plastové podběhy

karoserie, narazniky, skla atd.
nufanek - FK

plastové podběhy

Příspěvek od nufanek - FK »

Hoj všichni vespolek. V prvé řadě se omlouvám, že jsem nepřečetl veškeré příspěvky, jenž tu jsou. Je to moje lenost a omlouvám se za ni. Nicméně jsem se chtěl zeptat, jestli někdo z vás tu neví, zda existují popř. kde se dají sehnat plastové podběhy na felicii. Měl jsem plastové podběhy přidělaný na svý minulý Š105 a nedám na tuto vychytávku dopustit (hlavně v předních blatnících). Prosím poraďte. Díky moc
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od emilio52 »

Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Jura_Favorit »

Já bych měl s dovolením dotaz...
Felicie s ABS, co měly tuhletu věc z výroby, to měly jen na předku? Nevím, jestli je to jenom moje slepota, ale v Etce ani v DP jsem o zadních nenašel ani slovo :? Ale příjde mi divné, že by to bylo jenom na předku, tak se raději ptám, jak to tedy je. Díky.
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Pjotr - FK

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Pjotr - FK »

Mám feldu bez ABS a podběhy byli když sem auto kupoval jen na předku. Tak je chci dát i dozadu.Má někdo zkušenost s kvalitou tech z výše uvedeného odkazu?
Dexter - FK

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Dexter - FK »

taky je tam chci kupovat, ale koukal jsem že jsou dva typy na nový model a starý, jaký je v nich rozdíl, čím se od sebe liší ? a zadní jdou asi přidělat jen na tvrdo šroubky do lemu co?
Stefi74 - FK

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Stefi74 - FK »

Mam je vzadu a sou tam takový patky co to držej bez šroubovaní na lemech mam to přišroubovaní jen v narazniku ;)
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Jura_Favorit »

No dobře, a to, o co mi jde - jsou to originální kryty z výroby, nebo ne?
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Stefi74 - FK

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Stefi74 - FK »

Ne ti nedělali sou to ty v odkazu od Emilia a dou na obě verze ;)
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Jura_Favorit »

Takže na zadek se origo nedělaly... to jsem potřeboval vědět. Díky ;)
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od 103457 »

Stefi74 píše:Ne ti nedělali sou to ty v odkazu od Emilia a dou na obě verze ;)


Hele nechci se hádat, je fakt, že v ETCE nejsou, ale tchán kupoval novou feldu a měl už je na autě. A nebyly to takový ty běžný, co se kupujou v shopech, chyběl jim ten rantl, byly z abs plastu, velmi pružné a měly nálitky pro šroubky. Myslíte, že je tam montovali až v servisu, co mu auto prodal? Tenkrát ta felda byla na objednávku a s prodejcem to objednávali přímo u výrobce.
Uživatelský avatar
MartinB
Příspěvky: 661
Registrován: pon 15. zář 2008 17:31:55
Bydliště: Opava/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od MartinB »

Kdyby byly na nic tak proč se dávaj do novějších aut? ;)
Si myslím, že maj zamezit dostávání bordelu do prostoru nad kola a taky proti odlétajícím kamínkům, které ti ten prostor vyšlehaj.

Jinak ten odkaz co tu dal Vašek je na výrobky od Polského výrobce... na to, že to dělali Poláci tak to nevypadá nejhůř (mám je doma od pátku).

Takový dotaz. Jak se vám montovali?
MartinB ;-) a jeho Felí 50 kiloWattová kráska v kombajnu
Můžeš se mrknout ;-)
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... 16&t=15025
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od emilio52 »

Nechci se nijak vnucovat :)
http://shop.obautodily.cz/index.php?mai ... ts_id=2383
Kdyby je náhodou někdo chtěl tak tam můžu skočit a vzít je na sraz . Ušetříte za poštovný :lol:
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Stefi74 - FK

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Stefi74 - FK »

no nevym mě tam šel jeden dobře a druhej huř pasoval ,ale předtím sem to ještě pořadně umyl a nastřikal sprejem na spodky a po dvouch letech jak nový ;)
Uživatelský avatar
MartinB
Příspěvky: 661
Registrován: pon 15. zář 2008 17:31:55
Bydliště: Opava/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od MartinB »

Podle mě když se auto pořádně vyčistí zespod, natře tlumexem nebo rezistinem, popřípadě vystříká olejem a pak se nasadí podběhy... ;)
Podběhy pak nemůžou přece vadit, spíš naopak můžou víc ochránit ty natřené části. Po zimě je sundat a ošetřit natřené místa a zas je na půl roku klid.

