Protisluneční fólie

vybavení a úpravy interiéru atd.
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Sadra17 »

aukro :D
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
steelboy - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od steelboy - FK »

jaký je rozdíl mezi typovým listem a tou kartičkou na okno? Kartička je nalepená na autě a typový list mám uložený někde doma v papírech a při stk ho beru s sebou?
Uživatelský avatar
MARWiN
Příspěvky: 1997
Registrován: čtv 08. dub 2010 21:43:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od MARWiN »

typový list by mělo být formátu A4 nebo A5 asi jen na technickou, kartička je velká zhruba jako malej techničák a musíš jí vozit s papírama od auta a atestační nálepky se lepí na okno zpravidla mezi okno a folii,měl bys mít všechno aby čerti neřvali :twisted: jinak údaj na nálepkách musí bejt stejnej jak na atestační kartičce,tuším,že moje zadní lepky mají ozn.V a není tam udaná přesně propustnost :scratch:
tomikal - FK

clona předního skla

Příspěvek od tomikal - FK »

nevíte kde by se dala sehnat samolepící clona na přední okno nevíte někdo??
Uživatelský avatar
Almond
Příspěvky: 317
Registrován: pon 14. zář 2009 18:39:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Almond »

Rád bych oživil toto fórum. Zaujalo mě především následující:
PetrMPI píše:Tinted je tónovaný a tempered tvrzený. Tvrzený by mělo být vždycky, takže pokud tam je jen tinted, tak je tónovaný a tvrzený zároveň.


Dnes jsem byl vyhozen z technický prohlídky za to, že mám údajně na předních bočních okýnkách 2 folie na sobě. K tomuto závěru došel pan technik poté, co si na okýnkách přečetl "TEMPERED". Tvrdil mi, že na tom okýnku už fólie byla z výroby (viz nápis) a že já na to dal další a že to se nesmí. No diskutovali jsme tam o tom dost dlouho, ale ničeho jsem se nedomohl, prostě strhněte folie a přijeďte si za měsíc. Jsem si bytostně jistej, že ty okna byly z fabriky čistý, netónovaný, ale nemoh jsem proti němu udělat prostě nic. Dál se mu nelíbilo dojezdový kolo, že prej musim mít přesně ten jeho rozměr zapsanej v techničáku, ale to už do tohohle tématu nepatří. No každopádně to vypadá, že mě vyhodili neprávem a že na technický nevědi, co znamená tempered... :roll:
Marty_pv - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Almond: tempered označuje akorát temperované sklo, skla tónováná z fabriky mají na sobě vždy "tinted" - pokud máš folie skutečně na čirých sklech tak tě vyhodili neprávem
Uživatelský avatar
Almond
Příspěvky: 317
Registrován: pon 14. zář 2009 18:39:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Almond »

Marty: Přesně tak, folie čirých sklech, oficiální cestou, s atestem.... asi se s nima nemá moc cenu hádat, co? ani na místě (to jsem nic nezmohl), ani zpětně.... docela bezmoc... vyhozenejch 650Kč
Technik mi prostě s ledovou jistotou tvrdil, že TEMPERED znamená tónovaný.
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od mikka »

Zajeď tam ještě jednou s nějakým slušným anglicko-českým slovníkem, kde bude temper = kalit, příp.tempered - kalené, tvrzené, a proti tomu tinted = tónované.
Nebo ať si napíše v počítači do překladače Googlu "The glass is tempered and tinted" a dostane odpověď "Sklo je tvrzené a tónované".
keenworth - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od keenworth - FK »

Tak mám zajímavý postřeh jak to chodí na STK v České Třebové. Jeli jsme s okinou na stk - měla zatonované všechny okna... dřív to vždycky prošlo bez problémů, ted nám řekli, že je jim líto, ale změnila se vyhláška a pokud ty folie nejsou zapsaný v tý kartičce, tak musí dolů... takže jsme tam slouply folie z předních oken a pak přišlo docela šokující zjištění. Jednak nám řekli, že v budoucnu se budou rušit všechny folie na předních oknech a bude povoleno jen zatmavení z fabriky, nic víc nebo potom pokovení. A dál nám řekli, že vzádu můžeme mít folie jaký chceme, to že jim je jedno, nemusí to mít ani atest... docela masakr.
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od smrcek »

keenworth: Bude to platit i zpětně? Pochybuji ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
MARWiN
Příspěvky: 1997
Registrován: čtv 08. dub 2010 21:43:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od MARWiN »

jak jako zpětně? snad každej musí jít na technickou ne? tak až tam pujdeš příště,tak za to dostaneš kartáč :D
keenworth - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od keenworth - FK »

přesně jak říká marwin... zpětně si na tebe těžko něco vezmou ;) však já už objednávám folie a zase je tam vrazíme...a pak to vidím tak, že před technickou prostě přehodím přední okna za nějaký čirý z vrakáče :D ale fakt mě dostalo to, že jim je jedno jestli máš vzádu na okně folii s atestem nebo třeba nalepenej karton na okně...
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od 103457 »

