Lakování karoserie a dílů

karoserie, narazniky, skla atd.
Odpovědět
smazany clen - FK

Re: Prosím o radu ohledně laku.

Příspěvek od smazany clen - FK »

jo s tím umýváním pistole máte pravdu.stříkal jsem kousek na motorce a paráda.co ví tak stačí o neco vetší vrstva a barva teče.dobře se i utírá když už to nekde poteče.ale pokud říkáte že schne skoro hned tak je to paráda.já jsem stříkal vrstvu co den 1 vrstva.nejak jsem nepospíchal.s tím lakem si to myslím.zítra se jdu p¨tat do barvy laky a uvidím co mi řeknou napíšu i cenu co mi řeknou.jo a na syntetický základ můžu dávát vodou ředitelnou barvu?
Barvas - FK

Re: Prosím o radu ohledně laku.

Příspěvek od Barvas - FK »

mson píše:no já budu stříkat metalízu sprejem je to jen kousek.nemám tedy nic oblepovat aby se nevytvořili ostré přechody.metalízu nastříkám.ted nevím jestli metalízu po 3 nástřikoch přebrousit nebo ne.pak třeba 2 vrstvy laku.může to být teda takové matné.nechat zaschnout a pak podle předešlého návodu přebrousit a vyleštit.


Metalízu před lakem nebrousit. A ty 3 vrstvy metly nejsou dogma, někdy stačí 2 vrstvy, někdy jsou málo 4. Záleží na podkladu a materiálu.
Barvas - FK

Re: Prosím o radu ohledně laku.

Příspěvek od Barvas - FK »

bobas píše:Ještě otázečka...když použiju nějaký odrezovač, tak na něho pak nanáší základ atak dál,nebo je to jinak?


Odrezovače jsou oplachové a bezoplachové, doporučuji dodržet návod. Ale v každém případě musíš dát pod lak základ. Pak můžeš pokračovat dál ( příp. tmelení, plnič, vrch. lak atd.)
mson

Re: Prosím o radu ohledně laku.

Příspěvek od mson »

cau.takže metalízu nebrousit.ale lak ve finále můžu.ten lak mám jak stříkat.tenké vrstvy jsou mi jasné tak akorát ale mám ho nechat uplne zaschnout a pak další vrstva nebo nechat jen lehce zaschnout a pak stříkat dál.díky
Barvas - FK

Re: Prosím o radu ohledně laku.

Příspěvek od Barvas - FK »

Budeš lehce brousit a leštit hlavně to matové místo, ( přechod kde končí starý lak a začíná nový). Tam se ten materiál nespojil, (neslil) a proto to matové místo. Mezi vrstvami laku se stříká do živého, takzvaně vytěkaného laku. (nebo jinak: nastříkej vrstvu, dej si cigáro a můžeš pokračovat).
Jinak znovu zdůrazňuji: broušení a leštění až po řádném zaschnutí! Pro jistotu se do toho rozbrušování a rozlešťování dej až za týden.
Ještě jedno důležité: tu plochu kterou jsi nastříkal metlou, musíš tím lakem víc přetáhnout do toho starého laku (udělat větší flek).
Naposledy upravil(a) Maty dne sob 14. úno 2009 19:56:45, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
mson - FK

Re: Prosím o radu ohledně laku.

Příspěvek od mson - FK »

strašně moc dík.jinak mám jinou přezdívku ale budu mít starou.díky mson
Uživatelský avatar
bobas
Příspěvky: 1438
Registrován: stř 30. led 2008 13:05:58
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu ohledně laku.

Příspěvek od bobas »

Chtel jsem se zeptat,muzu mit pujceny kompresor i s pistoli,ma cenu zkusit striknout auto v garazi? nezkousel nekdo? :)
Hazi - FK

Re: Prosím o radu ohledně laku.

