Stará tvář > nová tvář

karoserie, narazniky, skla atd.
MOTOR

STARÁ-NOVÁ TVÁŘ

Příspěvek od MOTOR »

AHOJ,CHTĚL BYCH POPROSIT O RADU-JDE NA FELICII STARÁ TVÁŘ NĚJAK NAMONTOVAT MASKA Z NOVÉ TVÁŘE.DÍKY ZA KAŽDOU RADU :)
Uživatelský avatar
madmaik
_________________
_________________
Příspěvky: 1499
Registrován: stř 06. úno 2008 21:33:15
Bydliště: Praha 4/ Mochov
Kontaktovat uživatele:

Re: STARÁ-NOVÁ TVÁŘ

Příspěvek od madmaik »

nejde,delaj se ale masky jim podobne http://www.spoilercentrum.cz/eshop/prod ... -98-maska/
Škoda Felicia SportLine 1,6mpi rv. 6/2000 a Skoda Felicia combi 1,6mpi Laurin a Klement 1995 no.2
bylo Skoda Felicia combi 1,6mpi Laurin a Klement 1995
este bych si pral nejakyho peknyho pickupa
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... =16&t=8259
http://madmaik.rajce.idnes.cz/
MOTOR

Re: STARÁ-NOVÁ TVÁŘ

Příspěvek od MOTOR »

DÍKY ZA RADU,TOHLE JSEM PŘESNĚ CHTĚL VĚDĚT A TO NA TOM OBRÁZKU JE SUPR A ZA DOBROU CENU ;) TAK DÍKY MOC :)
Naposledy upravil(a) emilio52 dne stř 22. říj 2008 17:42:22, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: STARÁ-NOVÁ TVÁŘ

Příspěvek od Maty »

Nebo můžeš vyměnit celej předek ;) = kapota, světla, plechy pod světla možná i nárazník
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Snehulak - FK

Re: STARÁ-NOVÁ TVÁŘ

Příspěvek od Snehulak - FK »

a to vypadá docela hezky, jeden čas jsem o tom uvažoval
MOTOR

Re: STARÁ-NOVÁ TVÁŘ

Příspěvek od MOTOR »

No taky o tom uvažuju a dost mě to láká ;) :D
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne sob 25. říj 2008 20:00:13, celkem upraveno 1 x.
Důvod: pravidlo č.4
Uživatelský avatar
Yetty65
Příspěvky: 230
Registrován: pon 28. dub 2008 22:02:20
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Re: STARÁ-NOVÁ TVÁŘ

Příspěvek od Yetty65 »

a.Maty píše:Nebo můžeš vyměnit celej předek ;) = kapota, světla, plechy pod světla možná i nárazník


A nemájí nové tváře jiné očnice na autě? ja bych teda lajckým pohledem řekl že to nepujde jen tak vyměnit.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: STARÁ-NOVÁ TVÁŘ

Příspěvek od 103457 »

Nová tvář má i jinou chladičovku, musela by se upravit nebo vyměnit. Škury to bude vědět přesně, ten to na funce dělal.
Osobně se mi, ale líbí stará tvář, je to originál, facelift už je jen kopie octy.
Marty_pv - FK

Stará tvář > nová tvář

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Najde se tady někdo, kdo se pokoušel (úspěšně) o přestavbu předku ze staré tváře na vzhled po faceliftu? Vím že je tu jedno téma, ale nic určitýho se z toho vyčíst nedá, proto zakládám nový.
Mám feldu 6/1995, 1.3 BMM 50kW a už dlouho mě láká ten faceliftovej čumák, akorát zatím ani nemám jistotu, co všechno se bude muset měnit. Nechci prodávat auto a kupovat něco v nový tváři z bazaru, protože moje současná felis má najeto 18 000 a ani flíček rzi.
Co jsem zatím dal dohromady z různejch zdrojů na netu - budu potřebovat:
nový čelo + zámek kapoty
novou kapotu + masku
obě světla nový
nárazník z nový tváře + lištu
chladič?

Mám po takovým "bastlu" šanci projít STK/hluchavkama? Uvítám jakýkoliv připomínky/návrhy, klidně i člověka kterej by mi s tím byl ochotnej (ne zadarmo) pomoct.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Stará tvář > nová tvář

Příspěvek od 103457 »

Policajti ani na STK ti nic neřeknou, jsou to jen plechy a pořád je to felicie. Mě osobně se stará tvář líbí víc, ale je to jen věc vkusu, nová tvář je jen menší kopie octy.
Budeš potřebovat: haupnu + zámek, světla, nárazník s lištou + jeho výztuhu, lišty pod světlama.
Chladičovka se měnit nemusí, jde upravit a chladič se taky nemění, je stejnej.
Pokud máš feldu s 18 tis. najetejma kilometrama, tak ji hejčkej a neprzni jinejma plechama. Bude to dost nákladný, pokud pořídíš nový díly, tak to radši investuj do stávající feldy jinak. ;)
Marty_pv - FK

