Klíče, zámky a vše okolo

vybavení a úpravy interiéru atd.
DONGRES

Re: Zaseklý startovací klíček

Příspěvek od DONGRES »

Jurka píše:Na sto procent spínačka...stojí asi 240Kč...to kam strkáš klíč je mechanická část a ještě zatím pokračuje další váleček a to je elktrická část a ta se skládá snad z milionu malinkých součástek...postupně se to mrví a nakonec neotočíš klíčkem vůbec... jde přesně o toto: http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... dd6da18436
Uživatelský avatar
Danis
Příspěvky: 518
Registrován: ned 10. pro 2006 18:24:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaseklý startovací klíček

Příspěvek od Danis »

Ahoj všem, svůj dotaz vložím sem, neboť se to týká tohoto tématu a o co vlastně jde:
Felicia 8/97 s origo imo, nikdy nic neměněno a nedoděláváno. Klíček strčím do zapalování a normálně otočím a nastartuji, vše bezproblémově. Ale když chci vypnout motor a vrátit klíček do polohy 0, tak to je na poprvé nemožné. Musím s ním v zámku spínačky lehce lomcovat a pak se umoudří a já hýbnu klíčkem a motor vypnu. Četl jsem tady, že spínačka je ze dvou částí - mechanická a elektrická. Která se bude u mě měnit a kolik stojí orig. díl ve Škodovce? Kouknětě se mi prosím někdo do ETKY? A jak s klíčem? Nechám tenhle současný (pozn.: vlastním všechny klíče k autu včetně štítků, tak bych nerad měl ke spínačce jiný)?
Děkuji předem
Škoda Felicia Combi LXi - 1.3 MPi, r.v. 1997
2x airbag, alu kola 14" Magic2 vč. rezervy, parkovací senzory, folie 3M
Škoda Fabia Combi Ambiente - 1.2 TSI, r.v. 2011
6x airbag, alu kola 15" Antares, parkovací senzory, klima, ABS+ASR+ESP+asistent rozjezdu do kopce, SUNSET
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaseklý startovací klíček

Příspěvek od 103457 »

S klíčem nic dělat nemusíš, oříšek podle etky stojí cca 300,-Kč
Uživatelský avatar
Danis
Příspěvky: 518
Registrován: ned 10. pro 2006 18:24:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaseklý startovací klíček

Příspěvek od Danis »

Díky za odpověď
Škoda Felicia Combi LXi - 1.3 MPi, r.v. 1997
2x airbag, alu kola 14" Magic2 vč. rezervy, parkovací senzory, folie 3M
Škoda Fabia Combi Ambiente - 1.2 TSI, r.v. 2011
6x airbag, alu kola 15" Antares, parkovací senzory, klima, ABS+ASR+ESP+asistent rozjezdu do kopce, SUNSET
Francis - FK

Proč jsou u Felicie 2 klíče? zapalování + nádrž . .

Příspěvek od Francis - FK »

Mám dotaz... asi hloupý . . ale jáký je důvod, že víčko nádrže má jiný zámek, než dveře, kufr a zapalování? Víčko nádrže není od jiného auta . . .

Viděl jsem to u hodně aut . . .

U Renaulta mam jeden klíč na vše . . .

Děkuji za odpověď. . . .
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsou u Felicie 2 klíče? zapalování + nádrž . .

Příspěvek od emilio52 »

Asi někdo už měnil víčko nebo zámky. ;)
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
jhdown - FK

Re: Proč jsou u Felicie 2 klíče? zapalování + nádrž . .

Příspěvek od jhdown - FK »

když není víčko nádrže z jiného auta tak je koupené nové .. proto jiný klíč
Uživatelský avatar
jezek
Příspěvky: 2183
Registrován: stř 07. lis 2007 18:32:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsou u Felicie 2 klíče? zapalování + nádrž . .

Příspěvek od jezek »

Francis píše:...U Renaulta mam jeden klíč na vše...


