Laminátové díly

karoserie, narazniky, skla atd.
Uživatelský avatar
DaveScore
Příspěvky: 237
Registrován: pát 25. čer 2010 14:13:40
Bydliště: Fairbanks
Kontaktovat uživatele:

Laminátové díly

Příspěvek od DaveScore »

Zdravím Vás,
neví někdo o výrobci, nejlépe českém, který vyrábí laminátové díly na Feldu? Co se týče pátých dveří, našel jsem bez problému. Ale měl bych zájem i o přední blatníky, čílko, díl pod zadním světlem, popřípadě i o zadní dveře (ty ale asi nikdo nedělá) :D. Vím, existuje kitcar, ale rád bych měl úzkou ;)
Procházel jsem fórum a našel jen zmínky o pátých dveřích.

Díky za případné tipy :)
Naposledy upravil(a) DaveScore dne pon 19. lis 2012 15:24:20, celkem upraveno 1 x.
Podvozek musí být rychlejší než motor.
Honda Civic Vtec
Favorit 136L, vačka, hlava, HP
Bylo:
Felda 1,3 Mpi, 50kw, Cimbu, HP
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Honza_t »

To by i mě zajímalo :) Já bych bral new face kapotu v laminátu. Honím kila :lol: A blatníky taky, laminát v životě nezrezne :) Ty jsem viděl jeden čas na aukru, ale já debil je nevzal a teď toho lituju.
Uživatelský avatar
DaveScore
Příspěvky: 237
Registrován: pát 25. čer 2010 14:13:40
Bydliště: Fairbanks
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od DaveScore »

:) Přemýšlel jsem také o kapotě, ale nevím, aby se nekroutila :D Jak ale říkáš, rád bych kila dolů a díly u kterých se nebudu bát, že budou rezavět :D
Podvozek musí být rychlejší než motor.
Honda Civic Vtec
Favorit 136L, vačka, hlava, HP
Bylo:
Felda 1,3 Mpi, 50kw, Cimbu, HP
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Honza_t »

Myslím že kdyby se nás našlo víc a udělali bysme nabídku nějaký firmě která dělá laminátový díly, tak by nám malou sérii třeba udělala. Například ti co dělaj pátý vrata. Zájem by tu asi byl. Zakázka na 20-30 blatníků by pro ně už mohla bejt zajímavá. K tomu pár kapot... Jestli by se kapota nekroutila nevím, asi trochu bude, ale záleží jak to udělaj, když tam budou výztuhy tak ani nemusí. největší problémy jsou při zavírání, ale do motoru ani já nelezu denně a to je co říct :)

Jediný malý odlehčení dveří co se asi dá sehnat je výlisek plechu dveří, prostě jen ta část zvenku. Pak se to vyřeže z původních a asi se to nejtuje nebo co, jenže rám dveří zůstává stejnej tak to moc kil neubude, stojí to dost peněz a práce taky.
Uživatelský avatar
DaveScore
Příspěvky: 237
Registrován: pát 25. čer 2010 14:13:40
Bydliště: Fairbanks
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od DaveScore »

Tak ještě sehnat 28 zájemců :) O těch dveřích vím, takto to dělal kamarád. Ty zadní dveře byl spíše jen nápad. Ale ty blatníky, čílko a díly pod světlo bych rád měl :) Kapotu by jsi přidělal "sportovním" uchycením, dělaj se na to i malé zámečky.
Podvozek musí být rychlejší než motor.
Honda Civic Vtec
Favorit 136L, vačka, hlava, HP
Bylo:
Felda 1,3 Mpi, 50kw, Cimbu, HP
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Skury »

Můžu se zeptat na smysl "odlehčení"?
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Uživatelský avatar
DaveScore
Příspěvky: 237
Registrován: pát 25. čer 2010 14:13:40
Bydliště: Fairbanks
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od DaveScore »

:D Dobrý pocit? I ten možná, ale především jak je znát, když člověk vyndá sedačky? Jak bude znát, lamino pětky, blatníky, dveře, popř. i kapota?
Podvozek musí být rychlejší než motor.
Honda Civic Vtec
Favorit 136L, vačka, hlava, HP
Bylo:
Felda 1,3 Mpi, 50kw, Cimbu, HP
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Honza_t »

