Pořád se mlží

vybavení a úpravy interiéru atd.
zetko

Pořád se mlží

Příspěvek od zetko »

Zdravím
Včera jsem zjistil že mám problém s mlžením oken. At sem nastavoval topení všelijak okno se pořád mlžilo tak že jsem musel utírat hadrou. Větrák za pnutý naplno a z palubky to vše valilo na okno ale stejně se pořád mlžilo. Je tam někde chyba? Slyšel jsem od kolegy že pokud se to tak mlží že je vevnitř něco špatně. Díky za rady,zkušenosti.....
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořád se mlží

Příspěvek od 103457 »

Pokud máš klimu, tak si vypni vnitřní okruh a pokud klimu nemáš, tak koukni do motoru na topení jestli tam nemáš promočený pylový filtr ;)
zetko

Re: Pořád se mlží

Příspěvek od zetko »

děkuji to bude asi ten filtr, ten tam mám a včera hrozně lilo. ale kdyby náhodou nepomohlo čím by to mohlo ještě být?
smazany clen - FK

Re: Pořád se mlží

Příspěvek od smazany clen - FK »

Podle me za urcitych teplotnich podminek se mlzi a mlzit bude s tim nic nenadelame .
smazany clen - FK

Re: Pořád se mlží

Příspěvek od smazany clen - FK »

Je to sice jen hloupost, ale když jsou okna zevnitř opravdu pečlivě umytá, čistá a nemastná, tak se mlží mnohem, mnohem míň...
Habin - FK

Re: Pořád se mlží

Příspěvek od Habin - FK »

Karlous píše:Je to sice jen hloupost, ale když jsou okna zevnitř opravdu pečlivě umytá, čistá a nemastná, tak se mlží mnohem, mnohem míň...

Jo, to je pravda ... čim víc zamaštěný okno zevnitř, tim víc se mlží. Já klimu nemám, takže na rychlý odmlžení oken používám klasickej způsob .. topit na plný kule a větrák na 4. stupeň.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořád se mlží

Příspěvek od Atnarfus »

Jestli tam máš filtr, tak to stopro je tím.
Jinak mlžení taky může způsobovat děravý radiátor v topení. Odpařující fridex mlží okna.
smazany clen - FK

Re: Pořád se mlží

Příspěvek od smazany clen - FK »

zetko píše:Zdravím
Včera jsem zjistil že mám problém s mlžením oken. At sem nastavoval topení všelijak okno se pořád mlžilo tak že jsem musel utírat hadrou. Větrák za pnutý naplno a z palubky to vše valilo na okno ale stejně se pořád mlžilo. Je tam někde chyba? Slyšel jsem od kolegy že pokud se to tak mlží že je vevnitř něco špatně. Díky za rady,zkušenosti.....


u feldy v manuálu píšou ze je dobrý zapnout ventilátor na II nebo III rychlostní stupeň a zavřít přívod vzduchu, který fouká přímo čelně na řidiče a polujezdce...mít zaplý jen ty na okýnka a za chvíli je odmlženo...čím víc to fouká ten předek do auta tím pomaleji se odmlžujou
IvoR - FK

Re: Pořád se mlží

Příspěvek od IvoR - FK »

Ahoj všem.
Mám Felicii asi čtvrt roku, a v neděli jsem se setkal se stejným problémem. Venku celou dobu pršelo, a během čtyřhodinové jízdy se mi okna také často rosila. U předního jsem musel každou chvíli foukat "na plný kotel", u zadního zapínat vyhřívání. Za tip na prohlédnutí filtru děkuji, podívám se na to.
Jsem spíš severský typ, topení zapínám až když venku kosáci mrazem padají na zobáky, takže funět do vozu hodně teplý vzduch není nic pro mne. Kór když je poměrně teplo, a venku "jen" prší. A tak mne napadlo, že namísto zapínání vyhřívání zadního okna (když je na oknech námraza, tak samozřejmě) bych na zadní plato nainstaloval ventilátor a okno ofukoval. Nemluvě o tom, že trochu zlepší cirkulaci vzduchu uvnitř. Co vy na to? Je to hodně hloupý nápad? Používáte ho někdo?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořád se mlží

Příspěvek od Atnarfus »

