Naříkání spojkového pedálu za tepla

vybavení a úpravy interiéru atd.
Pantheria - FK

Naříkání spojkového pedálu za tepla

Příspěvek od Pantheria - FK »

Vážení,
tak jsem spozoroval, že pokud se ohřeje v tomto podzimním čase auto, ta mi začně "naříkat" spojkový pedál při rychlém sešlápnutí. Pokud je auto studené, zvuk není. Dělá to jen při sešlápnutí, v opačném směru ne. Zkoušel jsem prostříknout pedály molybdenem, ale bez efektu. Setkal se tu už někdo s tímhle? Nevím, jak dostatečně ten zvuk popsat, ale je takové gumové vzdychnutí/naříkání. Díky Martin
skeda - FK

Re: Naříkání spojkového pedálu za tepla

Příspěvek od skeda - FK »

zkus to tam jeste poradne promazat urco to bude tim,namaz a slapej na pedal a bude to gut :lol:
borlan - FK

Re: Naříkání spojkového pedálu za tepla

Příspěvek od borlan - FK »

To může souviset s klasickým problémem plastového pouzdra brzdového a spojkového pedálu - zadírání se probírá v jiném vlákně, je tam i odkaz na starší diskuzi. U tebe zatím jen zvukový efekt, časem může přijít mechanický problém - "visení" pedálu v sešlápnuté poloze. Z mé zkušenosti nelze promazat zvenčí sprejem, nemá to efekt. Jedině demontáž uchycení pedálů, vyčištění, rozvolnění a promazání nějakou vazelínou apod. 8-)
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Naříkání spojkového pedálu za tepla

Příspěvek od mikka »

Taky se takhle přenáší zvuk z drhnoucího spojkového ložiska. Tehdy je to slyšet i pokud je pedál mírně sešlápnutý a bez pohybu.
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Naříkání spojkového pedálu za tepla

Příspěvek od kejzi1 »

souhlasím s borlanem,ještě to bude chvíli trvat a bude se ti to sekat.Mě to taky dělalo,tak sjem to zkoušel promazat z venku a to nemělo žádnej účinek,takže jsem to musel rozdělat,obrousit smirkem trochu to pouzdro,pořádně namazat vazelínou a už to funguje.Práce je to na prd,ale nic jinýho nezabere
Odpovědět