Šťastní z nás i u Feldy :P (mam 2x 1997)
Krátká 1.3MPi GLXi rally red
Krátká 1.6MPi GLX modrá hlubinná metalíza
Tady na foru
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsou u Felicie 2 klíče? zapalování + nádrž . .

Příspěvek od 103457 »

Je to fáma ještě z dob favořitů, kdy někdo vymyslel, že se může stát, když si někdo vyhlídne tvoje auto, nejdřív ti ukradne víčko nádrže, podle něj si nechá udělat klíč, pak přijde k tvému autu, odemkne si a odjede. :? :o
Marty_pv - FK

Re: Proč jsou u Felicie 2 klíče? zapalování + nádrž . .

Příspěvek od Marty_pv - FK »

U feldy je to navíc udělaný tak, že klíčkem vyrobeným podle víčka nádrže neotevřeš auto (tohle fáma není, info přímo od škodovky ale nevzpomenu si kde jsem to četl)
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsou u Felicie 2 klíče? zapalování + nádrž . .

Příspěvek od smrcek »

Já mám víčko vyměněné přesně kvůli fámě jak psal 103457 - ale jistota, je jistota :lol: Na to občasné tankování mě jeden klíč navíc nezabije ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
PJDefort - FK

Re: Proč jsou u Felicie 2 klíče? zapalování + nádrž . .

Příspěvek od PJDefort - FK »

Marty_pv píše:U feldy je to navíc udělaný tak, že klíčkem vyrobeným podle víčka nádrže neotevřeš auto (tohle fáma není, info přímo od škodovky ale nevzpomenu si kde jsem to četl)


děda měl taky jiný víčko nádrže na Favoritu kvůli tomuhle :D jinak to že klíček nevyrobíš podle víčka nádrže už nešlo u Favoritů od modernizace v 93tim..
Uživatelský avatar
Drahoš
Příspěvky: 2123
Registrován: pon 27. lis 2006 15:31:42
Bydliště: Sušice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsou u Felicie 2 klíče? zapalování + nádrž . .

Příspěvek od Drahoš »

Dva klíče jsou ještě v pohodě. Vzpomínám na služební feldu: Zapalování, dveře, kufr a nádrž. Takže celkem 4. Člověk chodil jak kastelán :lol:
Bylo: Škoda Felicia 1.6 MPi viewtopic.php?f=16&t=2523
Je: Seat Leon cupra R 1.8T
Francis - FK

Re: Proč jsou u Felicie 2 klíče? zapalování + nádrž . .

Příspěvek od Francis - FK »

Drahoš: :D :D :D :D

A vsadim se, že když jsi chtěl otevřít auto, tak to byl až ten čtvrtej klíč . . . když nastartovat, tak taky ten čtvrtej . . :D Pokud jsi je teda neměl označený :D
Uživatelský avatar
Drahoš
Příspěvky: 2123
Registrován: pon 27. lis 2006 15:31:42
Bydliště: Sušice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsou u Felicie 2 klíče? zapalování + nádrž . .

Příspěvek od Drahoš »

Od zapalování byl označenej, ale ty ostatní byla loterie :D
Bylo: Škoda Felicia 1.6 MPi viewtopic.php?f=16&t=2523
Je: Seat Leon cupra R 1.8T
nebulus - FK

Re: Proč jsou u Felicie 2 klíče? zapalování + nádrž . .

Příspěvek od nebulus - FK »

Ja mám od 4 zámkov 3 klúče a to na nádrži pre istotu zámok vôbec nemám :D . Chaos nenastáva, lebo od zapalovania je hrubší s immo a vzadu je favoriťácky klúč.
Uživatelský avatar
mako
Příspěvky: 436
Registrován: pát 15. srp 2008 16:44:12
Bydliště: [SK] - ZM
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsou u Felicie 2 klíče? zapalování + nádrž . .

Příspěvek od mako »

já mám jeden od řidič dveří + zapalování, druhý od spolujezdec dveří, víčko zamknout nejde a na kufru se zámek zaseknul a nejde odemknout :lol:
VW passariantion+VW felicia diesel power
ex-felicia GLXi 1,3MPi 1997 Red-Hot-chilli, ex-felicia LXi 1,4mpi 1996 White candy
Wosa - FK

Kopie klíče

Příspěvek od Wosa - FK »

Zdravim, nevěděl jsem, kam to přesně zařadit, tak jsem to hodil sem.