Re: Stará tvář > nová tvář

Příspěvek od Marty_pv - FK »

103457: jak rozsáhlá by byla úprava toho čela (chladičovky)? Určitě bude potřeba upravit očnice pro nový světla, ale jinak nemám představu - liší se nějak uchycení výztuhy nárazníku nebo samotnýho nárazníku oproti starý tváři? Zámek kapoty se dá prohodit kus za kus, nebo bude potřeba převrtat díry pro uchycení? Chtěl bych to udělat pořádně, aby na první pohled nebylo poznat jestli to je dodělávaný, nebo to auto sjelo z linky už jako faceliftovej model - stará tvář prostě není zrovna můj šálek kafe, ta maska mi přijde taková hrozně favoritová.
Abdul - FK

Re: Stará tvář > nová tvář

Příspěvek od Abdul - FK »

Poznať to bude vždy. Akýkoľvek zásah do plechariny sa dá poznať. A ešte aj na laku .
Uživatelský avatar
xmorfeuz
Příspěvky: 1038
Registrován: ned 10. čer 2007 13:49:03
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Stará tvář > nová tvář

Příspěvek od xmorfeuz »

uchyceni narazniku a vyztuhy je stejne...akorat tu vyztuhu kup origo, protoze me u te levnejsi nesedely diry a "zvedala" mi naraznik nahoru
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Stará tvář > nová tvář

Příspěvek od Vici »

chladicovka je +- stejna ale musi se upravit dira na zamek - vyriznout....
vyztuhu narazniku bych urcite sehnal origo z nejakeho auta, uz jen proto ze ty nahrazkove jsou skoro z papiru a ne plechu.. a treba kdyz auto tahnes vytrhne se tazne oko a je to
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Marty_pv - FK

Re: Stará tvář > nová tvář

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Díky za rady, jestli to jenom trochu půjde tak se chci vyhnout neoriginálním dílům, zkusím sehnat všechny plechy použitý origo - stejně musí jít do laku, protože mám pocit že se v mé metalíze (ledová modrá) žádnej new face model ani nedělal.
Uživatelský avatar
URNA
Příspěvky: 1669
Registrován: sob 09. úno 2008 15:34:45
Bydliště: Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stará tvář > nová tvář

Příspěvek od URNA »

Ale jestli řikáš že nemáš vůbec rez tak když seženeš origo díly už použtý tak je pravděpodobnost že ti to třeba začne reznout(ikdyž to dáš do laku).
Felda 1.3 a hlavně jí dej napííít!!!! 1náááááááááá 2náááááááááááááá 3 náááááááááááááááááááááááááá
.........
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Stará tvář > nová tvář

Příspěvek od 103457 »

Přesně, jak říká URNA.
A hlavně, ta ledově modrá je tak krásná na starý tváři. Úplně smutím, :cry: že to chceš takhle překopat.
Uživatelský avatar
URNA
Příspěvky: 1669
Registrován: sob 09. úno 2008 15:34:45
Bydliště: Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stará tvář > nová tvář

Příspěvek od URNA »

Mě se taky líbí víc ta stará tvář! Ale zase to je každýho vkus ;) :)
Felda 1.3 a hlavně jí dej napííít!!!! 1náááááááááá 2náááááááááááááá 3 náááááááááááááááááááááááááá
.........
Marty_pv - FK

Re: Stará tvář > nová tvář

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Tak mám nakoupeno, ještě chybí nějaký drobnosti a plechy k lakýrníkovi. Je tu někdo kdo upravoval tu chladičovku pro novej zámek kapoty a podělí se o zkušenosti/výkres/fotky? Zatím totiž nemám moc představu jak to prohodit, je jasný že se bude muset řezat a vrtat do čela, ale netuším kde přesně nebo jak to třeba odměřit podle původního zámku.

Zkusím celou tu operaci zdokumentovat a udělat z toho nějakej fotonávod, kdyby měl někdo podobnej praštěnej nápad :)
Uživatelský avatar
PetrMPI
Příspěvky: 565
Registrován: stř 02. led 2008 22:45:42
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stará tvář > nová tvář

Příspěvek od PetrMPI »

Ahoj, nechal bych to auto tak jak je 18000km, je nádherný číslo, važ si toho a pucuj to. Maximálně do toho dej něco z originální výbavy. Jinak jsem taky prostějovák. Kde stáváš? Že bych se někdy kouknul... :D
Marty_pv - FK

Re: Stará tvář > nová tvář

Příspěvek od Marty_pv - FK »

PetrMPI: Stávám ve Vrahovicích, zatím není moc ke koukání - ještě je potřeba opravit blatník, protože mi do auta zaparkovanýho před domem vrazil VW Transporter a zrušil mi ho. Ta přestavba je teď už jenom otázka času, když už se mi podařilo sehnat skoro všechny díly tak už to dotáhnu do konce ;)
mystery - FK

