Zabezpečení vozu - názory

vybavení a úpravy interiéru atd.
nemik - FK

Zabezpečení vozu - názory

Příspěvek od nemik - FK »

Zdravím! Co si myslíte o zebezpečení vozu od Milotecu?

http://www.milotec.net/swat-lock-r-zabe ... adanim.htm

Máti si to chce koupit do Fábie, tak se ptám jestli si myslíte že to opravdu pomůže když parkuje přes noc před barákem na ulici. Já bych tomu i věřil, když je to od Milotecu. Co vy na to?
P.S. snad mě neukamenujete, když se nejedná přímo o feldu:)
smazany clen - FK

Re: Zabezpečení vozu - názory

Příspěvek od smazany clen - FK »

Z tohoto bych měl obavy...125 dB v uzavřeném prostoru auta může způsobit zranění zloděje a následný postih uživatele...i když neříkám, že by si to zranění zloděj nezasloužil... ;)
nemik - FK

Re: Zabezpečení vozu - názory

Příspěvek od nemik - FK »

Tyler píše:Z tohoto bych měl obavy...125 dB v uzavřeném prostoru auta může způsobit zranění zloděje a následný postih uživatele...i když neříkám, že by si to zranění zloděj nezasloužil... ;)

Myslíš, že pokud by to bylo životu nebezpečné, že by to zařadil autorizovaný prodejce do prodeje? Jakým způsobem to funguje, ví někdo?
Uživatelský avatar
stef99
Příspěvky: 1852
Registrován: pát 20. dub 2007 18:27:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení vozu - názory

Příspěvek od stef99 »

To je dobry ja bych to bejt tebou koupil....si to zaslouzi ten co tam leze
Prodej novych a referencnich vozu Skoda se slevou, vice SZ
gerrik - FK

Re: Zabezpečení vozu - názory

Příspěvek od gerrik - FK »

Jak dlouho si myslíte že tam vydrží 9V baterie ječet?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení vozu - názory

Příspěvek od 103457 »

Já bych řekl, že obyčejná páka udělá stejnou službu a za desetinu ceny. Přesně, jak říká gerrik, životnost baterie je omezená, budeš tahat v kapse další DO a nakonec to stejně nebudeš zapínat, pouze zamkneš.
Na aukru jsou páky na volant za 50,-Kč nový.
nemik - FK

Re: Zabezpečení vozu - názory

Příspěvek od nemik - FK »

Ve škole nám říkal učitel, že obyčejné páky akorát zdrží zloděje tak na 2-3 minuty od krádeže auta. Tak by mě zajímalo jestli tady tento výrobek nabízený firmou Milotec bude něco jiného.
Mailo - FK

Re: Zabezpečení vozu - názory

Příspěvek od Mailo - FK »

Já mám zažitej o trochu menší čas, prej jen pár vteřin, do zámku té páky stříkne trochu tekutého dusíku, třískne po tom kladivem a jaká byla páka.

Mě ta siréna libí, ať to toho haj*la klidně zabije, na cizí auto se prostě nešahá, to se nedělá, vždyť autíčko je jak malé dítě, nemůže se bránit, já bych do volantu místo airbagu zažal dávat nějakou malou pistolku, a pokud by do toho auta někdo sedl a aktivoval se alrm, tak by mu to ustřelilo palicu :D Klidně bych pak ten bordel uklidil :D :D :D
Naposledy upravil(a) emilio52 dne čtv 13. lis 2008 9:14:04, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace
kirneu - FK

Re: Zabezpečení vozu - názory

Příspěvek od kirneu - FK »

přesně jen at si to užije když už tam vlez :-D
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení vozu - názory

Příspěvek od Atnarfus »

Už zase dusík :D

Na odstranění se používají pákové kleště. Štípnout volant na jednom místě je otázka několika vteřin.

Ale vážně, fakt si myslíte, že ty naše káry ještě někdo bude chtít šlohnout?
Uživatelský avatar
jenda_dc
Příspěvky: 111
Registrován: stř 27. úno 2008 10:25:09
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení vozu - názory

Příspěvek od jenda_dc »

Myslím, že pokud bude chtít auto někdo ukrást, tak to stejně udělá. Ať chcete nebo ne. Páka (i obyčejná) je takový první odrazovadlo pro takový ty frajírky co si chtějí něco dokázat. Profíka zdržíte pár vteřin...
Obrázek
Barvas - FK

Re: Zabezpečení vozu - názory

Příspěvek od Barvas - FK »

Z praxe v servisu mohu doporučit vlasní zabezpečovací zařízení, nějaký tajný vypínač a pod. Pokud má něco takového zákazník nainstalované a zapomene na to upozornit nebo se to náhodou podařilo při manipulaci s vozem zapnout či vypnout, tak to byl pro nás většinou těžko řešitelný oříšek, minimálně to zabralo dost času i v klidném prostředí dílny. Standartní alarmy a imobilizéry jsou prakticky na stejném principu a lehce řešitelné. Nejhorší variantou je si namontovat nebo nechat si zabudovat nějaké zabezpečení a ještě se tím pochlubit vylepením samolepky na boční okno, docela dobře to usnadní šmejdovi přípravu na krádež.
smazany clen - FK

Re: Zabezpečení vozu - názory

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tajný vypínač je lepší. Ten si budu taky montovat.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení vozu - názory

Příspěvek od Atnarfus »

Taky ho mám, ale moc nepoužívám. Vypnu to fakt jenom když stojím někde na extra blbém místě. Navíc mám zámek šaltrpáky, ale ten zamykám podstivě.

