Protisluneční fólie

vybavení a úpravy interiéru atd.
smazany clen - FK

TONOVANI SKEL

Příspěvek od smazany clen - FK »

AHojky,mam dotaz ohledne tonovani skel:)Kolik to stoji,kde se to dela?
Uživatelský avatar
Drahoš
Příspěvky: 2123
Registrován: pon 27. lis 2006 15:31:42
Bydliště: Sušice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TONOVANI SKEL

Příspěvek od Drahoš »

já je nechával dělat tady: http://www.llumar.cz
cena byla sice 4000, ale mam to skoro 2 roky a ani náznak, že by se někde něco loupalo nebo hrnulo
Bylo: Škoda Felicia 1.6 MPi http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... =16&t=2523
Je: Seat Leon cupra R 1.8T
smazany clen - FK

Re: TONOVANI SKEL

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zdarec ted sem si nechaval delat folie na cele auto , mam cobi a stalo me to 4800 kc , vse je s atestem + doplnek tech. prukazu , delala me to jedna firma ze zlina ale maji nasmlouvane ruzne servisy po rep . tel cislo na ne je 775950950 a bylo to na pockani a bez demontaze oken - trvalo to necele 3 hodiny a jsem s nima dost spokojen . pruhlednost mam v predu na 72 % a v zadu na 20 % . z venku je to nadherne cerny a ze vnitr pekne pruhledny , joko by si mel slunecni bryle .
smazany clen - FK

Re: TONOVANI SKEL

Příspěvek od smazany clen - FK »

Já sem si nechal pokovovat okna do barvy auta od firmy ASTES je to schválené(dodatek k tp)Su spokojenej.Cena 5000kč.
Uživatelský avatar
Dejwis
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 12. led 2007 14:02:23
Bydliště: Stredoceský kraj

Re: TONOVANI SKEL

Příspěvek od Dejwis »

Slušné jednání mají tady a dobré nabídky http://www.trieste.cz/tonovani-skel.asp
!!! Rozprodej dílů z Feldy !!!
smazany clen - FK

Re: TONOVANI SKEL

Příspěvek od smazany clen - FK »

hodas píše:Zdarec ted sem si nechaval delat folie na cele auto , mam cobi a stalo me to 4800 kc , vse je s atestem + doplnek tech. prukazu , delala me to jedna firma ze zlina ale maji nasmlouvane ruzne servisy po rep . tel cislo na ne je 775950950 a bylo to na pockani a bez demontaze oken - trvalo to necele 3 hodiny a jsem s nima dost spokojen . pruhlednost mam v predu na 72 % a v zadu na 20 % . z venku je to nadherne cerny a ze vnitr pekne pruhledny , joko by si mel slunecni bryle .


Chtěl bych se zeptat... Když máš těch 20 procent vzadu, dá se hezky vidět dozadu ve zpětným zrcátku??? Nebo tam moc dobře vidět nejde a musí se řidič orientovat podle bočních zrcátek...???
smazany clen - FK

Re: TONOVANI SKEL

Příspěvek od smazany clen - FK »

Radeggast píše:
hodas píše:Zdarec ted sem si nechaval delat folie na cele auto , mam cobi a stalo me to 4800 kc , vse je s atestem + doplnek tech. prukazu , delala me to jedna firma ze zlina ale maji nasmlouvane ruzne servisy po rep . tel cislo na ne je 775950950 a bylo to na pockani a bez demontaze oken - trvalo to necele 3 hodiny a jsem s nima dost spokojen . pruhlednost mam v predu na 72 % a v zadu na 20 % . z venku je to nadherne cerny a ze vnitr pekne pruhledny , joko by si mel slunecni bryle .


