Zaseknute sedadlo vodica

vybavení a úpravy interiéru atd.
Scarxik
Příspěvky: 2
Registrován: pon 26. říj 2015 4:03:37

Zaseknute sedadlo vodica

Příspěvek od Scarxik »

Zdravim, neviem ci sa to tu uz niekde riesilo ale nenasiel som nic podobne.

Zaseklo sa mi sedadlo vodica v uplne zadnej polohe nejde to dopredu pohnut ziadnym sposobom ci uz na tom sedadle sedim alebo nie. Pozeral som pod sedadlo a je tam vyskocena zapadka ktora ale nejde vratit spat neviete niekto co s tym ?

Dakujem
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaseknute sedadlo vodica

Příspěvek od 103457 »

Vytočit 5 imbusů, vyndat sedadlo a opravit. Vše je tam mechanické, nemá se co rozbít, aby to nešlo dát dopořádku.
Scarxik
Příspěvky: 2
Registrován: pon 26. říj 2015 4:03:37

Re: Zaseknute sedadlo vodica

Příspěvek od Scarxik »

len neviem ako dat prec to sedadlo kedze zadne sroby su schovane pod sedadlom. Pokial viem tak ked sa sedacka dava dole tak na to aby som sa dostal na zadne sruby musi byt sedacka uplne v predu.

ci sa to da rozobrat aj inak ?
PaKr
Příspěvky: 79
Registrován: pon 10. bře 2014 18:58:56
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaseknute sedadlo vodica

Příspěvek od PaKr »

kdysi mě potkalo něco podobného - madlo na štelování mi zůstalo v ruce. Nakonec jsem ho dostal zpátky pomocí páčidla,ale už se mě neptejte jak :D sedačku jsem hned vyměnil za jinou a mám klid. ale jestli se to dá rozdělat i jinak tak sem s návodem - rád se přiučím :D :D
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaseknute sedadlo vodica

Příspěvek od 103457 »

Madlo je tam jen nasunutý, takže jde při pořádným zabrání vytrhnout ven, ale když se ohneš, tak s velkým plochým šroubovákem ho zase nasadíš. Není to nijak složitý mechanismus, je tam z boku jen odporový drát, jako pružina, který tlačí na západku v kolejnici.
PaKr
Příspěvky: 79
Registrován: pon 10. bře 2014 18:58:56
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaseknute sedadlo vodica

Příspěvek od PaKr »

Aha, tak jsem zase o něco chytřejší ;) no tak nějak jsem to tehdy provedl,ale to původní sedadlo bylo stejně KO - seděl skoro na podlaze :D ,takže výměna byla v plánu - teď mám aspoň vyztužený plechem, ten origo je snad pro somálce :D snad tvoje info pomůže kolegovi :)
Odpovědět