Vytáhnutí spínačů

vybavení a úpravy interiéru atd.
sisin - FK

Vytáhnutí spínačů

Příspěvek od sisin - FK »

Je to asi pro vás banální věc,ale ...... Chci vydělat spínače světel,mlhovky,rozmražování zadního skla atd.prostě ty čudlíky,ale když jsem to zkoušel vyndat tak to nešlo a vypadao to,že to křupne.
MagicanBlack - FK

Re: Vytáhnutí spínačů

Příspěvek od MagicanBlack - FK »

Nekřupne.. Jdou vyndat i rukou.. Ale jde to blbe.. Chce to pod to neco strcit a pomalu vytahnout. Tak to dělám já... Jde to krásně
sisin - FK

Re: Vytáhnutí spínačů

Příspěvek od sisin - FK »

No tak to zkusím znova,ale nějak to nešlo.Tahal jsem za to a zkoušel i vyklat,ale vůbes se tomu nechtělo.Nikdy to nebylo venku(r.v 96) tak kdo ví jak to bude zasr*ané,že to tak drží.A nebo jsem se zbytečně bál za to pořádně potáhnout.Uvidíme.
Rex - FK

Re: Vytáhnutí spínačů

Příspěvek od Rex - FK »

musíš to zezadu vypáčit. jsou tam plastové péra do protisměru. vem si dva ploché šroubováčky kterýma je zmáčkneš a pak je to hotové
sisin - FK

Re: Vytáhnutí spínačů

Příspěvek od sisin - FK »

Tak to jsem potřeboval vědět,to bych musel taky koupit třeba pak nové kdyby mi to nešlo a nebo bych to musel nechat někomu kdo má větší trpělivost.Doufám,že se tam k tomu ze zadu dostanu.Dík za ty spony
mause
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 19. led 2008 22:08:41
Bydliště: Kojetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytáhnutí spínačů

Příspěvek od mause »

No ja jsem to dělal včera... a moc to teda nešlo..:-( musela jít ven celá. (ten černej plast) pak jsem to odpojil a až na koleni při zapáčení šroubovákama to šlo... Mám to hezký modrý... ale zadní mlhovka nesvíti.. prostitutka.. budu to muset zase rozdělat:-(
bylo: felinka lechce poladěná...Myška
je: octule v kombajnu 1,9 tdi ALH zatím 66kw/90 hp + SPRINT 769...Chrochtadlo
:-)
http://www.youtube.com/watch?v=cIemgwmRgxk
Jawinka 350/638 -> 639
hranatá felicie - červený drak
Rex - FK

Re: Vytáhnutí spínačů

Příspěvek od Rex - FK »

no většinou to bez toho aby se netahala ven ta celá černá mrcha nejde. aspoň se to naučíte rozdělávat :) :)
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytáhnutí spínačů

Příspěvek od Tomas6 »

Rex:
Nemělo by to jít ven bez rozdělání,bo je tam ze zadu ještě zajištění.Takové dva dráty prostrčené přeš ty západky.
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
Rex - FK

Re: Vytáhnutí spínačů

Příspěvek od Rex - FK »

možná na staré feldě. ty nové to nemají. teda já tam nic neměl. jenom ty dvojité západky na každém vypínači
Uživatelský avatar
Ponman
Příspěvky: 2282
Registrován: stř 06. zář 2006 22:17:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytáhnutí spínačů

Příspěvek od Ponman »

Tomas6 píše:
Rex píše:no většinou to bez toho aby se netahala ven ta celá černá mrcha nejde. aspoň se to naučíte rozdělávat :) :)

Nemělo by to jít ven bez rozdělání,bo je tam ze zadu ještě zajištění.Takové dva dráty prostrčené přeš ty západky.

Presne,ja mam 96ku a ty dratky jsem tam mel taky ;)Jo ,spinac mlhovky.S tim jsem se taky jebal :evil: :D
Felda,to je auto!!!! Aspoň víš,že jedeš!!!
Rex - FK

Re: Vytáhnutí spínačů

Příspěvek od Rex - FK »

no jooo. staré feldy. tam se to rozpadalo tak to museli posichrovat :D :D :D :D

naše nové to už nepotřebovaly. holt kvalitnější matroš :) :) :)
Uživatelský avatar
Ponman
Příspěvky: 2282
Registrován: stř 06. zář 2006 22:17:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytáhnutí spínačů

Příspěvek od Ponman »

REX:
:evil: :evil: Chvastat se neumim :D :D :D ;)
Felda,to je auto!!!! Aspoň víš,že jedeš!!!
Rex - FK

Re: Vytáhnutí spínačů

Příspěvek od Rex - FK »

sranda néé :D :D :D
mause
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 19. led 2008 22:08:41
Bydliště: Kojetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytáhnutí spínačů

Příspěvek od mause »

No slovník u toho byl hezkej :-) 8-) Chtěl bych také poděkovat za návod Harrymu a krtkovi..
bylo: felinka lechce poladěná...Myška
je: octule v kombajnu 1,9 tdi ALH zatím 66kw/90 hp + SPRINT 769...Chrochtadlo
:-)
http://www.youtube.com/watch?v=cIemgwmRgxk
Jawinka 350/638 -> 639
hranatá felicie - červený drak
sisin - FK

Re: Vytáhnutí spínačů

Příspěvek od sisin - FK »

