Madlo ruční brzdy.

vybavení a úpravy interiéru atd.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Madlo ruční brzdy.

Příspěvek od 103457 »

Dneska jsem měnil středový tunel, stará tvář za novou a zjistil jsem, že nová felda má asi jiné madlo ruční brzdy, jelikož se mi na mojí ručku nevejde ten krycí plast z nového tunelu. Zatím jsem plast madla ručky oříznul, ale asi si vyberu nějaké nové madlo, jaké máte vy nebo jaké mi doporučíte, je víc druhů madel, myslím co do průměru ručky?
nemik - FK

Re: Madlo ruční brzdy.

Příspěvek od nemik - FK »

Já jsem přemýšlel že půjdu do madla co má uživatel Ladis. Velice se mi líbí! Nevíte z kterého auta je?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Madlo ruční brzdy.

Příspěvek od 103457 »

No tos mi teda poradil. :roll:
Uživatelský avatar
1.3MPi
Příspěvky: 167
Registrován: ned 02. bře 2008 15:49:08
Bydliště: Stredné Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Madlo ruční brzdy.

Příspěvek od 1.3MPi »

nemik píše:Já jsem přemýšlel že půjdu do madla co má uživatel Ladis. Velice se mi líbí! Nevíte z kterého auta je?

z octavie (ma to napisane v profile)
Škoda felicia 1.3MPi Lpg
smazany clen - FK

Re: Madlo ruční brzdy.

Příspěvek od smazany clen - FK »

nemik píše:Já jsem přemýšlel že půjdu do madla co má uživatel Ladis. Velice se mi líbí! Nevíte z kterého auta je?

Zdravím madlo co mám v autě je z Octavie I, akorát není kožené jako to na obrázku. Nedávno se mi podařilo sehnat úplně nové kožené madlo z Octavie II za 200 Kč, takže se chystám na výměnu.
Jedná se o tohle:
http://auto.asp2.cz/images/octavia2/kozena%20rucka.jpg
Bál jsem se že bude moc dlouhé a nepůjde nasadit kvůli zadní části středového panelu, ale je tam ještě asi 2 cm místa.
smazany clen - FK

Re: Madlo ruční brzdy.

Příspěvek od smazany clen - FK »

Nedávno jsem si koupil nové madlo a tak by mě zajímalo jak se sundá to staré origo??? zkjoušel jsem za to všelijak brát, točit, "rvát" a pořád nic:( poradí někdo?

jinak madlo je koupené uni .. takže počítam že se tam bude muset nějak dopasovat, přilepit nebo podobně... ale jde mi o to jak sundat to původní díky za rady
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Madlo ruční brzdy.

Příspěvek od Maty »

Někde jsem zde na fóru četl, že je potřeba pořádné síly (je to tam pouze naražené)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
smazany clen - FK

Re: Madlo ruční brzdy.

Příspěvek od smazany clen - FK »

no také jsem si to myslel ... že to tam bude jen naražený jenže at jsem tahal jak jsem tahal přišlo mi že tu ručku celou dřív vyrvu z podlahy než abych sundal madlo ... nemusí se napřed třeba vyšroubovat ten kolík uprostřed? ten co jistí brzdu ???
smazany clen - FK

Re: Madlo ruční brzdy.

Příspěvek od smazany clen - FK »

No už si to nepamatuju, ale myslím že ze spoda je takovej plastovej háček, který drží na ručce, tak strč zezadu pod to madlo šroubovák a pak to silou sundáš. Myslím. Už tam mám dlouho madlo z OII.
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne pon 20. říj 2008 8:55:39, celkem upraveno 2 x.
smazany clen - FK

Re: Madlo ruční brzdy.

Příspěvek od smazany clen - FK »

aha..dík.. zkusím to dneska odpoledne a dám vědět ;)
smazany clen - FK

Re: Madlo ruční brzdy.

Příspěvek od smazany clen - FK »

tak jsem to dneska sundal ...žádnej háček tam nebyl je to prostě jen nejspíš za tepla nasazovaný takže pomohla až hrubá síla..takže origo madlo zdeformovaný (to mě netrápí :D ) a nový je nasazený ale problém je s kolíčkem... uni madlo které mám má kolíčky našroubovací (dvě velikosti) bohužel felicia má umělohmotnej kolíček pouze nasazenej ...není na tý tyčce žádnej závit...takže budu muset nejspíš novej kolíček uříznotu a nalepit na původní starej jelikož oba dva závity jsou příliš velký než aby udrželi sílu pružiny:( nebo má někdo jinej nápad???
Honza9007 - FK

Re: Madlo ruční brzdy.

Příspěvek od Honza9007 - FK »

Napadl mě takový oříšek pro znuděné Kozlíky Šikuly: udělat na stávající ručku (místo toho knoflíku) závit, vzít kousek trubky s vnitřním závitem i vnějším závitem; de facto taková násada na ty nový knoflíky, aby byly šroubovací. Snad je to srozumitelný... :lol: Ale je to nápad z řad nesmyslných a opravdu jen pro nevytížené Přemky (prkenný)Podlahy... :ugeek:
smazany clen - FK

Re: Madlo ruční brzdy.

Příspěvek od smazany clen - FK »

toto mě také napadlo...spíše než oboustranný závit by myslím postačila silnější trubička která by se na stávající "tyčku" nasadila, přilepila třeba polyuretanovým lepidlem nebo něčím podobně fixním a poté (nebo raději před tím) by se na ní udělal závit odpovídající tomu který je v kolíčku dodáván k uni madlům...další možnost by byla případnou trubičku k tyčce přiletovat(přivařit) jen jednou heftnout aby se netočila a držela...pak by stačilo našroubovat a bylo by :) rozhodně by to bylo lepší ... nebo co takhle vzít vnitřek ručky třeba z octavky??? Fabie nebo podobně? tam už by šroubovací měla být ne? zkártit na potřebnou délku popřípadě dodělat závit a bylo by
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Madlo ruční brzdy.

Příspěvek od Vici »

103457 píše:Dneska jsem měnil středový tunel, stará tvář za novou a zjistil jsem, že nová felda má asi jiné madlo ruční brzdy, jelikož se mi na mojí ručku nevejde ten krycí plast z nového tunelu. Zatím jsem plast madla ručky oříznul, ale asi si vyberu nějaké nové madlo, jaké máte vy nebo jaké mi doporučíte, je víc druhů madel, myslím co do průměru ručky?

Pokud davas ten tunel komplet tak opravdu potrebujes jine madlo. z noveho xichtu ma vzadu vybrani (osazeni) - zapadnou do toho plasty kryjici rucku na new tunelu. kup kozenou z magic II a mas to :-) (tak jsem i ja ucinil)
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Madlo ruční brzdy.

Příspěvek od 103457 »

Vici
nevím, jakou myslíš, nemáš někde odkaz, kde ji mají? Nebo číslo z etky?
Odpovědět