Stiplavy zapach z topeni

vybavení a úpravy interiéru atd.
Jenik11 - FK

Stiplavy zapach z topeni

Příspěvek od Jenik11 - FK »

Ahoj mam mensi problem kdyz topim v aute tak mi z topeni vychazi štiplavý zapach stipe to v nose a oci me taky stipou(pali). kdyz otevru kapotu a privonim primo do ventilatoru tak to taky citim. napadlo me muze to byt kyselina z baterky vsiml jsem si ze se mi trochu rozlila nedavno jsem ji dolejval a asi jsem ji prelil. nebo jestli to muze byt treba vyparujuci se nemrznouci smes ale voda mi nikde neubiva.
Dekuji za kazdou radu
Paulie
Příspěvky: 282
Registrován: stř 29. čer 2011 17:57:27
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Stiplavy zapach z topeni

Příspěvek od Paulie »

A nenastrkal - nenalil ti nějaký vtipálek něco do topení?
Jenik11 - FK

Re: Stiplavy zapach z topeni

Příspěvek od Jenik11 - FK »

no mam podezreni ze u teska se pohyboval bezdomovec co chtel po me penize a ja ho odpalkoval tak jsem si myslel jestli mi tam neco nestrikl treba slzak nebo neco
Army
Příspěvky: 16
Registrován: stř 26. pro 2012 1:11:18
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Stiplavy zapach z topeni

Příspěvek od Army »

Mne topeni smrdi pouze kdyz to prepnu aby to foukalo pouze dolu na zem.Taky nevi nekdo co s tim?Diky.
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Stiplavy zapach z topeni

Příspěvek od osobne »

Pravděpodobně plíseň. Chtělo by to rozebrat a vyčistit.
Jenik11 - FK

Re: Stiplavy zapach z topeni

Příspěvek od Jenik11 - FK »

hosi u me to bude asi ta baterka protoze jsem dal kolem ni hadry a ty smrdi stejne takze to bude asi tim jak jsi ji tam daval jestli jsem trochu do topeni nanalil nechtene jak jsem ji nahybal jen nevim jak to rozebrat a vycistit. Jinak s tim smradem kdyz topis na nohy to ych tipovalll ze mas mokry nebo mel jsi mokrou tu penu pod palubovkou a jak ti usycha tak to brutalne smrdi mel jsem to taky na minule felde.....

Prosim nevite nekdo jak se rozebira topeni a jestli to je na jedno dopoledne nebo budu mit stim hodne prace dekuji za kazdou radu
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Stiplavy zapach z topeni

Příspěvek od ferdamravenec »

jestli máš obyč , tak vycvakáš sponky a sundáš vrchní kryt , podívej se jestli máš pylovej filtr mohlo by to v něm bejt nasáklý , takže ho vyhodit
Jenik11 - FK

Re: Stiplavy zapach z topeni

Příspěvek od Jenik11 - FK »

pilovy filtr je pokud vim nahore je to tak ????? nebo u vnitr nekde?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Stiplavy zapach z topeni

Příspěvek od ferdamravenec »

jestli myslíš to co bývá na mřížce tak to je taková náhražka pylfiltru , origo je uvnitř toho krytu defakto taky "nahoře"
Jenik11 - FK

Re: Stiplavy zapach z topeni

Příspěvek od Jenik11 - FK »

aha tak to jo to se hned na neho podivam jestli ho najdu
Jenik11 - FK

Re: Stiplavy zapach z topeni

Příspěvek od Jenik11 - FK »

no jo ale ja nemam klimu
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Stiplavy zapach z topeni

Příspěvek od ferdamravenec »

co s tím má klima společnýho ? nikdo s klimou nic neřešil , pylovej filtr je i do obyč topení

ptal ses : Prosim nevite nekdo jak se rozebira topeni a jestli to je na jedno dopoledne nebo budu mit stim hodne prace dekuji za kazdou radu

odpověděl jsem : jestli máš obyč , tak vycvakáš sponky a sundáš vrchní kryt , podívej se jestli máš pylovej filtr mohlo by to v něm bejt nasáklý , takže ho vyhodit
Jenik11 - FK

Re: Stiplavy zapach z topeni

Příspěvek od Jenik11 - FK »

jj vim na co jsem se ptal. pyloví filtr tam zedny neni jen ten na mrizkou a ten tam anio nemam .-)
jinak dneska jsem to rozebral a muzu rict zlata skodovka jednoduche jak facka :-)
vycistil jsem too octovou vodou tak uvidime baterku jsem taky odlil a jsem asi uplny debil bo jsem to prelil celkem dost :hlava:
jinak dekuji za rady pomohli :thumleft:
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stiplavy zapach z topeni

Příspěvek od Kuladmin »

Pokud citis siru tak to muze byt baterka ale ne proto zes ji prelil ale protoze vari!!! Nastartuj a zmer na ni koliv voltu do ni jde. Jestli tam bude vic jak cca 14,5V tak ti alternator prebiji a hodne rychle to chce resit jinak tu baterku oddelas a sni muzes spalit vse co je v aute na elektriku.
Naposledy upravil(a) Kuladmin dne úte 18. úno 2014 20:47:09, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Stiplavy zapach z topeni

Příspěvek od 103457 »

alternátor má dávat v rozmezí13,8 - 14,8 V maximálně, ani o chlup víc. Ale řešil bych to výměnou baterky, třeba si půjč na týden od někoho jinou a zkus s ní jezdit a uvidíš, zda bude rozdíl. Taky můžeš zkusit starou baterku měřit po dobu toho týdne, zda na ní není razantní pokles napětí, pak je baterka KO.
Jenik11 - FK

Re: Stiplavy zapach z topeni

Příspěvek od Jenik11 - FK »

to jeste zmerim a uvidim kdyz tak repas alternatoru
Paulie
Příspěvky: 282
Registrován: stř 29. čer 2011 17:57:27
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Stiplavy zapach z topeni

Příspěvek od Paulie »

Stačí vyměnit regulátor ;) .
Odpovědět