No ještě jsem to nezkoušel bo není nějak čas,ale jak to tady čtu tak si můžu připravit nějaké pilulky na nervy. Jěště štěstí,že nadávat umím kvalitně,ale asi to budu muset dělat někde v soukromí.Jsem zvědavý jestli budu muset vyhodit i tu černou svini a jestli to pak dám zase dohromady.tohle je moje páté auto a ty předešlé jsem vždycky trochu kuchal,ale pak se mi to nějak podařilo dát do původního stavu tak doufám,že to i teď dopadne stejně.Jak se do toho dám tak dám vědět s jakým výsledkem a kolik toho polámu.
mause
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 19. led 2008 22:08:41
Bydliště: Kojetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytáhnutí spínačů

Příspěvek od mause »

no bude muset:-) musíš si hrát:-) bacha na ty hříbky dole pod budíkama napřed spony na vrchu a pak dole.
bylo: felinka lechce poladěná...Myška
je: octule v kombajnu 1,9 tdi ALH zatím 66kw/90 hp + SPRINT 769...Chrochtadlo
:-)
http://www.youtube.com/watch?v=cIemgwmRgxk
Jawinka 350/638 -> 639
hranatá felicie - červený drak
borlan - FK

Re: Vytáhnutí spínačů

Příspěvek od borlan - FK »

Tak já ty spínače bez demontáže palubky nedostal ani náhodou! A po demontáži to taky nebyla sranda - musel jsem vzít velký sikovky a s citem zmáčknout přes ty západky aby se uvolnilo. Jinak ani náhodou, bylo to pěkně zatuhlý.

A ty hříbky jak píše maus - až uvolníš nahoře ty drátěný spony, tak šroubovákem dole opatrně vypáč ty hříbky, na každé straně jeden, jsou vražený v takovým gumovým pouzdře. Všechno jde dělat v klidu a s citem, šikovně naklopit, povytáhnout apod.). Já to zvládl i bez demontáže krytu sloupku volantu a volantu (dvouramenej, natočenej rovně), jen se musí oddělit přístrojovka od panelu ještě za volantem. Při montáži zase obrácený postup - vložit za volant částečně palubku, do ní pak zasadit přístrojovku, nacvakat konektory + náhon a to celé pak vsunout na konečné místo.
marek0021

Re: Vytáhnutí spínačů

Příspěvek od marek0021 »

nazdar, prestala mi svietit ziarovka vo vypinaci svetiel, ako mam vymenit tu ziarovku, a ako sa vlastne vybera ten cen cely vypinac, ja som dal dole len tu ciernu krytku a dalej neviem. dik
borlan - FK

Re: Vytáhnutí spínačů

Příspěvek od borlan - FK »

Jen sundat tu krytku ti asi nepomůže. Bude muset ven celej vypínač a to je výše popsaný. Mě odešel vypínač celej, tak jsem odšrouboval všechny šrouby jako při demontáži palubky-štítu přístrojů. Nic dalšího jsem neodpojoval, jen trochu odklonil ten panel abych se dostal zezadu k tomu spínači, odepnul konektor (a zajistil aby mě někam hluboko nezapadl) a pak odjistil ten spínač (má nahoře a dole takové pružné plastové packy, které dělají západku proti vytažení...ale prstama jsem to nezmáčkl ani náhodou...šroubovákama taky jebačka - musí se oba zároveň, mě se osvědčilo sevřít s citem sikovkama). Až ho budeš mít venku, tak může nastat druhá fáze - výměna té žárovky. Ale mě se moc nedařilo, není to totiž žárovka na prosté nasazení, je to tam nějak složitě na drátkách. Pokud to nevyřešíš kompletní výměnou spínače (dost drahé), tak zde pohledej postupy při výměně podsvícení ledkama...tam se inspiruj jak rozebrat spínač...
petassh

Re: Vytáhnutí spínačů

Příspěvek od petassh »

Ahoj!Chci se zeptat,mam Felicii r.v.96 a nemam podsvicene spinace a mam moznost si poridit podsvicene spinace a potreboval bych poradit jestli mi budou sviti.Dekuji moc za radu :)
smazany clen - FK

Re: Vytáhnutí spínačů

Příspěvek od smazany clen - FK »

proč by neměli, a kdyby byl problém tak natahnes dratky od neceho co je zaplý v poloze 1. zapalování :) vzdycky to nejak pude :)
Naposledy upravil(a) Maty dne pát 28. lis 2008 11:58:55, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
mr.Freak - FK

Re: Vytáhnutí spínačů

Příspěvek od mr.Freak - FK »

na kolik by vyšel ten novej spínač? (1ks)
borlan - FK

Re: Vytáhnutí spínačů

Příspěvek od borlan - FK »

Co já sem potkal funglovky, tak od 90,- (na Aukru, tj. + doprava cca 45,-) do 140,- (u nás v krámě). Celkem jsem se kroutil, ale nakonec jsem do toho šel...použitej bnude sice řádově levnější, ale zase nevím kolik má už za sebou...
Návštěvník

Re: Vytáhnutí spínačů

Příspěvek od Návštěvník »

tak to je radši vyndam a hodim tam nový 5mm diody než měnit 6 spínačů :(
Naposledy upravil(a) Maty dne pon 01. pro 2008 13:45:35, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
borlan - FK

Re: Vytáhnutí spínačů

Příspěvek od borlan - FK »

...pokud se jen řeší podsvícení, tak proč ne. Ale pokud hapruje funkce vlastního spínání, tak není moc jiných možností. Pravda, viděl jsem tu i lidi co si opravili-rozchodili...ale člověk se s tím bude piplat a pak stejně asi není jistota jak dlouho to bude zase makat. Na tom Aukru je to myslím rozumná cena těch 90,- když se jich koupí hejno + 1x doprava 45,-. Nebo nejlíp možnost osobního odběru, tedy bez dopravy...to je pak úplně ok. 140,- je opravdu moc...ale musel jsem tehdy rychle řešit (hlavní světla).
Odpovědět