Protisluneční fólie

vybavení a úpravy interiéru atd.
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

já si myslím, že to tmavení bude tam kde na okně je napsáno "tinted" jako to máme na oktávce...tam už je to vidět když se stáhne okýnko trošku...ale ve feldě je to opravdu stejný jako okolí...nevím jen si to myslím, že to tak bude
MagicanBlack - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od MagicanBlack - FK »

Já nevím co řešíte. Ať už si na auto dáte cokoliv tak policajti budou mít řeči vždycky. Jsou firmy který vám za 3-4 tisíce nalepí folie. Já sám mám folie na oknech. A policajti se jenom ptají jestli na to mám papír. Já řikám že ho nemusím mít sebou. Jak policajti změří jestli mám propustnost takovou nebo makovou? Takže bez nějakýho měření nemůžou nic.
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak já si taky myslím, že když v tom člověk jde vidět a nemá to jako černou skříňku, tak před policajtama v pohodě...
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od mikka »

Já mám felicii 1997 LXi a mám okna zatmavená už z výroby, a řekl bych, že je to těch 75-70% propustnosti.
Je to krásně poznat při staženém okýnku, dost výrazný rozdíl oproti čirému sklu.
Jako náhradní se dodávají všechna skla buď čirá, nebo zelená. Čelní sklo navíc můžete mít čiré, zelené, nebo zelené s barevným pruhem.
Zelené čelní sklo je ca o 400 Kč dražší než čiré, u ostatních skel je rozdíl ceny ca 3 stovky.
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

MagicanBlack píše:Já nevím co řešíte. Ať už si na auto dáte cokoliv tak policajti budou mít řeči vždycky. Jsou firmy který vám za 3-4 tisíce nalepí folie. Já sám mám folie na oknech. A policajti se jenom ptají jestli na to mám papír. Já řikám že ho nemusím mít sebou. Jak policajti změří jestli mám propustnost takovou nebo makovou? Takže bez nějakýho měření nemůžou nic.

Policajti se orientují pouze očima, jim stačí, pokud není řidič přes to okno zřetelně vidět. Nemusejí mít žádná měřidla. Na oknech musí být navíc označení ATEST 8 SD. Viz stanovisko Ministerstva dopravy k úpravám skel vozidel:
http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/Dovoz_registrace_a_schvalovani_vozidel/Schvalovani_vozidel/Stanovisko_MD_k_upravam_skel_vozidel.htm
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

MagicanBlack píše:Já nevím co řešíte. Ať už si na auto dáte cokoliv tak policajti budou mít řeči vždycky. Jsou firmy který vám za 3-4 tisíce nalepí folie. Já sám mám folie na oknech. A policajti se jenom ptají jestli na to mám papír. Já řikám že ho nemusím mít sebou. Jak policajti změří jestli mám propustnost takovou nebo makovou? Takže bez nějakýho měření nemůžou nic.


Všichni tu řeší to, jak to udělat pokud možno legálně, protože to že tam máš fólie které tam opravdu nemají co dělat je jen tvoje volba a člověk jen může pak čekat až opravdu trefí na cajta který o tom něco ví a bude to před ním strhávat (už se stalo mnohokrát).
Jinak osobně moc nechápu proč si lidi vlastně nechávají od firem dát na skla fólie když je to tak za 4k a ve stejné ceně se dají nechat i pokovit. Jediné mínus pokovení je že se musí samozřejmě demontovat okna ven, ale kvalita je někde jinde a hlavně na tohle fakt nemá nikdo co říct, protože to jen tak lehce změřit nejde a není to viditelné jako fólie.
MagicanBlack - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od MagicanBlack - FK »

Pokovení je hezká věc.
Atest je hrozná blbost. Už jenom proč bych měl mít atest na folie na oknech? Ale bohužel.
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