Příspěvek od Hazi - FK »

Jo kamarád. Dopadlo to výtečně, lakoval dvoubarevně, spodek a doplnky červený a zbytek zelenej. V plánu byla lesklá barva. Když jsem to viděl to bylo něco, matné jak prase, hrubé, no fuj, už nikdy více. A to postupoval správně. Někde mam ještě zrátka z toho jeho auta, bych ti moch vyfotit jak to vypadá.
Uživatelský avatar
bobas
Příspěvky: 1438
Registrován: stř 30. led 2008 13:05:58
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu ohledně laku.

Příspěvek od bobas »

Takze rozdil mezi sprejem a tim kompresorem zadny... ? :D
Hazi - FK

Re: Prosím o radu ohledně laku.

Příspěvek od Hazi - FK »

Tam jde o to, že nesmíš mít prach a musíš mýt kompresor, kterej ti posílá furt stejnej tlak, žádný kolísání.
Uživatelský avatar
bobas
Příspěvky: 1438
Registrován: stř 30. led 2008 13:05:58
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu ohledně laku.

Příspěvek od bobas »

Kompresor muzu mit od firmy,ktera se tim zabyva,takze by se sehnal nejaky dobry,s tim prachem to pocitam...
Hazi - FK

Re: Prosím o radu ohledně laku.

Příspěvek od Hazi - FK »

No hele jdu to vyfotit, ať vydíš.
Uživatelský avatar
bobas
Příspěvky: 1438
Registrován: stř 30. led 2008 13:05:58
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu ohledně laku.

Příspěvek od bobas »

ok,diky moc :)
Hazi - FK

Re: Prosím o radu ohledně laku.

Příspěvek od Hazi - FK »

Takže tady to máš:ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
bobas
Příspěvky: 1438
Registrován: stř 30. led 2008 13:05:58
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu ohledně laku.

Příspěvek od bobas »

A to teda strikal kompresorem jo? tak nevim jestli to zkusit nebo ne,mam doma stare dvere,zkusim to asi na nich...
Hazi - FK

Re: Prosím o radu ohledně laku.

Příspěvek od Hazi - FK »

JJ kompresorem, u něj byl pruser právě ta garáž.
Uživatelský avatar
bobas
Příspěvky: 1438
Registrován: stř 30. led 2008 13:05:58
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu ohledně laku.

Příspěvek od bobas »

Jak myslis pruser?
Hazi - FK

Re: Prosím o radu ohledně laku.

Příspěvek od Hazi - FK »

Kompresor mu tlačil jakštakš dobrej stálej tlak, ale že to byla obyčejná garáž a dost se tam prášilo, tak prostě tu udělo tan lak matnej a hrubej a ani rozleštění nepomohlo.
Uživatelský avatar
bobas
Příspěvky: 1438
Registrován: stř 30. led 2008 13:05:58
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu ohledně laku.

Příspěvek od bobas »

Ja nevim no,myslim si,v garazi mam gumy na podlaze(vdruhe neni nic a tam je prachu habadej),no aspon minus nejaky faktor, uvidim...
Hazi - FK

Re: Prosím o radu ohledně laku.

Příspěvek od Hazi - FK »

Hele zkus to vi'd jestli máš někde ty starý dveře, ta trocha barvy nezabije. A uvidíš.
Uživatelský avatar
bobas
Příspěvky: 1438
Registrován: stř 30. led 2008 13:05:58
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu ohledně laku.

Příspěvek od bobas »

taky si rikam,a kdyztak uvidim, mam jeste jeden dobry !kamrlik" v baraku a tak se neprasi,je to hole,tak kdyztak tam,ale cele auto tam nedam :D
Hazi - FK

Re: Prosím o radu ohledně laku.

Příspěvek od Hazi - FK »

Rozebrat a po kouskách :lol: Takhle mam teď v pokojíčku motorku.
Uživatelský avatar
bobas
Příspěvky: 1438
Registrován: stř 30. led 2008 13:05:58
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu ohledně laku.

Příspěvek od bobas »

to jo,ale co zadni blatniky a strecha :D ?
Tild - FK

Re: Prosím o radu ohledně laku.