Tady je to přesně popsáno, od května nejen STK, ale za chvíli každej druhej policajt bude moct změřit prostpnost folií.
http://www.novinky.cz/domaci/255553-maf ... i-stk.html
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od a13sh »

Jsem to dneska taky cetl - jednim slovem je to vycuranost :roll:
Naposledy upravil(a) a13sh dne sob 07. led 2012 11:44:33, celkem upraveno 1 x.
keenworth - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od keenworth - FK »

tak si necháme ty okna pokovovat no... tam to může být i na předních... u Havlíčkova Brodu to pán dělá a má certifikát na celou EU :salut: mě hlavně překvapilo, že jak tu každý píše, že musí být atest na všech oknech, tak u nás na STK říkají, že musí být atest jen vepředu a musíš to mít na tý kartičce a vzádu si můžeš dát klidně karton na okno a je jim to putna.
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od a13sh »

To je prave to,doted kazdy rikal neco jineho a hodnotil podle aktualni nalady.
Uživatelský avatar
Haasio
Příspěvky: 216
Registrován: úte 15. bře 2011 19:15:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Haasio »

Zajímalo by mě jak to je s folií na zadím okně v pátých dveřích. V tom článku píšou že musí být vidět 3tí brzdové světlo, ale u feld to je "výbava navíc".
Mě přes světlo jdou 2 folie - tonované zevnitř černou a z venku reklama. Může to být pokutované ?
Obrázek
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od a13sh »

Sundej tu brzdu a mas po problemu. Ja ji tam nemam a muzu mi skocit na hrb.
Uživatelský avatar
RockSolid
Příspěvky: 753
Registrován: pát 05. pro 2008 16:45:08
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od RockSolid »

Přesně jak píše Aleš, třetí brzdové světlo není povinné,takže to sundej beze strachu ;)
80% mozku tvoří kapalina. U některých bohužel brzdová

Moje bývalá felda
Uživatelský avatar
Haasio
Příspěvky: 216
Registrován: úte 15. bře 2011 19:15:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Haasio »

Nemám důvod sundávat, jen by mě zajímalo zda by to mohlo být pokutováno. Sice to světlo nemá takové grády ale vidět to jde :)
Obrázek
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od a13sh »

Si pis,ze je to pokutovatelne,proto rikam radsi sundat a mit po problemu ;)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od 103457 »

Myslím, že časem bude problém i s pokovenýma oknama. Jednoduše ti to změřej měřákem a pokud bude propustnost nižší než je limit, nikoho nebude zajímat atest, ap.
Co se týče 3tího brzdového světla, tak pokud ho máte zapsáno v TP, tak být musí. Já ho normálně mám zapsáno ve vyjímkách v TP a na STK držkoval, že na něm mám folii IQ + = FELICIA folie je to čirá, písmena černé, srdce červené a přest držkoval, že to zkresluje, a kdesi cosi. Pokud narazíš na vo..a, tak ti nepomůže nic, ane atest pro celou EU, řeknou ti, že náš zákon je nadřazenej nebo, že upravuje směrnici EU a nic nenaděláš. :(
keenworth - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od keenworth - FK »

Není možno, pokud máš certifikát o tom že je to schváleno v zemích EU, tak ti na STK nemůžou říct vůbec nic. Sám technik mi to tam říkal. Náš soused měl na Favoritovi pokovení i na čelním okně, měl atest a tu kartičku s certifikátem a na STK prý blbě koukali a chtěli ho vyhodit, ale když jim tohle ukázal, tak mu nemohli nic ;) Ještě mi povídal, že časem se zakáže jakákoliv folie na předních oknách, bude povolené max zatmavení z výroby nebo pokovení. Tady je problém ten, že všude ti řeknou něco jiného :?
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Jura_Favorit »

keenworth: bez urážky, ten "Tvůj" technik se v tom evidentně také moc nevyzná - jakékoliv mimotovární úpravy, polepy apod. čelního skla jsou totiž zakázané už dávno.
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
keenworth - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od keenworth - FK »

