Protisluneční fólie

vybavení a úpravy interiéru atd.
vanplus - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od vanplus - FK »

felda má okna čirrá i tonovaná jak boční(70%) tak čelní(65%) takže jestli se někomu zdá že nemá tonovaná okna tak se mu to nezdá....stačí se zeptat v prodejně skoda a nabídnou obojí....na pokovení bacha! už jsem to tu někde psal...ovlivnuje to činnost navigace a může auto taky chytit,jako ta dodávka co ukazovali v televizi....a nebere to teplo....a dalších 10 důvodů proč folie(kvalitní samo)....
smazany clen - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od smazany clen - FK »

Chlapi, neříkejte mi, že ty folie nedokážu nalepit sám? :) 3000,- za to dávat nebuduu,nenene :) Kolik tak stojí kvalitní folie?
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Raceman »

si to nalep sám ale taky si sežeň tu kartičku a štítky na okna ;)
Collin - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Collin - FK »

Pavell píše:Chlapi, neříkejte mi, že ty folie nedokážu nalepit sám? :) 3000,- za to dávat nebuduu,nenene :) Kolik tak stojí kvalitní folie?


Mužeš to zkusit, ale jak Psal Raceman.. A pokud si to nedělal nidky tak ve velice velká šnace že to nebude ono.. Samá bublinka,blbě nalepené.. Uvidíš.. Pak dej foto jak se dařilo..
smazany clen - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od smazany clen - FK »

Raceman: Štítkami myslíš nálepky?asi jo že... a co je ta kartička?

Jinak je nutné demontovat okno?
Collin - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Collin - FK »

Demontovat okna nemusíš pokud to zvládnaš lepit na autě.. Kartička je atest.. Maš tam napsáno jaké zatmavené se použilo,podpis a razítko že je schválené pro provoz.. Bez toho bych ted do toho už asi nešel..
smazany clen - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od smazany clen - FK »

Týpek co to prodává mi řekl "folie na zadni dvere a zadni okna tmavá, na predni bocni okna svetla + 4 nalepky a typový list".... o kartičce mi nic neřekl :roll:
Collin - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Collin - FK »

Na zadek si dwj co chceš.. Na předek musí mít propustnot světla 70%..
Abdul - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Abdul - FK »

Pavell : Na tej kartičke máč čísla tých nálepiek čo sú na skle a evid.údaje o aute.Aby si tie fólie neprekladal hore-dolu ako dámske nohavičky.
smazany clen - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od smazany clen - FK »

Abdul - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Abdul - FK »

Asi. Na to nie je nejaká predpísaná forma. Zajtra môžem odfotiť moju.Je tam typ fólie, zatmavnenie, číslo , evid.číslo vozidla , VIN a pečiatka firmy, čo to robila.
Collin - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Collin - FK »



Když nezapomenu dám sem zítra foto..
vanplus - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od vanplus - FK »

už jsem to tu psal asi 1000 pokovení nemá skoro žádnej ůčinek,je dražžší páč se vyndavaj všechny okna. a třeba to že ruší příjem navigace a mobilů atd.snad nemusim ani zminovat....jo a jestli jste někdo viděl tu reportáž v telce jak pokovený skla dokážou lehce zapálit auto :D pokud tohle nestačí tak nevim :)
Butcher - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Butcher - FK »

Ja mam 95 LX BMM a mam taky tonovane skla od zakladu. Chci se zeptat, jestli je mozne si nekde na vrakaci sehnat netonovana skla na Felicii a nechat si je zatonovat s atestem?
Collin - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Collin - FK »

Ano jde.. Viz. dnes kupená felda.. Čiré skla a propustnost světla 70%.. Myslím že to tady padlo né jedenkrát.. ;)
Butcher - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Butcher - FK »

Diky, hned jdu na vrakac:)
Zbysek - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Zbysek - FK »