Zatím to nemám na autě, takže nemůžu posoudit.
MartinB ;-) a jeho Felí 50 kiloWattová kráska v kombajnu
Můžeš se mrknout ;-)
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... 16&t=15025
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Jura_Favorit »

stony píše:Zkuste si narezlé lemy dát na rok pod plastové kryty lemů. Nic užitečného.

Taky ty podblatníky musíš dávat na 100% zdravou a řádně ošetřenou kastli, a pravidelně jednou za rok, dva je sundávat a vzniklou dutinu čistit...
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Atnarfus »

drobek píše:tak jaka je teda vase zkusenost s plastovymi podbehy? je to plus ci na feldu nema smysl?


Sám pořádně nevím. Docela bych je bral, protože by se podběhu nedrželo tolik bordelu. Když v zimě přijedu domu, tak mám v garáži rybník. Na druhou stranu se obávám koroze v místech kde plast leží na plechu. Stopro se tam drží blátíčko.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od 103457 »

Přesně tak, pokud má někdo garáž vytápěnou v RD se skletovanou podlahou, tak je to v zimě bez podběhů naprd, jelikož se tam vejde moc bordelu. Pokud ovšem máte garáž, kde vám na podlaze nezáleží ( já mám na podlaze panely a ještě vyspádovaný směrem k vratům, jinak pokud bych dnes dělal podlahu do garáže, tak jedině zámkovou dlažbu, je to hezký a furt je v garáži sucho. Ovšem musíte udělat až po kolaudaci :lol: ) tak je lepší mít prázdný blatníky s dobrou antikorozivní ochranou. Lehce to sice může dovnitř, ovšem rovněž lehce bordel vypadne ven, kdykoliv to můžete vystříkat a hlavně se tam nic neusadí ani se o sebe neodírají dva materiály.
vanplus - FK

Re: plastové podběhy

Příspěvek od vanplus - FK »

je zvláštní že už se docela dlouho auta bez plastových podběhů nevyráběj ;) že by najednou začali výrobci chybovat? to asi ne :D já je neměl a pak měl ,mám vytápěnou garáž s podlahou jako v obýváku a žádnej problém ani na podlaze ani na autě....
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Atnarfus »

A viděl jsi někdy plastové podběhy, které jsou origoš na autě z výroby?
To je trochu jiná liga, než co se montuje na Feldu.
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Martin420 »

Rád by som obnovil trocha túto diskusiu. Mnoho ľudí tu bolo v čase písania svojich príspevkov ešte bez podbehov. S odstupom času ste ich už pravdepodobne nakúpili. Napíšte teda prosím nejaké info, ako ste s nimi spokojní, aký to má vplyv na auto (či vám nabieha niekde pod nimi hrdza, prípadne ako to riešite pred nasadením podbehov a pod) Proste nejaké lepšie osobné skúsenosti po dlhšom čase používania by som tu uvítal, prípadne vaše názory či by ste šli do nich znova keby ste si mali možnosť zasa vybrať. Dik :)
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
IUA - FK

Re: plastové podběhy

Příspěvek od IUA - FK »

Já sem na feldu namontovala zadní podběhy, pač ve předu byli už při koupi. A můžu teda za sebe říct, že sem ráda že je mám. Před zimou sme feldu celou oštřili, odstranili rez, nasadili podběhy a přes zimu se to skoro nehlo. Sem tam vylezl nějaký puchýř, ale myslím, že kdybych podběhy neměla, tak je to 100x horší. Takže za mě jednoznačně se to vyplatí.
Uživatelský avatar
Jeronimo
Příspěvky: 224
Registrován: pát 19. zář 2008 22:37:55
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Jeronimo »

jednoznačně oddalují korozi, ale nemá význam je nasazovat na vůz který již korozi má a nebo je neošetřený. Pak nasazení podběhů ztrácí význam.
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Martin420 »

Áno áno, to je jasné že jedine na ošetrené auto. Felda pôjde čo nevidieť do hangáru pod ruky jedného šikovného "vymetača hrzde" :) No a práve ja sa obávam faktu, že zadné podbehy treba navŕtať do lemov, tak som nevedel či ísť do toho za cenu že do čerstvo spravených lemov budem hneď zasahovať, alebo či na to radšej kašlať :?: Takže preto zisťujem ako ste na tom vy ostatní čo ste ich na feldy už nahádzali.
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Dexter - FK

