zamena kurenia z 1.3mpi do 1,9D

vybavení a úpravy interiéru atd.
canonn - FK

zamena kurenia z 1.3mpi do 1,9D

Příspěvek od canonn - FK »

Ahoj všetkým. Keďže moja Felicia v spolupráci s mojim kamarátom došla k dosť značnému "faceliftu" celého predku a v spolupráci hasičov aj k deštrukcii palubnej dosky, čaká ma v blízkej dobe jej celková rekonštrukcia a znovuuvedenie do života. Potrebné náhradné diely mám už doma a v týchto dňoch ich používam na presúvanie sa z bodu A do bodu B. Jedná sa o Feliciu 1.3mpi a tu začína aj moja otázka.. Na dieslovej Féliške je kúrenie s polohou ofuku nôh nejaké divné... stále mi fúka vzduch aj na tvár a nutno priznať, že mi vadí viac ako som ochotný akceptovať... ;) Na benzínovej verzii je táto poloha zvládnutá zjavne lepšie, lebo pozícia "len nohy" skutočne plní svoju funkciu a teplý vzduch prúdi iba tam. A otázka je: ...je možné použiť kúrenie z benzínovej verzie do dieselovej? - kompletne tak ako je? Prípadne to z naftovej upraviť nejakým spôsobom tak, aby robilo to čo od neho očakávam?
Za ochotu pomocť a poradiť ďakujem.

Juro
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: zamena kurenia z 1.3mpi do 1,9D

Příspěvek od 103457 »

Topení z 1,9 je starý typ, co se montoval do favoritů, topení z 1,3 je už nové feldí. Navzájem kombinovat nejdou, ale komplet vyměnit kus za kus lze.
canonn - FK

Re: zamena kurenia z 1.3mpi do 1,9D

Příspěvek od canonn - FK »

Moc ďakujem za info :) V podstate som mal obavu akurát z toho, či nieje iný radiátor v kúrení - stavaný na iný prietok.
Ani nevieš ako si ma potešil :)

Juro
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: zamena kurenia z 1.3mpi do 1,9D

Příspěvek od 103457 »

radiátor je jiný, ale pokud vyměníš komplet celé topení, tak nebude problém. Topení ti bude v zimě víc topit, jelikož 1,9 se mnohem více zahřejvá než 1,3ka
canonn - FK

Re: zamena kurenia z 1.3mpi do 1,9D

Příspěvek od canonn - FK »

:thumright:
Odpovědět