Příspěvek od Tild - FK »

Mám niekoľko pripomienok. Myslíte si že ak to nastrieka profesionál (v servise) tak to bude tiež prebrusovať a leštiť, alebo továrenský lak sa tiež prebrúsi ?
Nie je to- skúsenosť so striekaním ? (Dobrá farba a lak je už polovica úspechu.) Každé brúsenie predsa poškodzuje lak, aj keď je to 2000-ka papier ( preto sa vlastne brusi farba aby sa zdrsnila plocha- prebrusovať treba len pokiaľ je to nutné.
Dá sa aj v garáži dobre nastriekať auto, treba len aby tam bolo dosť miesta a vetranie, a čo najmenej prachu, a kompresor by mal mať väčšiu nádrž, ak nemá, treba pridať ďalšiu nádrž,
Je veľký rozdiel striekať sprejom a kompresorom –pištol si môžem nastaviť ako potrebujem –sprej nemôžem nastaviť.
Niektoré laky pri chladnejšom počasí alebo vlhkosťou zmatnejú a stratia lesk. Myslím si, že to bude skôr tým lakom. Kvalitná farba porebuje aj dobrý lak.Najskôr vyskúšaj striekať na nejakom kuse s menej kvalitnou farbou keď si ešte nestriekal a chceš striekať auto? Najskôr sa uč aby ťa počas striekania auta nič nezaskočilo.
Nosnx - FK

Lakování opravených dílu karoserie.

Příspěvek od Nosnx - FK »

Ahoj.

Lakýrník, kterej lakuje vyměné díly karoserie do barvy auta, vychází z kodu barvy, která už na autě je, nebo barvu přizpůsobuje stavajícímu stavu barvy. Ptám se proto, že mě čeká výměna předních blatníků a zadních lemů a chtěl bych to nechat hodit do laku. Ale nechci mít lak jak novej na blatnícich a zbytek auta jinej. A na celolak nemám.

Díkec za odpovědi.
mr.Freak - FK

Re: Lakování opravených dílu karoserie.

Příspěvek od mr.Freak - FK »

já si nechal barvu míchat u nás do spreje a namíchal mi to podle kódu barvy...možná mám stesti ale lak nemam vybledlej ani trochu (cervena rallye) a proto se ridil jen kodem barvy a dal mi do toho nejaky tužidlo, prej je to lepsi s tim a barva byla perfektní
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování opravených dílu karoserie.

Příspěvek od Kuladmin »

To zalezi na tobe jak to nechas namichat ale tak jako tak co zbytek auta poradne ocistit a vylestit pak to bude ok feldy uz mely celkem solidni barvy ktere zas tak nebledly apod. A to ze je to strikany bude tak jako tak videt. Zvlaste u metalickych laku.
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování opravených dílu karoserie.

Příspěvek od Vlada320 »

já lakuju taky sprejem.dělal jsem tak celej zadní blatník na kombíku a když ti to neřeknu tak to nepoznáš ;) chce to jen mít v ruce a hrát si a nespěchat a pořádně si všechno připravit a očistit.
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Nanocars - FK

Re: Lakování opravených dílu karoserie.

Příspěvek od Nanocars - FK »

Ahoj lakuju auta 2,5 roku,nejlépe je kousek auta rozleštit,pak vzít kód barvy a porovnat s vyleštěnou částí a najít ten nejvhodnější pododstín.A pak když se zbytek auta rozleští není nic poznat,dá se to také rozleštit do ztracena-to dělá většina autolakoven.Pokud by jste někdo potřeboval poradit,klidně napište.
Nanocars - FK

Re: Prosím o radu ohledně laku.