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Dexter - FK »

podle mě je lepší podběhy vytřít nějakým tím černým sajrajtem a třeba to i po pár letech opakovat společně s dutinami a myslim že to nemůže(no dlouhej čas :D ) reznout, kdyžto když se daj plast. podběhy musej se přišroubovat, už to se mi nelíbilo, a pak se tam v tý škvýře mezi lemem a podběhem stejně usazuje bordel(sůl) a bylo by to asi potřeba rozdělávat a vyčistit po každy zimě. Do toho se mi moc nechtělo, jednodušší je asi ten nátěr si myslim.

EDIT: jo a já bych je tam vlastně stejně kvůli 15" kolům nenacpal :D
Uživatelský avatar
Jeronimo
Příspěvky: 224
Registrován: pát 19. zář 2008 22:37:55
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Jeronimo »

Také ještě další poznatek... často jezdím na ryby a brodím se bahnem..... kolikrát pak vjedu na silnici a jak zvyšuju rychlost, slyším i cítím silné rány z odlétavajícího bahna...po nasazení podběhů je ticho.....navíc se to bahnu při absenci podběhů dostane kolikrát tam, kde byste to nejméně čekali-teď je klid. Bahno váže vlhkost, vlhkost=koroze....takze s nimi je to cajk.dle mé zkušenosti se to určitě vyplatí, jak kvůli hluku, tak čistotě, tak i oddálení koroze. Toť vše.
Uživatelský avatar
Jeronimo
Příspěvky: 224
Registrován: pát 19. zář 2008 22:37:55
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Jeronimo »

Dexter píše:jo a já bych je tam vlastně stejně kvůli 15" kolům nenacpal :D


nacpal ;)
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Martin420 »

Neprišli ste niekto náhodou na nejaký lepší spôsob ich uchytenia? Nič lepšie než navrtať lemy neexistuje na to? Ak to inak nepôjde, tak sa to vyrieši aj takto, ale alternatívne riešenie by som uvítal :)
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
IUA - FK

Re: plastové podběhy

Příspěvek od IUA - FK »

Já mám na felicii taky 15 a podběhy sou tam daný....akorád hold když to moc skočí, tak to hold troška škrtne :)
Dexter - FK

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Dexter - FK »

Jeronimo: nenacpal, mam sníženo pomocí HP a 1cm podložky takže mezi lem a kolo nenacpu ani prst, natož když ještě propruží tlumiče
PAJIK
Příspěvky: 135
Registrován: pon 31. srp 2009 10:38:11
Bydliště: HORAŽĎOVICE
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od PAJIK »

Souhlasím s IUA, taky mi škrtají jen když mám naložený auto(15 kola, polský podběhy). Mám na nich výstupky tak jsem nemusel vrtat do lemu, jsou prišroubovaný do nárazníku.
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Martin420 »

PAJIK: Vravíš že sú Polské, sú to tie isté čo majú aj v OB autodíly? Lebo tam uvádzajú tiež Polský pôvod pri nich...
http://www.obautodily.cz/s_fel_sada_pl_podbehu_n_typ_4_ks-402040

Na tých fotkách to tam moc dobre nie je vidieť, ale myslím že aj tam sú nejaké západky alebo niečo také aby sa nemuselo vrtať do lemov :?:
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Stefi74 - FK

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Stefi74 - FK »

TY SE NEVRTAJ maj ty zasazovací patky do lemu panove :thumright: ikdyš mam trochu jiný ale uchycení na lem je stejný
Uživatelský avatar
Jeronimo
Příspěvky: 224
Registrován: pát 19. zář 2008 22:37:55
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Jeronimo »

oboje sou polsky a do kastle se nevrta.....jsou tam jakoby vyznaceny uchyty......z casti se vyuzijou srouby ktere drzi zasterky a pak se vrta uz jen do plastu..... kdyby ste vrtali do kastle podbeh :D tak mi reknete co by to melo za vyznam?
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Martin420 »

No ja to teraz považujem už len za prínos. Práve to vrtanie do kastle mi vrtalo hlavou :) Ale keď sa teraz už odhalilo tajomstvo úspechu, t. j. že sa nič nevrta nikde do plechu a všetko je to len cez zarážky + šroby na zasterkach a do nárazníka, ktorému to určo vadiť nebude, tak no problem, idem hneď zriešiť objednávku. Ďakujem všetkým za info.

