Pískování alu kol

Uživatelský avatar
mako
Příspěvky: 436
Registrován: pát 15. srp 2008 16:44:12
Bydliště: [SK] - ZM
Kontaktovat uživatele:

Re: barvení kol

Příspěvek od mako »

já mám kola nabarvené na černo, ale takhle jsem je již koupil takže nic víc ti neřeknu :roll:
VW passariantion+VW felicia diesel power
ex-felicia GLXi 1,3MPi 1997 Red-Hot-chilli, ex-felicia LXi 1,4mpi 1996 White candy
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: barvení kol

Příspěvek od DuDe »

Téma tu někde bylo .

Ale kola se normálně komaxitují . Jakoukoli barvu chceš . U nás na olomoucku to stojí zhruba 250,- za kolo. (opískovaní+komaxitování) . Myslím že to není moc velká suma . Já osobně jsem svoje elektrony nechával stříkat na bílo . ;)
Jajinek
Příspěvky: 418
Registrován: ned 14. říj 2007 13:03:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: barvení kol

Příspěvek od Jajinek »

Pískovat alu :o :o :o :o ,to snad ne :roll: ! Nech si to chemicky odstranit-cca 100kč kolo a pak bud komaxit nebo lak,to záleží na tobě. Vyplatí se to určitě pokud ty kola už máš a jestli ne tak se poohlídni po bílejch a máš problém vyřešenej 8-)
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: barvení kol

Příspěvek od DuDe »

Proč se divíš pískování alu kol . Není v tom žádnej problém a vypadá to krásně , jak origo .
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: barvení kol

Příspěvek od Atnarfus »

Pískování a následné lakování je běžný postup na renovaci kol. Dělají to prakticky v každé autolakovně.
Je to určitě lepší metoda, než např. stříbrný komaxit.

Jestli je ale chceš mít barevné, tak je nech stříknout komaxitem.
Uživatelský avatar
Mildacaso
Příspěvky: 517
Registrován: ned 07. zář 2008 11:12:10
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: barvení kol

Příspěvek od Mildacaso »

nedavno jsem resil piskovani kol a problem je v tom ze se to musi piskovat spicialnim zrnem na hlinik, normalni piskovacka bud to kolo moc pomlati a nebo neveme barvu. Chemicky to taky jde jen by mne zajimalo kde to delaji za 100, co jsem slysel tak za 1000
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: barvení kol

Příspěvek od 103457 »

Tak určitě jedině komaxit, žádná barva nemá šanci na kolech vydržet déle, jak jednu dvě zimy.
U plechů ještě přichází v úvahu pozink.
Gex - FK

Re: barvení kol

Příspěvek od Gex - FK »

čau
Kamaxit je asi to nejlepší.
Ja si nechával lakovat kola barvou na auto , ale muselo se to nechat 2x az 3x vypálit. Jezdil jsem na nich jen v létě za celou dobu nic neprasklo a neloupalo se.
Uživatelský avatar
Schimi
Příspěvky: 601
Registrován: stř 07. led 2009 21:22:22
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: barvení kol

Příspěvek od Schimi »

Kluci, není komaxit křehký?
Bál bych se, že při nějakém ťukánku se kus odloupne a je po srandě. Považuji za vhodnější kola nalakovat, protože lak je pružnější.
Kluci v práci si nechávali kola lakovali klasicky akrylátovými barvami. Jen na povrch dali více vrstev laku, aby to něco vydrželo.
Domnívám se, že všechny liťáky jsou lakované (čirý lak), aby hliník odolal korozivnému působení. A když se vrstva laku poruší, mělo by se to opravit.
1,6 sportline 1999
palach - FK

Re: barvení kol

Příspěvek od palach - FK »

já mám alu kola taky dělaný akrylátem, a 2 vrstvy bezbarvého tvrdolaku, a drží to bez problémů.
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: barvení kol

Příspěvek od DuDe »

Je dobrý když ti kola nekomaxitujou to ještě stříknout bezbarvím lakem . ;)
Nanocars - FK