Všichni tu řeší to, jak to udělat pokud možno legálně, protože to že tam máš fólie které tam opravdu nemají co dělat je jen tvoje volba a člověk jen může pak čekat až opravdu trefí na cajta který o tom něco ví a bude to před ním strhávat (už se stalo mnohokrát).
Jinak osobně moc nechápu proč si lidi vlastně nechávají od firem dát na skla fólie když je to tak za 4k a ve stejné ceně se dají nechat i pokovit. Jediné mínus pokovení je že se musí samozřejmě demontovat okna ven, ale kvalita je někde jinde a hlavně na tohle fakt nemá nikdo co říct, protože to jen tak lehce změřit nejde a není to viditelné jako fólie.


tak já bych si je nechal zatmavit jednak kvuli designu,jednak že tam není videt (dozadu) a kvuli slunci...
smazany clen - FK

Re: TONOVANI SKEL

Příspěvek od smazany clen - FK »

Obrázek

Obrázek
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

toto je zadek , prusvitnost 22%

Obrázek
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od Zdenda19895 »

Já mám 1,3 LXi z roku 1998. :) Za tónované skla jsem doplácel. Nevím kolik mají procent ale je to vidět že jsou do zelena. :D Když jsem před jeden a půl rokem přední sklo měnil, bylo asi o 1000 Kč dražší než čiré. :)
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od Kovi »

Zbysek píše:Socky mají právě nějakých těch 20 a něco. Ono totiž vážně takhle malá zatmavení nejdou skoro poznat. 30% se dnes standartně používá třeba jako pokovení na sklech do baráků pro plastová okna (to pokovení je tam kvůli páře, ale zároveň to má i 30% zatmavení proti slunku aby se tak nehřály interiéry) a přitom by nikdo neřekl že to není čirý sklo.Dá se říct že čistě čirá skla se už dnes vidí málokde

Zbyšku ,Zbyšku, se do toho nějak zamotal. Těch tvejch 30% maj opravdu jen ty feldy co maj zelený skla. Socky a starší ročníky jako mám já sou prostě a bohapustě čirý!!! Věř mi brácho, mám napojení ve Škoda Auto,který říká, že to zatmavení bylo jen na přání jako zláštní výbava a pak po roce XY (už sem zapoměl asi 99 nebo tak) bylo standart.
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

Takže když mám Feldu z 99týho, GLx, tak je už mám zatmavený na 30% od výroby???

Má někdo fotku pokovenejch skel??? Chtěl bych vidět rozdíl mezi folií a pokovením...
Rex - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od Rex - FK »

já mám na feldě tmavá skla z fabriky a je výrazně poznat že jsou tmavší než mají ostatní feldy
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

To Rex: Na těch fotkách máš přední z fabriky a zadní zatmavený??? Nebo je to všechno zatmavený??? Kolik je propustnost na zadních sklech???
Rex - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od Rex - FK »

tady máš fotku ještě bez folií. je to originál Škoda
Obrázek
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ty skla se mi zdají spíš více odrazivý... No, ale dneska jsem zaparkoval velde Mondea, který mělo na předních sklech 73 propustnost... A bylo to tmavý, že jsem nic neviděl, takže nevím... Ale jestli je 70 od výroby + tedka ještě 30... Nevím, jak se to soudí na STK...
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

no já nevím, ale zas takovej problem bych v tom neviděl...kámoš si to nechal dělat v Praze s atestem a v životě neměl s policajtama problém, ani se ho neptali sami od sebe jestli to má atest...a technickou prošel jak nůž máslem...to už musí bejt vyloženě ho*ado, který se zaměří na detaily nebo si přečte nějakej zákon a pak jen slovíčkaří...myslim si, že každej rozumnej člověk usoudí, že ty fólie sakra pomůžou když je v létě vedro
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

To Mr. Freak: Co má kamoš za auto a jaký si dával zatmavení???
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

Radeggast píše:To Mr. Freak: Co má kamoš za auto a jaký si dával zatmavení???


má tohle
Obrázek

a dával si ty hranice možnýho zatmavení..vzadu 30 procent propustnost a vepredu tech 70?nebo kolik to presne je
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak jestli říkáš, že v pohodě, tak do toho nejspíš půjdu... Dík moc...
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od favo »