Není to jen "můj" techník... není to ani žádný můj známý. Počítám, že je to asi člověk co by tomu měl krapet rozumět, když v tom dělá :D Na jaře si pojedu promluvit s tím pánem co pokovuje, takže se ho zeptám, jestli to může dělat i na čelní ;) Já myslím že je pak už poměrně jedno jestli to máš i na čelním, protože do auta stejně není skoro vidět :)

ačkoliv je pravda že jsem snad krom sousedova auta neviděl jiné s pokoveným čelním oknem, takže na čelní to nejspíš nejde... vem to čert, hlavně že to jde na přední boční ;)
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Jura_Favorit »

http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... ozidel.htm

Dodržování výše uvedených technických požadavků je zajištěno při schvalování technické způsobilosti úprav ministerstvem za pomoci pověřených zkušeben a na mezinárodní úrovni homologací skel podle předpisu EHK č. 43. Ztemnění skel je provedeno buď výrobci vozidel již v prvovýrobě, nebo pak v provozu dodatečnou úpravou (kromě čelního skla, u kterého jsou jakékoliv dodatečné úpravy nepřípustné).
...
Dále bylo zjištěno také používání bezpečnostních čirých fólií na čelních sklech. Tato úprava, jako i jakákoliv jiná dodatečná úprava čelního skla, je nepřípustná. Množí se i používání reklamních a podobných nálepek na sklech; pokud tyto nálepky nejsou schváleny ministerstvem, je nepřípustné je používat mimo případy uvedené v § 34 odst. 3 vyhlášky č. 341/2002 Sb. Zrcadlové fólie nesmí být také použity na čelním a na předních bočních sklech vozidel. V ostatních oknech mohou být použity pouze zrcadlové fólie schváleného typu, které mají v obou směrech částečnou propustnost a jejich odrazová schopnost není zaměnitelná se světelnými zařízeními vozidel – odrazkami nebo jinými znaky používanými ve vyhlášce MDS č. 30/2001.
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od 103457 »

Uvidíme, čas nám odpoví, myslím si, že pokud stát zainvestuje do měřáků propustnosti světla, tak bude chtít, aby se mu investice vrátila zpět, čili bude postihovat každého, kdo nesplní povolenou propustnost světla a to bez vyjímky. :(
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Faust »

můžemě někdo říct zda má spravně folie,dělala to firma dle vyhlašky a vzadu je to i na kartě napsané ale zda ty procenta platí to nevím.ale s auta je vidět dobře i na opak.

Obrázek

Obrázek
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Jura_Favorit »

Máš to ok :thumleft: Čelní sklo bez úprav, boční přední propustnost 70%, tak jak to má být.
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Faust »

tak to díky jury,alespoň dneska jedna kladná zpráva ;)
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od osobne »

103457 píše:Myslím, že časem bude problém i s pokovenýma oknama. Jednoduše ti to změřej měřákem a pokud bude propustnost nižší než je limit, nikoho nebude zajímat atest, ap.
Co se týče 3tího brzdového světla, tak pokud ho máte zapsáno v TP, tak být musí. Já ho normálně mám zapsáno ve vyjímkách v TP a na STK držkoval, že na něm mám folii IQ + = FELICIA folie je to čirá, písmena černé, srdce červené a přest držkoval, že to zkresluje, a kdesi cosi. Pokud narazíš na vo..a, tak ti nepomůže nic, ane atest pro celou EU, řeknou ti, že náš zákon je nadřazenej nebo, že upravuje směrnici EU a nic nenaděláš. :(

Třetí brzdové světlo se zapisuje to TP? Já že ho tam nikde zapsané nemám. Když si ho na STK odmontuju, tak mi asi nemůže technik nic říct, ne? Nebo je povinné ho mít? Přece tam nebudu vyřezávat folii? Po STK si ho zase přimontuji zpět.
Jenky - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Jenky - FK »

Záleží na tom,jakej rok výroby máš,tušim,že od 98roku musí mít všechny M1 3tí brzdový,určitě je to 1998,ale měsíc si nevzpomenu.

Jinak Faust,s těmahle kartičkama sem se v práci dostával dost často do křížku.Na kartičce je totiž nádherně vyznačeno,jakou propustnost mají FOLIE,ale to,že většina aut už má skla tónovaný z fabriky asi pány,co lepí folie absolutně nezajímá.Tyhle hodnoty se potom sčítají a samo už nesplňujou.Na Felicii se to dá ještě poznat nádherně,pokud máš u homologace na skle slůvko TINTED,máš skla tónovaný z fabriky na 27% zatmavení+folie dallších 30%,to už dávno nebude 70% propustnost.Ale možná si měl čirý,mrkni se.Jen tak,aby lidi věděli.