DaveScore: špatně počítáš :) 20-30 blatníků je 10-15 zájemců (to bych chtěl vidět kdo si objedná jen jeden blatník z laminátu když je to taková příležitost mít nadostmrti klid s korozí), z toho 2 jsme my, tak ještě 8-13. A pokud by se nenašlo dost lidí, 2-3 sady klidně vezmu navíc a prodám na aukru :)

Jo, zadní sedačky jsou znát, a to mají jen 20kg (nedělená lavice 18). Kapota a pětky by mohly dát tak 15kg, víc si myslím že ne, ale i to je pěkný. Blatníky si myslím neuspoří skoro nic (kéž by je někdo dělal z hliníku, to by byla jiná) a dveře si netroufám odhadovat, v zájmu bezpečnosti bych se na ně vykašlal, to je lepší do nich dát makrolon a 10kg dole.
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Skury »

Upřímně... Ani jeden z vás nepůjde na feldě pro normálně ježdění do toho, že bude měnit plechy na dveřích...

U závodních aut, kde se honí setinky a kila, tak to smysl má. Dveře se odlehčujou tak, že se vyřežou a odvrtávají a místo plechu se natahne tenký hliníkový plát.
Obrázek. Kapota se buď dělá celolaminátová/karbonová včetně rámu, nebo se vymění jenom plech za laminátovou desku, rám zůstává kovový. Pokud dáte jen desku, tak se logicky bude kapota vlnit.

Sice vám možná nebudou blatníky reznout, ale zas pochybuju, že budete mít auto 10 let. ;) Když se to správně nalakuje, tak vydrží (i když někdy taky ne). Nicméně kvůli odlehčení je to nesmysl, protože to zas bude praskat.

Pokud chcete jezdit "rychleji", nebo aspoň placebo efekt, tak vyměňte přední sedačky za kvalitní laminátávož skořepiny, zadní vyhoďte. Kola malý a hlavně kvalitní (OZ, speedline...)...
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Skury »

Makrolon je nesmysl. Ten se poškrábe. Chceš přijít o zadní výhřev? Přední nevyměníš. A kolik ušetříš na bočních oknech? Nic. :)
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Honza_t »

Skury, tyvole :) Právě proto že nechceme odvrtávat tak hledáme výrobce lehčích dílů.
Samozřejmě že ušetříš na bočních oknech, měl jsi to sklo někdy v ruce? :) Podle mě pořád lepší než na ně nejtovat hliníkovej plech a nechat sklo, nebo je dělat laminátový.
Blatníky nemusí praskat, důvod nevidím. Zase tak se tam to auto snad nekroutí, ne? No když do toho někdo kopne tak jo, ale to se nepředpokládá. Pátý vrata taky má plno lidí a většině nepraskaj, a to se s nima musí bouchnout, blatník je přišroubovanej a tak zůstane. A já jsem z plechu vyléčenej, protože novej blatník má po dvou zimách bubliny :hlava: Takže kdyby ta možnost byla, neváhal bych ani minutu.

No a skořepiny tu neřešíme, ale mám důvody proč je nechci.
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Skury »

Máš pravdu, já jsem nikdy felinu nerozebíral, já ani nikdy v autě neboural...

Ok, na bočních okýnkách ušetříš 10kg. Z bočních pikaču uvidíš, ale předpokládám, že jezdíš jenom rovně, nezatáčíš, okýnka nestahuješ ani nečistíš.
Sedačky měnit nechceš. Fajn. Neušetříš nic.
Celý boční dveře nikdo dělat nebude, protože nikdo si nevezme na triko bezpečnost. Laminát se při havárii zlomí a člověka uvnitř kabiny zabije. Plech se ohne a to je vše. Nýtování a podobně dělat nechceš, ok.
Kapota ušetřeno řekněme 10kg, pokud uděláš celolaminátovou.

Blatníky jenom kvůli funčnosti, ok. Nicméně tvůj lakýra je debil, že neumí nalakovat blatník tak, aby nereznul.

