Plynové vzpěry kapoty

karoserie, narazniky, skla atd.
keenworth - FK

Re: Plynové vzpěry kapoty

Příspěvek od keenworth - FK »

Na kufru jsou myslím 450tky... 2x 45kg na kapotu je fakt dost, aby to pak někomu nevyrazilo zuby :D
Meverick - FK

Re: Plynové vzpěry kapoty

Příspěvek od Meverick - FK »

Když koukám na to přidělání nahoře tak mi příjde že to tam je taky vyvrtaný že to nein na tu dlouhou matku
Meverick - FK

Re: Plynové vzpěry kapoty

Příspěvek od Meverick - FK »

keenworth píše:Na kufru jsou myslím 450tky... 2x 45kg na kapotu je fakt dost, aby to pak někomu nevyrazilo zuby :D


Dík :) .. no tam stačej nějaký ty slabší .. podlě mě tak 100 až 200 ... ta kapota moc neváží
Meverick - FK

Re: Plynové vzpěry kapoty

Příspěvek od Meverick - FK »

Tak jsem něco našel a je to docela zajímavý

http://autobazar.hyperinzerce.cz/auto-t ... ovy-jicin/

Jen by mě zajimalo jak to má dole přidělany ..
keenworth - FK

Re: Plynové vzpěry kapoty

Příspěvek od keenworth - FK »

Jedna za 600 kč? To je trochu moc ne? Vem ty vyběhaný z kufru, místo nich si kup nový a je to... ty starý už taky nebudou mít 450...podle toho jak starý je máš... ty moje to už určitě nemají :-D
Nebylo by od věci schválně vyzkoušet, kolik má taková starší vzpěra ještě N... :scratch: :)
Meverick - FK

Re: Plynové vzpěry kapoty

Příspěvek od Meverick - FK »

no já dal do kufru nový nedávno a tych starejch sem se už zbavil .. já bych spíš koupil nějaký slabší .. jen to uchycení dole je zvláštní ... to má daný asi šikmo .. ? ... nemátě někdo prosím detajlnější fotky toho spodního uchycení?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové vzpěry kapoty

Příspěvek od ferdamravenec »

1203 starý měli takový plechový vzpěry se západkama nejdřív se to otevřelo a na zavření se to zvedlo a pak spustilo (můžu ti je sehnat (možná) ) ty novější mají plyňáky

uchycení - kulička , je jedno jak bude (z boku z hora zdola ...) jen musí být tak aby se protikus nešprajcoval o dřík

než starou z kufru je lepší skočit na nějakej vrakáč a kouknout po slabší , aby se nmusela zas používat tyč

třeba tady u nás(ve Varnsdorfu) se dají kupovat díly na auta od toho co bere vraky k ekolikvidaci

a u favorita jsem viděl 400 , 410 , 420
Meverick - FK

Re: Plynové vzpěry kapoty

Příspěvek od Meverick - FK »

Jj dík moc ja se po něčem mrknu .. kdyžtak dám vědět :)
Meverick - FK

Re: Plynové vzpěry kapoty

Příspěvek od Meverick - FK »

Myslíte že by stačila vzpěra na 10 kg když budou na obou stranach tak to je 20kg ...
by se dali přinejtovat ..
Obrázek
goodFela - FK

Re: Plynové vzpěry kapoty

Příspěvek od goodFela - FK »

Těžko říct. Udržela to i jedna vyběhaná z kufru.. To mohlo bejt tak 400N. Kdybych měl silnou přísavku (třeba z gps), tak bych ti mohl přibližně změřit, kolik síly na to potřebuješ.. Bohužel nemam... Btw. z těhle vzpěr by měli jít ty otočný čepy sundat a měly by jít udělat jako v tom návodu.
Meverick - FK

Re: Plynové vzpěry kapoty

Příspěvek od Meverick - FK »

jj musim něco už vymyslet furt o tom mluvim a ještě nic .. zejtra jedu na vrakáč pro nějaaký vzpěry .. viděl bych to třeba na vzpěru z 306 .. ta ma přibližně stejně těžkou kapotu ..
Meverick - FK

Re: Plynové vzpěry kapoty

Příspěvek od Meverick - FK »

Tak jsem dneska vyrazil shánět material .. a nepořídil sem .. prosimvas mohl by ste mi někdo řict , někdo kdo to na autě má jake tam má vzpěry a jaké uchycení .. potřeboval bych delkyu , a N .. a nebo z jakého auta ,,