Nevíte někdo kde dělají kvalitní pokovení oken? Potřebuji zatmavit totálně auto a jelikož f=olie jsou dnes čím dál víc mimo, tak přichází v úvahu jedině pokovení. Potřeboval bych to tedy někde co nejdřív udělat.
vanplus - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od vanplus - FK »

tak to jsi spíš opravdu mimo ty :D naopak folie se čím dál tím víc vyvíjej...dneska už nefrčí kov nebo keramika ale nanotechnologie ;) kdežto pokovení je pořád jen pokovení...nehledě na to že ruší signál gps a gsm a navíc nebere teplo......a pokovené okno velice dobře může zapálit auto ;) pokovení je minimálně na nic ne li na- :puker:
vanplus - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od vanplus - FK »

Butcher píše:Ja mam 95 LX BMM a mam taky tonovane skla od zakladu. Chci se zeptat, jestli je mozne si nekde na vrakaci sehnat netonovana skla na Felicii a nechat si je zatonovat s atestem?

k čemu ti to bude? ty okna od výroby maji taky 70% a atest je přímo na nich :) jedině že bys to potřeboval kvuli teplu...
Vrba - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Vrba - FK »

vanplus píše:...a pokovené okno velice dobře může zapálit auto ;) ...

To mě zajímá! Jak může pokovené sklo zapálit auto???
Zbysek - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Zbysek - FK »

vanplus:užjsem v dřívější diskusi koukal že jsi naprosto mimo obraz, ale teď jsi to teda utvrdil.

Fólie se sice stále vyvíjí, ale nedá se vůbec mluvit o nějakých velkých změnách pokud se nebavíme o některcýh předražených speciálkách. Samozřejmě už dnes trh nabízí řadu kvalitních fólií, kterými jde rozumně vidět i zevnitř a není to jako před pár lety, kdy za tmy byl zevnitř vždy problém proti nezatónovanému sklu.
I přesto ale stále neexistuje fólie, kterou by bylo možno z vnitřní strany auta koukat ven jako by tam nebyla a z venku by to řádně zatmavilo.

Navíc jsou samozřejmě fólie na předních bočních sklech nelegální a asi jen policajt idiot by nepoznal, že tam jsou fólie a nemají tam co dělat.
Právě proto jsou fólie mimo.

Naopak pokovení, které je k hovnu jak píšeš a zapaluje auta je záležitost asi deset let stará, kdy se pokovovalo zcela jinak než dnes (i když ještě dnes to pár firem dělá starým postupem). V dnešní době, kdy se pokovuje titanem neexistuje, že by došlo ke zvýšenému zahřívání interiéru, ale naopak perfektně fungují proti světlu a teplu směrem do auta. Navíc samozřejmě díky logice pokovení zevnitř jde vidět jako by tam nic nebylo.
Tedy než zase začneš plácat nějaké blbosti, zkus si trochu zjistit jaké jsou dnes možnosti pokovení, kolik to vydrží, co to umí a srovnej si to s fóliemi, které jsou dnes proti pokovení opravdu mimo.
vanplus - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od vanplus - FK »

folie udělali obrovské změny ve vývinu...možná kdybys chodil pravidelně na školení tak bys koukal..folie nebo jakekoliv zatmavení předních oken je legální při dodržené prpustnosti 70%..pak dále pokud ti jde o to vidět ven tak to máš pravdu u folií je to jiné než u pokovení ale vidět ven je v pohodě i z 20% folie....jakékoliv použití kovu at je to titan a nebo cokoliv má za následek zahřívání skla a rušení signálů gps a gsm...pokud znáš pojem faradyova klec asi víš o čem mluvím...zapalování stále hrozí i dnes protože přesně jak píšeš ne každá firma jde s dobou...ale zapálení u folíí nehrozí nikdy...dále u folií odpadá prdelní demontáž všech oken z auta...což u lepených skel udělá jen idiot...
pokud pokovení funguje jak říkáš tak nechápu proč tolik zklamaných zákazníků to chce nakonec přefoliovat? tady jen namátkově:http://www.astes.cz/index.php?module=content&page=16 folie zadržují 99%uv záření nehledě na tmavosti a i ty nejnižší řady zadrží 68% tepla....o těch vyšších 97% radši nebudu ani mluvit....
Zbysek - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Zbysek - FK »

