vzpěry pátých dveří (výměna)

vybavení a úpravy interiéru atd.
Pája

vzpěry pátých dveří (výměna)

Příspěvek od Pája »

Zdravím všechny,

chystám se na výměnu vzpěr pátých dveří. Hlavu už mám otřískanou docela dost :) Chci se jen zeptat, zda je výměna jednoduchá nebo mám počítat s nějakým zádrhelem.

Díky
Pája
Barvas - FK

Re: vzpěry pátých dveří (výměna)

Příspěvek od Barvas - FK »

Je to jednoduché. V každým případě tam kup to co tam má být a samozřejmě nové. Síla těch vzpěr je podle váhy dveří, takže nedoporučuji nějaké experimenty s náhražkama.
smazany clen - FK

Re: vzpěry pátých dveří (výměna)

Příspěvek od smazany clen - FK »

Jde to v pohodě, jen ty dveře jsou zatra těžký, já tam vrazil smeták jako podpěru a vzpěry za pár minutek vyměnil. největší problém byl najít tu pružnou sponku která mi vylítla z ruky :D
Frank
Příspěvky: 48
Registrován: ned 07. říj 2007 10:59:22
Bydliště: Chotusice
Kontaktovat uživatele:

Re: vzpěry pátých dveří (výměna)

Příspěvek od Frank »

Je to chvilka práce a nic to není.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: vzpěry pátých dveří (výměna)

Příspěvek od Atnarfus »

Ty pružné spony to nechce dolovat ven, to pak lehko odlítnou a navíc se často poškodí plast ve kterém sedí.
Vzpěru prostě z kulového čepu jenom vyškubneš a novou vzpěru tam zase jenom namáčkneš.
smazany clen - FK

Re: vzpěry pátých dveří (výměna)

Příspěvek od smazany clen - FK »

Barvas píše:Je to jednoduché. V každým případě tam kup to co tam má být a samozřejmě nové. Síla těch vzpěr je podle váhy dveří, takže nedoporučuji nějaké experimenty s náhražkama.

Přesně tak.Já si ještě u fáčka koupil nějakou druhovýrobu z Turecka a bylo to ještě horší,než s těmi opotřebovanými.Někdo je doporučoval dát vzhůru nohama,ale mě to teda nepomohlo.Jinak jestli máš pomocníka,kterej ty dveře přidrží,tak je postupně vyměníš i bez smetáku. :lol:
Kalfa - FK

Re: vzpěry pátých dveří (výměna)

Příspěvek od Kalfa - FK »

Zdravím, mám takovej dotaz, budu muset měnit vzpěry, ale na kufru mám křídlo ne moc velký, ale malý neni, tak bych potřeboval nějaký vzpěry, který maj sílu to vytáhnout až nadoraz, poradíte kde je sehnat?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: vzpěry pátých dveří (výměna)

Příspěvek od Atnarfus »

Přímo na originál vzpěrách je napsaná síla. Zkus se zeptat ve škodovce jestli nemaji nějaké silnější na jiné auto.
Druhovýrobu se ani nenamáhej kupovat, škoda peněz. Síla je vždy malá nebo velká, nikdy akorát. Tlumení chodu to je škoda mluvit. Navíc to teče a pod.
Naposledy upravil(a) emilio52 dne pát 07. lis 2008 10:37:25, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: vzpěry pátých dveří (výměna)

Příspěvek od 103457 »

Kalfa
Na předešlé feldě jsem řešil to samé a nakonec jsem použil ze Scorpia, jsou přibližně stejně dlouhé, upevnění je naprosto shodné a navíc mají v sobě tlumení, takže ikdyž pustíš dveře, tak nahoře nenarazí na tvrdo, ale pomalinku se zbrzdí. ;)
Kalfa - FK

Re: vzpěry pátých dveří (výměna)

Příspěvek od Kalfa - FK »

Díky za reakce...

ty ze Scorpia si kupoval origo nové u dealera? Kterej ročník to je Scorpia? předpokládám že Combi
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: vzpěry pátých dveří (výměna)

Příspěvek od 103457 »

Z vrakoviště, r.v. 1988 a byl to hatchback.
Je jich všude plno, teda myslím aut a tlumiče zadních dveří seženeš je za pár korun.
Xfanthom - FK

Re: vzpěry pátých dveří (výměna)

Příspěvek od Xfanthom - FK »

Moje vzpěry fungujou za tepla normálně, ale jak je zima nebo ráno lezu do auta otevřu kufr, dveře vyletěj jako bláznivý a skoro až vyletěj z pantů. Prostě ty vzpery maj sílu udržet, ale za studena nezpomalujou. Jak se auto ohřeje tak OK.... dělá to všem nebo jen mě? .... abych nekoupil nový a nedělalo to samý. Dik za re :arrow:
Taresz - FK

Re: vzpěry pátých dveří (výměna)

Příspěvek od Taresz - FK »

Ja to mám také isté ale neviem ci je to normálné. :)
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: vzpěry pátých dveří (výměna)

Příspěvek od Atnarfus »

Normálně to funguje bez ohledu na teplotu. Ať je třicet nad nulou, nebo dvacet pod, tak nepozoruju rozdíl v chodu vzpěr.
U druhovýroby se dějí různé věci.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: vzpěry pátých dveří (výměna)

Příspěvek od 103457 »

To mě na předešlý feldě fungovaly obráceně, v létě OK a v zimě skoro nedržely dveře, proto jsem dal ty ze Scorpia.
A jestli jsou plynový, tak je to nelogické, že ti v zimě chodí lépe než v létě- :o
smazany clen - FK

Re: vzpěry pátých dveří (výměna)

Příspěvek od smazany clen - FK »

To ja ted resim taky, pres asi 4 lety jsem koupil nahrady a v lete (prvni rok) to letelo nehoru tak, ze se vytrhly zavity v tech plastovych uchytkach na vzperach (a kamosovi nasledne spadly dvere na hlavu). Ted to tak tak dvere drzi a pri otevirani se dru ja.

Resim teda jestli zkusit jinou nahradu (jineho vyrobce) nebo koupit "original", ale nevim, jaka to ma byt znacka, skodovka to od nekoho pry bere. Nevite nekdo?

diky
Uživatelský avatar
Mylen
Příspěvky: 114
Registrován: sob 08. črc 2006 19:19:36
Bydliště: Prešov

Re: vzpěry pátých dveří (výměna)

Příspěvek od Mylen »

aku znacku vzpier odporucate ? original maju dlzku 55cm, kamos mi zohnal nahrady VIKA ale tie su kratsie (cize kufor je menej otvoreny a zamok mam blizko pri hlave :D, pri otvorenom kufri) ale prilis to vystreli hore, dobre, ze to clovekovi ruky nepolame... mate niekto nejaku dobru znacku ? origo v skodovke stoja kolko nevie niekto ?
Dik za odpovede ;)
Felicia 1.3MPi LX ;-)
Odpovědět