Když by moje auto někdo chtěl šlohnout, tak to uváže na lano a odtáhne. Zámek i vypínač by mi byl prd platný.
smazany clen - FK

Re: Zabezpečení vozu - názory

Příspěvek od smazany clen - FK »

Podle mně se felicie odtáhnutím nebo naložením na odtahovku nekradou. To je případ spíš u aut na zakázku.
Dnes už starší felicie kradou spíš amatéři, kteří si chtějí přivydělat prodejem součástek.
Myslím že ta práce s tím co by bylo potřeba udělat a zařídit aby se to dalo prodat jako poctivé auto se dneska už u felicií nevyplatí. Aspoň u těch starších co mají hodnotu cca 30 tisíc.
Proto je podle mně dneska k zabezpečení felicie potřeba přistupovat tak, aby jste to co nejvíce znesnadnili právě těm amatérům. Klasický alarm je podle mně docela k ničemu. To umí lehce obejít právě i ti amatéři. Prakticky všechno standardizované zabezpečení je na prd.

1) Třeba proti vypáčení okna jsou dobré ofuky a vložky do dveří vložky proti vyháčkování. Taky není špatné mít na oknech nalepené bezpečnostní folie. To se pak blbě do auta dostává rozbitím okna. Určitě je dobré mít ve dveřích speciální zámky, které nejsou úplně bežné. (dají se koupit, nevím?)
2) Čím více mechanického zabezpečení máte tím líp. Tzn kombinace páky na volant + zámek řadící páky.
V žádném případě nelepte na okna nálepky informující o tom jaké máte v autě zabezpečení. Zloděj si to totiž poznačí a přijde druhý den vybavený podle toho jak jste mu poradili. Nálepku lepte úplně jiné než co máte v autě.!
3) Určitě je vodné mít tajný vypínač. Ideálně mimo dosah z místa řidiče. Zloděj se posadí na místo řidiče a šmátrá.
Když vím, že bude auto někde stát delší dobu (dny bez dohledu), tak si sebou beru baterku. Když jsem na chatě a podobně a mám možnost schovat baterii.
Zloději sebou většinou baterku netahají .-)
4) Pro zloděje rádií je dobré provést matení nepřítele tím, že pod mým moderním rádiem s CD/MP3 mám sbírku kazet. Zloděj se podívá přes okno (tatranka je schovaná!) a a akorát zanadává "do prdele kazeťák :-(" Skoušeli jste dneska prodat kazetové rádio? To už je prakticky nemožné
A samozřejmě v autě nenechávat ani sluneční brýle na palubní desce.
5) A idálně je dobré mít auto co nevybočuje z řady a zloděje na první pohled vůbec nezaujme. Tzn, že se vždy najde na parkovišti lepší felicie než ta vaše a ideálně na první pohled s horším zabezpečením.

Toť můj skromný názor na zabezpečení Felicie 8-)
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení vozu - názory

Příspěvek od emilio52 »

Už se to o tom psalo když ho budou chtít ukrást tak ho ukradnou .Nejsou ani vyjímky kdy přijede falešná odtahovka a v pohodě aoto naložej a nikdo si toho nevšímá .(Patří mu to neměl tak blbě parkovat) Ještě se u toho spousta lidí bude bavit.
Kradou se daleko lepši zabezpečený auta každej se holt specializuje na něco jinýho. :)
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení vozu - názory

Příspěvek od Ivarek »

Přesně tak..odtahovka a falešná uniforma a tradáá. 8-)
Barvas - FK

Re: Zabezpečení vozu - názory

Příspěvek od Barvas - FK »

Ivarek píše:Přesně tak..odtahovka a falešná uniforma a tradáá. 8-)

Potíž je v tom, že zorganizování takové akce s odtahovkou a falešnými uniformami je finančně náročnější než (v případě Felicie) zisk z akce. Držme se při zemi. Proto říkám, že tajný vypínač proti ožralům a smažkám, kteří se po cestě domů chtějí svést, stačí.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení vozu - názory

Příspěvek od Ivarek »

Jaký finančně náročnější?Odtahovku má dneska kde kdo a uniformu seženeš taky za pár šupů.
Ale přiznávám že na felicii je to moc práce za málo peněz.
Jinak celkem by mě zajímalo jak by smažky a ožralové např odblokovaly immobilizér v klíčku.Pokud by neměly svoje nádobíčko anebo počítač tak si neškrtnou.A to myslím že smažky a ožralové sebou nemají... ;)
Odpovědět