Jelikož jsem s fóliemi dost dělával a ještě dnes je využívám, samozřejmě vím jak na tom jsou. Právě proto mohou říct, že opravdu proti tomu co bylo na trhu před pár lety udělaly řádný pokrok. Bohužel stále své neduhy sebou nesou a to se nedá změnit.
To že jde hůře vidět z auta se dá překousnout (člověk si na to prostě zvykne). Bohužel legálnost fólií na předních oknech je nereálná u 99% aut, jelikož jedině opravdový vůl neví, že každé modernější auto je zatmaveno od výrobce na 27-30%, čímž je již vyčerpána maximální možná hranice 70% propustnosti. Tedy jelikož ani policajti nejsou úplná vemena, tak s tím samozřejmě rádi po právu argumentují.
A právě proto zbývají legálně na předek jedině pokovená skla.
Jinak bych taky klidně nahodil fólie a měl to rychleji. Jenže tohle je dost zásadní překážka pro mě.
Argumentace proč chtějí někteří přejít na fólie je podobná jako když ti řeknu, že dost lidí z mého okolí přešlo naopak z fólií na pokovení, když měli chvilku fólie.
Jinak zrovna astesťáci co jsi dal odkaz dělají titanem. U toho opravdu nehrozí jak rušení, tak zapálení. Bohužel je ještě v republice opravdu pár firem, které jedou nerez, kde to je problém. Tam ale samozřejmě člověk nemusí jezdit.
zdick - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od zdick - FK »

Zbysek: to je snad jasné i vemenu, že když chci fólie i na přední boční skla, tak jedině na čirá, případně dopočítat zatmavení do celkových 30%... Já třeba mám na kombíku 11/96 všechna skla čirá.
Zbysek - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Zbysek - FK »

Právě proto to sem píšu, neboť jsou kvůli tomu pro mě fólie mimo, když chci aby do auta nebylo vůbec vidět. Já bych tam nemohl dát fólii žádnou.
vanplus - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od vanplus - FK »

na předek jedině legálně pokovený? já teda nevim doslova vyhlášku z hlavy,ale mám pocit že je tam psáno že při dodatečném tonování předních bočních oken které slouží z výhledu místa řidiče musí být zachována celková minimální propustnost 70%....a myslím že tohle platí při jakémkoliv způsobu tonování,tedy i v případě pokovení..takže stejnak nemůžeš mít ve předu nic tmavýho....pokud ne tak napiš at v tom mám jasno....
Zbysek - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Zbysek - FK »

Je to přesně tak jak píšeš vanplus. Jen je rozdíl v tom, že pokovení mi nikdo není schopen změřit (přesněji řečeno nikdo nemá právo hnát mě do zkušebny skrz to). U fólií samozřejmě stačí mrknout na okno a je každému jasné, že je tam něco co tam být nemá. U pokovení to není prokazatelné a právě proto s tím naštěstí ani policajti, ani stk nic neudělá. U fólií je to o fastru, nebo strhnutí dolů.
Uživatelský avatar
Peters56
Příspěvky: 335
Registrován: úte 03. črc 2007 8:48:06
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Peters56 »

Asi už jsem to sem do nějakýho tématu dával, ale pro zopakování :

Stanovisko MD k ztemňování skel vozidel

Vzhledem k tomu, že se objevují v provozu ve zvýšené míře vozidla, která mají provedeny nepřípustné úpravy zasklení ztemněním předních bočních skel a čelních skel, nebo jsou na těchto sklech používány neschválené reklamní a obdobné nálepky vydává odbor schvalování vozidel a předpisů Ministerstva dopravy (dále jen „ministerstvo“) toto stanovisko:

Všechny úpravy a opravy zasklení vozidel, které mají za následek snížení světelné propustnosti zasklení, je možné provádět pouze za dodržení podmínek daných předpisem EHK č. 43, resp. směrnicí 92/22/EHS a musí podle nich být schváleny. Podle těchto technických předpisů nesmí být celková propustnost světla čelního skla nižší než 75 % a celková propustnost světla předních bočních skel nižší než 70 %.