Kdyř sem si to naměřoval tak ta z kufru je moc dlouha .. když bych to chtěl udělat od uchcení kapoty na tu výztuhu kolem tlumiče

Obrázek
goodFela - FK

Re: Plynové vzpěry kapoty

Příspěvek od goodFela - FK »

Já ti to psal, že je dlouhá a rve to ty panty až nadoraz. Ale kapotu s nima zavřeš..
Meverick - FK

Re: Plynové vzpěry kapoty

Příspěvek od Meverick - FK »

Jj ja to ještě nezkoušel pravě ted hledám nějaký kratší .. :)

Sem se na to ptal a prej se to prodává i jako tunung sada .. ale stojí to skoro 2000 :o a to nejsem blazen .. idealní by bylo nějaký vyběhaný z nějakýho auta třeba za 200 :D
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne čtv 17. úno 2011 17:14:22, celkem upraveno 1 x.
keenworth - FK

Re: Plynové vzpěry kapoty

Příspěvek od keenworth - FK »

A to něčemu vadí, že bude otevřená co to jde? To není na škodu ne? Rozhodně lepší když budou delší, než kratší...jen to musí jít zavřít
Petris - FK

Re: Plynové vzpěry kapoty

Příspěvek od Petris - FK »

už je to staré téma, ale napadlo mě, dát to na nějaký "řetízek"
Ten by to zastavil ještě před tím, než by kapota vyjela na doraz.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové vzpěry kapoty

Příspěvek od 103457 »

Je to sakra starý téma, už jsme to dávno vyřešily, použijeme kratší a slabší vzpěry a je to OK.
Konkrétně tyto jsou ideální.
http://www.aci.cz/2690z81-vzpera-pr-kap ... 65006.html
Boris.Bestie
Příspěvky: 32
Registrován: sob 11. črc 2015 16:50:55

Re: Plynové vzpěry kapoty

Příspěvek od Boris.Bestie »

Zeptám se hlavně těch co použili vzpěry z pátých dveří. Jak jste po letech spokojeni? Co kroucení kapoty? Dostali se mi do rukou starší vzpěry a tak bych je rád narouboval na kapotu.
Preferuju co nejmíň zásahů do auta takže bych jeden konec po vzoru co jsem našel nejen zde namontoval do pantu a druhý do příčky u tlumiče
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové vzpěry kapoty

Příspěvek od Skury »

Boris: Kdybys četl celou diskuzi, tak si tam přečteš, že o žádným kroucení/lámání kapoty nemůže být řeš. To by se ti mohla lámat i když tam písty nebudeš snad mit, nemyslíš?
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Boris.Bestie
Příspěvky: 32
Registrován: sob 11. črc 2015 16:50:55

Re: Plynové vzpěry kapoty

Příspěvek od Boris.Bestie »

Je vidět jak se vyznáš hochu :D :D :D Nečetl jsem totiž jen toto téma, ale i jiné zde a vše co mi vyjelo po zadání do vyhledávání a byla tam i zmínka, že po instalaci je jeden roh o kousek výš (na té straně kam byla namontována vzpěra). Proto se ptám na zkušenost po letech, protože zdejší fórum je občas užitečné jako mrtvému zimník. Fotky fuč.
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové vzpěry kapoty

Příspěvek od Skury »

Logicky je asi chyba v instalaci. Pokud člověk nainstaluje 2 vzpěry, tak nemůže být nic výš. Auto má taky 2 panty, zámek je uprostřed příčky... Chyba není ve vzpěrách, ale v montáži. Já se vzpěrama fakt problém neměl a nemám ani po X letech.

Ano, fotky jsou fuč, protože některé externí servery uchovávájí fotky pouze omezenou dobu.
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Prcek1
Příspěvky: 233
Registrován: sob 10. led 2009 8:57:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové vzpěry kapoty

Příspěvek od Prcek1 »

Já mám tyhle.
Obrázek

A mám to takhle uchycený.
Obrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové vzpěry kapoty

Příspěvek od 103457 »

Nic se nekroutí, když dáš dvě vzpěry. Vzpěry ze zadních vrat jsou ale zbytečně silné, mají 460N a stačí polovic. Jdou použít vzpěry kapoty z lady nebo faví zpickupu ze zadních vrat.
Odpovědět