Demontáž pásů

vybavení a úpravy interiéru atd.
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Demontáž pásů

Příspěvek od a13sh »

Hledal jsem i procital podobne temata,ale nenasel jsem co potrebuju,tak jsem si dovolil zalozit novy topic.

Chystam se menit ve felde rv 95 vsechny bezpecnostni pasy z NF a potreboval bych poradit od lidi co uz to delali, na co vsechno si dat pozor a co vsechno se bude muset sundavat. Co uz vim ted je,ze si musim jeste sehnat protikusy v sedackach,protoze ty z NF nepasuji. Co jsem ale treba nikdy nedelal je sundani "C" sloupku,abych mohl vymenit zadky. Kde to vsude drzi?
Predek je mi celkem jasny,ale pocitam ze me nejaky spek vysplouchne i tam,takze se kdyztak dodatecne budu ptat i na to :)
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Demontáž pásů

Příspěvek od Vasek »

neboj se toho a vrhni se do díla :-)
předek- sundat obložení prahu, odšroubovat naviják, odšroubovat vrchní šroub. Jak jsi správně podotknul- vyměnit zámek pásu. Vpředu žádnou zradu nečekej.
zadek- tam to jde o něco hůř, ale jde to. Spodní šroub jde v pohodě, s navijákem bude trochu boj. Musíš sundat obložení C sloupku a to aby jsi mohl sundat, tak musíš odpojit vzpěry na 5.tých dveřích. Takže to chce buď pomocníka (nebo pomocnici ;) ), případně třeba lať... Přezka otvorem ve sloupku protáhnout jde, ale blbě. Napadá mě jediná věc, která by tě mohla přibrzdit- a to povolení zadních zámků pro pásy. Konce těch šroubů jsou vystrčený ven z auta a můžou bejt pěkně rezavý. Já je třeba povoloval vzduchem, ručně bych je povoloval dlouho.
Doporučuju použít kvalitní nářadí, ať nesežvejkneš šrouby. Pokud nemáš golu, tak místo plochýho klíče použij klíč na kola...
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž pásů

Příspěvek od a13sh »

Super informace o tech vzperach :thumright: zitra to pujdu odkobercovat a odsedackovat,abych pochopil kde myslis ty srouby co maji trcet ven. Gola sadu budu mit v permanenci ;)
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Demontáž pásů

Příspěvek od Vasek »

myslim ty šrouby, kterýma jsou přišroubovaný zámky pásů na zadních sedačkách. Jsou našroubovaný v podlaze, tzn. že "koukaj" na silnici a lítá na ně veškerej bordel.
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž pásů

Příspěvek od a13sh »

Jo takhle,takze jeste budu muset heverovat a lezt pod auto.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž pásů

Příspěvek od ferdamravenec »

ne , pod auto nepolezeš (jedině že by jsi je chtěl zespoda stříknout , ale myslím že tam už překáží nádrž) , jsou to ty šrouby za sedačkama na začátku podlahy kufru ,
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž pásů

Příspěvek od a13sh »

Aha tak jsem to blbe pochopil. No uvidim co me ceka az to rozhodim,pak se mi to bude lip resit.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž pásů

Příspěvek od 103457 »

:!: :!: :!:
Předek:
povytáhnout pás a povolit samořez co je pod ním a vzájemně drží plasty B sloupku cca uprostřed sloupku. Pak odcvakneš vzadu plastovej překryt prahu a postupuješ směrem do předu až k B slopku, díl není potřeba naviják už vidíš a taky se na něj bez problémů dostaneš.Naviják povolíš a vyndáš, dolní šroub pasu vidíš pouhým okem, je na něm plastová krytka a na pasu plastový převlek. Horní šroub taky vidíš.
Zámek pasu je přidělán na sedačce pod bočním plastem. Chce to ven sedačku, mnohem lépe se to dělá.

Zadek:
vlezeš do fufru a oddělaš boční koberec, naviják už vidíš a povolíš. Nad navijákem je spona na tu se dá taky plochým klíčem dostat, buď zespoda nebo shora dírou (co jí prochází pás, je tam krytka jen zacvaklá )v plastovém obložení C sloupku. Spodní šroub pasu také vidíš bez problémů. Zámky pasů povolíš také bez problémů z auta.
Nemusíš ani pod auto a ani sundavat obložení C sloupku, či celý práh, ani vzpěry 5tých dveří, to všechno je práce navíc a zbytečná..
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž pásů

Příspěvek od a13sh »

K tomu zadku - uz mi to radil Maty,ze by to melo jit bez sundani plastu. Sundal jsem ten koberec a ke vsem sroubum se dostanu to je bez problemu. Co ale nevim je jak ten pas potom protahnu tim C sloupkem? Rozebiram nejak to prezku nebo nejakym zpusobem navijak?
Ty protikusy na zadku (jak pises zamky) uz jsem vymenil,tam nebylo co resit :thumright:
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž pásů