Dodržování výše uvedených technických požadavků je zajištěno při schvalování technické způsobilosti úprav ministerstvem za pomoci pověřených zkušeben a na mezinárodní úrovni homologací skel podle předpisu EHK č. 43. Ztemnění skel je provedeno buď výrobci vozidel již v prvovýrobě, nebo pak v provozu dodatečnou úpravou (kromě čelního skla, u kterého jsou jakékoliv dodatečné úpravy nepřípustné).

Tyto požadavky byly stanoveny s ohledem na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích. Jestliže v důsledku zatemnění skel řidiči druhých vozidel a chodci nemohou rozpoznat řidiče a ztrácí tak možnost reagovat na jeho chování, je jasně porušeno jedno ze základních pravidel bezpečného provozu, tj. že řidič musí co nejlépe vidět a být viděn. Snižuje se i možnost rozpoznávat a reagovat na dopravní situaci za snížené viditelnosti.

Dodatečné úpravy provedené v souladu se schválením ministerstva musí pak být označeny na jednotlivých sklech nálepkou, kde vedle informacích o výrobku je i schvalovací značka ATEST 8SD xxxx.

Protože však bylo zjištěno zneužití a nesprávné použití schvalovací značky, je vždy nutná i kontrola technických parametrů skutečného provedení úpravy zasklení. Pro srovnání uvádíme, že při ztemňování v prvovýrobě např. u vozidel tovární značky ŠKODA je využito maximální povolené hranice, toto limitní zatemnění se blíží při běžném pohledu sklu čirému. Naopak, ztemnění, kdy řidič není ve vozidle vůbec vidět, odpovídá propustnosti 15 až 20 % a je nad jakoukoliv pochybnost (tj. není nutno provádět optická měření), že takové zatemnění neodpovídá příslušným předpisům. Minimální propustnost je stanovena jako celková. Z toho jednoznačně plyne, že je nepřípustné použít ztemňovací fólie i s vyhovující propustností na zasklení, kde již bylo provedeno ztemnění jinou technologií.

Základní závady vozidel ohrožující bezpečnost provozu na pozemních komunikacích jsou uvedeny v ustanovení § 36 odst. 3 b) vyhlášky MDS č. 341/2002 Sb. o schvalování technické způsobilosti a technických podmínkách povozu vozidel na pozemních komunikacích (dále vyhláška č 341/2002 Sb.), podle kterého je „ztemnění čelního skla na propustnost zjevně nižší než 75 % nebo ztemnění předního bočního skla na propustnost zjevně nižší než 70 %“ hodnoceno jako závada, která ohrožuje bezpečnost provozu na pozemních komunikacích a vozidlo nesmí být , s výjimkou nouzového dojetí užito v provozu na pozemních komunikacích. Policie ČR při silničních kontrolách vozidel postupuje podle tohoto ustanovení.

Obdobně se postupuje podle vyhlášky MDS č. 302/2001 Sb. o technických prohlídkách a měření emisí vozidel, kdy při pravidelné technické prohlídce v STK musí být nesprávné ztemnění skel hodnoceno jako vážná závada - typ B, která musí být ve stanovené lhůtě odstraněna.

