Prohození zásuvky s popelníkem.

vybavení a úpravy interiéru atd.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Prohození zásuvky s popelníkem.

Příspěvek od 103457 »

Stal jsem se hrdým majitelem navigace, ale zdá se mi umístění zásuvky na 12V nepraktické, jelikož mi zástrčka překáží a není přes ní ani dobrý přístup k rádiu. Lepší by bylo, kdyby byla na druhé straně popelníku u spolujezdce. Nezkoušel jste to někdo?
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohození zásuvky s popelníkem.

Příspěvek od emilio52 »

Taky jsem nad tím přemýšlel . Asi udělám nějakou novou zespod něco jako bylo ve š120.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Prohození zásuvky s popelníkem.

Příspěvek od Raceman »

nejsem si jistej ale neměla to anglická felda prohozený?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohození zásuvky s popelníkem.

Příspěvek od Atnarfus »

Než to přehazovat, tak si kamkoli přidej ještě jednu. Nedávno jsem to řešil do kufru. Zásuvku s gumovou zátkou jsem koupil asi za 40Kč.

Dá se koupit i plastová kostka s několika vývody. Já jsem si takovou pořídil a udělal jsem si z ní prodlužovák. To abych měl kam zastrčit DVD přehrávač, nabíječku...
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohození zásuvky s popelníkem.

Příspěvek od 103457 »

Jo anglická to musela mít prohozený, ale kde teď narychlo vykrást feldu s pravostraným řízením :P Jedině, že by jsi se zeptal na Dobříši, až budeš mít cestu kolem, zřejmě půjde jen o ten kovový držák.
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Prohození zásuvky s popelníkem.

Příspěvek od Raceman »

na dobříš nemusím tam anglány nemají ale o jednom angličáku kombíku na díly vím :) už jsem z něj i pád věcí vyndal a další tam na mě čekají :D
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohození zásuvky s popelníkem.

Příspěvek od 103457 »

Tak se prosím koukni, jestli si angličani zapalujou levou nebo pravou. :lol:
Vím taky o jednom anglickym kombíku, ale je v Mostě a nemůžu se zkontaktovat s majitelem.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohození zásuvky s popelníkem.

Příspěvek od 103457 »

Tak už jsem to zjistil a je to špatýnka zapalovač je vlevo od polepníku i v anglický verzi. :cry:
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohození zásuvky s popelníkem.

Příspěvek od Ivarek »

A co ten plech vyndat a nějak ho předělat?Jako uříznout tu zásuvku a přiletovat/přinýtovat/přivařit na druhou stranu?
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Prohození zásuvky s popelníkem.

Příspěvek od Raceman »

šmejdi ale tak možná menší práce s flexou a svářečkou by ten kus železa dokázali upravit :D
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohození zásuvky s popelníkem.

Příspěvek od Maty »

Tak přesedlej do Anglický verze feldy :D ... a nebudeš mít problém s tim kabelem ;) :D
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
Mildacaso
Příspěvky: 517
Registrován: ned 07. zář 2008 11:12:10
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohození zásuvky s popelníkem.

Příspěvek od Mildacaso »

Nezkousel nekdo prohodit radio s s popoelnikem a zapalovacem..? radio bz mi vzhovovalo vejs.. a funkcnost popelniku mi je jendo pac stejne nekourim..
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohození zásuvky s popelníkem.

Příspěvek od 103457 »

Mildacaso
nejde to, překáží průduchy topení.
Uživatelský avatar
Mildacaso
Příspěvky: 517
Registrován: ned 07. zář 2008 11:12:10
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohození zásuvky s popelníkem.

Příspěvek od Mildacaso »

Aha.. dik
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohození zásuvky s popelníkem.

Příspěvek od 103457 »

Tak jsem právě byl zkoumat, jak to s tím popelníkem je a zjistil jsem, že by to prohodit šlo. Stačilo by vyříznout kousek umělý hmoty, jelikož zapalovač a popelník dělí drobná plastová přepážka. A potom ještě navařit ten plechový držák zapalovače z druhé strany držáku popelníku. Ovšem nejhorší bude asi ten plechový držák vyndat, jelikož je přišroubovanej zezhora ve směru od topení. Musel by se tudíž vyndat komplet panel topení, aby se dalo dostat na ty šrouby držáku popelníku a zapalovače. :(
Vyřešil jsem to zatím tak, že jsem paralerně vyvedl zásuvku do kastlíku spolujezdce, takže tam zastrčím navigaci a napájení vytáhnu jen pod dvířkama.
smazany clen - FK

Re: Prohození zásuvky s popelníkem.