Příspěvek od 103457 »

ten pás jde normálně stáhnout dolů, komplet i s přaskou. Ta úzká škvíra v C sloupku co s ní prochází pás je zátka, jde vyndat a budeš mít díru dostatečně velkou. Koukni na ten pás-zátku co budeš montovat do auta a bude ti to jasné.
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž pásů

Příspěvek od a13sh »

Tak zadni jsou v aute,ale budu si muset dat repete,protoze je mam oba pretocene,ikdyz jsem si byl jisty,ze je davam spravne :D
Kazdopadne muj poznatek je,ze kdybych mel znovu povolovat a zpatky dotahovat sroub v "C" sloupku,tak uz si sezenu ockovy klic. Orech tam dostat nejde a otevrenym klicem je to dost kovbojka.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž pásů

Příspěvek od 103457 »

Jak, jako přetočené? Levej za pravej? To nejde, nešly by ti tahat popruhy.
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž pásů

Příspěvek od a13sh »

Myslim tim,ze kdyz se zapnu tak je mam pretocene pres prsa,na obou stranach. Uz nebyl cas a chut si s tim hrat. :santa:
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž pásů

Příspěvek od a13sh »

103457 píše:Předek:
povytáhnout pás a povolit samořez co je pod ním a vzájemně drží plasty B sloupku cca uprostřed sloupku. Pak odcvakneš vzadu plastovej překryt prahu a postupuješ směrem do předu až k B slopku, díl není potřeba naviják už vidíš a taky se na něj bez problémů dostaneš.Naviják povolíš a vyndáš, dolní šroub pasu vidíš pouhým okem, je na něm plastová krytka a na pasu plastový převlek. Horní šroub taky vidíš.
Zámek pasu je přidělán na sedačce pod bočním plastem. Chce to ven sedačku, mnohem lépe se to dělá.


Toz znelo to lehce,tak jsem se na to dneska byl konecne podivat,vyhodil jsem sedacky,odcvaknul jsem odzadu prah az k B sloupku,ale na uplne odcvaknuti prahu mi brani spodni plast B sloupku a nez abych neco dolamal,tak se radsi zeptam - ma se nejak vyndavat/vysunout nahoru? Bez toho se nedostanu na navijak.
Druha vec co me zabrzdila byl horni sroub. Povolil jsem ten samorez co k sobe drzi ty dva plasty B sloupku a posouvanim toho horniho se stejne na ten vrchni sroub nedostanu :scratch:

ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž pásů

Příspěvek od 103457 »

Vyšrouboval jsem šroub - samořez uprostřed B sloupku, co je shovanej pod pasem. Horní díl plastového obložení povytlačím nahoru ke stropu, tím se mi uvolní spodní díl obložení B slopku, který stačí jen vytáhnout z gumového obložení dveří. Spodní díl drží jen ten šroub, nic víc, dole je zacvaklej v obložení prahu a po bocích ho drží gumy dveří.
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž pásů

Příspěvek od a13sh »

Tak povedlo se :D
Nahore nacvakavaci krytka, dole nacvakavaci plast :king:
Uživatelský avatar
RAAF_96
Příspěvky: 964
Registrován: ned 25. srp 2013 8:28:54
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž pásů

Příspěvek od RAAF_96 »

Počkat, taky mám feldu OF a chtěl jsem na jaro montovat červené sportline pásy z NF, držáky na to aby se pás po nárazu zasunul zpět jsme řešily, ale to že nepůjdou zacvaknout čtu prvně... To budu muset shánět ty spínače z NF? :roll:
Škoda Felicia Combi 1.6 55kw r.v.97 - http://radimfojtek.rajce.idnes.cz/Moje_Felda/
Škoda Octávia Combi 1.8t 110kw - http://radimfojtek.rajce.idnes.cz/Koktik/
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž pásů

Příspěvek od 103457 »

Co nepůjde zacvaknout? Kde si co četl ??
Pokud myslíš přesky pasů, tak první feldy měly pásy z fáva, u ostatních feld už jsou všechny přesky stejné. Proč nevezmeš ten novej pás co hodláš dát do auta a nezkusíš ho zacvaknout do svý přesky, kterou aktuálně máš v autě? Mi přece nemůžem vědět, jak staré pásy chceš montovat a jak staré pásy máš v autě :o :hlava:
Uživatelský avatar
RAAF_96
Příspěvky: 964
Registrován: ned 25. srp 2013 8:28:54
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž pásů

Příspěvek od RAAF_96 »

a13sh se zmínil o protikusech v sedačkách, takže nejspíš přezky. Mám feldu r.v.11/97 tak snad pasovat budou, samozřejmě co nejdřív zkusím.
Škoda Felicia Combi 1.6 55kw r.v.97 - http://radimfojtek.rajce.idnes.cz/Moje_Felda/
Škoda Octávia Combi 1.8t 110kw - http://radimfojtek.rajce.idnes.cz/Koktik/
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž pásů

Příspěvek od a13sh »

Ja mel prave ty stare .
Odpovědět