Dále bylo zjištěno také používání bezpečnostních čirých fólií na čelních sklech. Tato úprava, jako i jakákoliv jiná dodatečná úprava čelního skla, je nepřípustná. Množí se i používání reklamních a podobných nálepek na sklech; pokud tyto nálepky nejsou schváleny ministerstvem, je nepřípustné je používat mimo případy uvedené v § 34 odst. 3 vyhlášky č. 341/2002 Sb. Zrcadlové fólie nesmí být také použity na čelním a na předních bočních sklech vozidel. V ostatních oknech mohou být použity pouze zrcadlové fólie schváleného typu, které mají v obou směrech částečnou propustnost a jejich odrazová schopnost není zaměnitelná se světelnými zařízeními vozidel – odrazkami nebo jinými znaky používanými ve vyhlášce MDS č. 30/2001.

Podmínky zde uvedené jsou obdobně aplikovány ostatními státy a v případě jejich nedodržení při cestách vozidel do zahraničí lze očekávat uplatňování sankcí místními kontrolními orgány.

V rámci nově zahajovaných správních řízení ministerstvo dopravy zpřísňuje podmínky při schvalování technické způsobilosti pro organizace, které mají schválenou technickou způsobilost pro provádění úprav světelné propustnosti zasklení vozidel. Jde zejména o zpřísnění povinností označování provedených úprav. Držitelé Osvědčení o schválení nebo jejich pověřená montážní pracoviště mají povinnost upravené zasklení označit štítkem se schvalovací značkou (ATEST 8 SD xxxx) s číslem svého schválení, způsob úpravy a minimální celkovou propustností. Dále jsou povinni dodat majiteli vozidla dokument (Certifikát, osvědčení či typový list) ve kterém jsou uvedeny tyto údaje:

Typ a výrobní číslo vozidla (VIN, č. karosérie), číslo schválení MD, způsob úpravy, minimální celkovou propustnost, vyznačení míst provedených úprav, datum provedení úpravy skel a podpis oprávněné osoby s razítkem montážního pracoviště.
Byla - Škoda felicia combi 1.6 GLX, zelená smaragdová metalíza r.v. 1997
Je - Ford Focus combi 1.6 16V, aquamarine r.v. 2000 Galerie
Co neubrzdíš to neukecáš ICQ 321190904 SKYPE, MSN = Peters56
Obrázek
Zbysek - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Zbysek - FK »

No to je přesně ono. Prostě prokázat u pokovení jestli je to moc nebo málo je nereálné v běžných podmínkách. U fólií je hned vymalováno.
vanplus - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od vanplus - FK »

prosimtě jentak pro zajímavost a jak je to neprokazatelné narozdíl od folie? copak policajt nebo jakej koliv laik pozná folie od pokovení? nebo respektive tmavost? :) mimochodem třeba skopčáci maj na to měřák kterej ti zvenku přiloží k oknu a je to...a nezajímá je jestli si propustnost porušil pokovením nebo folií...dokonce jsem už zažil případy že měřák propustnosti mají u nás na tp....myslím že je jedno jestli máš folie nebo pokovení...oboje musí mít propustnost min 70%...
Uživatelský avatar
Danis
Příspěvky: 518
Registrován: ned 10. pro 2006 18:24:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Danis »

je na oko hodně velký rozdíl, když dám na čirá skla přední boční folii s propustností 70% nebo folii s 50% prop.??
Škoda Felicia Combi LXi - 1.3 MPi, r.v. 1997
2x airbag, alu kola 14" Magic2 vč. rezervy, parkovací senzory, folie 3M
Škoda Fabia Combi Ambiente - 1.2 TSI, r.v. 2011
6x airbag, alu kola 15" Antares, parkovací senzory, klima, ABS+ASR+ESP+asistent rozjezdu do kopce, SUNSET
vanplus - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od vanplus - FK »

ne není.. většinou ani na tp to od oka nepoznaj...záleží opravdu na koho narazíš...50% foli běžně používáme na čelní okna a nikdy jsem neslyšel že by s tím měl dotyčný problém...
Zbysek - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Zbysek - FK »