Chtěl jsem se optat, chci si udělat kopii klíče, ale problém je v tom, že mám imobilizer. Když otevřu krytku klíče, tak je tam malej čip. No a všude mi řikaj tak 800kč a víc (největší frajer byl jeden dědek v Globusu na černém mostě, ten mi řekl rovnou 1290 kč :-D )
Nemáte někdo typ, kdo by to udělal za levnější, nejlíp v Praze? Přecejen je lepší mít dva klíče, než jeden a 800 je docela dost...
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopie klíče

Příspěvek od 103457 »

Ahoj,
800,-Kč je dobrá cena já co se ptal tady u nás na západě, tak se cena pohybuje okolo 1.000,-Kč
Tak jsem to řešil tak, že jsem čip vyndal a vlepil ho do kroužku imo., který je navlečený na spínačce. Takže nyní nastartuji jakýmkoliv klíčem.
Nedělám si iluze, že kdyby chtěl feldu někdo ukrást, tak mu v tom imo. zabrání.
Wosa - FK

Re: Kopie klíče

Příspěvek od Wosa - FK »

To neni špatnej nápad, to mě nenapadlo. Asi to taky tak udělám.
Navíc - máš pravdu. Neni nic jednoduššího, než se dostat do feldy a odjet s ní, už určitě taky nebude problém.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopie klíče

Příspěvek od Atnarfus »

Už jsem to tu psal. Když jsem koupil manželce feldu, tak jsem dostal jenom jeden klíč.
Dojel jsem do škodováckého servisu, tam mi do druhého dne objednali origoš klíč a na počkání na parkovišti nastavili imobilizer (smazali všechny klíče a nastavili ty dva které mám)

Jo, stálo to taky 800Kč.
borlan - FK

Re: Kopie klíče

Příspěvek od borlan - FK »

Pokud by ses za pěknou cenu dostal k nějakému starému klíči s čipem, tak si necháš udělat jen klíč-železo a vložíš do něj ten čip. Pak si necháš od někoho ten klíč-čip přiřadit k tvému immo. Takhle se může naučit immo "poslouchat" několik různých čipů (nevím kolik, 4?6?).
nebulus - FK

Re: Proč jsou u Felicie 2 klíče? zapalování + nádrž . .

Příspěvek od nebulus - FK »

Otec má jeden od zapalovania ( bola KO spínačka ), druhý ( origo ) od predných dverí. Zamykanie nádrže sa pokazilo ešte keď auto bolo nové a na kufry odpadol ten plast okolo zámku a tým pádom je zámok nefukčný. Holt kvalita :scratch: A to má auto od novoty a má najazdené asi 50 000km.
Abdul - FK

Re: Proč jsou u Felicie 2 klíče? zapalování + nádrž . .

Příspěvek od Abdul - FK »

Kuwa to sú kombinácie. Ja mám jeden kľúč na všetko, síce felda má len 9 rokov.
nebulus - FK

Re: Proč jsou u Felicie 2 klíče? zapalování + nádrž . .

Příspěvek od nebulus - FK »

Ináč služobná felda NF sa držala dobre, 220 000km a stále iba jeden pôvodný kľúč. Akurát mi vypáčili zlodeji zámok u spolujazdca, ale to nebola chyba auta. Potom som mal od neho zvlášť kľúč.
Martin_Happy - FK

Re: Proč jsou u Felicie 2 klíče? zapalování + nádrž . .

Příspěvek od Martin_Happy - FK »

|Já mám vše na jeden klíč. A to i přes to, že mi jednou vypáčili zámek u řidiče. Nechal sem to opravit u dealera, protože víc klíčů sem měl na Golfu a bylo tlo na hov...
nebulus - FK

Re: Proč jsou u Felicie 2 klíče? zapalování + nádrž . .