Chtěl bych se zeptat... Když máš těch 20 procent vzadu, dá se hezky vidět dozadu ve zpětným zrcátku??? Nebo tam moc dobře vidět nejde a musí se řidič orientovat podle bočních zrcátek...???



je videt krasne , zadny problem s tim nemam i v noci kdyz das zpatecku tak vidis ven krasne . jak pise tady nat nama tu vebovou adresu tak to je ta firma jak sem sem na ni daval to tel . cislo
smazany clen - FK

Re: TONOVANI SKEL

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ale koukam , ze s trieste uz tady ma vice lidi zkusenost a opravdu maji super jednani , jsou ochotni a proste pohoda , co vice dodat . hlavne vyhovej tvim casovim moznosten .
smazany clen - FK

Re: TONOVANI SKEL

Příspěvek od smazany clen - FK »

Neví někdo o nějaké dobré firmě v Brně, nebo někde u Brna???
smazany clen - FK

Re: TONOVANI SKEL

Příspěvek od smazany clen - FK »

Nemá někdo zkušenosti s touto firmou???
http://www.sunpro.cz/automobilove-tonovani.html
smazany clen - FK

Re: TONOVANI SKEL

Příspěvek od smazany clen - FK »

bracha si nechal svoji corollu delat u Auto El Sysel u nas V trebici ...ma to s atestem a cena tky prizniva.. :lol: a od brna to neni zase tak daleko ;)
smazany clen - FK

Re: TONOVANI SKEL

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak v Brně je několik firem, co tónují, ale já bych byl nerad, aby to někdo nějakým způsobem pokazil...
smazany clen - FK

Re: TONOVANI SKEL

Příspěvek od smazany clen - FK »

No bracha to tam dal rano a v poledne si pro to jel, v lete a 48 hodin nesmel stahovat okynka ( coz je mozna normalni) ma to s chromovym efektem a s tmavym modrym lakem to vypada opravdu nadherne ;)
smazany clen - FK

Re: TONOVANI SKEL

Příspěvek od smazany clen - FK »

Také o tom přemýšlím kvůli tomu nesnesitelnému horku v létě, které je uvnitř auta, když stojí chvíli na slunci. Ale v srpnu mám jet na STK a nechci to raději riskovat a potom už bude podzim a vysoké teploty v čudu. Kdybych si to dával na auto, tak jedině hned teď někdy na jaře.
smazany clen - FK

Re: TONOVANI SKEL

Příspěvek od smazany clen - FK »

Nemá někdo fotku, jak vypadá na Feličce ve předu 70% a vzadu 35% nebo 5%??? Nemůžu se rozhodnout mezi 35ti a 5ti procenty... :(
smazany clen - FK

Re: TONOVANI SKEL

Příspěvek od smazany clen - FK »

teda s 5% propustností je už skoro absolutní tma. Ty jsem dával dřív na pc a je to teda už neprůhledný. Tady můžeš aspoň vidět na počálu jak to vypadalo v průběhu rekonstrukce. Na autě to možná bude trošku světlejší, ale je to už fakt mazec. Možná by jsi tam na webu našel i nějaké další fotky s tou fólií, ale někde už je pak černý plexi.

ObrázekObrázek
smazany clen - FK

Re: TONOVANI SKEL

Příspěvek od smazany clen - FK »

Dejwis píše:Slušné jednání mají tady a dobré nabídky http://www.trieste.cz/tonovani-skel.asp

Jsem jim poslal emailovou žádost o cenovou nabídku na zatmavení oken Š Felicia a nabídli mi to za cenu 3690,-Kč + 19% DPH, tj. 4391,- Kč. Je to hodně, nebo málo? Jsou to nějaké folie SUNTEK na všechna boční skla a na zadní sklo, doprava i s montáží po celé ČR zdarma, záruka prý 7 let, dávaj k tomu prý nějaké osvědčení, které prý nahrazuje zápis do TP, ale tomu moc nevěřím. Nedá se to sehnat levněji?
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: TONOVANI SKEL

Příspěvek od kejzi1 »

Tak já nechával dělat fólie taky v třebíči u Sysla a cena byla tuším 3500kč i s montáží.Ráno jsem přivezl a odpoledne bylo hotovo.Mám je tam cca rok a jsou super.Neškrábou se,neloupou a je to ok.Mám na předních propustnost myslím 35% a vzadu 5%

Obrázek
Obrázek
Obrázek
smazany clen - FK

Re: TONOVANI SKEL

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ty fólie se dávají zevnitř nebo zvenčí?
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: TONOVANI SKEL

Příspěvek od kejzi1 »

kvalt píše:Ty fólie se dávají zevnitř nebo zvenčí?


