nelícuje kolem spínačky, co s tim.. ?

vybavení a úpravy interiéru atd.
smazany clen - FK

nelícuje kolem spínačky, co s tim.. ?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ahoj, celkem mě překvapuje jak nelícuje palubka kolem spínačky... ikdyž všade jinde sedí, tedy určitě to nevypadá že by to bylo nějak špatně napasovaný, dá se nějak měnit ( nepočítám že by to šlo ) poloha natočení spínačky.. ? viz foto je vidět co mam za problem, často ma chut vypadavat ten kroužek.. případně ho nalepim patefixem a bude držet, ale pokud by to šlo dám přednost nějakýmu lepšímu řešení... dík

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: nelícuje kolem spínačky, co s tim.. ?

Příspěvek od Ivarek »

Mě se to povedlo vystředit až tehdy když jsem byl nucenej měnit spínačku a měl jsem celý ten držák co je přidělaný k volantový tyči sundaný,pak teprve když jsem to utahoval nazpátek,dával jsem si na to bacha a povedlo se mi to dostat tak nějak do středu.Ale stejně mi ten kroužek občas malinko povyleze.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: nelícuje kolem spínačky, co s tim.. ?

Příspěvek od Atnarfus »

Zkus koupit nové ty čtyři plastové podložky skrz které jdou šrouby co drží sloupek volantu. Dost často to pomůže.
Nové podložky a pečlivá montáž.
borlan - FK

Re: nelícuje kolem spínačky, co s tim.. ?

Příspěvek od borlan - FK »

Asi tak - vše je myslím "zakopáno" v uchycení volantové tyče. Mě kroužek na Feldě nevyskakoval (oproti předchozímu Fávu, kde jsem už automaticky při startu zamáčkl kroužek). Pak jsem ale spouštěl volantovou tyč při výměně el. části spínačky. V úchytech té tyče jsem měl rozsypané již zmiňované plastové podložky, neměl jsem nové, tak jsem je tam nějak částečně dal-nedal při zpětné montáži. Rovněž vystředění spínačky v otvoru palubky jsem nějak nevěnoval pozornost. Od té doby mírně zamačkávám... 8-)
smazany clen - FK

Re: nelícuje kolem spínačky, co s tim.. ?

Příspěvek od smazany clen - FK »

tak tak pri zasouvani klicku rovnoi drzim krouzek.. vidim to nadalsi nejakou opravu, nechce se mi to cely kuchat, nebo az budu mit hotovy hlavni opravy karoserie po koupi a bude cas na tohle ;) ale sem rad ze vim cim to je ;) dekuji
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: nelícuje kolem spínačky, co s tim.. ?

Příspěvek od Atnarfus »

To není žádné kuchání.
Sundáš spodní obložení sloupku řízení (jeden šroubek) a pak postupně vytočíš šrouby co drží sloupek řízení a vyměníš podložky (4ks).

Na co tam vlastně ty plastové hajzlíky jsou, to jsem nějak nepochopil.
hanys8888

Re: nelícuje kolem spínačky, co s tim.. ?

Příspěvek od hanys8888 »

mojemu otci to dela uplne to same, porad to vyskakuje...
Zbysek - FK

Re: nelícuje kolem spínačky, co s tim.. ?

Příspěvek od Zbysek - FK »

Mě to teda nějak nevyskakuje normálně, ale vycentrovaný to taky nemám. Takže o které ty podložky teda jde? V etce jsou psané nějaké podložky a pak jakési gumové pouzdra. Tak co koupit a vyměnit, ať je to hezčí?

Obrázek
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: nelícuje kolem spínačky, co s tim.. ?

Příspěvek od Atnarfus »

Jsou to pravděpodobně ty 27
smazany clen - FK

Re: nelícuje kolem spínačky, co s tim.. ?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Atnarfus píše:To není žádné kuchání.
Sundáš spodní obložení sloupku řízení (jeden šroubek) a pak postupně vytočíš šrouby co drží sloupek řízení a vyměníš podložky (4ks).

Na co tam vlastně ty plastové hajzlíky jsou, to jsem nějak nepochopil.


to zní rozumně, uvidímež, až bude pěkně a nebudu lítat venku u koní ;) tak na to juknu :)
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: nelícuje kolem spínačky, co s tim.. ?

Příspěvek od Atnarfus »

Podle obrázku z ETKY to vypadá že jsou tam ty podložky jenom dvě. Teď si to i tak vybavuju. Dva šrouby maji pod sebou gumové špalíky a dva maji ty plastové bazmeky. Ty plastové podložky vymezují vůli šroubu v drážce v plechu. Když jsou podložky poškozené, tak volantová tyč i se pínačkou je fous jinde než kde má být.
Odpovědět