Zatékání do auta

vybavení a úpravy interiéru atd.
remisak
Příspěvky: 22
Registrován: pát 02. dub 2010 10:27:25
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

Zatékání do auta

Příspěvek od remisak »

Zdravím všechny, jedná se o zatékání a to pouze na straně řidiče a nemohu přijít nato kudy, podlaha je v pořádku pod palubkou na straně řidiče je nějaký molitan a ten je nasáklí vodou ale nemohu najít odkud, v servisu říkal že dveřmi, střešním oknem to není jelikož jsem to zadělal silikonem.
Děkuji za každou radu.
M.Remiš
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání do auta

Příspěvek od Jura_Favorit »

Na 99% čelním sklem - už to tady bylo řečeno snad tisíckrát... viewtopic.php?f=17&t=8823 :roll:
Musíš ho přetěsnit - ideálně vyměnit gumu (+ event. vyvařit rám, často už po těch letech bývá chycený) nebo pokud jsi :pig: , tak pod ni něco natlač, třeba bitumenový tmel... a máš po problému ;)
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Basco
Příspěvky: 60
Registrován: pon 20. črc 2009 19:31:43
Bydliště: okr.Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání do auta

Příspěvek od Basco »

but to sklo a nebo gumova pruchodka co vede k motoru.Zaliskal sem to silikonem a byl pokoj
jiri.K - FK

Re: Zatékání do auta

Příspěvek od jiri.K - FK »

Ahoj kluci tak felina uš mi startuje ale mám teť problém s vodou u spolujezdce ne vim kde se mi tam bere
teť furt prší tak mám v autě rybník, dík za rady :hlava:
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání do auta

Příspěvek od emilio52 »

Jak psal kolega už to tu je mockrát viewtopic.php?f=17&t=8823
sedni si do auta a pozoruj .Většinou to je těsněním předního okna . Chce to hledat !
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
rplevak

Re: Zatékání do auta

Příspěvek od rplevak »

Já jsem měl vodu přes střešní okno. Okno jsem přitom měl zacpané nadobro silikonem. Dělal jsem to velmi pečlivě a nešlo mi do hlavy, jak je možné, že mi přes strop pořád teče voda. Myslel jsem si naivně, že snad při zavírání dveří se vzduch z auta snaží nějak fouknout kolem střešního okna a silikon tam prostě nebude těsnit - když bouchnu dveřma střešní okno mírně nadskočí a silikon praskne a uvolní cestu té vzduchové vlně. Trvalo mi rok než jsem přišel na to, že v silikonu mám velké bubliny, přes které prasklinami teče voda. Stačilo starý silikon nechat na místě a do špatných míst natlačit silikon nový. Teď už jsem v suchu a klidu. Jestli má někdo problém s vodou a má střešní okno, tak mu to na 99% teče právě přes to okno. Moje odpověď je: dej tam víc silikonu.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání do auta

Příspěvek od Maty »

Než tam cpát silikont tak je jednodušší a elegantnější zjistit proč tam teče a vymě+nit těsnění. Než tam na prasáka cpát silikon :pig:
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
MartinGLX - FK

Re: Zatékání do auta

Příspěvek od MartinGLX - FK »

Zdravím,
mám felcii 1,3MPi r.97, zjistil jsem že mi zatíká voda dole u spolujezdce. Po větších deštích tam už byla celkem brutální kaluž (snad 0,5litru vody určitě). Teď když to trochu vyschlo tím že pár dní nepršelo tak jsem se snažil zjistit kde zatíká, ale celkem neúspěšně. Nalil jsem vodu an přední sklo pak i boční dveře, ale voda jako taková tam nebyla. Ale začala prosakovat skrz koberec před sedadlem spolujezdce (kousek od té páčky na posunovaní sedadla dopředu a dozadu). Nevíte co s tím? Kde to může zatíkat? Co by jste dělali? Děkuji
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání do auta

Příspěvek od ferdamravenec »

vyndat sedačku , koberec , a znova
remisak
Příspěvky: 22
Registrován: pát 02. dub 2010 10:27:25
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání do auta

Příspěvek od remisak »

Tak jsem před čtrnácti dny nechal přetěsnit v servisu přední sklo novou gumou a měl radost že je po zatékání pod volant ale ouha jen přišli tento týden deště vše je jako předtím, molitan pod volantem je nasáklí jako houba a to jenom stačí když stojí a nejezdí se. Už jsem prolezl kde co na levé straně zda není někde nějaká díra ale nikde nic, blatník je nový při otevření dveří jsem také nezjistil že by někde byla voda a přitom je molitan stále mokrý. Kde by mohla být ještě skrytá závada, má někdo zkušenost s tímto jevem?
Předem děkuji.
Paulie
Příspěvky: 282
Registrován: stř 29. čer 2011 17:57:27
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání do auta

Příspěvek od Paulie »

Kup tubu bitumenového lepidla a objeď celé těsnění z obou stran po celém obvodě. Jestli to zatéká přes čelní okno tak určitě pomůže. A když ti tam dávali tu gumu tak řekli ti nějaký verdikt? Jestli rám okna je v pořádku a nebo je to někdo vyrezlé?
remisak
Příspěvky: 22
Registrován: pát 02. dub 2010 10:27:25
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání do auta

Příspěvek od remisak »

Dávali novou gumu celé namazali nějakou šedivou pastou, ve spodní části co jsou ty odtokové díry bylo vše v pořádku pouze trochu zarezatělé říkali že už měli horší že se muselo vyvařovat takže zde bych závadu nepředpokládal.
Grbin
Příspěvky: 5
Registrován: pát 15. úno 2013 17:28:30
Bydliště: Uhřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání do auta

Příspěvek od Grbin »

No mě po výměně blatníku taky začalo týct do auta. Měnil jsme blatníky na obou stranách takže mokro u řidiče a u spolujezdce. A nakonec to bylo tím že po výměně blatníku neseděla drážka na blatníku pod kapotou a byla tam díra v rožku mezi blatníkem a rožkem karoserie tak jsem to přihnul a projistotu napaplal siliokonem aby ta drážka byla celá až dolů . Jak stíkala voda ze skla tak to odtíká tou drážkou pod kapotou na tom blatníku.
Karel

Re: Zatékání do auta

Příspěvek od Karel »

Přesně toto jsem udělal nacpal jsem tam bitumel.tmel a od té doby může pršet a zatím ani kapka.
Odpovědět