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tohle jsem řešil a chtěl jsem si udělat dvě zásuvky na každé straně (popelník nepotřebuju a překážel kvuli rádiu) ...je to jednoduchá věc... jak říkáš přepážka se nejspíš bude muset odstranit (já tohle řešit nemusel jelikož jsem měl dvě zásuvky) ...takže odřízneš přepážku...
vyndání plechu je jednoduché :) je přišroubované zhora dvoumi křížovými vruty ...rozebereš plast kolem budíků... vyndáš...následně z místa kde jsou prodechy středové od topení ..odšroubuješ dva šrouby držící ovládání topení (nezapomeneš nejdříve sejmout krytku a otočné "knoflíky" pro ovládání topení) celý panel ovládání scitem zasunejš jakoby k motoru..."zahákneš" ho za horní část palubovky (je tam kus plastu takovej výčnělek to poznáš) a ony ho ty bowdeny udrží a krásně vidíš na ten plíšek... povolíš ...a je venku...co se týče samotnýho plíšku... jsou to dva kusy spojené nýty (u mě to tak bylo) odvrtáš... naměříš...provrtáš díry na druhé straně a dáš znovu bud nýty nebo tenké malé šroubky ;) jednoduchá práce na jedno dopoledne :) ale POZOR ... nevím jak to bude s kabeláží..nejspíše budeš muset prodloužit původní kabely...nejdřív si to změř (nezapomen na zasunující se popelník) ;)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohození zásuvky s popelníkem.

Příspěvek od 103457 »

GoodDj
díky, důležitý je, že se dá dostat na ty šroubky.
smazany clen - FK

Re: Prohození zásuvky s popelníkem.

Příspěvek od smazany clen - FK »

nemáš zač rádo se stalo...jojo dá se tam dostat bezproblému... teda alespon mě to tak šlo...kouknu na to dneska ..budu stejně upravovat osvětlení prodechů topení tak musim vyndat plast kolem palubky tak na to mrknu ;)

zkus to a kdyby to nešlo tak dej vědět ;) pořešíme to nějak
smazany clen - FK

Re: Prohození zásuvky s popelníkem.

Příspěvek od smazany clen - FK »

tak jsem se koukal a jde to uplně krásně... takže bys neměl mít problém ;)
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohození zásuvky s popelníkem.

Příspěvek od Zdenda19895 »

103457 píše:Stal jsem se hrdým majitelem navigace, ale zdá se mi umístění zásuvky na 12V nepraktické, jelikož mi zástrčka překáží a není přes ní ani dobrý přístup k rádiu. Lepší by bylo, kdyby byla na druhé straně popelníku u spolujezdce. Nezkoušel jste to někdo?
Tak toto se chystám nějak řešit asi rok. :lol: :lol: Rozhodl jsem se pro druhou zásuvku. Nachystanou ji mám tři čtvrti roku. jen ji někam dát. :lol: :lol:
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohození zásuvky s popelníkem.

Příspěvek od 103457 »

Udělal jsem druhou zásuvkua mám jí v kastlíku spolujezdce, jelikož jsem nenašel žádné vhodné místo, kam jí dát, ale až budu rozebírat přístrojovku kvůli budíkům, tak asi tu zásuvku dám na druhou stranu a bude po problémech.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohození zásuvky s popelníkem.

Příspěvek od 103457 »

GoodDj píše:tak jsem se koukal a jde to uplně krásně... takže bys neměl mít problém ;)

Tak jsem se to dneska snažil udělat, ovšem u mě to nejde, jelikož mám klimu a ten panel zezadu bude pravděpodobně jinej než u feldy bez klimy. Prostě nejde odsunout stranou, aby se dalo dostat na ty šroubky. Koukal jsem do chytrý knížky a tam píšou, že demontáž je možná pouze do motorového prostoru komplet s celým topením. ;)
Takže jsem to vyřešil následovně: Udělal jsem druhou zástrčku v kastlíku spolujezdce a kabel jde protáhnout z pod kastlíku pod popelník a tudy vede ven až k navigaci. Když navigaci nebudu mít, tak jenom vytáhnu v kastlíku zástrčku ze zásuvky a kabel, který vede zpod popelníku k navigaci strčím do přihrádky pod palubovku před spolujezdcem.
Snad jsem to napsal dostatečně srozumitelně. :P :oops:
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohození zásuvky s popelníkem.