Příspěvek od nebulus - FK »

Jeden klúč je samozrejme lepší, ale by sme museli čakať dva týždne a auto bolo treba.
Martin_Happy - FK

Re: Proč jsou u Felicie 2 klíče? zapalování + nádrž . .

Příspěvek od Martin_Happy - FK »

to je nějak dlouho, ne? my sme auto měli hotový dřív
Wosa - FK

Re: Kopie klíče

Příspěvek od Wosa - FK »

Problém je v tom, že zatim se mi nepovedlo sehnat klíč s IMO :?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopie klíče

Příspěvek od Atnarfus »

Tak to se divím. Felda má seriově montovaný imobilizer cca od roku 96. Ostatní auta od VW jsou na tom obdobně.
gepard - FK

Re: Kopie klíče

Příspěvek od gepard - FK »

Tak třeba já mám modelovej 96,smontováo někdy v tejdnu okolo Vánoc,mam GLXi a imo nemám...naopak kamarád,co jí má ještě o půl roku starší IMO má...
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopie klíče

Příspěvek od Atnarfus »

U starších felicií to byla snad příplatková, nebo jaká výbava. Později to začali dávat do všech. Datum nevím.
Wosa - FK

Re: Kopie klíče

Příspěvek od Wosa - FK »

podle mě asi příplatková, ale já mám LX holotu a IMO mám.. ale v dobovém ceníku bylo napsano:

Imobilizér - standard

Tak nevim no.. jde asi taky o to, ze kdy je.. nebo dle přání zákazníka
Patton - FK

Zlomený klíč ve spínací skříňce

Příspěvek od Patton - FK »

Zdar,
mam velký problém zlomil sem klíč v zapalovací skříňce!!! Ten zlomenej kus nemůžu vyndat, co mam dělat poraďte někdo prosím. :( :( :( :( :(
JAWAEVO - FK

Re: Zlomený klíč ve spínací skříňce

Příspěvek od JAWAEVO - FK »

žeby vymeniť spínačku ?
Vit125
Příspěvky: 86
Registrován: ned 30. srp 2009 18:47:22
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlomený klíč ve spínací skříňce

Příspěvek od Vit125 »

zkusil bych zespodu sundat spinačku, aby zustala samotná fabka v který je klíč a pak zespodu klíč vyšťouchnout
Uživatelský avatar
ramelow
Příspěvky: 3
Registrován: pát 19. čer 2009 20:53:36
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlomený klíč ve spínací skříňce

Příspěvek od ramelow »

To samé se mi stalo u zámku dveří.
Zalomený kousek se mi podařilo vytáhnout obyčejným spínacím špendlíkem bez problémů.
xXxTRA - FK

Re: Zlomený klíč ve spínací skříňce

Příspěvek od xXxTRA - FK »

na vytahovani klicu doporucim magnet z hard disku... ale chce to cvik
pazduch - FK

Spínačka M98

Příspěvek od pazduch - FK »

Ahoj kluci, mám tu spínačku na frézovaný klíč z New Face od které nemám klíče a zajímalo by mě, jestli se dá předělat na jiný klíč. :) Díky
Naposledy upravil(a) Jura_Favorit dne pát 24. čer 2011 14:09:03, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeno - viz. bod č. 3 Pravidel pro vkládání příspěvků!
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Klíče, zámky a vše okolo

Příspěvek od ferdamravenec »

to víš že jde , můžeš i sám nebo v zámečnictví
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Klíče, zámky a vše okolo

Příspěvek od Vasek »

jo, předělat to jde i doma, akorát je velká šance, že nebudeš mít potřebný šoupátka. Je jich tušim 9 typů (jsou očíslovaný) a do zámků se dávaly různý kombinace. Měl bys fakt velký štěstí, kdyby jsi v tý spínačce měl použitý stejný jako v zámku, podle kterýho to chceš předělat. Asi nejjednoduší by to bylo vzít z tvýho starýho rozbitýho zámku a šoupátka tam přendat ve stejném pořadí. Neni to nic náročnýho, je to spíš takový hraní si.
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
pazduch - FK