Ofukovat zadní okno můžeš a bude to pravděpodobně i fungovat. Když je tam ale vyhřívání, tak proč se s tím trápit. Co já bych dal za vyhřívané i přední okno.
Guru22 - FK

Re: Pořád se mlží

Příspěvek od Guru22 - FK »

A co použít kouzelnou utěrku CLarin od Velvany za cca 50,- (nebo jak se to jmenuje?)
nesmí ovšem mrznout, to se pak okna rovnou "zalední" . Mám to os¨zkoušený na Š 120, tam mi to fungovalo do prvního mrazu :)
Michal
Příspěvky: 50
Registrován: stř 20. dub 2005 19:18:42
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořád se mlží

Příspěvek od Michal »

Nesouhlasím, že by to byla nemoc škodovek, naopak si myslím, že favorit i felicie mají topeníxvětrání poměrně dobře vyřešené. Měl jsem formana a teď jezdím více méně se 4mi feliciemi (2x1,3MPI, 1x 1,6 MPI s klima a 1x 1,9 D) a ani u jedné s mlžením oken není žádný problém. Chyba může být v kabinovém filtru - oválný na vstupu vzduchu do topení, u 1,3 a 1,6 bez klimy obdélníkový uvnitř sání vzduchu do topení - nebo ti zatéká do auta. Je také možné, že máš ucpané odtokov otvory ze skříně topení.
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořád se mlží

Příspěvek od Pawlick »

Tak to že se okno mlží za deště nebo vlhka je celkem přirozené, problém Felícií je, že se vzduch vháněný na přední sklo nějak divně láme o zvýšenou palubku u řidiče a víc to fouká ke spolujezdci, kde je pak pěkně vidět, zato u řidiče ne. Řeším to tak, že prostě přes ventilační otvory u spolujezdce hodím hadr nebo mapu, a pak to už fouká tam kam má... Jo a samozřejmostí je vypnutí všech ostatních výdechů...
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
stony - FK

Re: Pořád se mlží

Příspěvek od stony - FK »

Atnarfus píše:Jestli tam máš filtr, tak to stopro je tím.

A když tam ten filt není tak ta voda co to té díry pod filtrem nateče, tak zase někudy odteče?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořád se mlží

Příspěvek od Atnarfus »

Samozřejmě, že voda odteče. Jsou tam gumové průchodky, které umožňují odtok vody z tělesa topení. Jenom je potřeba občas je vyčistit.
Mates
Příspěvky: 195
Registrován: úte 22. led 2008 11:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořád se mlží

Příspěvek od Mates »

ty průchodky jsou vidět dobře? Takováto údržba neuškodí...:) jsou zboku nebo zespod?
Já mám jinej problem, když zapnu topení, mám v autě vůni magi, jakoby byla u tělesa topení nějaká sračka :-) tak proto se ptám, jak to vyčistit i bez dementáže topení... 8-)
stony - FK

Re: Pořád se mlží

Příspěvek od stony - FK »

Tak jo. Dneska jsem vyndal pylový filtr, natřel okna nějakou sračku antifreeze na okna a je pokoj. Za jízdy se to už nemlží. Dobrá rada nad zlato.
Uživatelský avatar
SatandaS
Příspěvky: 1553
Registrován: pon 11. srp 2008 16:45:56
Bydliště: Frýdek-Místek / Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořád se mlží

Příspěvek od SatandaS »

Taky to budu řešit snad mi něco pomůže. Jezdíme ve 4 a to se fakt nedá a ještě jen 10km tam a naopak tak to ani pořádně nevytopím aby se to vypařilo. Je to hrůza :? :roll:
Uživatelský avatar
ramelow
Příspěvky: 3
Registrován: pát 19. čer 2009 20:53:36
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořád se mlží

Příspěvek od ramelow »

Mě se mlžilo přední sklo skoro pořád a příčinou byla voda která se dostala přes těsnění předního skla. Tím pádem zvuková izolace nasákla vodou a při odpařování mlžila přední sklo. Problém jsem vyřešil podsilikováním těsnění předního skla ve spodní části a od té doby mám klid.
Mates
Příspěvky: 195
Registrován: úte 22. led 2008 11:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořád se mlží