měřáky mají právě jen v zahraničí, takže u nás s tím není problém. To že je na okně fólie pozná snad i malý děcko. U pokovení jsem s tím nikdy neměl problém, ale s fóliemi vždy.
Prostě policajt na cestě jasně fólie pozná a nechá tě je strhnout, nebo flastr. U fólií je prostě problém že jde jasně vidět materiál aplikovaný navíc.
Pokovení se mu sice nemusí pozdávat, ale nemá to jak vyřešit.
vanplus - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od vanplus - FK »

prosímtě s tím ale nemohu souhlasit,zaprvý si myslím že je jedno jestli se mu to zdá nebo ne protože policajt dle mě nezajímá jestli to máš pokovený nebo folii....jakmile nemáš atest a jsou tam nějaké pochybnosti jdeš do správního řízení pokud nechceš zaplatit na místě. ale vzhledem k tomu že u nás s tím opravdu nejsou problémy tak není problém ani s 80% zatmavením na předních oknech....a hlavně pořád nechápu jak lze laik pozná folii? pokud to okýnko je zavřený a není vidět okraj okna,tak vypadá prostě zatmavený stejně tak jako originál okno z výroby..materiál navíc je viditelný akorát tak na 5 tých dveří na tom vroubkování a na lepených oknech s vroubkovaným okrajem,ale jestli poznáš folii na první pohled na bočním oknu tak budto jsi nikdy neviděl správně nalepenou folii a nebo jsi naprostý génius a předšíš i chlapy kteří to lepí již 20 rokem :)
vanplus - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od vanplus - FK »

tady přikládám foto k předchozímu dotazu-rozdíl mezi 70% a 50%...bohužel zde konktétně je modrá folie takže je patrná změna barvy...a je nutno vzít v potaz jak si foták postupně "zesvětloval" zed která taky dělá jiný dojem ;) pak je velice dobře patrné že okem téměř není poznat rozdíl...foto 1-0% foto 2-70% foto 3-50% Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek a nakonec boční pohled přední okna 50%
Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 1236
Registrován: sob 06. led 2007 20:04:27
Bydliště: Trpík
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Fidlla »

Mám málý dotaz,kolik procent májí original zatmavení skla u felicie.Myslím z fabriky -ta do zelena.. Díky. Chci dát folie na auto a nevím jakou mám dát na přední okna!!! Jestli teda mám ještě nějakou možnost tam nalepit ;) ;) ;)
Zbysek - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Zbysek - FK »

canplus: mě jde právě o to, že jde poznat fólie když je okno stažené. Pokaždé, když jsem narazoíl na policajta, který měl nějaký problém se zatmavením některého z aut, tak chtěl vždy stáhnout okno, aby si to prohlédl. A samozřejmě u fólií pak viděl že je tam něco navíc. U pokovení nic neviděl, tak nekecal a neřešil to dál. Samozřejmě kdyby chtěl, může to dát do správního řízení, ale to se mi ještě nestalo a ani nevím o někom, koho by to s pokovením potkalo.
Jinak bych si taky klidně dal fólie, ale tohle to kazí. Navíc, když chci, aby do auta nebylo vůbec vidět.
vanplus - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od vanplus - FK »

ahá tak už to chápu...akorát si dej pozor na to že pokud do auta není vidět tak jsi očividně překročil hranici propustnosti 70%...a to už dojde i úplnýmu blbovi že je asi něco špatně...ale myslím že u nás je to jedno,tady po tom nejdou.... ;)
vanplus - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od vanplus - FK »

fidllas píše:Mám málý dotaz,kolik procent májí original zatmavení skla u felicie.Myslím z fabriky -ta do zelena.. Díky. Chci dát folie na auto a nevím jakou mám dát na přední okna!!! Jestli teda mám ještě nějakou možnost tam nalepit ;) ;) ;)
mají jako na každém jiném autě-přední boční 70%...čelní 65% ale v praxi to funguje tak že se na to dává ještě dalších 70% a některé firmy dokonce 50% i s atestem a je to ok....ale pokud ti svědomí nedovolí porušit vyhlášku nic tam nedávej ;)
Zbysek - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Zbysek - FK »

