nalepka

karoserie, narazniky, skla atd.
zello - FK

nalepka

Příspěvek od zello - FK »

Rad by som vedel ako odstranit staru hnustnu prašivu nalepku z dveri kufra, bez toho aby som poskodil lak :) dakujem ked ma aj presmerujete na iny prespevok v ktorom sa cosi podobne preberalo budem vdacny :)
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: nalepka

Příspěvek od Foglik »

Zkusil bych technický benzín a hodně nervů. tim by to mělo jít. Tímto způsobem plánuju sundavat na jaře lišty ze všech dveří.
zello - FK

Re: nalepka

Příspěvek od zello - FK »

a nič to nespravy s lakom? vies aby ho nerozpustilo alebo tak :)
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: nalepka

Příspěvek od Kuladmin »

Pokud to neni strikany minulej mesic tak to bude v pohode. Horsi spis bude jestli ta samolepka je tam uz dllooouho tak pod ni bude hezkej cistej nevysusovanej lak a bude to videt tak pak poradne rozlestit okoli.
max21 - FK

Re: nalepka

Příspěvek od max21 - FK »

Když jsem sundával nálepky po předchozím majiteli, tak problém absolutně nebyl. Stačí ji pomalu stáhnout - možná po ni zůstane šlem z lepidla. Na to jsem vzal aceton. Ale s ním velmi opatrně - rozpouští lak!Nicméně po jeho použití, na autě není vidět ani náznak toho, že tam kdysi byla samolepka.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: nalepka

Příspěvek od Atnarfus »

Drbání benzínem nedoporučuju. S nálepkou to nehne a lak je po zákroku benzínem znatelně matný.
Začal bych nahřátím. Většina i starších nálepek po prohřátí povolí, nebo jdou alespoň znatelně lépe po kouskách sundat.
max21 - FK

Re: nalepka

Příspěvek od max21 - FK »

No ještě dodám, že strhávání nálepky jsem prováděl v létě - kdy kastle měla dobrých ~70°C, v tomhle počasí asi nejspíš by nahřátí - jak radí Atnarfus - bylo nejlepší. Doporučoval bych vysoušeč vlasů, s horkovzdušnou pistolí bych do toho nešel - mohlo by se stát, že samolepka půjde i s lakem. Hlavně na samolepku nelít a nedrbat žádným rozpouštědlem, dokud drží na autě. Aceton použít pouze na zbytky lepidla, až když je nálepka dole a jen ve velmi malém množství.

edit: Strhávat pouze nehty (přítelkyně pomůže :mrgreen: ), žádný paspartový nože ani nic podobnýho. I po nehtech jsou znatelné stopy, takže s citem.
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: nalepka

Příspěvek od mikka »

Zbytky lepidla raději nejprve benzínem, příp.syntetickým ředidlem. Aceton je na lak opravdu moc agresivní.
goodFela - FK

nalepka z autosalonu

Příspěvek od goodFela - FK »

Nebudu zakládat nový téma, tak to lupnu sem... Mam problém se samolepkou z autosalonu, která je nalepená zevnitř na zadnim skle. Zkoušel jsem to plastovou škrabkou, abych nepoškodil vyhřívání. Nejdřív se docela dobře drolila, ale teď už drží jako čert a nemůžu s ní hnout.. Poradíte co s tim?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: nalepka

Příspěvek od 103457 »

Horkovzduškou nahřát.
goodFela - FK

Re: nalepka

Příspěvek od goodFela - FK »

stačil by na to fén? horkovzdušku nevedu...
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: nalepka

Příspěvek od 103457 »

To nevím, vyzkoušej to, já horkovzdušku vedu, tak jsem to fénem nikdy nedělal. :P
goodFela - FK

Re: nalepka

Příspěvek od goodFela - FK »

oki.. vyzkoušim to. zatim dík.
lord_sef - FK

Re: nalepka

Příspěvek od lord_sef - FK »

to jsem nezkousel, ale odlepoval jsem jak bocni listy, tak vzadu nalepku CZ a nalepku z autosalonu na patych dverich.

nalepky - opatrne jen nehty jsem je odloupal co slo, pak benzinem i se zbytkama nalepek a hadrem odrhl... pak odmastil lihem a nakonec lestil lestil a lestil lestenkou.... vpohode, neni to vubec videt... obe nalepky na aute nejspise od novoty.

listy na boku auta - odtrhl jsem je, slo to pekne, pak opet benzin at nacucne do te peny ci co to je... pak jsem si vyrobil takovou jakoby drevenou spachtli:D a tou to seskraboval, opet benzin a pak hadr... lih a lestenka a vpoho..
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: nalepka

Příspěvek od Foglik »

bocni listy sem delal fenem a slo to uplne bez problemu. hodne nahrivat a pomalu sloupavat a slo to i s lepidlem. Pak sem to jenom doocistil benzinem a nakonec lestenkou a je klid.
Sandal - FK

Re: nalepka

Příspěvek od Sandal - FK »

Výborný je aj Biolit.
Myslím to vážne ... všetky zbytky lepidiel,cenoviek na hladkých povrchoch dávam takto dolu.
:idea:
Fuckt

Re: nalepka

Příspěvek od Fuckt »

Zdravim zeptam se tady..koupil jsem si nalepku na viko nadrze a pisou tam ze se ma lepit minimalne ve 13 stupnich jak to mam ted vyresit kdyz ted dlouho nebude ani mozna 10 stupnu...nahrat fenem ?
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: nalepka

Příspěvek od emilio52 »

si děláš srandu ne ? :o :hlava:
sundej víčko a nalep si to doma nebo si to klidně ohřej :lol:
nic proti nikomu ale tento dotaz by měl být asi tady ;)
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 35&t=19823
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Odpovědět