Nedávno o tom běžela pěkná reportáž,dávají se za to pěkný pokuty,pokud to je moc zatmavený,sbírají řidičáky a hodlají to zavést i na STK.Nevim kolik těch přístrojů v republice zatim je,ale sem pro,nemam rád rakve.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od 103457 »

Jenky
bylo to na Nově ve zprávách, dokonce tam policajti i nějaké auto okamžitě odstavili, řidič s tím nesměl vůbec odjet.
Něco je i zde: http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/mate-v- ... taily.html

Co se týká 3tího brzdovýho světla, tak to mám v TP zapsáno:
Mimořádná výbava: střední brzdové světlo kat. S3 podle homologace E8 48R-01 1495 ext.4
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Faust »

jenky ty bláho mám tam psany tinted,ale vůbec mě nepřipadali tonované.tak to uvidím.bracha na staré feldě to nemá :?
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
keenworth - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od keenworth - FK »

Faust: To ti ale měli říct už v té firmě, protože ti k tomu vůbec neměli dát atest. Ted to můžeš vzít a strhnout jestli to chceš mít legální. To zatmavení z výroby je vážně vtipný, poznáš to maximálně tak, když to sklo vyndáš a chvíli ho pozoruješ, tak je trochu do zelena, lepší je koupit čirý a dát na to folii, to pak vypadá trochu líp.
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od smrcek »

Mám na předních oknech fólii, která kdyby byla na čirých tak by byla v pohodě, ale jelikož mám přední tónované z výroby tak jsem taky v hledáčku - jsem zvědav co mi naměří, ale zatím jezdím půl roku a ani kartičku jsem uazovat nemusel. Přes moje fólie je ven vidět výborně :) A brzdové světlo mám také pod fólií, takže o důvod víc proč shánět stříšku se světlem ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Faust »

ale to mě stačí strhnout jen přední ne?
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
Uživatelský avatar
RockSolid
Příspěvky: 753
Registrován: pát 05. pro 2008 16:45:08
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od RockSolid »

Ano,pouze přední ;)
80% mozku tvoří kapalina. U některých bohužel brzdová

Moje bývalá felda
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Faust »

uvidím zatim to skusím řešit s tou firmou co mě to dělala a pokud dojde ke stržení tak jakou folii můžu dat na tonované okno od fabriky.
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
keenworth - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od keenworth - FK »

Žádnou. Na tonovaný okno z fabriky žádnou. Na čirý okno můžeš dát s s propustností 75? nebo 70? a víc.
Uživatelský avatar
Nosferat
Příspěvky: 564
Registrován: pát 21. říj 2011 16:53:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Nosferat »

Teď jsem obhlížel pár firem na nalepení od B slouku dozadu. Jedna firma mi nabízela čirý 3M CRISTALLINE nebo tam nějak, tak je to s nima ? Mám tónovaný skla, tak přemýšlím nad těmito na přední dveře.
Renault Clio Generation 90TCe 56kw
Škoda Fabia II Family 1.2HTP 12v 51kw


https://www.instagram.com/hrabe.official/
keenworth - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od keenworth - FK »

Jenže co jsem tak vyčetl o tý folii, tak to není zatmavovací folie, ne? Tak jako tak na továrně zatmavené okno se jakákoliv zatmavovací folie dávat nesmí!
Vrba - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Vrba - FK »

Není to běžná zatmavovací fólie, ale není 100% čirá - nějaké zatmavení udělá. A potom je to jenom na příslušníkovi nebo soudruhovi na STK jak se zrovna vyspal a jestli už splnil denní normu udělených pokut...
Uživatelský avatar
Peters56
Příspěvky: 335
Registrován: úte 03. črc 2007 8:48:06
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Peters56 »

Pokud už má vozidlo tónovaná skla od výroby, tak je to na těch povolených 70% propustnost, takže jakákoliv ztemňující folie a už okno nesplňuje propustnost. Vzorník folií SunTec
Obrázek
Byla - Škoda felicia combi 1.6 GLX, zelená smaragdová metalíza r.v. 1997
Je - Ford Focus combi 1.6 16V, aquamarine r.v. 2000 Galerie
Co neubrzdíš to neukecáš ICQ 321190904 SKYPE, MSN = Peters56
Obrázek
Pluhda
Příspěvky: 383
Registrován: pon 26. lis 2012 10:59:09
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Pluhda »

Zdravím lidi, chci se zeptat jak jsem to tady četl, takže když mám už z výroby okna takový do zelena tak už nemůžu nechat dát pokovení nebo fólie? díky
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od 103457 »

Pluhda
Ano správně.
Pluhda
Příspěvky: 383
Registrován: pon 26. lis 2012 10:59:09
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Pluhda »

Tak to je škoda, to teda asi jedině koupit z vrakáče ty čirý a pak by to mohlo být?
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od a13sh »

Muzes,ale jenom zadni.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od 103457 »

Podle zákona ano, ale má to cenu, když smíš zatmavit jen 25% a to je právě zatmavení továrních skel?
U zadních oken se to zatím toleruje, ale radši bych počkal, jak se vyvine situace, policajti i STK mají nově ty měřáky na propustnost oken a je otázka, jak hodně budou důslední při měření. Nedávno tu někdo psal, že na STK musel sundat folii ze zadního okna.
Pluhda
Příspěvky: 383
Registrován: pon 26. lis 2012 10:59:09
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Pluhda »

Tak to asi nechám až na léto až pojedu na STK tak se tam zeptám a uvidim.
Odpovědět