Jak vytrobit polepy vlastní budíků?

vybavení a úpravy interiéru atd.
Cobrak
Příspěvky: 376
Registrován: ned 25. bře 2012 13:00:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Jak vytrobit polepy vlastní budíků?

Příspěvek od Cobrak »

Ahoj všem. Tak jsem všude hledal a vždycky našel jen nabídky od lidí, kteří to dělají a živí se s tím. Já jsem ale viděl někde třeba moc hezký polepy budíků, které si někdo udělal podle svého gusta a rád bych si také něco podobného vytvořil :-) Ten člověk na nich měl obrázky Simpsonových :-D Dostalo mě to a také bych si rád něco podobného vyrobil. Jenže nevím, jak. Asi bych na to šel tak, že si vzor udělám na PC a pak vytisknu. Jenže nevím, jak dál. Jestli to zatavit do folie jak je třeba občanka nebo nevím. Máte někdo rady a tipy, jak na to? Díky
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytrobit polepy vlastní budíků?

Příspěvek od 103457 »

To je naprostá chujovina si je dělat sám, pokud nejsi přímo z oboru, jelikož ti nevydrží, střídání tepla, chladu vlhkosti, sluneční záření, tohle dělané ciferníky nevydrží. Origo jsou plastové, stálobarevné dělané technologií leptání a to asi doma ve dřezu nezvládněš. :?:
Nech si udělat budíky podle svého návrhu a máš to.
Prasikk - FK

Re: Jak vytrobit polepy vlastní budíků?

Příspěvek od Prasikk - FK »

No hele nevím jak je to u felicie, ale u motorky sem si to dělal tak, že origoš polepy jsem si naskenoval pak je strhl aby mi zbyly jen průhledný kolečka, v pc jsem si podle toho mustru co sem si naskenoval udělal návrh a nechal jsem si to v reklamní tiskárně za 50Kč vytisknout na světlopropustnou nálepku a polepil si to. Pokud je to u felicie leptané jak píše tady kolega tak si ty kolečka jedině vyříznout z plexiskla ;)
Cobrak
Příspěvky: 376
Registrován: ned 25. bře 2012 13:00:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytrobit polepy vlastní budíků?

Příspěvek od Cobrak »

Díky :-) A jak přijdu k té reklamní tiskárně? Kupovat ji nechci :-D Mám jen klasickou inkoustovou, v té to nijak nejde?
Uživatelský avatar
vonyt
Příspěvky: 397
Registrován: sob 01. kvě 2010 12:22:16
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytrobit polepy vlastní budíků?

Příspěvek od vonyt »

To bylo asi myšleno tak, že si to nechal vytisknout u nějaký firmy která se tím živý ;)
Moje zlato - Felicia 1.3 MPi
Hlava, ŘJ, vačka Motor Excel
Odlehčený setrvačník a řemenice
kW - to kdybych věděl :D
Prasikk - FK

Re: Jak vytrobit polepy vlastní budíků?

Příspěvek od Prasikk - FK »

jo přesně reklamní tiskárnou jsem myslel jako firmu která se živý tiskem světelných reklam, letáků, polepů autobusů, nápisů na výlohách atd... prostě někoho kdo má plotr a přístup k samolepícím fóliím ;) ja osobně tady u nás v Jihlavě využil firmu Lepart za 50kč jsem měl 3 budíky, akorát vystřihnout sem si je musel sám což je už prd ;)
EDIT: a lepší je jim návrh donést ve vektorové grafice než v bitmapové (většinou pracujou s programama jako je corel draw atd..) pak si to musí z bitmapy do vektoru převést a už může být problém s kvalitou výsledného výtisku ;)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytrobit polepy vlastní budíků?

Příspěvek od 103457 »

Pod nálepkou se vám časem udělaj bubliny, sám jsem to měl na svých prvních budíkách od Newmann tuning, jsou to ty bílé co mám v profilu. A to jsem nekupoval jen nálepku, ale celý ciferník, ovšem byly dělané touhle technikou, co uvádíte, plastová destička a na ní nálepka.
http://www.newman-tuning.com/index_go.htm
Prasikk - FK

Re: Jak vytrobit polepy vlastní budíků?

Příspěvek od Prasikk - FK »

po jaké době se ti ty bubliny udělaly? já to mám téměř 2 roky a zatím s tím problém nemám, jediný co tak mi vybledla ručička ale tu sem z bílý na červenou předělával lihovkou :D
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytrobit polepy vlastní budíků?

Příspěvek od 103457 »

Asi po 2 možná 3 letech. Ono u auta je to jiné než u motorky, palubka má v létě i 70°C a v zimě třeba -20°C, to je obrovský rozdíl teplot.
Magua - FK

Re: Jak vytrobit polepy vlastní budíků?