Re: barvení kol

Příspěvek od Nanocars - FK »

Stříkám akryl.barvami,2-3 vrstvy čirého laku,drží min.3 zimy.
Uživatelský avatar
hromyblesky
Příspěvky: 4227
Registrován: úte 10. úno 2009 8:40:01
Bydliště: Region razovitý ,tam někdo primo uprostřed mesta Ostravy,bo je to tu fajne cyp.
Kontaktovat uživatele:

Re: barvení kol

Příspěvek od hromyblesky »

taky sem strikal ykrylem a bez problemu,muzes si nechat namichat i "mekkou" barvu aby ti to kaminky nerozkleply
synku lampy tu pálí,,,, neony blikaj na cestu...
FAKJU BIČ
VAUXHALL píše:Me by zajimalo kde bys to chtel jeste snizovat,kdyz motor je 12cm nad zemi
za vsim hledej pravidlo 7 a 15
flacek - FK

Pískování, barvení a renovace alu kol

Příspěvek od flacek - FK »

Dobry den.Doufam ze to vkladam do dobre kategorie ale zajima me jestli nevite v Praze o nejake firme co by opiskovala a hodila do laku alu kola.Vsude kde jsem se ptal chteji cca 1tis za kolo a to nedam.Optimalni cena by byla do 1500,- /4ks.Diky za info:)
Hazi - FK

Re: Pískování alu kol

Příspěvek od Hazi - FK »

Tak to tě zklamu, cena 1500/4ks asi neprodejde. U nás se pohybuje cena pískování 150-200Kč, podle toho, zda je třeba chemická lázeň a cena lakování 600Kč - xxxKč, podle barvy velikosti kola, barevne kombinace atd.
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Pískování alu kol

Příspěvek od Raceman »

já kdysi platil za opískování a třívrstvej komaxit 5 ks 15" alu celkem 2500,-
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískování alu kol

Příspěvek od DuDe »

Nevim jak v praze ,ale v olmíku se do 1200,- za všechny 4 vlezeš bez problému .
Uživatelský avatar
Dejwis
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 12. led 2007 14:02:23
Bydliště: Stredoceský kraj

Re: Pískování alu kol

Příspěvek od Dejwis »

V Praze doporučuji firmu ROGI - Směr Jirčany. Já si nechal pískovat před cca 3 roky svoje WRC ALU do bílé barvy. Cena 2800kč
!!! Rozprodej dílů z Feldy !!!
Stollby
Příspěvky: 1748
Registrován: stř 15. dub 2009 19:01:58
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískování alu kol

Příspěvek od Stollby »

a kde posim??ja bych potreboval nechat opiskovat a nalakovat na bilo bborbety zimaky.jednoduchy 7 rovnych paprsku.opravuji tam i kola??jsou dost podrene po predeslem majiteli od obrubniku tak bych je chtel opravit
Vždy je co zlepšovat
flacek - FK

Re: Pískování alu kol

Příspěvek od flacek - FK »

Dejwis píše:V Praze doporučuji firmu ROGI - Směr Jirčany. Já si nechal pískovat před cca 3 roky svoje WRC ALU do bílé barvy. Cena 2800kč


Hmm do ROGI jezdi kolegyne co ji strikaj veci a uz minule byla nasrana ze byly arogantni a ptala se mi na kola a rekly 1tis kc za kolo takze to si to muzou nechat.Prej ted pekne podrazily!Jinak cena do 15set je podle me akorat vic nedam protoze vim ze tak ty ceny se pohybujou jen me zajima jde v Praze jinak to dam jinam
Butcher - FK

Re: Pískování alu kol

Příspěvek od Butcher - FK »

u nas za 1500 vsechny 4. ale to mas z ruky:)
smazany clen - FK

Re: Pískování alu kol

Příspěvek od smazany clen - FK »

Butcher: a kde přesně v Kopřivnci?? Já jsem z Frenštátu pod Radhoštěm a do Kopru to mám pár minut cesty. Chtěl bych totiž tatkovi nechat přestříkat jeho liťaky a jestli ta cena kterou jsi napsal by se blížila 1500Kč za všechny 4 kola (ikdyž raději počítám s tím, že to bude o něco dražší) tak by to byla paráda. ;)
flacek - FK

