti. Ďakujem!
stony - FK

Re: FELICIA posilovač riadenia

Příspěvek od stony - FK »

No jestli si holka co měří 160 cm a váží 60 kilo, tak o feldě bez posilovače ani neuvažuj.
No řízení v dešti a v zimě zvládněš, ale u parkování na suché vozovce nemáš šanci.
Navíc felda má často sedátko dost nízko, a malé holky v ní skoro nevidí na cestu. Takže posilovač + výskově nastavitelné sedadlo.

Určitě kupte nějakou 1,6 MPI s posilovačem a klimou.
Pokud nechcete klimu a posilovač, tak je lepší zase koupit 1,3 MPI.
Máte už nějakou představu?
Duket - FK

Re: FELICIA posilovač riadenia

Příspěvek od Duket - FK »

Přítelkyně měří 160-170cm, váží 55Kg. A s mojí felinou bez posilovače jezdí normálně, a to začínala, a sama má auto s posilovačem. 8-)
Martin_Happy - FK

Re: FELICIA posilovač riadenia

Příspěvek od Martin_Happy - FK »

Přítelkyně má 164cm a 58kg a jezdí s Felicií naprosto v pohodě. Ani při parkování si nestěžuje. Spíš má problém kvůli kratším rukou a zatuhlé kvedlačce zařadit zpátečku
vlastovka - FK

Re: FELICIA posilovač riadenia

Příspěvek od vlastovka - FK »

Já mám Felicii s posilovačem a za nic bych neměnil. Jednou jsem jel s kamarádovou a při výjezdu u supermarketu jsem pravoúhlou zatáčku nevybral a přejel do protisměru. Také je podle mne jízda s posilovačem bezpečnější. Třeba na sněhu, ve smyku nebo když je potřeba se na poslední chvíli vyhnout překážce. Bez posilovače bych zřejmě musel jezdit pomaleji.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: FELICIA posilovač riadenia

Příspěvek od Maty »

to je zas kec :D ... obzvlášť na sněhu jde řízení samo ;) ...to že přejedeš do protisměru akorát značí to, že málo točíš volantem :P

Ale jinak posilovač je dobrej u 1,9 (težkej motor), u 1,6 slaboši ;) a u 1,3 je celkem zbytečnej
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: FELICIA posilovač riadenia

Příspěvek od Ivarek »

Zase na druhou stranu proč se zbytečně namáhat... ;)
Je to prostě vývoj...stejně jako posilovač brzd,synchrony v převodce atd.
West - FK

Re: FELICIA posilovač riadenia

Příspěvek od West - FK »

posilovač jednoznačne ano. kratšie prevody riadenia, nenatočíš sa toľko s volantom pri parkovaní. radí sa medzi aktívne bezpečnostné prvky vo vozidle. pre bežného užívateľa len výhody.
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: FELICIA posilovač riadenia

Příspěvek od Honza_t »

Ale pro nás co se rádi svezeme rychle je na prd. Zpětná vazba skoro žádná, bez serva člověk cítí naprosto přesně co se děje. Jediná výhoda menší kroucení volantem, ale to řeší strmější pastorek nebo vykuchaný servo ;)
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: FELICIA posilovač riadenia

Příspěvek od Rambo-x »

Nevím co si všici stěžujete na feldu bez serva....žigula na ně,tam by pochopili,a už na věky by jim felda bez serva připadala jako rajská zahrada :D :D
Ne vážně jako,přítulkyně měří sotva 160cm a štíhlá jak proutek ale že by měla problémy felicii bez serva řídit to teda ani omylem :hlava:
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: FELICIA posilovač riadenia

Příspěvek od ferdamravenec »

měli by zkusit š 1000 / 100 / 120 a do kufru čtyři pytlr cementu (ne tyhle pytlíky25kg ale 50)
endround
Příspěvky: 204
Registrován: sob 03. říj 2009 19:26:24
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: FELICIA posilovač riadenia

Příspěvek od endround »

Řikal jsem si to samí než jsem ho minulej měsíc nainstaloval :P
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: FELICIA posilovač riadenia

Příspěvek od 103457 »

Přesně tak, když neokusíš nemůžeš hodnotit. A proto jsou diskuze těchto typů k ničemu, jelikož?
bezservaři budou tvrdit servařům, že je to zbytečné mít servo
1,3kaři 1,6kařům, že jim to jede dobře i s 1,3kou
a bezklimatizáci klimatizákům že jim teplo není.
:lol: :lol: :lol: :lol:
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: FELICIA posilovač riadenia

Příspěvek od Rambo-x »

Já ale neříkám že servo je zbytečnost nebo že je to mrhání penězi....spíš jsem chtěl poukázat na to,že komu se zdá řízení bez serva na feldě těžké,tak asi ještě neokusil nic´´lepšího´´.....když jsem si půjčil strejdovoj žigula,šestnáctistovka v bezvadným stavu,když jsem usednul za volant a chtěl točit jednou rukou jako ve feldě,tak jsem krutě narazil,s plným kufrem a ve dvou lidech zaparkovat to teda byl výkon hodný posilovny,nechápu jak s tím může strejda točit,po několika infarktech a když se sotva hýbe
Tím pádem se mi zdají bezpředmětné komentáře typu že holka s feldou neotočí atd... otočí,jen je to míň pohodlný,v těch dobách žigulů taky jezdili ženský a taky s tím museli točit
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: FELICIA posilovač riadenia

Příspěvek od 103457 »

Dřív ženský taky chodily na náměstí do kašny pro vodu a vidíš dnes nějakou s putnou?
Pokrok nezastavíš. ;)
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: FELICIA posilovač riadenia

Příspěvek od Rambo-x »

Vím že je to odpověď mimo téma,ale někdy by to neuškodilo nikomu.... :lol:
Odpovědět