Re: Klíče, zámky a vše okolo

Příspěvek od pazduch - FK »

Zkoušel jsem to rozdělat ale nevím jak se do toho dostat. Sundal jsem akorát tu část, co ovládá elektriku, ale samotnou vložku se mi nepodařilo rozdělat. Mám totiž od auta dva různé klíče a jednu spínačku navíc bez klíče a rád bych měl jeden jediný klíč :D

edit: tak se mi podařilo sundat plech na straně té elektrické části, ale nemůžu vytáhnout samotnou vložku ven
Invisible1988 - FK

Re: Klíče, zámky a vše okolo

Příspěvek od Invisible1988 - FK »

Chci se zeptat.Chtěl bych si koupit nový víčko nádrže protože se mě v tom stávajícím rozbil zámek a prostě at točím klíčem na jakoukoliv stranu prostě nezamkne.Taky bych chtěl nový zámek na 5-ty vrata protože předchozímu majiteli se tama chtěl někdo vloupat do auta a zámek je v poloze zamčeno jdou tedy 5-ky otevřít přes páčku u řidiče.Ale jde mi o to,jak to udělat když dám nový zámek na 5-tý vrata a nový víčko na nádrž abych pořád měl jen 1 klíč a to ten stávající co funguje do dveří a do spínačky.Lze to nějak udělat?Co všechno bych musel vzít sebou do nějakého zámečnictví?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Klíče, zámky a vše okolo

Příspěvek od ferdamravenec »

musíš si to donést do zámečnictví kde ti to předělají , nebo poud to mají tak to tam i koupit
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Klíče, zámky a vše okolo

Příspěvek od 103457 »

5tý vrata nezamykám, respektive nemám na nich zámek, mám odskok na DO
viewtopic.php?f=16&t=14#p448223
A nádrž rovněž nezamykám, snažím se tím předejít tomu, že mi hnědočeši vyrvou nebo přeříznou trubku od hrdla ve snaze dostat se do nádrže. Možná by to stálo za zvážení. ;)
jinak, jak psal kolega, zámky se daj přestavit na jeden klíč, v nějakém lepším klíčnictví ti to udělaj.
borlan - FK

Re: Klíče, zámky a vše okolo

Příspěvek od borlan - FK »

Prostě vezmeš to nový víčko a ten novej zámek + současnej klíč a oni to spasujou. Mně to dělali na počkání...teda jako jsem to tam dal, šel se na 30min projít a vyzvedl...
biker610i - FK

Strata kluca

Příspěvek od biker610i - FK »

caute stratil som jediny kluc od mojej feldy 1.9 ktory som mal. a chcel by som iba vediet ze ci mi v pohode podla VIN v skoda servise dodaju druhy alebo musim vymenit zamky + spinacku. ten kluc nemal ziadny imobilzer ani DO. bol to ten starsi s vonkajsim frezovanim
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Klíče, zámky a vše okolo

Příspěvek od emilio52 »

Podle VIN asi ne ,jestli máš uložený takový štítek co býval u klíčů tak na něm je kod a podle něj ano ,jinak asi nový zámky .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
goodFela - FK

Re: Klíče, zámky a vše okolo

Příspěvek od goodFela - FK »

Klucí, máte někdo tip jak rozebrat spínačku za účelem přestavění na jinej klíč? Vyndal jsem všechny červíky, vložka se hýbe, ale nemůžu to prostě rozebrat :(
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Klíče, zámky a vše okolo

Příspěvek od ferdamravenec »

takže tady je pár fotek : http://pvdferdamravenec.rajce.idnes.cz/Zamky

zespoda spínačky jsou takový kolečka , na foto 1 , jsou to zalamovací šrobky M3 ostrým šroubováčkem za pomoci úderů do něj , je povol a vytoč , uvidíš co je na foto 2 (už je to trochu vykuchaný ) , vytočil jsi i zalomený šroubek (někdy je tam červík) ? na foto 3 , pak už to jde vysunout foto 4
Odpovědět