Příspěvek od Mates »

jak tak čtu, každej tady řeší vodu v autě silikonem, kdybby ste ale viděli stav silikonu za pár let,tak to tam nervete vůbec, navíc pochybuju o odmaštěným povrchu a je jen otázka času, kdy ty sračky zvenku zas zčnou i skrz ten silikon tect. navíc chudák, kdo bude to sklo někdy měnit, bude vás proklínat...
Mnohem lepší je si udělat pojistění skla a rozbít ho pak, máte nový tonovaný sklo i z výměnou zdarma :geek: :geek: :geek:
Pascalik
Příspěvky: 38
Registrován: úte 09. čer 2009 15:37:26
Bydliště: Bratislava - petrzalka
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořád se mlží

Příspěvek od Pascalik »

Mates píše:ty průchodky jsou vidět dobře? Takováto údržba neuškodí...:) jsou zboku nebo zespod?
Já mám jinej problem, když zapnu topení, mám v autě vůni magi, jakoby byla u tělesa topení nějaká sračka :-) tak proto se ptám, jak to vyčistit i bez dementáže topení... 8-)


mam ten isti problem ako si ho poriesil
Uživatelský avatar
Mexikan
Příspěvky: 784
Registrován: úte 12. úno 2008 2:10:20
Bydliště: Branka u Opavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořád se mlží

Příspěvek od Mexikan »

Tak to rozeberte a vyčistěte, je to práce tak na 4 hoďky max. Taky jsem měl problém s mlžením a smradem. Když jsem to rozebral, tak byly stěny úplně zasrané od prachu, ta velká gumová klapka co vypouští vodu byla úplně vygajdaná, takže mi to nasávalo smrad z motoru. No a gumová výlevka byla naprosto zasraná bahnem, jehličím a dalším sajrajtem.
Ještě jsem profouknul stlačeným vzduchem radiátor.
No a od té doby je mlžení tak o 90% nižší a nesmrdí mi do auta. Ještě je možné dát místo toho filtru punčochu. Odfiltruje to větší částice (listí, květy atd. ) a má to větší propustnost při nasávání.
A3 + Pick-up 1.9D, ex 1.3MPi

Moje garáž
Mates
Příspěvky: 195
Registrován: úte 22. led 2008 11:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořád se mlží

Příspěvek od Mates »

No co se týče punčochy, mám ji taky a doporučuju, není tak nasákavá, jak pylový filtr. Ajak jsi se dostal ke gumové klapce, co vypouští vodu? a jaká výlevka? Kde se to tam nachází? je potřeba odmontovat topení nebo jak? trocha podrobností by mi pomohla ajak koukám výše, ne jen mě...
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 01. lis 2009 15:31:36, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace odstraněna viz:pravidla č.4
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořád se mlží

Příspěvek od emilio52 »

Ta gumová klapka je na dně topení .Šláhni tam ze spod a nahmátneš ji
Tam někde pod šipkou
Obrázek
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Jonage - FK

Re: Pořád se mlží

Příspěvek od Jonage - FK »

Já mám malinko opačný problém, tak se přidám k diskusi...

Mě se naopak auto mlží vždy když třeba dojedu na místo, vystoupim a auto nechám stát. To se úplně zamlží a zapotí a v zimě navíc okna namrznou zevnitř.. Takže já když příjdu a seškrábu námrazu zvenku, čeká mě ještě zevnitř... Na pár místech mi do auta kape(kufrem a střechou u antény), tak jestli to může být způsobeno tím. Nevíte čím to může být?
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořád se mlží

Příspěvek od emilio52 »

Základ je odstranit vlhkost z interiéru . To znamená nesmí do auta zátýkat .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Pořád se mlží

Příspěvek od mikka »

Pohled zespodu - červeně je označená gumová klapka na spodku topení, zeleně odvod vody z horní části skříně ventilátoru.
http://www.jpeg.cz/view-981_IMG_1508a.jpg.html
Ten odvod vody z horní části skříně ventilátoru je ukončen takovouto gumovou nálevkou:
http://www.jpeg.cz/view-247_IMG_2110a.jpg.html
Pohled shora do skříně po vymontování ventilátoru- klapka na dně červeně, místo, kde je nasazená gumová nálevka zeleně:
http://www.jpeg.cz/view-851_IMG_2098a.jpg.html
Mates
Příspěvky: 195
Registrován: úte 22. led 2008 11:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořád se mlží