Příspěvek od Nanocars - FK »

V garáži lakuji 2 roky,používám kvalitní barvy,profi pistoli+profi filtry ke kompresoru a vždy velmi kvalitní výsledek,zřídka občas prach který se dá odstranit.Takže s tou garáží nesouhlasim,i v garáži bez odvětrání se dá nalakovat velmi kvalitně.Rozprašek barvy si sedá 4-6 hodin,proto používám laky s dlouhým časem schnutí.
Uživatelský avatar
hromyblesky
Příspěvky: 4227
Registrován: úte 10. úno 2009 8:40:01
Bydliště: Region razovitý ,tam někdo primo uprostřed mesta Ostravy,bo je to tu fajne cyp.
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu ohledně laku.

Příspěvek od hromyblesky »

tak tak videl sem takove garazovky a kterym se mistrum v boxu ani nesnilo
synku lampy tu pálí,,,, neony blikaj na cestu...
FAKJU BIČ
VAUXHALL píše:Me by zajimalo kde bys to chtel jeste snizovat,kdyz motor je 12cm nad zemi
za vsim hledej pravidlo 7 a 15
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Prosím o radu ohledně laku.

Příspěvek od mikka »

Collin - FK

Re: Jak na lak??

Příspěvek od Collin - FK »

astor: Je to základovka na plast.. Ale už to asi nebude aktuální co!? :)
drv.Astor - FK

Re: Jak na lak??

Příspěvek od drv.Astor - FK »

ted to zase brzy aktualni bude :-) chci si striknout prahy od Ellri, tak uvidim jak se to podari. Se strikani plastu nemam zadne zkusenosti.
Naposledy upravil(a) Maty dne sob 06. čer 2009 22:59:02, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4 .. předchozí citace
Collin - FK

Re: Jak na lak??

Příspěvek od Collin - FK »

Ok.. Tak to udělej jak psal favo.. Já dělal jeho postup..
papa.smurf - FK

Nový kabát na Felicii

Příspěvek od papa.smurf - FK »

Zdravím a pozdravuji.
Poslední dva týdny si pohrávám s myšlenkou nahození nového kabátku na svojeho Karlíka. Pomalinku kvetou blatníky a hlavně páté dveře. Zatím sem obešel dvě dílny (páč jsem v tomto mimoň) a ještě jsem se nedostal pod částku 40.000,- Kč. Chci se zeptat jestli mám jenom já takovou smůlu, nebo je to celorepublikový trend. Díky za zprávičky.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový kabát na Felicii

Příspěvek od 103457 »

Já jsem na 7 tisících, 3 tis. barva a 4 tis práce, ale kvalita odpovídá ceně. :(
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový kabát na Felicii

Příspěvek od Tomas6 »

Nejlepší je sehnat někoho kdo to má jako koníčka.Profi lakovna ti to sice udělá tak jak to má bejt tj. že to nepoznáš,ale kvalitu si taky zaplatíš.Ale pokud nebudeš na autě dělat víc věcí jak 5té dveře a blatníky,a zbytek laku je jakž takž ani nad tím nepřemýšlej.Nevyplatí se to.A pokud máš tam rezavý flíček,tam další atd... tak ti to do roku vyleze znovu peníze investované sou vyhozené.Pokud máš tam ďupku,tam ťukanecod kamínku,tak pokud se všechno krásně neopraví a nezakytuje,tak to pod novým lakem bude vidět dvakrát tolik.Já dělal celolak svépomocí,práce to bylo jak na kostele a kdybych měl kupovat barvu,tak jsem mohl radši koupit druhé auto.Stříkaný to je v dílně kde je hafo prachu,při třetích dveřích už tam nebylo skoro vidět jaká tam byla mlha a to jsem nebyl ani v půlce.Navíc naprosto nevyhovující světelné podmínky,taky to podle toho tak vypadá.Tam pomeranč,tam potečený atd...Tak velice hodně rozvaž jestli do toho jít...
Naposledy upravil(a) Tomas6 dne pon 13. črc 2009 20:31:01, celkem upraveno 1 x.
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
DJxXx
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 25. čer 2009 18:08:38
Bydliště: Tísek
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový kabát na Felicii

Příspěvek od DJxXx »

nevím za kolik, ale mohu doporučit souseda Martina Krčmaře z Tísku
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový kabát na Felicii