Jednak ty stránky MDČR jsou už dva roky starý a jejich aktuálnost je ta tam ale vím a někde jsem to četl že zatmavení skel na favoritech a feldách bylo skutečně minimální a to v rozmezí 5-7% . Možná by nebylo od věci zkusit kontaktovat někoho ze ze Škody Mladá Boleslav třeba by v tom udělali jasno.
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Jalan-Aajav - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od Jalan-Aajav - FK »

musím podotknúť, že stmavovanie skiel je veľmi nerozumná prax...

vyzerá to síce skvele (teda ak sa to spraví dobre), ale je to faktor znižujúci bezpečnosť dopravy... mňa napríklad neuveriteľne štve, ak predo mnou ide takto upravené auto, lebo cez neho nevidím, čo sa deje pred ním, a pri svojom rozhodovaní som odkázaný iba na jeho brzdové svetlá (pre úplnosť - presne rovnako ma štve skriňová dodávka alebo nákladné auto)
MagicanBlack - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od MagicanBlack - FK »

Njn.. to se nedá svítit proste.. ale i přes folie je videt brzdovka.. nerikej mi ze ne.. a i kdyby kdyz pojedu za dodavkou.. nebo za nakladakem.. tak je to to samy.. tak co.. a kdyz budes dodrzovat bezpecnej odstup.. nic se nemuze stat.. neeee??:-D
Jalan-Aajav - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od Jalan-Aajav - FK »

skúsil si niekedy dodržovať bezpečnostný v Bratislave, prípadne inom väčšom meste? tam pre väčšinu vodičov (a veľmi často pakov s tmavými sklami alebo v dodávke) bezpečný odstup predstavuje vhodnú medzeru do ktorej sa môžu nacpať.
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

měl jsem možnost jet několikrát s kámošem jak sem příkladal foto s maximálním zatmavením a ani při slunci ani při tmě jsem neměl sebemenší problém vidět ven...i když je večer tma tak je ven krásně vidět i při couvání atd..ale samozřejmě je podmínkou mít kvalitní fólie a né nějaky "z tesca" za pár korun...a s foliema nebo bez jet nekam v lete to je sakra rozdil...a to stezovani ze pres auta nevidim to slysim poprvy...to si radsi popojedu vic dopredu nebo pri predjizdeni trochu na stranu abych videl...moc pres druhy auta nekoukam...uz se mi to nekolikrat malem nevyplatilo (pres sloupky nic nejelo)...
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

Teďka jsem psal do autosklo Roger http://www.autosklo-roger.cz/...
Bylo mi zodpovězeno, že fólie nejsou povoleny na předních stahovacích sklech u řidiče a spolujezdce ani 70ti procentní propustnost dle vyhlášky (nalepí, ale nenalepí atest)... Prostě fólie ne-e... Zato při pokovení předních skel může být propustnost 70ti procentní i s atestem...

Tak jsem z toho jelen... :? :geek:
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

ja mam rocnik 99 a nemam skla zatmavene....takze maximalne AZ po roce 99 se to zatmavovalo...
Host

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od Host »

Radeggast píše:Teďka jsem psal do autosklo Roger http://www.autosklo-roger.cz/...
Bylo mi zodpovězeno, že fólie nejsou povoleny na předních stahovacích sklech u řidiče a spolujezdce ani 70ti procentní propustnost dle vyhlášky (nalepí, ale nenalepí atest)... Prostě fólie ne-e... Zato při pokovení předních skel může být propustnost 70ti procentní i s atestem...

