Zelená mi kůže

vybavení a úpravy interiéru atd.
jeronym

Zelená mi kůže

Příspěvek od jeronym »

Mam kuriozní problém s tím, že mi v mém laurinu zelená kůže. původně je šedá, ale třeba ve výplních dveří a u spolujezdce je jasně vidět, že už to není šedá, nýbrž zelená. Po shlédnutí fotek ostatních interiérů z laurinů jsem si všiml, že jim taky zezelenala. nevíte někdo co je příčinou tohoto jevu? jak tomu předejít a jak to vrátit do původního stavu ? :) kdyby to aspoň zezelenalo všecko najednou ae takhle mám levý zadní dveře zelený a zbytek klasicky šedej. Moc díky
Uživatelský avatar
madmaik
_________________
_________________
Příspěvky: 1499
Registrován: stř 06. úno 2008 21:33:15
Bydliště: Praha 4/ Mochov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelená mi kůže

Příspěvek od madmaik »

podle me to bude delat slunce, ochranit to podle me jedine nejakejma kremama na kuzi a vratit to do puvodniho stavu asi tezko,mam taky laurina a kuze mi zezelenala jen lehounce ( oproti ostatnim) a prave na vyplnich dveri. jinak sem kuzi ochranil nejakym kremem na kozeny bundy.
Škoda Felicia SportLine 1,6mpi rv. 6/2000 a Skoda Felicia combi 1,6mpi Laurin a Klement 1995 no.2
bylo Skoda Felicia combi 1,6mpi Laurin a Klement 1995
este bych si pral nejakyho peknyho pickupa
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... =16&t=8259
http://madmaik.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
phexsys
Příspěvky: 49
Registrován: úte 31. led 2006 16:30:09
Bydliště: Bratislava SK

Re: Zelená mi kůže

Příspěvek od phexsys »

Vyzera to na slabu UV ochranu. Drobne odchylky farebnosti su tolerovane, ale casom sa prejavia vyrazne. Ide o dofarbovane čierne usne pigmentom, ktory môže divne zareagovat na čistiace prostriedky. Existuje sposob ako navratit povodnu farbu. Ja som po case kožu strekol dvojzložkovou farbou Motip v 2-och tenkych vrstvach. Predtym som povrch odmastil liehom. Po dokladnom oschnuti som povrch impregnoval mliekom od Armor-All-u, čim došlo k změknutí povrchu. Tento sposob umožnuje natovovat si časti tapacirov aj do farby interieru novsich felicii resp. do ciernej farby.
jeronym

Re: Zelená mi kůže

Příspěvek od jeronym »

pockej to jako ze si muzu tu kuzi nabarvit nacerno? to by bylo dobrý :) mne zezelenaly jen jedny dvere a kousek sedacky spolujezdce takze bych to spis chtel vratit do šedé a pak bych to odstranil uplne a to tim, ze bych na skla nechal nalepit folie s UV ochranou
Odpovědět