Příspěvek od Mates »

jo tááák :-) To je fajn, měnil jsem celej ventilátor, to je hračka, pár šroubků na torx a na kříž a pak hadr atd... max půl hodinky práce, na dýl to nevidím. Ani by mě nenapadlo, že ta výposť dole vlastně nasává smrady vlhkost a buh ví co všechno...
Moc dík za fotky, názprné ukázky jsou nej ;)
DesTinY - FK

Mlžení předního okna

Příspěvek od DesTinY - FK »

Zdarec, mám dotázek, jestli to dělá i někomu jinýmu a jestli nevíte co s tim.. Když prší, tak někam přijedu, vypnu motor a když se třeba po 5ti minutách vrátim do auta, tak je zamlžený, až orosený přední okno zevnitř.. Dále mi to udělalo, jak jsme porjížděli záplavovou oblastí a projeli jsme vodou na silnici, tak bylo okamžitě zamlžený okno.. Může být někde netěsnost ve větráku nebo někde??
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlžení předního okna

Příspěvek od emilio52 »

V motorovým prostoru je zespod pod větrákem (v prostřed) taková gumová klapka tak ji zkontroluj jestli není ucpaná ,pak se může ve větráku držet voda a zamlžuje se ti.
A zkontroluj taky tu pěnovku pod palubkou a pojistkovou skříň jestli není mokrá to by tam teklo předním oknem.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 1433
Registrován: ned 28. kvě 2006 19:32:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlžení předního okna

Příspěvek od Tweety »

V prudkém dešti jsem měl úplně stejný problém, podle mě je to tím nasáváním přímo na kapotě. Prší přímo do něj a i když máš dole tu odvodňovací část průchozí, tak se něco docákne na topení a odpaří se to dovnitř. Nejlepší je podle mě na to dát ten nasávač vzduchu a pak tam nemůže přímo pršet.

To že se ti zamlžilo, když jsi projel hodně vody bude nejspíš netěsnost větráku v motorovým prostoru. Od teplého motoru se to odpařilo a vlétlo to přez topení dovnitř. Zkontroluj plast kolem topení v motoru a gumu co je nahoře jestli těsní. Měla by doléhat na kapotu, když jí zavřeš.
Moje bejvalá skorozávodnička http://www.feliciaklub.cz/Tweety http://tweety5004.rajce.idnes.cz/felda/
Momentálně Pašík 1.9TDi chro chro a Clio II 2.0 16V Sport ;-) - už taky vše pryč :-(
viewtopic.php?f=16&t=25423
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlžení předního okna

Příspěvek od Kuladmin »

Ja se jeste optam nemas tam nahodou filtr na vstupnim otvoru topeni? To byva taky problem on je fajn ale ne kdyz prsi.
franzer - FK

Re: Pořád se mlží

Příspěvek od franzer - FK »

ahoj.nema nekdo fotky kurenia odspodu kde su tie gumove zapchy, neviem ich nahmatat rukou, a kde ich hladat.dakujem
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Pořád se mlží

Příspěvek od mikka »

franzer - FK

Re: Pořád se mlží

Příspěvek od franzer - FK »

dikes si borec :king:
Uživatelský avatar
Kiff
Příspěvky: 61
Registrován: sob 17. srp 2013 20:14:57
Bydliště: Chlum
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořád se mlží

Příspěvek od Kiff »

Čelní sklo se celkem rychle odmlží po zapnutí větráku, ale potřeboval bych spíš vyřešit mlžení skla za řidičem. Jsem nesvůj, když couvám a nevidím, podle zrcátek couvat neumím. Navíc jsou taky zamlžený. Jinak mlžení čelního skla předcházím tak, že po vypnutí motoru vypínám přívod vzduchu do kabiny. Dost to pomáhá. Neříkám, že úplně, ale dost se to omezí. Nemáte někdo fígl na ty boční skla za řidičem a spolujezdcem? Nechci to zatím řešit vyhřívací fólií.
Felinka, moje láskaObrázek
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořád se mlží

Příspěvek od Maty »

na zrcátka co dobrý vyhřívání ;)

A na zadní sklo .. cvič couvat podle zrcátek :P
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Odpovědět