Vrba: Ako tu už bolo spomenuté, najprv sa auto musí ošetriť od hrdze, a až potom prichádzajú na rad plastové podbehy ;) Ja by som tiež kašlal na ne, lem hrzdavý, spodky nepripravené....to by bolo oničom....Ale felina ide do rúk klampiara a lakernika, tak hneď ako auto ošetrí od hrzde, tak sa narazia podbehy a dúfam že s hrdzou sa už nebudem musieť tak skoro zaoberať :)
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Uživatelský avatar
MartinB
Příspěvky: 661
Registrován: pon 15. zář 2008 17:31:55
Bydliště: Opava/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: plastove podbehy

Příspěvek od MartinB »

Mám je přesně od téhle firmy ale na starou tvář. Protože to nejsou originály ale Polská výroba, tak nebudou pasovat na 100%. Pokud jsi aspon trošku zručný, tak si poradíš.
Jinak vydržely celou zimu, takže zas takové šunty to nebudou ;)
Za ty peníze, rozhodně doporučuju :thumright:
MartinB ;-) a jeho Felí 50 kiloWattová kráska v kombajnu
Můžeš se mrknout ;-)
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... 16&t=15025
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: plastove podbehy

Příspěvek od 103457 »

Taky je mám a není problém s kvalitou ani montáží. Opravdu je důležité, ale vzít na správný typ feldy, new - old, aby pasovaly spodky u nárazníků, je tam rozdíl v radiusu.
lord_sef - FK

Re: plastové podběhy

Příspěvek od lord_sef - FK »

jasan, jinak sednou pekne? nebo je potreba slozite nahrivat horkovzdusnou pistoli, dotvarovavat atd...? jinak delaji se i original plastove podbehy? na kolik vychazeji? pristi tyden si nechavam vystrikat dutiny a podvozek, a rikam si, ze to soupnu hned na ciste vystrikane podbehy...
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od 103457 »

Já je nijak nedotvarovával.
Origo se dělají, kus za cca 850,-Kč, takže celá sada za 3.200,-Kč :o
lord_sef - FK

Re: plastové podběhy

Příspěvek od lord_sef - FK »

ja jsem je zkousel hledat ale nenasel, to je fuk... ale myslim si, ze rozdil je 6x takovy tak nad tim nema cenu spekulovat, padnou tedy hezky, bez dotvarovanani.. no a pokud by za dva roky treba odesly, koupim nove... jinak jeste, drzi ty podbehy hezky? nepadaji nedrhnou nikde atd...proste jak ma byt?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od 103457 »

Já je šrouboval, takže nepadaj. :lol: Akorát v plnym levým rejdu mi v levém podběhu lechce někde škrtá kolo, ale neřeším to.
Obrázek
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
PJDefort - FK

Re: plastové podběhy

Příspěvek od PJDefort - FK »

vypadá to opravdu dobře, to bych do poláků neřek...to mě taky přesvědčilo do nich jít...nějak si to pod nima neutěsňoval? vypadá to, že to je na čistym podběhu..
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od 103457 »

Jenom jsem podběh umyl, nic víc.
Uživatelský avatar
sotek
Příspěvky: 5
Registrován: ned 18. říj 2009 10:31:03
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od sotek »

Tak jsem také koupil podběhy a přemýšlím nad montáží.
Pokud by se vrtalo jen do nárazníků, tak by mi to nevadilo. Je potřeba je přišroubovat i na jiných místech?
Někdo mi i říkal že to bere samořezama do podběhů a pak silikonem to vezme mezi lemama.

Kdo z vás to má jak přišroubované, drží to bez nutnosti vrtat do podběhů? A co říkate na ten silikon?

