stěrače špatně stíraji

karoserie, narazniky, skla atd.
Legolas19 - FK

stěrače špatně stíraji

Příspěvek od Legolas19 - FK »

poradte prosim uz si nevim rady vymenil sem uz 3 nove sady steracu a nic se nezmenilo problem je v tem ze stiraji ale hnusne nechavaji tam mnoho vody po ceste dolu nahoru utrou sklo nadherne dolu ne jejich pohyb je trhavy pri ceste dolu a jeste hrozne vrzou :(
Taresz - FK

Re: stěrače špatně stíraji

Příspěvek od Taresz - FK »

Pruziny más dobré?? Dobre ti tlacia na sklo ,alebo nezadiera sa ti to ?? Pri zadnom to roby obcas tam dávam olej :) na rúcku stieraca myslím ;)
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 19. kvě 2010 15:52:15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: stěrače špatně stíraji

Příspěvek od 103457 »

Zkus naklonit ramínko na jednu, či druhou stranu.
Legolas19 - FK

Re: stěrače špatně stíraji

Příspěvek od Legolas19 - FK »

čau tak nevim vypada to ze se to jak kdyby pridira nebo nevim zeptam se gumicka se pri stirani ma ohybat ne ? me se ohne jen pri ceste nahoru ale pri ceste dolu se neohyba a zustava rovna
Uživatelský avatar
Mc Cali
Příspěvky: 441
Registrován: sob 29. říj 2005 21:05:35
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: stěrače špatně stíraji

Příspěvek od Mc Cali »

Dělá mě to to samé. Je to děs.
Už jsem zkoušel 4x jiné stěrače.
Miluju Feldu 1,6.......je to vlk v rouše beránčím. o:)
lucistrnad - FK

Re: stěrače špatně stíraji

Příspěvek od lucistrnad - FK »

Mě tohle dělalo u zadního okna a stačilo konkorem prostřkat jen tu pruřinku u šroubu,co drží stěrač a je to ok ;)
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: stěrače špatně stíraji

Příspěvek od a13sh »

Hm jak to tak ctu,tak mam podobny problem. Zaclo mi u flat steracu (jenom u ridice) delat nesetreny pruh primo uprostred a taky ho dela jenom pri setreni smerem dolu (nahoru to stira krasne). Sice se mi nechce verit,ze prostriknuti pruziny tohle vyresi,ale nic za to nedam a zkusim to ;)
Keke - FK

Re: stěrače špatně stíraji

Příspěvek od Keke - FK »

mě se zase všechny flety co sem měl sekají a přitom ty původní obyč jeli dobře bez sekání toš nevím jako motorkem to asi nebude to by sekalo aj předtým,neporadil by mi někdo? :? :? :? :?
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: stěrače špatně stíraji

Příspěvek od emilio52 »

gumička by měla být kolmo na sklo ,jestli ne tak přihnout .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
KOCI - FK

Re: stěrače špatně stíraji

Příspěvek od KOCI - FK »

Mě to dělalo taky. I nový. A pomohlo mi od toho vzít siky a zmenšit vůli ve všech zakrouškovanejch místech (tohle je zadní, na přednim jich je víc). A od tý doby je stírání krásně tichý a hlavně účiný.

http://www.picasa.cz/v/KOCI/Felda/KOCI_7527z.jpg.html
Vrba - FK

Re: stěrače špatně stíraji

Příspěvek od Vrba - FK »

Já taky nemám stěrače kolmo ke sklu a taky mi při pohybu poskakují. Naštěstí zatím stírají pěkně.

emilio52: jak přihnout? Sundat ramínko, chytit ho do světáku a tu toho háčku ho jakoby nakroutit?
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: stěrače špatně stíraji

Příspěvek od emilio52 »

Já to šteloval na autě ,obalit hadrem a kombinačkama opatrně natočit .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: stěrače špatně stíraji

Příspěvek od Atnarfus »

Zrovna nedávno jsem se snažil na netu najít něco o nastavení "geometrie" stěračů a nic jsem nenašel. Na obou feldách nemám gumičky kolmo na sklo. Mimo to, že to blbě stírá, se mi stává i to, že se gumička nepřevrací a to už je pak úplně hotovo.
Zkusím to tedy ohnout a uvidím co to bude provádět.
Uživatelský avatar
Kirru23
Příspěvky: 107
Registrován: úte 18. kvě 2010 11:06:23
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Kontaktovat uživatele:

Re: stěrače špatně stíraji

Příspěvek od Kirru23 »

Zdravím,

mně stěrače stírají dobře - koupil jsem nové FLAT, ale po chvíli mi začal jeden stěrač, přímo ve výšce mých očí (cca 10cm stěrače), rozmazávat a né stírat...a to jenom při cestě nahoru, dolů už to stírá dobře.

Je možný, že jak jsem je měnil, tak jsem gumičku zaprasil ? Myslíte, že by pomohlo odmaštění třeba lihem, nebo je to blbost ?

Díky za rady...
Keke - FK

Re: stěrače špatně stíraji

Příspěvek od Keke - FK »

podle mě je to blbost, přece grafitky jsou taky takové jakob masné a stírají osobně mě dobře,takže to skusit možeš ale pochybuju, spíš víc prohnout ten flat jestli neodstává ;) :salut:
milos81 - FK

Re: stěrače špatně stíraji

Příspěvek od milos81 - FK »

Presne toto mi zacali robit stierace,ked som vyliezol z umyvarky.U mna to robil vosk.Ked som dal auto iba umyt tak v pohode,teraz som sa buchol po vacku a dal som aj horuci vosk.Vysiel som z umyvarky zapnem sterace a doslovne mi skakaly po prednom skle.Po intenzivnom ostrekovani zimnou tekutinou sa to trochu zmiernilo ale trvalo to dlhsiu dobu,az sterace zacali normalne chodit...
Uživatelský avatar
Mc Cali
Příspěvky: 441
Registrován: sob 29. říj 2005 21:05:35
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: stěrače špatně stíraji

Příspěvek od Mc Cali »

Díky všem za radu.
Přihnul jsem ramínka a teď to stírá SUPER !!!!!
Miluju Feldu 1,6.......je to vlk v rouše beránčím. o:)
PJDefort - FK

Re: stěrače špatně stíraji

Příspěvek od PJDefort - FK »

může mi prosim někdo napsat originální čísla dílů na přední ramínko L a P stěrače u feldy r.v.99 ? levý mám končící 405B a pravý 406A ...chci koupit nový, ale ani jedno neni v ETCE, koukal sem ke kolegovi a ten měl na nich uplně jiný značení a má taky r.v.99 ...
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: stěrače špatně stíraji

Příspěvek od Suri »

to budeš musieť asi kúpiť len podľa etky pretože čo tam nie je väčšinou neexistuje . Aj hlava motoru mpi 1,3 má zo 3 čísla čo sa objavujú a v etke nesedí ani jedno

http://www.uloz.to/6368196/pjdefort-bmp
PJDefort - FK

Re: stěrače špatně stíraji

Příspěvek od PJDefort - FK »

takhle to mám v ETCE taky ale nic z toho nesedí..proto mi je divný to moje značení, když se tady neuvádí a na škoda-dílech je jen ten http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6 ... licia.html ale pravej tam neni jako 406A jako to mám označený já
Uživatelský avatar
Kip
Příspěvky: 50
Registrován: pát 27. čer 2008 20:46:05

Re: stěrače špatně stíraji

Příspěvek od Kip »

Zdravím všechny, řeším stejný problém s poskakujícími stěrači, mohl by mi někdo upřesnit co kam přesně nahnout? díky
Odpovědět