Nesvítí palubovka

vybavení a úpravy interiéru atd.
jIRKA

Nesvítí palubovka

Příspěvek od jIRKA »

Mám takový problém s palubovkou nesvítí mi pod ovladáním topením, vetráku atd svetlo, a ani jedno tlacitko( zadni, predni mlhovky, ohrev skla a ani tlumene svetla. svití mi jen kontroloka obrysovek a cervený trojuhelník. myslíte ze to je nahoda ze by se všechny žárovky posraly a nebo je nekde spatný kontakt? nevim co s tím.
host

Re: Nesvítí palubovka

Příspěvek od host »

Pokud ti nesvítí levý obrya a SPZ, tak je to pojistka F22 7,5A
host

Re: Nesvítí palubovka

Příspěvek od host »

Pokud ti nesvítí navíc ještě obrysová světla na levé straně a SPZ, tak je to ta pojistka.
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Nesvítí palubovka

Příspěvek od mikka »

Koukni na pojistku č. 22 - ale to by ti nešlo ani levé zadní obrysové světlo a osvětlení SPZ.
Pokud je pojistka ok, tak napětí pro osvětlení přístrojů, tlačítek, zásuvky a knoflíků topení je vyvedeno z pojistkového panelu, konektor BE, pin 3, drát šedý + zelený. Ten je v předním kabelovém svazku propojený s šesti dalšími dráty stejné barvy, které vedou:

1) - na osvětlení regulace topení, svorka 7
2) - na osvětlení spínače tlumených světel, svorka 5
3) - na osvětlení spínače varovných světel, svorka 8, z něj další drát na osvětlení spínače vyhřívání zad.skla, svorka 6 a 5, z něj další drát na osvětlení spínače zad.mlhovek, svorka 7, z něj další drát na osvětlení předních mlhovek, svorka 6
4) - na osvětlení zásuvky (zapalovače), svorka 3
5) - na žlutý konektor panelů přístrojů, pin 3, pro kontrolku obrys.světel, osvětlení přístrojů, osvětlení digitálních hodin
6) - na konektor mimořádných výbav, svorka 5, na ostřikování reflektorů, svorka 3

Kostra osvětlení regulace topení je spojená s kostrou motoru ventilátoru topení a zapojená na kostru vedle sloupku volantu.
Kostry zásuvky, osvětlení přístrojů, spínače obrys. světel, spínače tlumených světel a spínače varovných světel jsou propojeny uvnitř kabelového svazku a zapojeny taky na kostru vedle sloupku volantu.
Ze spínače varovných světel, svorka 7 jde kostra na spínač vyhřívání zad.skla, svorky 7 a 1, odtud jde kostra na spínač zadních mlhovek, svorky 8 a 4, odtud jde kostra na spínač předních mlhovek, svorky 7 a 1.
host

Re: Nesvítí palubovka

Příspěvek od host »

Nejenom zadní obrys, také přední obrys bude out
G.O.N.K. - FK

Re: Nesvítí palubovka

Příspěvek od G.O.N.K. - FK »

právě že venku mi svítí vše. Uvnitř mi krome tlačítka obrysovky a vystrazných nic nesvítí
G.O.N.K. - FK

Re: Nesvítí palubovka

Příspěvek od G.O.N.K. - FK »

uz jesem na to prisel tak to byly zarovky, zajimavá náhoda
nevite jak se dostanu pod panel ovladani teploty , a vetraku??? jeste tam mi nesviti
smazany clen - FK

Re: Nesvítí palubovka

Příspěvek od smazany clen - FK »

otevřeš popelník a zespodu vypačíš ten krycí plast kde jsou napsané čísla plochým šroubovákem, knoflíky povytahuješ , vytahneš světlovody a maš tam 2 žarovičky...
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 16. lis 2008 11:54:53, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace
stifler1 - FK

Re: Nesvítí palubovka

Příspěvek od stifler1 - FK »

Chcel som sa spytat ten kryci pplast nieje z vrchu nejako uchyteny pretoze spodna cast po vypaceni mi vyskoci ale ta vrchna tam stale pevne drzi.
smazany clen - FK

Re: Nesvítí palubovka

Příspěvek od smazany clen - FK »

nn musíš pořadně potahnout ..
stifler1 - FK

Re: Nesvítí palubovka

Příspěvek od stifler1 - FK »

No tak skusim to poriadne potiahnut a ake su tam ziarovky tie s ciernou krytkou (ake idu aj na podsvietenie palubovky) alebo bez nej iba tie ziarovky s drotikmy?
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvítí palubovka

Příspěvek od emilio52 »

Žárovky v ovládání topení jsou málé bezpaticové 12v -1.2 W -F034 . Podobná (tvarem) co je v ovětlení SPZ ale menší .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Odpovědět