Tak jsem z toho jelen... :? :geek:


Tak to je docela prasárna. Chějí za to takové prachy a ještě neznají to co "ODBORNĚ MONTUJÍ". Ve vyhlášce č. 341/2002 sb. v § 36 3)b se o fóliích vůbec nezmiňují toto je citace - "zatemnění čelního skla na propustnost zjevně nižší než 75 % nebo zatemnění předního bočního skla na propustnost zjevně nižší než 70 %". nikde se tam nic o fóliích NEPÍŠE!!! Přeber si to jak chceš, ale pokud máš zatmavení na předníchdveřích do 30% tak to tam na 100% může být, ale těch 30% nejde skoro ani poznat no, ale to už je jiná věc tak asi tak. A firma ROGER píše kraviny a jak už jsem jednou psal tak asi zase tací odborníci nebudou, když neví co dělají!!!!!!
Host

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od Host »

Radeggast píše:Teďka jsem psal do autosklo Roger http://www.autosklo-roger.cz/...
Bylo mi zodpovězeno, že fólie nejsou povoleny na předních stahovacích sklech u řidiče a spolujezdce ani 70ti procentní propustnost dle vyhlášky (nalepí, ale nenalepí atest)... Prostě fólie ne-e... Zato při pokovení předních skel může být propustnost 70ti procentní i s atestem...

Tak jsem z toho jelen... :? :geek:


Jinak tady na ten odkaz se podívej http://www.autosklo-roger.cz/index.php?page=tonovani musel ti odepisovat nějaký jouda z firmy ROGER, protože na těch stránkách sami píší, že pokud si dáš FOLIE do 30% na předních dveřích tak ti dají všechny atesty a vše je u nás schválené. No jo hlavně, že si za to vemou od 4000 do 6000 kč to je nejdůležitější.
Host

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od Host »

No, když už jsem se tak rozvášnil a rozepsal tak může sem nekdo hodit nějaký odkaz a firmu, která děla folie za rozumný peníz a mají dobrou kvalitu. ;) Pokud možno Zlínsko, Kroměřížsko, Olomoucko. Už dopředu říkám, že internet mám projetý a jen malý zlomek firem má cenu přímo na netu. Firmám jsem psal, nekteré mi odpověděly, jiné řekly ať se dojedu domluvit a jiné neodpovídaly vůbec. A pokud možno tak i cenu nebo kde a zakolik jse si to nechali dělat. Jo je to na felinu. Celé auto krom čelního skla. Díky
Návštěvník

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od Návštěvník »

Tady máš jednu firmu. http://www.trieste.cz/index.asp Je ze Zlína, ale přijede za tebou kam budeš chtít
Host

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od Host »

Návštěvník píše:Tady máš jednu firmu. http://www.trieste.cz/index.asp Je ze Zlína, ale přijede za tebou kam budeš chtít


Jo díky. Těm už jsem psal. Dělají to za 4500 kč.Zdá se mi to docela drahé. Možná chci už hodně, ale představoval bych si to tak kolem 3500 kč.
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak za tuhle cenu bych to mohl zaridit ale nevim jak je to s atestem a podobnyma srackama
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak ono záleží co od toho čekáš... Jestli to tam chceš mít jen tak, tak si to můžeš udělat doma... Jestli bys chtěl ušetřit, ale mít atest a udělaný to pořádně, tak si dát folie jenom na zadak... Ale jestli to chceš mít se vším, tak ta cena se bude pohybovat kolem těch 4000... Spíš nahoru... :x

To Kein: Tak o tomhle se tady přela diskuze, jesli jo, nebo ne... :P :P
Host

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od Host »

Je mi jasné, že za kvalitu musím zaplatit, ale nejde mi do hlavy jedna věc. Když třeba zajdu na www.skoda.virt.cz a dám tam vyhledat folie tak mi tam vyjedou odkazy z roku 2005 2006 a folie se daly tenkrát udělat ve firmě za 3000 no a dnes kdy je víc firem to stojí 4500. To NECHÁPU. Asi je to teď kvalitnější, ale i tak je to rozdíl hodně skokový to myslím cenu. No jo s poptávkou roste cena.A sám si folie za 250 z Tesca montovat nechcu. :D
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tedka jsem náhodou našel za 3600... http://www.magicfol.cz/index.php
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

Jalan-Aajav píše:musím podotknúť, že stmavovanie skiel je veľmi nerozumná prax...