Příspěvek od Zdenda19895 »

Tak to mám taky v plánu, jen nemám tu přihrádku pod palubovkou. Takže to musím strkat někam jinam. :lol: :lol:
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
xtom

Re: Prohození zásuvky s popelníkem.

Příspěvek od xtom »

no koukal sem že tu řešíte co je u pravostranýho řízení opačně, podle toho jak je uspořádaná palubka tak jaku tu někdo řešil popelník a zásuvku zapalovača tak ty by měly být stejně, např pedály sou stejně akorát posunuté vpravo, ale třeba stěrače sou opačně (přední) a baterka je taky na opačné straně
smazany clen - FK

Re: Prohození zásuvky s popelníkem.

Příspěvek od smazany clen - FK »

103457 píše:Tak jsem se to dneska snažil udělat, ovšem u mě to nejde, jelikož mám klimu a ten panel zezadu bude pravděpodobně jinej než u feldy bez klimy. Prostě nejde odsunout stranou, aby se dalo dostat na ty šroubky. Koukal jsem do chytrý knížky a tam píšou, že demontáž je možná pouze do motorového prostoru komplet s celým topením. ;)
Takže jsem to vyřešil následovně: Udělal jsem druhou zástrčku v kastlíku spolujezdce a kabel jde protáhnout z pod kastlíku pod popelník a tudy vede ven až k navigaci. Když navigaci nebudu mít, tak jenom vytáhnu v kastlíku zástrčku ze zásuvky a kabel, který vede zpod popelníku k navigaci strčím do přihrádky pod palubovku před spolujezdcem.
Snad jsem to napsal dostatečně srozumitelně. :P :oops:
ObrázekObrázek

Aha:( no s klimou opravdu nevím jak ej to řešený:( na to jsem nemyslel... bez klimy to jde uplně hladce..tak to se omlouvám :oops:
ale nakonec jsi to vyřešil dobře;) asi jediny elegantni řešení ;)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohození zásuvky s popelníkem.

Příspěvek od 103457 »

GoodDj
nemáš se za co omlouvat, já to taky netušil a za zkoušku to stálo. ;)
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohození zásuvky s popelníkem.

Příspěvek od Atnarfus »

S klimou i bez klimy je všechno stejné. Jenom v ovládání topení je navíc spínač klimy a ovladač klapky vnitřní cirkulace. Usazené je to do palubky úplně stejně.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohození zásuvky s popelníkem.

Příspěvek od 103457 »

Usazení do palubky bude stejné, ale GoodDj píše, že po povolení těch dvou šroubků jde ovládání zastrčit do palubky a vyklonit nahoru, aby se dalo dostat na šroubky co drží konzoli popelníku. A to mě nejde, já zatím ovládáním topení mám cca 2 - 3 mm škvíru a potom hned těleso topení, tudíž mi to ovládání nejde zastrčit dovnitř, aby se dostalo přes rantl palubky a dalo se nadzvednout.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohození zásuvky s popelníkem.

Příspěvek od Atnarfus »

To je mi právě divný. Ovládání topení je skoro stejné. Obojí je připojené stejným způsobem ke klapkám. Jenom konektor má o dva dráty navíc.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohození zásuvky s popelníkem.

Příspěvek od 103457 »

Tak ovládání je třeba stejné, ale celé těleso topení asi bude větší a zasahuje těsně k ovládání topení, že nejde vyndat.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohození zásuvky s popelníkem.

Příspěvek od Atnarfus »

Je fakt, že ty rozvody vzduchu pod palubkou jsou pro klimu jiné, ale když jsem řešil možnost přendání klimatizace z jednoho auta do druhého, tak to bylo sakra podobný. Měl jsem obě rozdělaná a neuhodilo mne do oka, že by to bylo v zásadě jiné. Někdy jde ale o centimetr. :(
smazany clen - FK

Re: Prohození zásuvky s popelníkem.

Příspěvek od smazany clen - FK »

Do konce týdne budu rozdělávat znova palubku... tak vyšroubuju znovu to ovládání topení a vše nafotím (třeba jsme si jen nerozuměli) pak ti sem hodím fotky ;)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohození zásuvky s popelníkem.

Příspěvek od 103457 »

OK, ale nemusíš, už jsem to vyřešil. Díky. ;)
Odpovědět