Lepí se zevnitř bez demontáže skel
smazany clen - FK

Re: TONOVANI SKEL

Příspěvek od smazany clen - FK »

Moc děkuji za foto... Zatím zjištuju, že kdybych si dělal tonování, tak musím koupit i Alu kola, protože to vypadá nádherně...
morous

zatmavovani skel

Příspěvek od morous »

ahoj chtel bych se zeptat, chci si sam zatmavit felinu pomoci folii, ale ctel bych si to udelat sam..mate s tim nejake zkusenosti, koukal sem na folie, ale asi spatne, vsechny stoji tak do 300 kc..tak to bude asi naka nekvalita ze??chtel bych aby se nedali bubliny a neposkrabali se....poradte prosim kde se daji koupit nake rozumne dekuju moc
Abdul - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od Abdul - FK »

Hľadaj už sa to tu riešilo. ;)
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od Skury »

Já mám za 300 no problém. Jinak víc infos bude na starým foru...
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ty fólie za 300,- nejsou špatný mechanicky (jako že by se měly hned poškrábat). Jedinej jejich problém je v tom, že většina z nich nemá atest, takže musíš hledat s atestem, a samozřejmě je můžeš i s atestem dát pouze na zadní okýnka a zadní sklo. Na předních bočních oknech nemají fólie co dělat.
morous

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od morous »

a jak dlouho uz je tam mas?.. jak se dostanu na stary forum ??dekuju
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zbysek píše:Ty fólie za 300,- nejsou špatný mechanicky (jako že by se měly hned poškrábat). Jedinej jejich problém je v tom, že většina z nich nemá atest, takže musíš hledat s atestem, a samozřejmě je můžeš i s atestem dát pouze na zadní okýnka a zadní sklo. Na předních bočních oknech nemají fólie co dělat.


S tímhle bych až tak moc nesouhlasil. Na stránkách trieste (firma zabývající se zatmavováním) je výtažek z vyhlášky...

MD povoluje tímto montáž na skla vozidel při dodržení požadavků zákona č.56/2001 Sb., předpisu EHK č.43, vyhlášky MDS ČR č.341/2002 Sb., včetně vozidel již zavedených do provozu, při dodržení těchto podmínek:

1. Zajištění odborné montáže
2. Čelní skla nesmí být upravována ani čirým filmem
3. Na bočních sklech sloužících k výhledu z místa řidiče ( horizontální úhel 180 stupňů před řidičem) nesmí být po úpravě skel celková propustnost menší než 70%
4. Dodržení podmínek pro jednotlivé filmy a všech podmínek uvedených v tomto rozhodnutí
5. Držitel Osvědčení je povinen zasklení vozidla po úpravě (instalaci filmu) označit štítkem s označením výrobce, způsobu úpravy a hodnotou minimální celkové propustnosti na každém skle a schvalovací značkou ( ATEST 8 SD 2646 ) v provedení dle přílohy č.15 vyhlášky MDS č. 341/2002 Sb. tak, aby štítek nepřekrýval ostatní značení. Štítky určené na zasklení vozidel mimo skel sloužící k výhledu z místa řidiče ( propustnost menší než 30%) doplnit o značení „V „dle předpisu EHKč. R 43
6. Držitel Osvědčení vydá majiteli vozidla dokumentaci ( např. Certifikát, Osvědčení nebo Typový list) s SPZ vozidla, číslo schválení MD, způsob úpravy ( minimální celková propustnost ), vyznačení místa provedených úprav, datum úpravy a podpis oprávněné osoby.
7. Držitel Osvědčení je povinen stejnou dokumentaci o provedených úpravách archivovat.
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

Radeggast píše:
S tímhle bych až tak moc nesouhlasil. Na stránkách trieste (firma zabývající se zatmavováním) je výtažek z vyhlášky...

