Nefunkcna spinacia skrinka

vybavení a úpravy interiéru atd.
Kici22

Nefunkcna spinacia skrinka

Příspěvek od Kici22 »

Nazdar Feldaci. Mam takyto problem.. Vopcham kluc do spinacej skrinky,ale otocit sa mi uz neda,cize auto neviem nastartovat..Este ze sa mi to stalo pred domom.R.v. je 1999,cize novsi model..cela skrinka stoji 2100 SK. Musim ju kupovat komplet,alebo staci len predna cast,kde sa vopcha kluc+zamok na volant..Ked sa pozriem do zamku,je tam taka zelezna gulicka,predtym tam nebola..Je mozne ze sa tam nieco vo vnutri zlomilo? Diky za kazdu radu!
smazany clen - FK

Re: Nefunkcna spinacia skrinka

Příspěvek od smazany clen - FK »

Seklý volantem to asi jen nebude co? Jinak asi něco opravdu prasklo a už to nepůjde jinak než rozebrat.
Kici22

Re: Nefunkcna spinacia skrinka

Příspěvek od Kici22 »

Praveze volant sa uz vobec nazasekne...
smazany clen - FK

Re: Nefunkcna spinacia skrinka

Příspěvek od smazany clen - FK »

Aha, tak to asi ve spínačce rupla ta pružinka na blokování volantu co zaskočí při vytažení klíčku. Tak to bude nejlepší to rozebrat a kouknout co a jak, jestli by to nešo opravit. Spousty těchto malých dílků mají v zámečnictví a dost toho dokážou opravit.
borlan - FK

Re: Nefunkcna spinacia skrinka

Příspěvek od borlan - FK »

Zřejmě bude problém v té zámkové části a jak psali dříve - zkouknout a pokusit se odstranit příčinu. Přesto bych ještě předtím zkusil oddělit zezadu tu elektrickou část (na dvou červíkách) a zkusil točit klíčm v té zámkové části, jestli je problém opravdu v ní. Kdyby to fungovalo, tak by byla ko ta elektrická část a tu bys lehce vyměnil.
Pokud je el. část ok, tak bys v nouzi mohl startovat jen přes ni, ale jestli není riziko, že se ti za jízdy zamkne volant...to by byl p*ůse* jak mraky!!!
Kici22

Re: Nefunkcna spinacia skrinka

Příspěvek od Kici22 »

Diky za pomoc,cez vikend sa na to kuknem..A tu elektricku cast je mozne odmontovat bez toho aby som odmontoval celu spinaciu skrinku?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcna spinacia skrinka

Příspěvek od Atnarfus »

Tu elektrickou část vymontuješ, když spustíš celý sloupek řízení dolu.
Sundej kryt sloupku řízení, jsou tam pak čtyři šrouby, co drží hřídel volantu. Ty když vytočíš, tak po vyháknutí horního plastu spustíš celý sloupek i se spínačkou dolu. Bacha ať neutrhneš kablík od kroužku imobilizeru co je kolem spínací skříňky.
borlan - FK

Re: Nefunkcna spinacia skrinka

Příspěvek od borlan - FK »

Já jsem kroužek imma co obepíná spínačku po uvolnění tyče sundal (je nacvaknutej myslím na třech zobáčcích), pak mě při spouštění té tyče šla lépe vyháknout spínačka z toho plastu co je kolem klíče. El. část je na dvou červíkách k té zámkové části (zdola a shora). Pokud budeš odpojovat dráty, tak dobře zdokumentuj, možná tam budeš mít nějaké neorigo vyfikundace (rádio apod) tak aby tě to pak nerozhodilo při zpětné montáži.
Ještě doplněk - pod těmi šrouby co drží volantovou tyč jsou takové plastové mršky, takové zvláštní podložky...tak ty se mě rozsypaly a neměl jsem náhradu. Tak jsem tam ty trosky pak nějak naskládal, že to někdy vyměním...je to tak 2 měsíce...zatím... :lol:
A poslední poznatek - kroužek v plastovém krytu kolem spínačky mi před montáží seděl ani se nehnul (u Fáva jsem musel klasicky zamačkávat před jízdou a řada lidí zde potvrdila i u Feldy), tak jsem si liboval. Po montáži kroužek "ožil" a musím zamačkávat...zřejmě umístění tyče má velký vliv, možná ty rozsypaný podložky... 8-)
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcna spinacia skrinka

Příspěvek od Atnarfus »

Jo, ten kroužek jde sundat snadno. je na spínačce jenom nasazený.

Podložky mám taky rozlámané a taky mi od té doby leze ven kroužek. Ono se asi celý sloupek řízení bez podložek pohybuje a tím vyleze ten kroužek. Podložky stojí ve škodovce pakatel, ale jezdím s tím asi rok a ještě jsem je nekoupil.
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Nefunkcna spinacia skrinka

Příspěvek od mikka »

Podložka z UH mě stála v listopadu ve Škoda saloonu dvě pade, měnil jsem ji hned, jak se mi rozpadla pod rukama.
Odpovědět