Díky za rady, Šotek
Obrázek
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Martin420 »

Vrta sa len do nárazníka, na podbehy sú tam len také plastové zarážky ktoré sa nasunú na podbeh, takže tam netreba vrtať. Aspoň takto je to riešené na tých Poľských. S tým silikónom neviem či je to dobrý nápad. Tak odolný ani neviem či sa nájde na trhu, ktorý by odolal zmenám teplot, vlhkosti, v zime soľ z cesty, neustály nápor bordela, vibrácií za jazdy....Mne stačí keď vidím čo robí silikón doma okolo vane, ktorá nepodlieha žiadnym extrémom a napriek tomu tam stále kdesi málo zateká a časom plesní :? (U podbehu to znamená jeho istú smrť v dôsledku zhrdzavenia....)
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Uživatelský avatar
sotek
Příspěvky: 5
Registrován: ned 18. říj 2009 10:31:03
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od sotek »

Ano, mám polské a tam jsou na lem blatníku takové příchytky.
Co jsem koukal na předek, tak bych to dal za zástěrku a k nárazníku. Ale myslím že kolem tlumiče to bude volný a bude to plandat.
Na zadku by to možná mohlo držet jen napasované v dolní části podběhu a vzadu to došponovat u zástěrky.

Nicméně bych to možná na pár místech pojistil příchytkama buď
tahle, nebo tahle a nebo jako to maj třeba oktávky takhle a k tomu šroub.

Pokud by se vrtalo, tak samozřejmě v rámci možností to něčím ošetřit. Silikonu bych se na podbězích taky raději vyhnul (u oktávky je ten podběh taky jen přišroubovaný).
Obrázek
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Martin420 »

Pracujem na ručnej autoumyvárni, podbehy sú súčasťou každého umytia na každom aute, umyl som už stovky aut no akékoľvek lepidlo, silikón, epoxid alebo čokoľvek podobné, nič z toho som na žiadnom podbehu nenašiel ako súčasť jeho uchytenia. Vždy je to nejak vyšpekulované tak, aby to bolo buď nasunuté do karosérie, uchytené šrobmi o niečo plastové, ak o kov tak je to dobre prekryté nejakými plastovými záslepkami/krytkami...VW, Mercedes aj BMW tam dáva aj látkové výstelky na stlmenie nárazov od kameňov a bordela, drží to vlhkosť jak cip a napriek tomu to nehnije, nehrdzavie. Majú to vychytané do detailu. Všetky tie podbehy majú ale jedno spoločné - keď človek na ne pozerá, nenájde tam nikde viditeľný žiaden šrob, všetko je poschovávané tak aby tam voda nemala prístup, a toto je na felde problém zrealizovať - uchytiť to tak aby voda nezašla pod podbeh a zároveň sa vyhnúť vrtaniu :? Tie plastové zarážky sa vykeltajú, myslím že tam časom nastane vôľa a voda sa zasa všade dostane kam nemá....
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
lord_sef - FK

Re: plastové podběhy

Příspěvek od lord_sef - FK »

cim jste to sroubovali pls. do narazniku? samorezkama nebo normal na matku? popr. jaka velikost sroubu? diky
max21 - FK

Re: plastové podběhy

Příspěvek od max21 - FK »

Nevím jak je tomu u old face, ale já měl u svojí new face v podběhu připravené hmoždinky, které byly umístěné přesně v místech, kde měl podběh montážní otvory. Takže se u mě žádné vrtání do plechu nekonalo :thumleft: Jako šrouby jsem použil takový spešl se speciální podložkou, na které je ze strany, která přijde na plech nalepená guma - takže voda by se tam opravdu dostat neměla. A do nárazníku klasika samořezky, přecijenom je tam pak blbej přístup na montování matice.
Dexter - FK

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Dexter - FK »

mám otázku, chtěl bych nasadit přední plastové podběhy, ale mám 15" a sníženo, neví někdo jestli to někde dře? podle mě by to za tlumičem nikde drhnout nemělo jen mam strach při zatáčení nebo propružení, co jsem koukal tak nad nárazníkem to je asi nejblíž kolu.

EDIT: tak sme teď zkoušeli pomalu skákat na blatníku a kolo pod lem vůbec nevleze sotva se k němu přiblíží takže by teoreticky drhnout nic nemělo, ještě jsem hodim fotku pro ukázku snížení, a doufam že někdo napíše své zkušenosti

http://dexter2.rajce.idnes.cz/hotovo_2/#DSC00132.JPG
PAJIK
Příspěvky: 135
Registrován: pon 31. srp 2009 10:38:11
Bydliště: HORAŽĎOVICE
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od PAJIK »

Dexter-mám 15 kola ET 35, snížený a polský podběhy jsou tam už dva roky a zatím žádný problém.
Odpovědět