Přebarvení interiéru

vybavení a úpravy interiéru atd.
Mego - FK

Přebarvení interiéru

Příspěvek od Mego - FK »

Ako sa dá urobiť niečo také?
Obrázek

Plasty mi je jasné, že asi nalepiť foliu, príp. použiť nejakú farbu (lenže aký typ farby?)
Ale ako sa dajú prefarbiť koberce? Farba v spreji a idem?
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prefarbenie interieru

Příspěvek od Matuhsch »

na plasty je potreba specialny zaklad, koberce atd su evvidentne precalunene, cim to z fotky nepoznat.. mozno tu aj niekde je tema s tymto autom, majitel sa vola Joye
Obrázek
Obrázek
Cobrak
Příspěvky: 376
Registrován: ned 25. bře 2012 13:00:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prefarbenie interieru

Příspěvek od Cobrak »

Mego - FK

Re: Prefarbenie interieru

Příspěvek od Mego - FK »

No tak začal som malovať, ale vyskytli sa problémy.

Kúpil som základ značky BALAKRYL PLASTY 700ml. Aplikoval som dve vrstvy, ale výsledok nebol taký, ako som si predstavoval. Je to hrboľaté, nechytlo to proste tak, že je to hladké. Farbu som aplikoval štandardne štetcom.
Na to som nastriekal autolak modrej farby, ale celkový výsledok je dosť odpudzujúci. Čo robím zle?

Treba ten základ nanášať v extrémne hrubej vrstve? Ako to pootáčať? Nechať všetko na ležato, nech farba nesteká? Treba to riediť, alebo dávať koncentrovaný základ?
Uživatelský avatar
RockSolid
Příspěvky: 753
Registrován: pát 05. pro 2008 16:45:08
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prefarbenie interieru

Příspěvek od RockSolid »

Zdrsnil jsi to před nátěrem?
80% mozku tvoří kapalina. U některých bohužel brzdová

Moje bývalá felda
pawlo
Příspěvky: 46
Registrován: pon 14. říj 2013 12:37:14
Bydliště: Košice

Re: Prefarbenie interieru

Příspěvek od pawlo »

Ja čo som striekal amatérsky nejaké plasty tak som odšmirgloval nerovnosti popr. štruktúru hrubším šmirglom, potom prešiel jemnejším. Potom som nastriekal základ na plasty, počkal nejaký deň nech to dobre preschne, nastriekal striekací tmel, nechal zaschnúť a prebrúsil nejakou 1000kou šmirglom. Potom už striekal farbu, medzi jednotlivými vrstvami šmirgľoval 2000kou. Nakoniec bezfarebný lak. Po dokonalom preschnutí navoskoval. Držalo to vždy dobre.
Mego - FK

Re: Prefarbenie interieru

Příspěvek od Mego - FK »

No ono nejde o nerovnosti na podklade... vyšmirglovať kuštik to treba aj tak, aby chytla farba?
Podľa mňa tam treba dať poriadne hrubú vrstvu, aby to chytlo ako má... či sa mýlim?

Alebo keď natriem základ, treba to potom tisíckou prešmirglovať a vyhladiť?
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prefarbenie interieru

Příspěvek od Foglik »

Zaklad na plasty sem vždycky strikal pistoli, během 15minut sem na to striknul plnic, ten nechal vytvrdnout a druhej den sem prebrousil pod vodou a strikal barvu
Mego - FK

Re: Prefarbenie interieru

Příspěvek od Mego - FK »

čo to je plnič?
Mego - FK

Re: Prefarbenie interieru

Příspěvek od Mego - FK »

Nepomohlo by, keby som ten základ kus nariedil? Lebo som dával koncentrovaný, ako písali na obale... riedený by sa mal viac rozliať nie?
Uživatelský avatar
RockSolid
Příspěvky: 753
Registrován: pát 05. pro 2008 16:45:08
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prefarbenie interieru

Příspěvek od RockSolid »

Mego píše:vyšmirglovať kuštik to treba aj tak, aby chytla farba?


Přesně tak.. A pořádně odmastit ;)
80% mozku tvoří kapalina. U některých bohužel brzdová

Moje bývalá felda
Mego - FK

Re: Přebarvení interiéru

Příspěvek od Mego - FK »

Tak po vyšmirglovani je efekt o čosi lepší a asi sa s ním uspokojím... problém mi stále robia tie hlúpe spreje, ktoré mi stále stekajú :( Buď to iba tak naprská, že to nevykryje celú plochu, ktorú chcem, alebo keď tam dám ešte raz, tak to síce zakryje, ale už to stečie potom... Nebolo by lepšie z plechovky?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Přebarvení interiéru

Příspěvek od 103457 »

Nebolo, to je rukama.
Mego - FK

Re: Přebarvení interiéru

Příspěvek od Mego - FK »

Ale asi som objavil tajomstvo... tam kde to zatieklo to vyzerá presne tak, ako som to chcel... čiže problém je asi v tom, že tam potrebujem dať aspoň 4 vrstvy, aby sa to vyhladilo všetko dokonale... je to možné? A tu bude určite lepšia plechovka
Uživatelský avatar
00Inferno00
Příspěvky: 1728
Registrován: úte 02. zář 2008 9:51:55
Bydliště: Dolní BenešoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Přebarvení interiéru

Příspěvek od 00Inferno00 »

Pokud nemáš hladký podklad, barva ho nevyhladí. Co takhle použít stříkací tmel, plnič a šmirgl?
Vici píše:...ARL je král mezi TDI na platformě G4...
VW Golf IV 1.9TDI PD ARL 192PS 401Nm powered by TDIfun, EGR-off, TT puky, Strongflex dogbone
VW Passat Variant B8 2.0TDI Dynaudio
Mego - FK

Re: Přebarvení interiéru

Příspěvek od Mego - FK »

Nechcem mať hladký podklad... Chcem, aby tá farba vyzerala celistvo... po aplikácií spreju, kým uschne, sa mi tam narobia bubliny a stečie to a vyzerá to hnusne...
Uživatelský avatar
Majklaz
Příspěvky: 356
Registrován: sob 21. črc 2012 15:37:45
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Přebarvení interiéru

Příspěvek od Majklaz »

Tak to děláš blbě :). Hele o lakování plastů v interiéru je tu celý téma, tak nevím proč zakládáš jiný, tam jsou všechny rady co ti tady dávali. Pokud ti to dělá "bubliny", jakože takový kolečka kde ta barva prostě není, tak to máš málo odmaštěný. To odmaštění je nejdůležitější, chce to udělat fakt důkladně (já jsem kvůli tomu 3x stříkal přístrojovku jako idiot...). Mně se osvědčilo pořádně to odmastit, dát základ na plasty, normální základ a až pak barvu.
K tomu stékání - dělej to z větší dálky a nestříkej tak dlouho na jedno místo, radši udělej víc vrstev.
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Přebarvení interiéru

Příspěvek od Foglik »

ma navod i na spreji jak se to ma lakovat... ale podle toho co ctu tak to chce mit hladky a leskly a o par prispevku dal se zase doctes ze to nechce mit hladky ...
Mego - FK

Re: Přebarvení interiéru

Příspěvek od Mego - FK »

A odmasťujete to ako? Stačí porádne vyšmirglovať?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Přebarvení interiéru

Příspěvek od 103457 »

Zamčeno