táhlo kapoty

vybavení a úpravy interiéru atd.
Peca - FK

táhlo kapoty

Příspěvek od Peca - FK »

Zdravím chlapi potřeboval bych poradit,koupil sem nový lanko na kapotu a protahl od motoru(opačně to nejde ,průchodka se zužuje do auta) a u zámku zahákl za tu kuličku ale nevím jak to dostat tam pod palubkou jak se kapota otvírá tím táhlem.nevím si rady protože i na druhé straně je kulička a nejde to tam dat když to má o tu kuličku byt právě zachytlé.dík za rady .Peca
Zbynda - FK

Re: táhlo kapoty

Příspěvek od Zbynda - FK »

no podle mě to bude podobnej systém,jako na páčkách brzd na kole.Tam to stačílo jen zaháknout,nátáhnout a učelistí dostatečne připevnit v požadované délce.Dneska se chystám ještě do auta,tak na to mrknu a třeba zjistím víc.
Peca - FK

Re: táhlo kapoty

Příspěvek od Peca - FK »

tak poraďte mu chudáčkovi :( :( :( :D
Zbynda - FK

Re: táhlo kapoty

Příspěvek od Zbynda - FK »

tě pic chlape,jsem na tebe úplně zapoměl :oops: .Zejtra se ti na to stopro podívám.Já bych zase potřeboval na oplátku zjistit ;) ,jak moc je těžký vyměnit lanovody ruční brzdy :? :D
Kalfa - FK

Re: táhlo kapoty

Příspěvek od Kalfa - FK »

Zbynda: jinak prosímtě prej by to mělo jít utáhnout ručka i na bubnech... ale nezaručuju Ti to...
Zbynda - FK

Re: táhlo kapoty

Příspěvek od Zbynda - FK »

Tak je to tak jak jsem si myslel.Tzn.že na jednom konci lanka je natavenej takovej malej váleček či kulička a tu musíš zaháknout k tomu táhlu v kabině a ten opačný konec protáhnout do motorovýho prostoru a upevnit ho k tomu mechanisnu kapoty a dostatečně to natáhnout aby ti to neplandalo a pak to uchytit..Tak pak dej vědět,jak jsi si s tím poradil. :arrow: Zbynda
Pecaa

Re: táhlo kapoty

Příspěvek od Pecaa »

tak já tam mám na oboch stranách kuličku a navíc je tam průchodka přes kterou se to natahuje to lanko z motoru protože za stěnou ještě pokračuje(ta průchodka kousek)a tak z interieru bych to tam nedostal.a potřebuju to dat na to táhlo ale to bych to musel nějak zaháknout :( a to bych musel nějak asi oddělat ale nevím si rady :( :( :( :evil:
Zbynda - FK

Re: táhlo kapoty

Příspěvek od Zbynda - FK »

no podle mě máš asi teda blbý lanko,zejtra na to ještě mrknu.Ta kulička by měla být jen na jedné straně a ta ti zůstane v kabině a bude zaháknutá za to táhlo.Ten druhej konec musíš protáhnout tím bovdenem směrem k motoru a k mechanizmu kapoty a tam se to bude přidělávat nějakým šroubkem aby se to dalo dostatečně napnout a utáhnout aby to lanko nelítalo.Jinak fakt nevím.Jestli tam máš kuličky dvě,tak bych tu jednu uštíp aby to šlo prostčit.Ale pozor,ať se ti neroztřepí.
Pecca

Re: táhlo kapoty

Příspěvek od Pecca »

lanko je origoš :cry: :cry: :cry:
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: táhlo kapoty

Příspěvek od emilio52 »

Tak mě to nedalo a byl jsem se podívat v garáži .Tu bambulku mám pod kapotou a jestli je bambule i na druhý straně to nevím . A jestli jo tak se to musí prodávat i s bowdenem jako celek .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: táhlo kapoty

Příspěvek od Ivarek »

Nepomůže vám tenhle obrázek?

http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... de38727eac

Jinak já myslím že by se to mělo protáhnout z kabiny do motorovýho prostoru,a do té páčky zaháknout,ne?
Peccan

Příspěvek od Peccan »

Jo hoši na tom obrázku to je přesně ono,koupil sem to origo i s bovdenem ale protahl od motoru protože mě ta průchodka nepustí opačně protože ještě potom tak 5cm je součástí průchodky taková trubička která ten bovden vede rovně a ze vnitřku bych to tam nedostal,tak to mám natažený ale nevím jak zaháknout za tu páčku to bych ji musel oddělat nějak nebo nevím si rady :( :( :(
Odpovědět