Zamrzání čelního skla-zevnitř

vybavení a úpravy interiéru atd.
Tholis - FK

Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Tholis - FK »

Nevíte čím to může být? Nějaký extrémní mráz ráno nebyl, nikdy se mi to nestalo a tuhle zimu už je to podruhé...Nevíte jak tomu zamezit? Ono škrábat si námrazu na palubku a do interiéru a pak to utírat hadrem fakt neni user friendly..Myslíte že to bude těsnění oken? Nebo spíš dveří??
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Zdenda19895 »

Ty brďo, tobě ještě nikdy nezamrzly okna? Kde jsi doposud žil? V tropech? :lol: :lol:
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Tholis - FK

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Tholis - FK »

Mě zamrzli zevnitř!!! :lol: To je že jsem škrábal v interiéru-to není normální :lol: Nebo je? To mi neříkejte že 3roky co jí mám nic a teď...
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od kejzi1 »

Pokud si do auta nanosíš sníh an botech,posvítí ti na auto slunko,zamlží se ti okna který ti večer zamrznou zevnitř,to je úplně normální
MagicanBlack - FK

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od MagicanBlack - FK »

z toho plyne ponaučeni: nenosit boty:-)
Tholis - FK

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Tholis - FK »

No každopádně vyměním těsnění v oknem, dveřích a kufru :twisted: A uvidíme..Je fakt že vloni moc sněhu nebylo no..Ale škrabat komplet celé zamrzlé přední sklo :(
Uživatelský avatar
Peters56
Příspěvky: 335
Registrován: úte 03. črc 2007 8:48:06
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Peters56 »

Někde jsem četl, že pomůže okna zevnitř umýt octovou vodou, pak se nemlží a tedy nemá co mrznout, osobně jsem to nezkoušel tak nevím.
Byla - Škoda felicia combi 1.6 GLX, zelená smaragdová metalíza r.v. 1997
Je - Ford Focus combi 1.6 16V, aquamarine r.v. 2000 Galerie
Co neubrzdíš to neukecáš ICQ 321190904 SKYPE, MSN = Peters56
Obrázek
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od kejzi1 »

Já vždycky oškrábu skla zvenku,mezitím se auto trochu vyhřeje a za chvíli je okno čistý,neškrábu je zevnitř
Tholis - FK

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Tholis - FK »

Já tam měl takovej nános že když je rozmrazím je úplně mokrý a musím ho utřít..Dnes jsem to oškrábal tak to bylo rychlejší...Kdybych zevnitř neškrábal čekal bych 15min než se odmrazí :(
Zbysek - FK

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Zbysek - FK »

V tom případě máš opravdu v autě moc vlhko a to buď svou vinou, že tam uděláš mokro sám, nebo ti tam tedy zatíká a rosí se to po tom co z auta vylezeš a je ještě relativně teplé.
Tholis - FK

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Tholis - FK »

No když prší tak mi teče čůrek kufrem a když jsem v mičce teče mi pramínek pravým oknem-že by to? :) No teď mám na cestě těsnění od fausta...Je prej ošetřované a v dobrém stavu tak uvidím co dokáže...Přinejhorším koupím za těžké prachy nové :(
Zbysek - FK

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Zbysek - FK »

Sakra, ty máš to auto jak průtokáč :lol: To se pak není čemu divit.
Tholis - FK

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Tholis - FK »

Ono to přišlo až tenhle rok :( A hlavně tam jde vona těsněním, tak jsem zase rád že stačí vyměnit...
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Zdenda19895 »

Mě do auta nezatéká a skla mě zevnitř zamrzají. To je normální. Stačí vlhkost z dechu, pokud jedeš krátkou trasu a auto se nestačí vyhřát. Vyzkoušel jsem mnoho rad a nic nezabírá. Dělám to jak píše Kejzi. Topení a ventilátor naplno a než to oškrábu z venku, tak to roztaje. :)
Naposledy upravil(a) Zdenda19895 dne úte 02. pro 2008 15:50:27, celkem upraveno 1 x.
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Rex - FK

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Rex - FK »

škrábat okna?? eee co to je??? :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Drahoš
Příspěvky: 2123
Registrován: pon 27. lis 2006 15:31:42
Bydliště: Sušice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Drahoš »

Rexi, neprovokuj :twisted: :D
Bylo: Škoda Felicia 1.6 MPi http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... =16&t=2523
Je: Seat Leon cupra R 1.8T
Tholis - FK

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Tholis - FK »

HA! Objevil jsem příčinu...Před rokem jsem enchodil se současnou přítelkyní...Tím pádem nejezdil do Ústí..Z toho plyne=nekupoval si u MCdonalda Drive menu...Tímpádem jsem nemohl nechat kolu v držáčku u přední schránky v palubce...a ta nemohla vzlínat na čelní sklo :lol: Myslím že je zažehnáno...Jsem to ale Holmes co? :oops:
Abdul - FK

