demontáž budíků

vybavení a úpravy interiéru atd.
smazany clen - FK

demontáž budíků

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zdarec. Vím že je to tady někde ale já to teď hledal 2 hodiny ve starým fóru a nic. Někdo to tady měl supr trupr popsaný jak na to. Už mám polepy tak radši ještě ten návod. Díky za odpověd.
Kalfa - FK

Re: demontáž budíků

Příspěvek od Kalfa - FK »

no, není to nic těžkého, jen já sám osobně nevím jak oddělit budíky od toho černýho plastu co je přišroubovanej k přistrojovce, na to abych budíky povytáhl abych mohl odepnout spony, jsem trochu zabral a ty spodní špunty se ulomily... :( s tím souvisí i další dotaz, když teda vracím budíky, tak jak je tam dát aby se to nepříčilo s těma gumovýma držákama na budíku??? to se musí z budíky vyrvat ty kovový spony co sou v nich zabodnutý?
Collin - FK

Re: demontáž budíků

Příspěvek od Collin - FK »

Drží to jen spony, stači budíky nadzvednout tak aby kolíky vyjely ven. Při montáži je tam zase nasadíš a scvakneš sponama.
Kalfa - FK

Re: demontáž budíků

Příspěvek od Kalfa - FK »

jenže nahoře mezi sponama jsou dva gumový ovály, který zajedou do otvorů v budíku a ještě se zároveň musí dolu napasovat ty špunty... a to nechápu jak udělat...
Jurka - FK

Re: demontáž budíků

Příspěvek od Jurka - FK »

Doel zapasuješ špunty a pak nahoře zacvakneš spony
Kalfa - FK

Re: demontáž budíků

Příspěvek od Kalfa - FK »

no jo, ale jak mám nahoře vsunout ty oválný gumový špunty do těch kovovejch cvoček na štítu přístrojlů?
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: demontáž budíků

Příspěvek od Maty »

bu´dto jsem si jich nikdy nevšimnul, nebo je ve Feldě nemam :D ... jaký kovový cvočky?? ... budíky držej v palubce dole na dvou špuntech a nahoře na dvou sponách nic víc nic míň
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Kalfa - FK

Re: demontáž budíků

Příspěvek od Kalfa - FK »

no já fotku nemám, ale mezi sponama jsou prostě gumový oválky, který se našupujou do přístrojového štítu směrem dopředu, ale špuntíky směrem dolu...
Jurka - FK

Re: demontáž budíků

Příspěvek od Jurka - FK »

Hele jednoduše..... dole to drží ty čudlíky, tak je tam našoupni...tím je vyřešenej spodek vršek drží spony kovový + tam sou ještě takový gumičky oválný, který se nasadí přímo na to plexi budíků nahoře, aby potom jak se to těma sponama sepne nebyl plast na plast, ale byla mezi tím guma. Zkrátka dole je guma tam jak zasuneš ty čudlíky a nahoře sou takové výlisky mezi tím plexi a tím plastem co je kolem budíků co se šroubuje k palubce a tam je ta oválná guma nasazená mezi tím a spony víš kam se dávaj a jak fungují ne? Ty gumičky tam sou proto aby to neplandalo nedělalo divný zvuky a bylo napevno...

Pokud si urval dole čudlíky normálně tam našroubuj šroubky s půlkulatou hlavou správně velikosti a bude to pevnější a lepší jako předtím....
Odpovědět