No já jak jsem psal. Nejraději bych tam dal fólie, aby to mohlo být černé. Jenže tam to při velkém zatmavení je fakt okaté, takže to bude muset být hodně pokovené, tedy do zrcadla - to se mi sice nelíbí, ale účel to splní a do auta vidět nepůjde.
vanplus - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od vanplus - FK »

ahá tak už jsme se k tomu dostali....takže zrcadlo? to potom jo...ale tohle umí taky zrcadlová folie např.3M vyrábí specielně black chrom která perfektně dělá dojem pokoveného okna...ale zase veliká nevýhoda je že na zrcadlové folii je vidět jakékoliv zrnko prachu a nedá se "zaretušovat"...v tomhle případě je pokovení lepší volba.....
Hans - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Hans - FK »

Přitom dnešním parnu jsem se na dílně z okna díval na parkovišťu na svou felinu, jak na ni pere slunko. Mám ji jako vždy pěkně umytou a lak se jen leskne :mrgreen: . Tak mě napadlo, že by jí slušela natónovaná skla. Trochu jsem pročetl fórum a rozhodl se pro propustnost 75% v předu a 50% vzadu.
Jde o to. Už od výroby máme natónovaná skla do zelená jako součást příplatkové výbavy z řady 1.6LX. Zajímalo by mě jakou propustnost mají teď. Při stáhnutým okně je viditelný přechod zelené a světlé barvy.
Čelní sklo má značku:

Mady by Splintex
L Laminated WF
43R xxx xxx
DOT 24 AS1 M45
7
TINTED

A boční a zadní:

T Tempered F
( zbytek je shodný )

Jestli se najde někdo, kdo tomu rozumí, byl bych potěšen ;)
Uživatelský avatar
PetrMPI
Příspěvky: 565
Registrován: stř 02. led 2008 22:45:42
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od PetrMPI »

Tinted je tónovaný a tempered tvrzený. Tvrzený by mělo být vždycky, takže pokud tam je jen tinted, tak je tónovaný a tvrzený zároveň.
Hans - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Hans - FK »

A kolik asi procent mají tyto skla zatmavení ? 7% ?
Uživatelský avatar
MARWiN
Příspěvky: 1997
Registrován: čtv 08. dub 2010 21:43:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od MARWiN »

jestli máš zelený okna z výroby tak by to mělo být už těch 30% resp. 70% propustnost
PetrMPI:já měl na zelenejch napsáno tempered tak nevím,asi máš pravdu,jen by mě zajímalo proč to tak je,když už jsem u toho ;)
Hans - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Hans - FK »

A co když dám natónovat skla na 70% propustnost, ale černý odstín, změní se něco? Nebo je ta změna patrná po zatmavení zadeku na víc a nepůjde dovnitř tolik světla ?
Uživatelský avatar
MARWiN
Příspěvky: 1997
Registrován: čtv 08. dub 2010 21:43:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od MARWiN »

70%propustnost na čirý nebo zelený okno dle mně není okem viditelná resp. rozpoznatelná,ale to nic nemění na tom,že to není legální na zelených oknech. Pořád to bude vypadat jako zelený okno sériově,jestli se pletu,ať mě někdo zkušenější opraví
krystof - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od krystof - FK »

neporadil by mi někdo z Prahy kde dělaj dobře folie ?? :oops:
Abdul - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od Abdul - FK »

Hľadaj člena vanplus.
Uživatelské jméno:
vanplus
Bydliště:
praha 13
Povolání:
autofolie a celopolep
steelboy - FK

Re: Protisluneční fólie

Příspěvek od steelboy - FK »

dá se někde sehnat typový list na folie? když bych si je chtěl nalepit sám.
Odpovědět