Re: Pískování alu kol

Příspěvek od flacek - FK »

Raceman píše:já kdysi platil za opískování a třívrstvej komaxit 5 ks 15" alu celkem 2500,-


Jestli se nepletu tak jsi z PB ze a tam jezdi kamos z virtu nekam piskovat a komaxitovat a cena je 1400Kc za 4ks jenze ted tam nejak nejede a ja to chci dat na auto nevis nahodou.No i kdyby dejme tomu 2jku ze vsim:) A PB mam smer Pisek takze by mi to extra nevadilo
flacek - FK

Re: Pískování alu kol

Příspěvek od flacek - FK »

Tak nikdo nic jo :? mam kolecka ale nez je dam na auto chci je dat do kupy ale za 3 a vic tisic to teda ne.Klidne okoli prahy cca 50km obcas nekam jezdim:)treba i vychod.cechy:)
Uživatelský avatar
Dejwis
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 12. led 2007 14:02:23
Bydliště: Stredoceský kraj

Re: Pískování alu kol

Příspěvek od Dejwis »

já tam byl víckrát a vždy jednání na jedničku, já se tedy s nima bavil také hezky...domluva a rychlost super..
!!! Rozprodej dílů z Feldy !!!
flacek - FK

Re: Pískování alu kol

Příspěvek od flacek - FK »

jenze ja tam zjistoval cenu pred mesicem tak to vychazelo na 4tis za 4kusy a to fakt nedam.
Uživatelský avatar
Dejwis
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 12. led 2007 14:02:23
Bydliště: Stredoceský kraj

Re: Pískování alu kol

Příspěvek od Dejwis »

ptal jsi se na cenu bez papíru? dávaj dolů 19%
!!! Rozprodej dílů z Feldy !!!
flacek - FK

Re: Pískování alu kol

Příspěvek od flacek - FK »

Ptala se znama co k nim jezdi x let a ptal sem se ji ja a po pravde takovej arogantni pristup uz sem dlouho nezazil dokonce i ta znama co k nim vozi veci uz premysli ze najde nekoho jineho prej se tam ted zmenilo osazenstvo.Proto ROGI ne nekdo neco rikal o PB ale nevim kde to tam je a po pravde ani tohle pan google moc neni schopen najit.A rad bych to mel do mesice sfoukly aby kola mohly jit na auto:)

Ted sem psal do dvou firem. Jedna kousek od Uval u Prahy a jedna kousek od Lodenic u Berouna takze uvidim co mi napisou a jake budou ceny pak to sem pripadne hodim:)


Takze lehky souhrn

1 firma u Berouna http://www.steeltrend.net
Cena 1 kola do 13" je 300,- Kč a nad 13" 350,- Kč za kus.
Lakování práškovou barvou včetně lesklého laku je 400,- Kč za kus.
Doba dodání: do týdne

2 firma u Uval u Prahy http://www.metalizace.cz/
ALU disky také tryskáme a můžeme
udělat i povrchovou úpravu za cenu 650,-
To znamená :
Tryskání
Nástřik základ.barvou polyuretan
Nástřik vrchní barvou polyuretan
Nástřik transp.lakem polyuretan

Takze kdyby nekdo shanel ma tu presne info:)

Bohuzel to porad neni to co shanim ja :D


Tak sem udelal jak by to asi vypadalo tu stribrnou berte jako priblizne ono udelat stribrnou moc nejde

http://img522.imageshack.us/img522/6065/kola.jpg

Tak kterou myslite?