Takže tak. ;)
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Uživatelský avatar
DaveScore
Příspěvky: 237
Registrován: pát 25. čer 2010 14:13:40
Bydliště: Fairbanks
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od DaveScore »

Honza_t: Myslel jsem to jako par ;), kdo by kupoval jeden :). Proc nechces skorepinu?
Podvozek musí být rychlejší než motor.
Honda Civic Vtec
Favorit 136L, vačka, hlava, HP
Bylo:
Felda 1,3 Mpi, 50kw, Cimbu, HP
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Skury »

Honzo, honíš kila, ale místo abys vyhodil origo sedačky, co mají dohromady tak 40Kg a dal místo nich 5kg sesle, to radši vymejšlíš píčoviny s bočníma dveřma. ;)
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Uživatelský avatar
DaveScore
Příspěvky: 237
Registrován: pát 25. čer 2010 14:13:40
Bydliště: Fairbanks
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od DaveScore »

O dveřích jsem mluvil spíše já :), myslel jsem také jenom zadní, jelikož jezdím sám, maximálně vezu někoho vedle sebe.
Podvozek musí být rychlejší než motor.
Honda Civic Vtec
Favorit 136L, vačka, hlava, HP
Bylo:
Felda 1,3 Mpi, 50kw, Cimbu, HP
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Jura_Favorit »

K těm hliníkovým dílům jenom dodám, že plášť kapoty a bočních dveří na Feldu někdo dělá nebo alespoň v minulosti dělal, viděl jsem to v minulosti párkrát na burzách a v inzerci na skodateamu (tam se občas objeví i nějaký ten laminátový blatníček :P ). Kdo to je popř. jestli je to třeba ten samý člověk, co tyhle věci vyrábí na Schade, to bohužel netuším...
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Skury »

Dave: Ok, tak to se pak omlouvam Honzovi. :)
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Honza_t »

DaveScore píše: Proc nechces skorepinu?

nelíbí se mi :) kdyby to vypadalo trochu jako origo tak neřeknu, ale skořepina je jak pěst na oko. No a pak cena žejo. Funkční je sice víc, ale zatím vnitřně bojuju s tím vzhledem. Kdo ví, třeba nakonec skořepiny pořídím, ale teď se mi do nich nechce.

Skury: To jsi ale vážil sedačky doma v obýváku, ne? :lol: 20kg jedna sedačka teda nemá, celá zadní lavice (tzn. oba díly) má 20kg. Přední maj tak 12kg. A to je to - skořepina má možná 5kg, ale když bych na to chtěl pojezdy, bez kterých se já neobejdu, tak už ty maj snad 5kg. Sedačka bez pojezdů je lehká dost.
Kdyby celolaminátová kapota odlehčila 10kg, tak by splnila očekávání ;) U pátých dveří počítám tak 5kg. Ty chci už jen proto že stejně jsou na výměnu a laminátový vyjdou levněji a když odlehčí, bude to jen dobře. Tím máme 15kg dole a jsem spokojenej. Konečně se dostanu pod tunu.

Jinak koho by zajímaly hliníkový pláty na dveře, tak tady je maj: http://shop.tym-motorsport.cz/cz/produk ... licia.html
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Matuhsch »

to je celkem pěkná cena :) jinak skořepiny v kombíku mě přijdou jak pěst na oko teda... i když tady se nejede na vzhled ale na funkci
Obrázek
Obrázek
Pompo
Příspěvky: 12
Registrován: sob 09. říj 2010 14:40:25
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Pompo »

Ahoj , nechápu smysl odlehčování, proč a z jakého důvodu chceš odlehčovat felicii, proč tolik povyku kolem všeho. Pokud chceš ,aby lépe jela dej si do pořádku motor,brzdy,tlumiče,řízení, dobrý pneumatiky a tankuj kvalitní palivo, pak ,tě nic takového nesmyslného ani nenapadne. Chceš zeslabovat již tak zastaralou karoserii a ohrožovat sebe i spolujezdce. Pokud bys chtěl jezdit rychleji budeš s lehkým autem lítat po silnici a do zatáček brzdit ,aby ses nepřevrátil,pokud bude foukat z boku tak se nesvezeš. Co se týče blatníků a všech plechů na autě nezáleží na autě,ale na vlastníkovy jak je ochrání před korozí, pokud nalakuješ nový blatník po venku na přepravní základ a namontuješ za rok ti zhnije to je pravda, když jej obrousíš a nalakuješ jak se má ,tak přežijí auto. Laminátové díly, tak maximálně páté dveře , ale jako lakyrník sám jsem zvolil jiné plechové rezavé z vrakoviště pořádně nalakoval a jezdí ke spokojenosti dodnes.
Tož to můj názor ,pokud bys měl dotaz rád se k němu vyjádřím.
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Honza_t »