vyzerá to síce skvele (teda ak sa to spraví dobre), ale je to faktor znižujúci bezpečnosť dopravy... mňa napríklad neuveriteľne štve, ak predo mnou ide takto upravené auto, lebo cez neho nevidím, čo sa deje pred ním, a pri svojom rozhodovaní som odkázaný iba na jeho brzdové svetlá (pre úplnosť - presne rovnako ma štve skriňová dodávka alebo nákladné auto)


Jak tak koukam ses celej den nasranej pokud jedes autem co protoze dodavek nebo vetsich aut je skoro na silnicich vic nez aut osobnich no nezavidim ti . :lol:
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 07. kvě 2008 7:00:52, celkem upraveno 1 x.
smazany clen - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od smazany clen - FK »

Nevim jak kdo ale ja mam na aute folie cca 2roky a bez nich bych uz nejezdil a taky s nima je to o dost lepsi nizsii teplota interieru min oslnuje slunicko atd a hlavne uz si ani kolikrat ani nevsimnu ze je mam kolikrat mi spis vadi kdyz stahnu okynko a sviti na me prime slunce podle me folie ano ale ne uplne tmavy spis stredni ani ty uplne svetly ty jsou zase na nic na felde je budu taky ted davat tak vam pak ukazu jak to dopadlo.
Jalan-Aajav - FK

Re: zatmavovani skel

Příspěvek od Jalan-Aajav - FK »

medwed píše:
Jalan-Aajav píše:musím podotknúť, že stmavovanie skiel je veľmi nerozumná prax...

vyzerá to síce skvele (teda ak sa to spraví dobre), ale je to faktor znižujúci bezpečnosť dopravy... mňa napríklad neuveriteľne štve, ak predo mnou ide takto upravené auto, lebo cez neho nevidím, čo sa deje pred ním, a pri svojom rozhodovaní som odkázaný iba na jeho brzdové svetlá (pre úplnosť - presne rovnako ma štve skriňová dodávka alebo nákladné auto)


Jak tak koukam ses celej den nasranej pokud jedes autem co protoze dodavek nebo vetsich aut je skoro na silnicich vic nez aut osobnich no nezavidim ti . :lol:

až tak veľa ich nie je, ale fakt je, že za volantom som naštvaný dosť často... ľudia dokážu na ceste spraviť neuveriteľné voloviny
smazany clen - FK

Protisluneční fólie

Příspěvek od smazany clen - FK »

Koupil sem si fólii přímo na feldu
Obrázek
a nikdy by me nenapadlo ze s tim bude takova prace....folie je rovna a okno trosku zaoblený a nemam sanci ji zevnitr nalepit...ma nekdo nejakou radu krome toho ze ji muzu vyhodit? :D díky
smazany clen - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od smazany clen - FK »

Nalepit ji zvenku :D . Nebo mužeš vyzkoušet horkovzdušnou pistoli nebo spíš fén.
smazany clen - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od smazany clen - FK »

Rammsteinek píše:Nalepit ji zvenku :D . Nebo mužeš vyzkoušet horkovzdušnou pistoli nebo spíš fén.


no jde o to, ze kdyz se musi lepit zevnitr tak ten hezkej a vyraznej napis je ven...a kdyz se nalepi z venku tak vyraznej napis bude cumet dovnitr a ven jsou videt jen ty tečky a lehce obrys toho napisu...vyrabi nekde clony přímo na míru i v ruznych barvach? idealni na severu cech :)
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Maty »

Nebo si to podle okna upravit nůžkama ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
smazany clen - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od smazany clen - FK »

a.Maty píše:Nebo si to podle okna upravit nůžkama ;)


kdyby to couhalo pres okno tak bych byl rad ale ono to prave u stredu nahore je hezky u okna ale pak ta folie zacina dost sjizdet dolu a je dost velkej kus pod okrajem díky zahnuti okna...jako kdyby se nekdo na U profil snazil nalepit rovnou usecku...zkusim to teda nahrat
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Maty »

Zkus to vyfotit z toho popisu nejsem nějak rozumnej :-)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Návštěvník

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Návštěvník »

Sezen si nekoho kdo dela folie na auto a dej mu petistovku. Nevim jaky mas zkusenosti, ale me delali folie uz na 2 autech a kdyz jsem videl tu hodinarskou praci, vsechny ty ruzny figle na presny vystrihnuti, zachyceni na ty zaobleny skla, dopasovani do gumovejch ramu, na to aby to bylo bez bublin atd., tak bych svoje sance na podobny vysledek hodnotil hodne nizko.