MD povoluje tímto montáž na skla vozidel při dodržení požadavků zákona č.56/2001 Sb., předpisu EHK č.43, vyhlášky MDS ČR č.341/2002 Sb., včetně vozidel již zavedených do provozu, při dodržení těchto podmínek:

1. Zajištění odborné montáže
2. Čelní skla nesmí být upravována ani čirým filmem
3. Na bočních sklech sloužících k výhledu z místa řidiče ( horizontální úhel 180 stupňů před řidičem) nesmí být po úpravě skel celková propustnost menší než 70%
4. Dodržení podmínek pro jednotlivé filmy a všech podmínek uvedených v tomto rozhodnutí
5. Držitel Osvědčení je povinen zasklení vozidla po úpravě (instalaci filmu) označit štítkem s označením výrobce, způsobu úpravy a hodnotou minimální celkové propustnosti na každém skle a schvalovací značkou ( ATEST 8 SD 2646 ) v provedení dle přílohy č.15 vyhlášky MDS č. 341/2002 Sb. tak, aby štítek nepřekrýval ostatní značení. Štítky určené na zasklení vozidel mimo skel sloužící k výhledu z místa řidiče ( propustnost menší než 30%) doplnit o značení „V „dle předpisu EHKč. R 43
6. Držitel Osvědčení vydá majiteli vozidla dokumentaci ( např. Certifikát, Osvědčení nebo Typový list) s SPZ vozidla, číslo schválení MD, způsob úpravy ( minimální celková propustnost ), vyznačení místa provedených úprav, datum úpravy a podpis oprávněné osoby.
7. Držitel Osvědčení je povinen stejnou dokumentaci o provedených úpravách archivovat.


Ano, napsal jsi to správně. Právě kvůli tomuto zákonu nelze tónovat na žádném autě už někdy od devadesátých let přední boční skla.
Týká se to odstavce 3. "Na bočních sklech sloužících k výhledu z místa řidiče ( horizontální úhel 180 stupňů před řidičem) nesmí být po úpravě skel celková propustnost menší než 70%" . A tam je právě ten zásadní problém. Každé auto od určitých let (už od dob novějších favoritů) má tónovaná skla přímo z výroby na hranici téměř 30% (většinou 28). Nebere se to jako žádná speciální výbava či něco podobného, ale výrobci autoskel to takhle přímo dělají, protože je to lepší kvůli lomu světla atd. Právě proto už každé auto které z továrny vyjelo někdy po favorit (já si teď nevzpomenu přesně na ten rok, od kterýho už se to ani jinak nedělalo), tak má zatónovaná všechna skla na autě na 30%. Poznat to jde tak, že když si stáhneš kousek okýnko, jde na tom jasně vidět, že přez něj vidíš jinak než přes prostor bez skla (trošičku tmavěji, i když těch 30% je úplný prd).
Tedy na přední skla už nelze dodělat další zatmavení kromě toho z výroby. Na tomhle už vyhořela spousta lidí. Jediná možnost tak je nechat si je pokovit, protože tak ti těžko cajti na místě prokážou že to tam tak nebylo už od výroby. Samozřejmě nejsou idioti a to že je tam tedy fólie která tam nemá co dělat hned poznají.
Na toto téma už se toho i na jiných fórech probralo spousta a bohužel z hlediska zákona je to tak a je tedy na každém, jestli si tam fólie dá a bude čekat až natrefí na debila který to nepřejde, nebo si to nechá pokovit (předek nějak rozumně bez atestu, aby to vypadalo jako z výrobu, zadek jak chce s atestem) a má to bez problémů do budoucna.