Re: Stará tvář > nová tvář

Příspěvek od mystery - FK »

POkud máš 18 000 tak to já bych neupravoval moc extra, jenom si toho vážil, že auto mi může ještě hezky pár let sloužit :) A šetřit na jiný věci (bydlení a tak) ;)
Marty_pv - FK

Re: Stará tvář > nová tvář

Příspěvek od Marty_pv - FK »

mystery: vzhledem k tomu jak se mi povedlo sehnat díly na ten čumák tak to velká investice není, cena laku stopro překoná to co jsem investoval do plechů. Neplánuju nějaký laminátový monstrum s pluhem místo spoileru, jenom to zvenku bude vypadat jako sériová faceliftová felda.
Uživatelský avatar
PetrMPI
Příspěvky: 565
Registrován: stř 02. led 2008 22:45:42
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stará tvář > nová tvář

Příspěvek od PetrMPI »

Ve Vrahovicích znám ještě jednu Felicii co má míň km jak tvoje je to 1.6 rok 1997 a má asi 6800km. Co vím tak vyjede tak jednou za dva měsíce.
Marty_pv - FK

Re: Stará tvář > nová tvář

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Ta moje strávila víc času v garáži než na silnici, to je fakt. Ale po resetu ŘJ a protažení mimo město (+ pořádnej benzín) už je i fajn na ježdění, když jsem se k ní dostal tak byl problém ji dostat na 90km/h. Na stav si nemůžu stěžovat, jenom fakt škoda toho trotla s dodávkou, kdyby si dával pozor při parkování tak jsem nemusel řešit ten blatník.
mystery - FK

Re: Stará tvář > nová tvář

Příspěvek od mystery - FK »

Marty_pv píše:mystery: vzhledem k tomu jak se mi povedlo sehnat díly na ten čumák tak to velká investice není, cena laku stopro překoná to co jsem investoval do plechů. Neplánuju nějaký laminátový monstrum s pluhem místo spoileru, jenom to zvenku bude vypadat jako sériová faceliftová felda.

Tak to jo, tobě to člověk asi nerozmluví :)
My teda už spíš překecáváme lidi aby si nefacelitovaly oktávky, feldu jsem ještě nedělali, protože nevím o nikom komu by tolik vadil ten vzhled ;)
Marty_pv - FK

Re: Stará tvář > nová tvář

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Tak zpět k té přestavbě - jak vyměnit zámek se zachováním původní chladičovky? Stačí fotka nebo aspoň nějakej postup, jak si podle původního zámku připravit díry na novej.
borecekio - FK

Re: Stará tvář > nová tvář

Příspěvek od borecekio - FK »

dobrý den chtěl bych na svojí starou feldu namontovat tuto masku
http://www.spoilercentrum.cz/eshop/prod ... -98-maska/
ale o co mi především jde líbí se mi ten faceliftovej nárazník a chtěl bych jej vyměnit je stim problém uchycení chladič a podobně mělo by to mít stejne uchycení pokut se nemílím liší se až maska, kapota a zámek což to bych nechal originál co mám jde mi jen o nárazník děkuji předem za odpověd
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Stará tvář > nová tvář

Příspěvek od 103457 »

Nárazník jde bez problémů, jen se trošku upraví, aby zapadla maska, ale to uvidíš sám, stačí pod světlama jen dva řezy flexou o hloubce cca 2mm. Nepůjde ti našroubovat tažné oko. Pokud by jsi chtěl aby tažné oko bylo funkční musel by jsi s nárazníkem vyměnit i jeho výztuhu.
Všechno je zde na foru již popsané.
borecekio - FK

Re: Stará tvář > nová tvář

Příspěvek od borecekio - FK »

mohl by jsi mě tedy popřípadě nasměrovat na správné téma ??? nebo poslat foto byl bych moc vděčný děkuji
borecekio - FK

Re: Stará tvář > nová tvář

Příspěvek od borecekio - FK »

kluci menší dotaz ještě k té upravě když dám ten faceliftovej nárazní na mojí starou feldu už jsem naštudoval kde je jakej problém tak jakou masku???? chtěl bych něco pakového
http://www.nuclear-racing.cz/zbozi/3449 ... oku-98.htm
ale určitě na starou tvář mám pravdu na nové jsou i jiné světla a tak dík všem za radu
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Stará tvář > nová tvář

Příspěvek od Skury »

Fakt nechápu, proč chodíte do školy, když píšete jak tataři. To se absolutně nedá číst. Až napopátý jsem pochopil, cos tím chtěl říct, borecekio. :hlava: :roll:

Samozřejmě, že pokud na OF (old face=stará tvář) vyměníš pouze přední nárazník za NF (new face=nová tvář), tak tam musíš dáš masku z OF. Jestli sis toho nevšimnul, tak new face má masku přidělanou ke kapotě.
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Odpovědět