Jestli je to na mě tak lolec největší :lol: Já si mám dát do pořádku motor? :lol: No to teda slyším poprvé :lol: :thumleft:
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Matuhsch »

zas nejaky chytrak :D to bych chtěl vidět blatníky který přežijí auto :D já už budu mít co chvíla na předku třetí a teda auto ještě šrotovat nehodlám nejmíň 5 let :D
Obrázek
Obrázek
Pompo
Příspěvky: 12
Registrován: sob 09. říj 2010 14:40:25
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Pompo »

Čti pozorně na blatníku nezáleží ,ale na tom jak a čím ho nalakuješ ,jaký zvolíš postup a přípravu pod lak , nejsem žádnej chytrák jen ověření dvacetileté praxe v lakování nic víc nic mín . Pokud máš třetí blatníky na autě ,tak je asi něco špatně není ti to divný. :D
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Skury »

Pompo: Honza nepotřebuje nic dělat s autem po technický stránce... ;)

Honzo: Ale zrovna odlehčovat na zadku mi nepřijde rozumný. Ohledně vah... Seriová sedačka s pojezdy bude mít 12kg a bez pojezdů 7kg? To asi ne, ne?
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Honza_t »

Já vim že na zadku odlehčit je blbě, ale ono na předku není moc kde. Jedině tak ta kapota kterou je těžko sehnat a pak skořepiny, který už jsem řekl že moc nechci. Pořád na tom budu rozložením líp než krátká.

Kolik má přesně sériová sedačka nevím, ale určitě to není 20kg, tak těžký fakt nejsou. Ale možná se obětuju a zvážím ji, protože mě to samotnýho zajímá. Jo kdyby to těch 20 bylo, tak bych i tu skořepinu přetrpěl pokud má těch 5, to by bylo výhodný, ikdyž teda pěkná do feldy není žádná.

Zatím největší odlehčení je že nevozím rezervu a hever, to je tak 16kg :) A i tak mám s 15ti litry benzínu 1000kg :) Ony ty větší brzdy, zesílený upravený ramena a jiný krávovinky v součtu udělaj pár kil. K tomu kola každý o 1kg těžší... Je to těžkej boj mezi zlepšením jízdních vlastností a hmotností.
Uživatelský avatar
DaveScore
Příspěvky: 237
Registrován: pát 25. čer 2010 14:13:40
Bydliště: Fairbanks
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od DaveScore »

Honza_t: Nemusis ji vyndavat, jelikoz mam skorepinu tak mam jednu sedacku vyndanou :), tak ji zvazim... Kdyz si vzpomenu na instalaci ty skorepiny, pocitove to byl velkej rozdil v hmotnosti...
Podvozek musí být rychlejší než motor.
Honda Civic Vtec
Favorit 136L, vačka, hlava, HP
Bylo:
Felda 1,3 Mpi, 50kw, Cimbu, HP
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Honza_t »

tak to jsem zvědav :)
Uživatelský avatar
Michelin1
Příspěvky: 2975
Registrován: pát 09. led 2009 21:06:41
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Michelin1 »

Predni sedacky jsou fakt nesmyslne tezky. Klidne bych se priklonil k tem 15-18kg/kus. 5kg skorepina je uz hodne dobra hmotnost. Vetsinou maji 6-8kg. Zadni laminaty s makrolomem jsou urcite alespon o 12kg lehci nez zadni plech se sklem. Zadni bocni makrolomy s vyrezanyma dverma je masivni ztrata hmotnosti. Akorat si ted presne nepamatuju kolik.
Moje predni karbonova kapota ma pod 2kg, coz je opet 10-12kg minimalne dole. A pritom ma kompletni vyztuhy a dovolim si tvrdit, ze je pevnostne srovnatelna s origem...
Fela 1.3 race car, TDi power
http://picasaweb.google.com/info.michelin
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Honza_t »

No já teď koukal po skořepinách a když už u toho píšou hmotnost tak je tam 9kg... Možná ty dražší míň, ale na to teda nemám dát 10 000 za jednu sesli kvůli pár kilům :)
Uživatelský avatar
DaveScore
Příspěvky: 237
Registrován: pát 25. čer 2010 14:13:40
Bydliště: Fairbanks
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od DaveScore »

Tak vaha predni sedacky je 12,5Kg :) , moji skorepinu jsem nevazil, ale troufam si rict, ze vazi cca 5kg (bez drzaku) ty maj tak 2-3kg.
Podvozek musí být rychlejší než motor.
Honda Civic Vtec
Favorit 136L, vačka, hlava, HP
Bylo:
Felda 1,3 Mpi, 50kw, Cimbu, HP
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Honza_t »