Pokud to chces zkusit sam, tak co jsem videl ja, napred okno zevnitr perfektne vycistili, brali to mj. i ostrou skrabkou, ale zase tak aby to neposkrabali, pred lepenim i behem nej hodne strikali na okno i na folii nejakej roztok vody a neceho, diky kterymu to nedrzelo hned od zacatku, a dalo se s tim jeste soupat na okne, ten pak vytlacovali ruznejma udelatkama od stredu k okrajum asi jako kdyz tapetujes... fen taky prisel ke slovu... byly to folie Bruxafol..
smazany clen - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od smazany clen - FK »

clonu uz sem tam dostal...takze nesmi se to delat nasucho, ze se vycisti okno a nalepi...ten kousek okna na ktery se to bude lepit je potreba dukladne odmastit a ocistit, nechat vyschnout to misto, pak si udelat roztok vody s jarem a tou jarovou vodou prohnat celou folii i ze strany jak je lepidlo...namocit ji...tu folii dat co nejvic pres tu tesnici gumu nahore (zacit od stredu) a musi se to delat ve dvou....jak je ta folie "namydlena" tak hezky klouze po sklu a da se dostat tam jak se potrebuje...az se nalepi tak se stěrkou pomalu dostava ta voda a ruzny bublinky z pod fólie...snazte se co nejvic tech bublin odstranit...kdyz tam nejaky maly zustanou tak se nebojte a oriznete okraje presahujici celni sklo....kdyz sem to udelal, vypadala hrozne (spousta bublinek) a rikal sem ze prachy v prd*li ale jak je auto na slunci tak ty bubliny vysychaji a folie se vic a vic prilepuje ke sklu a uz neni skoro zadna...opravdu se nebat a nechat to vyschnout...tot moje postrehy
Kulis - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Kulis - FK »

Jelikož chci po novém roce dát na Feldu folie na okna zajímalo by mě jestli máte přehled jaké ceny tonovaní skel se pohybují u vás v okolí psal jsem do Trieste a odepsali mi toto(mám felicii combi):

Škoda Felicia Combi
materiálem SUNTEK HP 3990,-Kč + 19% DPH, tj. 4750,- Kč
Na tento autofilm je výrobcem poskytována 8-letá záruka s možností výběru ze 7mi barevných odstínů, což je samozřejmě výhodné při volbě kombinace odstínů. Tónování skel z tohoto materiálu si zpravidla volí 75% našich zákazníků.

materiálem SUNTEK ASWF 3000,-Kč + 19% DPH, tj. 3570,-Kč
Na tento autofilm je výrobcem poskytována 5-ti letá záruka,možnost výběru z 5-ti odstínů tmavosti.Tento materiál je novinka – speciální nabídka od výrobce pro rok 2009, cenově přizpůsobena požadavkům trhu a jeho zákazníků, kteří chtějí levnější, ale zároveň kvalitní tónování autoskel.

Materiálem ULTRA CARBON 4500,-Kč + 19% DPH, tj. 5350,-Kč

Materiálem NANO Ultra Vision 5100 ,-Kč + 19% DPH, tj. 6070,-Kč
Oba materiály jsou špičkové novinky,neobsahující prvky kovu – podrobné informace naleznete na internetových stránkách http://www.trieste.cz/cz/tonovani-autoskel
Uživatelský avatar
xmorfeuz
Příspěvky: 1038
Registrován: ned 10. čer 2007 13:49:03
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od xmorfeuz »

urcite to bude k nicemu, ale ja se ptal tedka v autofamu v Olomouci a pry to stoji na kratkou feldu 2500 s homo.... nevim o kolik by to prodrazily ty male bocni okna u kombiku....
Odpovědět