Příspěvek od Kuladmin »

Muj nazor je ze pokud to auto mas na normal denni jezdeni do prace a na nakupy tak se ti celolak nevyplati a je nesmysl delat nech opravit a prestrikat jednotlive dily a bude to ok.
PS: i to vyjde pekne draho.
vanplus - FK

Re: Nový kabát na Felicii

Příspěvek od vanplus - FK »

já jsem sehnal týpka kterej to udělal melouchem za 25000,- s tim že jsem si to sám vykitoval z toho nejhoršího a komplet odstrojil.....jinak jestli to je jen na ježdění doporučil bych folii......
Koudy26 - FK

Lak

Příspěvek od Koudy26 - FK »

Dobrý den, zdar chlapi, mam celkem problém, který přetrvává už nějaký ten pátek a postupně je čím dal tim horší :cry: , jde o lak, který se mi začal loupat na dveřích, nevím co s tím, myslel sem leda to nějak zkusit přebrousit a přelakovat to misto. Abych neudělal nějakou botu, tak se vás prosím o radu co stím :) fotky máte zde. děkuju předem :)

http://sklad.obrazku.cz/stranka/182799_ ... 3.JPG.html
http://sklad.obrazku.cz/stranka/182800_ ... 4.JPG.html
http://sklad.obrazku.cz/stranka/182801_ ... 5.JPG.html
Tild - FK

Re: Lak

Příspěvek od Tild - FK »

Možno to bolo na hrubo (nekvalitne) vytmelené a teraz sa to odlupuje a nevieš kde sa to ešte môže odlúpiť. Ja by som odporúčal všetko odstrániť až na plech (odstranovačom) a začať odznova – základná farba, vytmeliť, potom plnič a farba.
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: Lak

Příspěvek od Sadra17 »

to je normální u starý metalízy ;) metla sou dvě barvy na sobě a každá jinak pracuje tak se to časem prostě stane
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lak

Příspěvek od Kuladmin »

Todle se ti loupe vrchni vrstva - bezbarvy lak.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Lak

Příspěvek od 103457 »

Přesně tak, a nejde s tím nic dělat, než zbrousit celý díl a znovu stříknout barvou a pak lakem.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Lak

Příspěvek od Atnarfus »

Tohle loupání jsem u originál laku nikdy neviděl. Ale klidně se jim to zrovna mohlo vymknout a pár aut zmršili.
Viděl jsem to několikrát na přelakovaných dílech po nějaké opravě. Jednou jsem to viděl na autě, které bylo přelakované bezbarvým lakem, aby vypadalo zase jako nové.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Lak

Příspěvek od 103457 »

U originálu to asi nenajdeš, bavil jsem se o tom s lakýrníkem a ten mi říkal, že se to objevuje jenom u ručně stříkaných aut a to tehdy, kdy spodní barva zaschne. Metla se stříká tak, že do vlhký barvy se stříká lak aby se obě vrstvy spojily, pak se to neloupe. A ve fabrice to dělá stroj, kterej je naprogramovanej, navíc je k lakování uzpůsobeno prostředí a jsou vytvořeny ideální podmínky.
Koudy26 - FK

Re: Lak

Příspěvek od Koudy26 - FK »

aha... Hm tak to asi prelepim nakym polepem :D :( kazdopadne díky za info, sem potreboval vedet. ;)
Uživatelský avatar
Hanzz
Příspěvky: 279
Registrován: stř 10. pro 2008 21:26:37
Bydliště: olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Lak

Příspěvek od Hanzz »

Já mám zrovna ten samý problém s lakem , akorát na střeše.Bezbarvý se sloupnul a na laku jsou malé pupínky.Mám stříbrnou metalízu.Tak to bude asi nejlepší stříknout bezbarvým lakem a modllit se, ať se to nešíří dál co?Jinak mám auto originálně stříkané z fabriky, není přestříkané.
Odpovědět