Tak resume:D

Kola jsou ve firme Jirkal Komaxit kousek od PB cena za kus 350Kc (opiskovani a komaxit) takze cena paradni a dle co sem videl tak i pekna prace.Az je budu mit hotove tak sem dam foto.Jinak cekaci doba cca 3nedele:)
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Pískování alu kol

Příspěvek od Raceman »

tam odvádějí velmi dobrou práci :) výborný jsou taky mezi Lazkem a Kamennou u Milína ;)
flacek - FK

Re: Pískování alu kol

Příspěvek od flacek - FK »

Jj a rekl bych i ze jednani super.A uz jsem zjedavej jakej bude vysledek a barvu sem dal bilou:)
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískování alu kol

Příspěvek od Atnarfus »

Když by jste měl zájem někdo z jižních čech, tak jsem zrovna o víkendu mluvil s pánem co dělá za 1200Kč čtyři kola bez ohledu na rozměr a stav.
Je to kousek od Dačic. Kontakt dám přes SZ.
flacek - FK

Re: Pískování alu kol

Příspěvek od flacek - FK »

Diky kola jsou u firmy Jirkal Komaxit kousek o Mirovic a cena za 4ks - 1400kc:)
Stollby
Příspěvky: 1748
Registrován: stř 15. dub 2009 19:01:58
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískování alu kol

Příspěvek od Stollby »

nevi nekdo kde by opravily a opiskovali a nalakovali kola v olomouci nebo blizkem okoli???
Vždy je co zlepšovat
flacek - FK

Re: Pískování alu kol

Příspěvek od flacek - FK »

Takze hotovo.Vysledek dle fota.Cena za kus 350kc:)
Obrázek
vanplus - FK

Re: Pískování alu kol

Příspěvek od vanplus - FK »

v praze pod krčskou nemocnicí pískujou za 200 kus a kousek od řep lakujou komaxitem taky 200 kus a kvalita výborná a hlavně za 2 dny je to hotovo....
flacek - FK

Re: Pískování alu kol

Příspěvek od flacek - FK »

to jo ale plus litani po praze atd.Tohle mam priceste takze zajizdka asi 5km:)Ale aspon vim kdyby zas neco:)
perkonty406

Re: Pískování alu kol

Příspěvek od perkonty406 »

Dobry den jsem z kladna a chtel bych nechat opiskovat alu kola a chtel bych poradit jestli nevite o nejake firme kera je kolem kladna nebo nekde blizko kladna a delato a jake sou ceny dekuji za odpoved
Ahmed - FK

Re: Pískování alu kol

Příspěvek od Ahmed - FK »

v ostravě by jste o něčem nevěděli?
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: barvení kol

Příspěvek od ka-spel »

103457 píše:Tak určitě jedině komaxit, žádná barva nemá šanci na kolech vydržet déle, jak jednu dvě zimy.
U plechů ještě přichází v úvahu pozink.


Komax je fajn, ale není to taky žádná výhra pokud u toho nejseš. Nechal jsem si loni dělat komax na dva plecháče. A po jedné zimě to rezne lehce na lemech a kolem děr na šrouby. Podle mě sice to otryskají, ale žádný odrezovač atd. Letos jsem se na to vykašlal a chci to udělat sám, tak jako alu. Jenže narážím na problém jak v domácích podmínkách otryskat, případně obrousit disk? Dremmel nebo jiná vysokootáčková mašina?
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: barvení kol

Příspěvek od ka-spel »

DuDe píše:Proč se divíš pískování alu kol . Není v tom žádnej problém a vypadá to krásně , jak origo .


Ale nesmí to dělat hovado kuličkama nebo hrubým pískem. Já si to tak nechal udělat na origo alu rs na forda a bylo to dost porézní a po nástříku to bylo furt špinavé jak prase od brzd. :evil:
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

Re: barvení kol

Příspěvek od Faust »

komaxid když je udělaný dobře tak je pomalu věčnej já měl u bejvaly feldy komaxidem všechny plechy pod autem a 4roky bez problemu pak střed se stromem a plechy uplně skroucené a odlítl jen tam kde prasl plech.
teť to mám znova dokud ty plechy nezačli reznout.tet jsem oživoval kola které byly v hrozném stavu.

Obrázek
před
Obrázek
po
Obrázek
víko
Obrázek

Obrázek
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
Odpovědět