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Abdul - FK »

Ráno pri odchode z bytu naplním PET flašku alebo tiež termofor úplne horúcou vodou z vodovodu a v aute to položím pod okno na prístrojovku. Ako sála teplo z flašky, nestihne zamŕzať okno. Potom nastupuje kúrenie.Keďže každý deň idem autom do roboty, používam to roky a denne.Do termoforu som zvykol pri veľkých mrazoch vodu ešte na variči priviesť skoro do varu.
Tholis - FK

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Tholis - FK »

Abdul: díky to je fakt chytrý!! Ještě mě napadlo tím to sklo polít!!! no určo to ráno vyzkouším!!
Zbysek - FK

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Zbysek - FK »

Hlavně to sklo nepolívej tou horkou vodou, nebo pojedeš do práce MHD
Abdul - FK

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Abdul - FK »

2 Tholis : Polievať zmrznuté sklo horúcou vodou by som neskúšal ani na cudzom.Hoci na LIAZke sme to robili bežne a ani raz neprasklo. Ale náhoda je blbec. :lol:
Tholis - FK

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Tholis - FK »

No udělal jsem ze sebe vola co? Teď mi to došlo..a to jsem vystudovanej strojař...díky chlapy...Tohle mohlo vyjít draze :oops:
Abdul - FK

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Abdul - FK »

:mrgreen: Nadával by som ti, keby si bol vyučený sklár..... :lol: :lol: :lol:
crazyduke - FK

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od crazyduke - FK »

No já jsem jezdil z práce kde bývalo bez problému - 15 i -20, a každé ráno jsem si natočil z kohoutku horkou vodu, a do víčka jsem si udělal 1,5mm dírku, a pomalu jsem na to sklo lil tu teplou vodu a když už to povolovalo, tak jsem trochu přidal na proudu a vše o.k. 4 roky jsme to dělali každou zimu a nikomu to okno neprdlo, a to ho někteří měli načaté od šutrů. Poučení : pokud na zamrzlé okno nechrstneš vodu z konvice 90°C, ale pomalu stříkáš (třeba z PETky) teplou natočenou z kohoutku, nic se nestane a pomáhá to.
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Raceman »

to že okno zamrzá z vnitřní strany je prostou kondenzací vnitřní vlhkosti na chladných plochách a jde tomu zabránit velmi snadno a to tak že stačí nechat lehce pootevřený okno přes noc ... stačí i pouhých pár mm a ráno je okno bez námrazy
Nonamed - FK

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Nonamed - FK »

slyšel jsem někde nějakou vychytávku o prodloužení hadičky ostřikovačů o pár metrů a ten vzniklej "nadbytek" se namotá na trubku k chladiči... Et voilá, vyhřívané ostřikovače :)
Uživatelský avatar
Danis
Příspěvky: 518
Registrován: ned 10. pro 2006 18:24:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Danis »

Před cca 5 lety jsem taky škrábal čelní sklo zevnitř. Neměl jsem úplně dovřené 1 zadní okno (to, které se tak rádo samo otevírá při zavadění o kličku). A auto stálo před nákupním centrem jen chvíli.

Jinak stejně jako Rex, vůbec nevím co to je teď ráno škrábat skla, zamrzlý zámky nebo nemožnost otevřít dveře kvůli mrazu.
Škoda Felicia Combi LXi - 1.3 MPi, r.v. 1997
2x airbag, alu kola 14" Magic2 vč. rezervy, parkovací senzory, folie 3M
Škoda Fabia Combi Ambiente - 1.2 TSI, r.v. 2011
6x airbag, alu kola 15" Antares, parkovací senzory, klima, ABS+ASR+ESP+asistent rozjezdu do kopce, SUNSET
Rex - FK

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Rex - FK »

danis ...moc nerýpej, někteří lidi tady jsou hákliví na to že máme auta pod střechou :lol:
Krettoss - FK

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Krettoss - FK »

Mne tiez zamrzalo predne okno zvnutra, a problem bol v zatekani do auta, vlhkost v aute sa ti zrazi na skle a zmrzne. Mal som v aute mokry molitan nad pedalmi. Ked som auto vysusil prestalo to. Takze bud si robis mokro v aute, alebo ti donho niekde tecie. Ja som vytmelil predne, zadne okno, okolo stresneho a okolo anteny a tieklo to dalej, nakoniec problem bol v tesneni stresneho okna.
Tholis - FK

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Tholis - FK »

Tak já zjistil čím to bylo=lavor v díře na rezervu..prstem jsem promáčkl tu záslepky, voda vytekla na silnici=mělo by být ok ;)
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Zdenda19895 »