Tedy opravdu je tomu tak, že na předku může být zatmavení 30%, akorát že to už je na každém autě dnes od výroby a nelze tak ještě dodat další zatmavení (rozumněj jde dodat pokovení, který ti nevykecají, ale ne fólie který jdou jasně vidět)
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od favo »

To je podle mě blbost to zatmavení z výroby se hýbe na hranici 5%
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

favo píše:To je podle mě blbost to zatmavení z výroby se hýbe na hranici 5%


Já si taky myslím, že to tovární zatmavení bude kolem těch 5% a že na přední skla se může dát 75% průsvitnost...
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

Origo tónování má opravdu 70% propustnost (čili jinými slovy 30% zatmavení)...
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tyler píše:Origo tónování má opravdu 70% propustnost (čili jinými slovy 30% zatmavení)...


Jsem rád že je tu aspoň někdo v obraze :) . Ne opravdu je na předku 30% už od výroby. To že to většině připadá jako 5% je tím, že 30% je fakt prd a nejde to nic moc poznat.
Uživatelský avatar
Jyrgen
Příspěvky: 805
Registrován: pon 05. pro 2005 17:41:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od Jyrgen »

Zbysek píše:...Každé auto od určitých let (už od dob novějších favoritů) má tónovaná skla přímo z výroby na hranici téměř 30% (většinou 28)....

úplně každé nee, já mám okna úúúplně čirý ... asi na mě šetřili... ale u ještě novějších aut už to opravdu bývá standart...
Škoda Felicia 96' | 1.3 BMM 40kW +steroidy| HP Sporting | Rial 16" viewtopic.php?f=16&t=37170
+ family car VW Touran Highline 03' | 2.0 TDI AZV

ex: VW Golf IV Highline 99' | 1.9 TDI AHF | EGR OFF, TA & 18" Turbo Twist
ex: Škoda Felicia GLXi 95' | 1.3 BMM 50kW | Brock 8x14" www.feliciaklub.cz/Jyrgen
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

Jyrgen píše:úplně každé nee, já mám okna úúúplně čirý ... asi na mě šetřili... ale u ještě novějších aut už to opravdu bývá standart...


Věř mi že je čiré nemáš. Opravdu už všechny felicie mají tónovaná skla, protože to měla i starší auta. V době kdy se dělaly feldy už to byla dávno samozřejmost. Ono to opravdu jako čiré vypadá a člověku se zdá, že je to fakt jako normální sklo, prootože to nejde skoro poznat, ale opravdu jsou skla na všech feldá už zatmavená na maximální možnou hranici jak už tu bylo řečeno. Můžeš si to vyzkoušet když stáhneš okno a uvidíš rozdíl mezi oknem a volným průhledem a nebo si vem k tomu kus čirého skla. Jde to i měřit samozřejmě, ale je to zbytečný když to tak prostě je i když to tak člověku nepřipadá a vypadá to jako by v tom autě seděl v normální výloze.
Uživatelský avatar
Jyrgen
Příspěvky: 805
Registrován: pon 05. pro 2005 17:41:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od Jyrgen »

Zbysek píše:Věř mi že je čiré nemáš. Opravdu už všechny felicie mají tónovaná skla, protože to měla i starší auta. V době kdy se dělaly feldy už to byla dávno samozřejmost. Ono to opravdu jako čiré vypadá a člověku se zdá, že je to fakt jako normální sklo, prootože to nejde skoro poznat, ale opravdu jsou skla na všech feldá už zatmavená na maximální možnou hranici jak už tu bylo řečeno. Můžeš si to vyzkoušet když stáhneš okno a uvidíš rozdíl mezi oknem a volným průhledem a nebo si vem k tomu kus čirého skla. Jde to i měřit samozřejmě, ale je to zbytečný když to tak prostě je i když to tak člověku nepřipadá a vypadá to jako by v tom autě seděl v normální výloze.