Příspěvek od Magua - FK »

Já bych k tomu chtěl podotknout, že je opravdu nesmysl dělat toto doma svépomocí. Asi nejlacinější způsob je udělat si grafiku v nějakém editoru (Illustrator, CorelDraw) a v nějaké reklamce si to nechat vytisknout na transluscentní folii, následně nalepit (v závislosti na vybavení reklamky se nechá obvod budíku proříznout tak, abych už doma vyndal jen kýžený tvar. Také je nutné počítat s tím, že se zásadně tiskne jen na bílou folii, protože - ačkoli barevnostní škála transluscentních folií je dost široká - při tisku na jiný něž bílý podklad dojde k barevným deformacím. Jinak tato folie je velmi houževnatá, stěží budete mít tak náročné podmínky v autě, jako je tomu u světelek, kde se tyto folie používají, kdy odolávají silnému mrazu, přičemž jsou zahřívány zevnitř zářivkami a obráceně, nikdy vám asi nebude na přístrojovku prát slunce v plné palbě tak jako u světelky a pokud ano, vždy je paprsek částečně tříštěn plexisklem, které je před budíky. Kdyby někdo chtěl, můžu grafiku zpracovat (jsem grafik) a poslat mailem, ostatní už si může zařídit sám. Myslím, že se vejdete do stovky za tisk.Kontakt přes SZ.
Pluhda
Příspěvky: 383
Registrován: pon 26. lis 2012 10:59:09
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytrobit polepy vlastní budíků?

Příspěvek od Pluhda »

Takže co mám vlastně říct v té kopírce, že to chci vytisknout na transluscentní folii a následně nalepit ? akam na lepit? :( díky
Prasikk - FK

Re: Jak vytrobit polepy vlastní budíků?

Příspěvek od Prasikk - FK »

přesně a nalepit no z plexiskla bych si udělal ty kolečka asi podle originálu
luma - FK

Re: Jak vytrobit polepy vlastní budíků?

Příspěvek od luma - FK »

Hoj, zkoušel někdo přesněji ocejchovat ručičku ukazatele benálu?
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytrobit polepy vlastní budíků?

Příspěvek od emilio52 »

Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
luma - FK

Re: Jak vytrobit polepy vlastní budíků?

Příspěvek od luma - FK »

Toto jsem nemyslel. Vzhledem k tomu, jak je to označené od výroby, to nebude mít asi lineární průběh. Chtěl bych to ocejchovat přesně na litry v nádrži. S tím se asi nikdo nepatlal, co? :lol:
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytrobit polepy vlastní budíků?

Příspěvek od 103457 »

Naco, pořiď si palubák a máš to i na desetiny. :lol: :lol:
Jsis nevšiml, že ručička se hýbe v sovislosti s náklonem auta? Takže, jak by jsi to chtěl udělat?
Ikdyby se ti to nakrásně podařilo takhle přesně ocejchovat ( ovšem nedovedu si představit 42 čárek v tom malym budíku, já bych si při svý slepotě musel brát lupu), tak by ti to ukazovalo přesně jen na vodní hladině.
mirci10 - FK

Re: Jak vytrobit polepy vlastní budíků?

Příspěvek od mirci10 - FK »

Tak nemusel by ich tam toľko dať, tých čiarok, že koľko je tam litrov, ale stačilo by to dať napr po 5litroch :) a už si vieš domyslieť, že ked je medzi 5 a 10 tak tam bude cca. 7,5l. Aj stým náklonom auta to je pravda, raz ukáže viac, raz menej, podľa toho ako sa tam ten benzín prelieva v nádrži. Ale ak sa do toho pustíš, daj sem potom foto. 8-)
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytrobit polepy vlastní budíků?

Příspěvek od emilio52 »

:lol: vidím že mám čtvrt nádrže tak dotankuju a není co řešit ,tak přesný ukazatel je podle mne u auta zbytečnost . :hlava:
ale kdo si hraje nezlobí .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
luma - FK

Re: Jak vytrobit polepy vlastní budíků?

Příspěvek od luma - FK »

Palubní počítač na MPI shánět nebudu. Nemíním za to dávat 1500 :D To si radši natankuju plnou. Ten palivoměr mění hodnotu odporu, že? Takže.., že bych vyrval ten analogový ukazatel a narval tam 42 + 6 LEDek? :D Nebo asi bude lepší tam dát nějakou segmentovku. Ale co na STK? Určitě by to obdivovali (pokud si na to najdu čas...), ale jestli by mě pustili s novou nálepkou..?
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytrobit polepy vlastní budíků?

Příspěvek od Maty »

Pokud chceš mít pojízdnou diskotéku na budíkách dej si tam 42 ledek :P (netušim proč +6 )

Ručička zvládá vykrývat nahýbání nádrže a rychlé změny v zatáčkách apod. .... pokud si tam dáš LEdky tak zjistíš kolik máš v nádrži jen když stojíš nebo dlouhodobě jedeš rovně po rovině :P
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: Jak vytrobit polepy vlastní budíků?

Příspěvek od kwik »

těch 42 ledek nevím kam bys nacpal :)) kdyz pořídíš palubní počítač, tak ti ukazuje množství paliva v nádrži...
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytrobit polepy vlastní budíků?

Příspěvek od Matuhsch »

nemá někdo oskenovaný 1,6 budíky? nebo třeba někdo kdo měnil polepy a zbyly mu 1,6 ciferníky..
Obrázek
Obrázek
Odpovědět