Vy se v zimě do auta přezouváte? :o Já ne a proto vždycky trochu sněhu na botách do auta vnesu. Samozřejmě koberečky při odchodu nevytírám a to mokro stačí k tomu aby skla zevnitř zamrzla. Do žádného auta mě nezatékalo a u všech mě při příhodných venkovních podmínkách okna zevnitř zamrzla. Jen mě nikdy nenapadlo se takovými prkotinami zabývat. :lol: :lol:
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Atnarfus »

Nepřezováme, ale nenecháváme tam rybník na podlaze.
Ráno sedám do auta v garáži s čitýma botama.
Opoledne tam nějaký sníh našlapu, ale hned jak dojedu domu, tak gumu i s vodou a sněhem vyndám a nechám pověšenou vedle auta uschnout.
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Zdenda19895 »

Myslím že tady se jednalo spíš o auta negarážované. :?
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Atnarfus »

Vodu z gumy pod nohama vyleju i na parkovišti, když vystupuju z auta. Od toho tam ta guma je.
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Zdenda19895 »

Ale nevysušíš. A pokud je to na všech gumách, je to už dost vody. Navíc jak jsem psal, v životě jsem o takových prkotinách neuvažoval. Mě to nikdy nevadilo. Přečti si celé téma než začneš odpovídat. Než to očistím z venku, tak to zevnitř roztaje. :) To mě v životě nenapadlo že někdy budu řešit takové pikačoviny. :lol: :lol:
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Atnarfus »

Četl jsem celé téma.
Když do auta chčije, nebo tam někdo má pod nohama rybník, tak to zamrzne i zevnitř.

Auto se dá relativně utěsnit, aby tam nechcalo. Když je mokro na podlaze, to už je jenom na lenosti majitele. Jedno auto garážuju, druhé stojí venku a není mokro ani v jednom.
vanplus - FK

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od vanplus - FK »

od tý doby co jsem vyřešil zatékání kolem okna zmizelo i zamrznutí zevnitř ,takže tuším souvislost......
Magua - FK

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Magua - FK »

Já měl to samý, chcalo mi do auta prohnilejma zadníma dveřma, vyměnil jsem je a je klid. Resumé je, že se prostě do auta dostává voda, buďto díky korozi a nebo špatným těsněním ať už skel a nebo dveří.
Uživatelský avatar
Kiff
Příspěvky: 61
Registrován: sob 17. srp 2013 20:14:57
Bydliště: Chlum
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Kiff »

Já to zatím řeším tak, že vypnu přívod vzduchu z venku a zatím to funguje. A je dost znát, když to zapomenu vypnout a je jen malý mrazík. Jinak u manželky auta(Opel Corsa) jsme to vyřešili tak, že na palubce u okna je položená šála na ofucích a taky to pomáhá.
Felinka, moje láskaObrázek
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od emilio52 »

Něco proti pocení a zamrzání oken zevnitř

http://www.foggystop.eu/cz/index.php
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od ferdamravenec »

zajímací , kdo nasype praktický zkušenosti ?
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Honzis »

celkem asi nejsou zkusenosti treba. Je to proste pytlik se silikagelem. Pri desti se ti samozrejme okna mlzit budou dal, stejne jak to nedokaze absorbovat vodu, co si do auta naneses. Je toho moc malo... Kdysi jsem neco takovyho zkousel asi s kilem silikagelu - do jakysi nohavice a nad vydechy ofuku celniho skla... fungovalo to pekne.. tak hodinu cesty v desti. Pak se to zavlhcilo a konec.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od ka-spel »

To už testoval Sniper na skodahome. Dokonce se mu to rozpáralo a vevnitř je nějaký bordel. Za ty prachy vyjde levněji si zašít do pytlíku silikagel. http://forum.skodahome.cz/topic/57510-z ... ken/page-2
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Talent
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 25. led 2007 0:39:01

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od Talent »

Mávam pootvorené zadné okná - mám tam deflektory.Je to dobré hlavne v lete.
Prúšvih keď fúka a nasneží vnoci.
Námraza je zvnútra mäkšia tú zotriem gumennou sterkou na umývanie okien.Velká sterka je fain aj na sneh aj špinavé okná.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od emilio52 »

Možná by pomohlo i kilo rýže v nějakým pytlíku ,Pár zrnek odstraní vlhkost i ze slánky .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od ferdamravenec »

helej s tou rejží máš pravdu , ale taky to to ... doprčic , stěma tabletama , nebo sypkou sračkou .. ceresit ???????
já tam měl pytlíky s granulátem cca 200ml/pytlík střídal jsem je po 10ks , co jsem si bral v práci chodily v sudech se svářecím drátem aby stáhly vlhkost a drát nechytil lišku
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzání čelního skla-zevnitř

Příspěvek od emilio52 »

jj ale ta cena ,
http://www.zbozi.cz/?typ=produkty&q=poh ... t=produkty
rejže je asi lacinější .Otázka je co vydrží dýl .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Odpovědět