Dobře, tak jinak... postavím svoje auto k dalším 4 feldám. Oni je mají tónované, já ne. Porovnám svoje boční okno z čelním, ha jsou stejné. Stáhnu si okýnko trochu... je to stejný jak vzduch... vemu kousek skla, je to stejný... nechci se o tom hádat, ale slepej nejsu ... leda že by to bylo jen pár % který člověk nepozná... ale 30% bych fakt poznal.
Přeci jen když si vzpomenu na výbavu felicií, tak tónovaná skla byla za příplatek nemýlím-li se...
Škoda Felicia 96' | 1.3 BMM 40kW +steroidy| HP Sporting | Rial 16" viewtopic.php?f=16&t=37170
+ family car VW Touran Highline 03' | 2.0 TDI AZV

ex: VW Golf IV Highline 99' | 1.9 TDI AHF | EGR OFF, TA & 18" Turbo Twist
ex: Škoda Felicia GLXi 95' | 1.3 BMM 50kW | Brock 8x14" www.feliciaklub.cz/Jyrgen
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od 103457 »

Jyrgen píše:
Zbysek píše:Věř mi že je čiré nemáš. Opravdu už všechny felicie mají tónovaná skla, protože to měla i starší auta. V době kdy se dělaly feldy už to byla dávno samozřejmost. Ono to opravdu jako čiré vypadá a člověku se zdá, že je to fakt jako normální sklo, prootože to nejde skoro poznat, ale opravdu jsou skla na všech feldá už zatmavená na maximální možnou hranici jak už tu bylo řečeno. Můžeš si to vyzkoušet když stáhneš okno a uvidíš rozdíl mezi oknem a volným průhledem a nebo si vem k tomu kus čirého skla. Jde to i měřit samozřejmě, ale je to zbytečný když to tak prostě je i když to tak člověku nepřipadá a vypadá to jako by v tom autě seděl v normální výloze.

Dobře, tak jinak... postavím svoje auto k dalším 4 feldám. Oni je mají tónované, já ne. Porovnám svoje boční okno z čelním, ha jsou stejné. Stáhnu si okýnko trochu... je to stejný jak vzduch... vemu kousek skla, je to stejný... nechci se o tom hádat, ale slepej nejsu ... leda že by to bylo jen pár % který člověk nepozná... ale 30% bych fakt poznal.
Přeci jen když si vzpomenu na výbavu felicií, tak tónovaná skla byla za příplatek nemýlím-li se...

Ano, tonovaná skla měly jenom GLXi a ne všechny.
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

Taky LX Special má tónovaná skla...to je můj případ... :)
Uživatelský avatar
Jyrgen
Příspěvky: 805
Registrován: pon 05. pro 2005 17:41:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od Jyrgen »

103457 píše:Ano, tonovaná skla měly jenom GLXi a ne všechny.

děkuji ;)
Škoda Felicia 96' | 1.3 BMM 40kW +steroidy| HP Sporting | Rial 16" viewtopic.php?f=16&t=37170
+ family car VW Touran Highline 03' | 2.0 TDI AZV

ex: VW Golf IV Highline 99' | 1.9 TDI AHF | EGR OFF, TA & 18" Turbo Twist
ex: Škoda Felicia GLXi 95' | 1.3 BMM 50kW | Brock 8x14" www.feliciaklub.cz/Jyrgen
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

103457 píše:Ano, tonovaná skla měly jenom GLXi a ne všechny.


Jo, tak s tímhle se taky shoduji... Ale i tak si myslím, že to nebylo 30%...
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tónovaná skla co byla za příplatek jsou přes 30% a je to speciální výbava stejně tak jako dnes můžete potkat auto přímo z výroby s absolutně černými skly, kterými jde ale zevnitř dobře vidět. To 30% zatmavení je základ, který na sklech být musí kvůli lomu světla, jelikož čisté sklo by působilo pro slunce jako lupa téměř. Proto výrobci už před mniha lety (to jsou ty doby favoritů) začali dělat i základní okna tónovaná na to málo (30%, které opravdu téměř nejdou poznat) a pak se dávaly speciální výbavy za příplatky (více tónované)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od 103457 »

