Drnčení pedálu spojky

vybavení a úpravy interiéru atd.
Doyle - FK

Drnčení pedálu spojky

Příspěvek od Doyle - FK »

dělá mi to při vyšších rychlostech, tak nad 120km/h a nehorázně mi ten pedál vibruje.Když ho nohou malinko sešlápnu nebo podeberu a zvednu, tak to přestane.Co by to mohlo být?Díval jsem se na pedál a jediné co mě napadlo je ta zpětná pružina a pak ještě možná uchycení pístku, který jde do spojkového válečku myslím.Setkal se s tím už někdo?
Doyle - FK

Re: Drnčení pedálu spojky

Příspěvek od Doyle - FK »

jo a mám jednadevítku :)
Zbysek - FK

Re: Drnčení pedálu spojky

Příspěvek od Zbysek - FK »

A nekope ti to do pedálu spíš přes spojku, která v této rychlosti nějak vibruje? Sice by měla být sepnutá na tvrdo, ale kdo ví jak na tom je. Jinak by to totiž měla pružinka na pedálu udržet ve stabilní poloze.
Doyle - FK

Re: Drnčení pedálu spojky

Příspěvek od Doyle - FK »

no ono jde spíš o ten zvuk, který se po autě rozléhá.Je to takové neustálé jednotvárné drnčení.Na tu spojku ale kouknu.
smazany clen - FK

Re: Drnčení pedálu spojky

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ja mam zase taky problem ked mi stoji auto, a mam vyradenu rychlost (ked mam neutral) tak mi pocut take drnkanie ale ked stlacim spojkovy pedal tak to prestane. Co by to mohlo byt? Moze to byt spojkove lozisko? dakujem za rady.
Návštěvník

Re: Drnčení pedálu spojky

Příspěvek od Návštěvník »

Jestli jako rachta tak ano bohuzel mam to taky - desnej zvuk.
sowwwa - FK

Re: Drnčení pedálu spojky

Příspěvek od sowwwa - FK »

Doyle píše:dělá mi to při vyšších rychlostech, tak nad 120km/h a nehorázně mi ten pedál vibruje.Když ho nohou malinko sešlápnu nebo podeberu a zvednu, tak to přestane.Co by to mohlo být?Díval jsem se na pedál a jediné co mě napadlo je ta zpětná pružina a pak ještě možná uchycení pístku, který jde do spojkového válečku myslím.Setkal se s tím už někdo?


Ona ma 1.9D hydraulicky ovladani spojky? :? Jinak napada me akorat spojkovy lozisko nebo ocesanej pritlacak ..
Zbysek - FK

Re: Drnčení pedálu spojky

Příspěvek od Zbysek - FK »

sowwwa píše:
Ona ma 1.9D hydraulicky ovladani spojky? :? Jinak napada me akorat spojkovy lozisko nebo ocesanej pritlacak ..


Samozřejmě že nemá. Pístek který tě možná zmátl je v uložení (není to tedy pístek ale hřídelka).


Návštěvník píše:Jestli jako rachta tak ano bohuzel mam to taky - desnej zvuk.


To je předlohová hřídel, která na těchto převodovkách rachtá maličko (skoro neslyšitelně už po prvních pár desítkách tisících km. Dělá li to více, pak je to problém. Když je to stále stejné, jde to vyřešit olejem. Pokud se to dokonce s časem stupňuje, pak bude brzy nutný repas, protože tě někde převodovka nechá.


stifler1 píše:Ja mam zase taky problem ked mi stoji auto, a mam vyradenu rychlost
(ked mam neutral) tak mi pocut take drnkanie ale ked stlacim spojkovy
pedal tak to prestane. Co by to mohlo byt? Moze to byt spojkove
lozisko? dakujem za rady.

To může být to samé co jsem popisoval nahoře. Ovšem záleží jak drnká. Jestli je to jen zvukový projev, pak je to buď předlohovka, nebo ložisko. Pokud i citelně do pedálu, je to problém spojky.
Abdul - FK

Re: Drnčení pedálu spojky

Příspěvek od Abdul - FK »

Ak vyšlapneš spojku a prestane to rachtanie tak je to predlohová hriadeľ.Ložisko rachce aj pri vyšlapnutej spojke keď je v zábere.
smazany clen - FK

Re: Drnčení pedálu spojky

Příspěvek od smazany clen - FK »

Takze vravite ze by to mohla by ta predlohova hriadel? Mohli by ste mi sem hodit cislo toho dielu a da sa to lahko vymenit alebo je s tym problem? Diky za rady.
Abdul - FK

Re: Drnčení pedálu spojky

Příspěvek od Abdul - FK »

No minimálne prevodovku von,a na stole pekne rozhodiť. Robota nie pre jedného.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Drnčení pedálu spojky

Příspěvek od Atnarfus »

Není to hřídel sama, ale jsou to ložiska na předlohové hřídeli. To znamená převodovku ven, rozpůlit a vyměnit už rovnou vše co podléhá opotřebení. Co to stojí zrovna řeším kousek vedle.
Odpovědět