Zbysek píše:Tónovaná skla co byla za příplatek jsou přes 30% a je to speciální výbava stejně tak jako dnes můžete potkat auto přímo z výroby s absolutně černými skly, kterými jde ale zevnitř dobře vidět. To 30% zatmavení je základ, který na sklech být musí kvůli lomu světla, jelikož čisté sklo by působilo pro slunce jako lupa téměř. Proto výrobci už před mniha lety (to jsou ty doby favoritů) začali dělat i základní okna tónovaná na to málo (30%, které opravdu téměř nejdou poznat) a pak se dávaly speciální výbavy za příplatky (více tónované)

No nemám to jak změřit, ale řekl bych, že socky tonovaný nebyly, jsou to úplně bílý skla. A jestli ano, tak je to jenom nějaké minimální procentíčko o kterém se nedá říct tonování.
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

Socky mají právě nějakých těch 20 a něco. Ono totiž vážně takhle malá zatmavení nejdou skoro poznat. 30% se dnes standartně používá třeba jako pokovení na sklech do baráků pro plastová okna (to pokovení je tam kvůli páře, ale zároveň to má i 30% zatmavení proti slunku aby se tak nehřály interiéry) a přitom by nikdo neřekl že to není čirý sklo.Dá se říct že čistě čirá skla se už dnes vidí málokde
Uživatelský avatar
Jyrgen
Příspěvky: 805
Registrován: pon 05. pro 2005 17:41:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od Jyrgen »

Zbysek píše:Tónovaná skla co byla za příplatek jsou přes 30% a je to speciální výbava stejně tak jako dnes můžete potkat auto přímo z výroby s absolutně černými skly, kterými jde ale zevnitř dobře vidět. To 30% zatmavení je základ, který na sklech být musí kvůli lomu světla, jelikož čisté sklo by působilo pro slunce jako lupa téměř. Proto výrobci už před mniha lety (to jsou ty doby favoritů) začali dělat i základní okna tónovaná na to málo (30%, které opravdu téměř nejdou poznat) a pak se dávaly speciální výbavy za příplatky (více tónované)
...
Socky mají právě nějakých těch 20 a něco. Ono totiž vážně takhle malá zatmavení nejdou skoro poznat. 30% se dnes standartně používá třeba jako pokovení na sklech do baráků pro plastová okna (to pokovení je tam kvůli páře, ale zároveň to má i 30% zatmavení proti slunku aby se tak nehřály interiéry) a přitom by nikdo neřekl že to není čirý sklo.Dá se říct že čistě čirá skla se už dnes vidí málokde

asi máš v hodně věcech pravdu, ale přední boční skla nemůžou být víc jak 30% ... to je zákon...
pokud si někdo připlatil na tónované okna, tak dostal všechny stejné... tudíž všechny 30% zatmavení...(samozřejmě u felicií, dnes už si můžeš připlatit a zadek ti uděljí 95%) ale rozdíl mezi 20ti a 30ti a ničím musí být poznat i pouhým okem...
Škoda Felicia 96' | 1.3 BMM 40kW +steroidy| HP Sporting | Rial 16" viewtopic.php?f=16&t=37170
+ family car VW Touran Highline 03' | 2.0 TDI AZV

ex: VW Golf IV Highline 99' | 1.9 TDI AHF | EGR OFF, TA & 18" Turbo Twist
ex: Škoda Felicia GLXi 95' | 1.3 BMM 50kW | Brock 8x14" www.feliciaklub.cz/Jyrgen
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

No nevím právě jak to mají ošetřené vůči zákonu s těma příplatkovýma výbavama a tedy tónováním, protože dnes tu hranici 30% nemůže mít tak polovina nových aut jak je to tmavý. Na feldě třeba co je zelený sklo, tak má mít taky o něco víc než je 30% a stejně to tam být může. Takže to musí mít nějakou výjimku nebo něco když to tam narve přímo výrobce (nebo prodejce).
No každopádně všeobecná rada pro tónování skel je taková, že kdo nechce mít problémy, má si to nechat pokovit, protože to mu pak nemají cajti jak dokázat že je tam něco navíc. Samozřejmě když by byl člověk hovado a dal na předek 90%, tak to asi stejně neprojde, ale to by snad ani žádná pokovovací firma neudělala na předek. Taky většina lidí co chce nějak více tónovat to raději pokoví aby nebyly problémy.
Uživatelský avatar
Jyrgen
Příspěvky: 805
Registrován: pon 05. pro 2005 17:41:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od Jyrgen »

no zadek auta si můžeš natřít třeba barvou, nebo polepit reklamou, to je každýmu jedno že :lol:
ale předek je už horší... ale pochybuju že výrobci/prodejci mají vyjímku... ikdyž v tomhle státě se může stát cokoliv :roll:
Škoda Felicia 96' | 1.3 BMM 40kW +steroidy| HP Sporting | Rial 16" viewtopic.php?f=16&t=37170
+ family car VW Touran Highline 03' | 2.0 TDI AZV

ex: VW Golf IV Highline 99' | 1.9 TDI AHF | EGR OFF, TA & 18" Turbo Twist
ex: Škoda Felicia GLXi 95' | 1.3 BMM 50kW | Brock 8x14" www.feliciaklub.cz/Jyrgen
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

Jyrgen píše:no zadek auta si můžeš natřít třeba barvou, nebo polepit reklamou, to je každýmu jedno že :lol:
ale předek je už horší... ale pochybuju že výrobci/prodejci mají vyjímku... ikdyž v tomhle státě se může stát cokoliv :roll:


Jojo, na zadek může téměř cokoli, ale právě ten předek je divnej že dnes si můžeš rovnou z autosalónu vzít nový auto s totálně tmavým předkem (bokama). Asi se v tom nějak moc vyznají a je to právě o tom, že jak už to na tom autě jednou od výroby je, tak hotovo a nikdo to neřeší.
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

103457 píše:
Jyrgen píše:
Zbysek píše:Věř mi že je čiré nemáš. Opravdu už všechny felicie mají tónovaná skla, protože to měla i starší auta. V době kdy se dělaly feldy už to byla dávno samozřejmost. Ono to opravdu jako čiré vypadá a člověku se zdá, že je to fakt jako normální sklo, prootože to nejde skoro poznat, ale opravdu jsou skla na všech feldá už zatmavená na maximální možnou hranici jak už tu bylo řečeno. Můžeš si to vyzkoušet když stáhneš okno a uvidíš rozdíl mezi oknem a volným průhledem a nebo si vem k tomu kus čirého skla. Jde to i měřit samozřejmě, ale je to zbytečný když to tak prostě je i když to tak člověku nepřipadá a vypadá to jako by v tom autě seděl v normální výloze.

Dobře, tak jinak... postavím svoje auto k dalším 4 feldám. Oni je mají tónované, já ne. Porovnám svoje boční okno z čelním, ha jsou stejné. Stáhnu si okýnko trochu... je to stejný jak vzduch... vemu kousek skla, je to stejný... nechci se o tom hádat, ale slepej nejsu ... leda že by to bylo jen pár % který člověk nepozná... ale 30% bych fakt poznal.
Přeci jen když si vzpomenu na výbavu felicií, tak tónovaná skla byla za příplatek nemýlím-li se...

Ano, tonovaná skla měly jenom GLXi a ne všechny.

ja mam GLXi a ty skla byli uplne ciry , s tonovanim od doby co to ato jelo z pasu teda nic nevim , shvalne sme s klukama porovnavali skla , je nas 9 co mame feldu ruznyho roku a rune verze a ani jeden je nema tmavsi . vsechno je uplne stejne at se kouka prez okno nebo prez vzduch !!!! ja uz to mam ted teda v predu na 30 a vzadu na 80 ale to jsem si ted nechaval dodelavat .
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

Kolko asi stoji to pokovenie? Zrejme to zalezi na %, takze nejake konkretne skusenosti??
Odpovědět