No, ne že bych to říkal :lol:
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Foglik »

nedavno sem na neru narazil na laminatovou kapotu a masu na OF a jeste sem nekde na bazaru videl NF kapotu taky laminatovou, ale nejak se mi to uz nevede najit
Uživatelský avatar
pepan
Příspěvky: 814
Registrován: čtv 02. srp 2007 22:35:12
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od pepan »

Laminátová kapota v inzerci : http://auto.bazos.cz/inzerat/19230865/l ... elicia.php

Jinak v nabídce má ambition car jak laminátovou masku OF : http://www.mkkosa.cz/ambitioncar/skoda- ... o-kit-car/ Tak i OF kapotu : http://www.mkkosa.cz/ambitioncar/skoda- ... o-kit-car/

;)
HÜBNERMotorsportrally
SHERLOGRacing
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Honza_t »

No, o 10kg lehčí :thumright: Kdyby to byla NF tak za tu cenu okamžitě objednávám. Zak zase maj štěstí ti majitelé OF :)
Uživatelský avatar
Majklaz
Příspěvky: 356
Registrován: sob 21. črc 2012 15:37:45
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Majklaz »

No nevim jestli zrovna laminátová maska pomůže na odlehčení, nedávno jsem ji měl sundanou a neváží skoro nic...
Uživatelský avatar
DaveScore
Příspěvky: 237
Registrován: pát 25. čer 2010 14:13:40
Bydliště: Fairbanks
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od DaveScore »

Paráda :D, ted jeste pockat na vyplatu :D

Honza_t: Existuje tu jedna moznost... :D, prestavba na OF :)
Naposledy upravil(a) DaveScore dne čtv 22. lis 2012 11:09:23, celkem upraveno 1 x.
Podvozek musí být rychlejší než motor.
Honda Civic Vtec
Favorit 136L, vačka, hlava, HP
Bylo:
Felda 1,3 Mpi, 50kw, Cimbu, HP
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Honza_t »

Přestavba? Ani mě nehne :) OF vypadá jak favorit :P
Uživatelský avatar
DaveScore
Příspěvky: 237
Registrován: pát 25. čer 2010 14:13:40
Bydliště: Fairbanks
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od DaveScore »

Ok, ok, chtel jsem jen pomoci :lol:
...navíc Favorit vypáda slušně 8-)
Podvozek musí být rychlejší než motor.
Honda Civic Vtec
Favorit 136L, vačka, hlava, HP
Bylo:
Felda 1,3 Mpi, 50kw, Cimbu, HP
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Honza_t »

Jo, favorit ujde, ale vadí mi felda co vypadá zepředu podobně. Teda nejde o tu podobnost, ale mě se nelíbí ta kapota, NF vypadá to trochu mohutněji ;)

EDIT: tak jsem jim napsal email jestli neplánují rozšířit sortiment o NF kapotu a blatníky v sériovým tvaru. Ale asi mě pošlou do zadele :)
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Honza_t »

Tak mám odpověď od výrobce. V podstatě je jen problém v tom, že výroba formy něco stojí a musí se najít dostatek lidí a pak klidně udělá NF kapotu i blatníky. Čili přesně jak jsem si myslel. Vypadlo z něj minimum 15 kusů (takže asi 15 kapot, 15 levých a 15 pravých blatníků). Jen mě upozornil na případné problémy ohledně homologace, ale to stejně všichni víme.

Takže se ptám: Byl by tu zájem o NF kapoty a blatníky z laminátu?
Ceny bych odhadl podle toho co už vyrábějí na 3500 kapota a 1600 blatník

poznámka pod čarou - kapota by byla dokonalá kopie té sériové, včetně všech výztuh, děr a přípravy na osazení sériových pantů a zámku a přesto o 10kg lehčí. Co se týká kvality, pán vypadal že ví co říká, pracuje prý v oboru 20 let a umí vybrat vhodné materiály pro konkrétní díl. Dokonce mi nabídl že se můžu přijet podívat a zkonzultuje to se mnou osobně.

EDIT: cena potvrzená, 3500 kapota a 1600 blatník.
Uživatelský avatar
xmorfeuz
Příspěvky: 1038
Registrován: ned 10. čer 2007 13:49:03
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od xmorfeuz »

vazne se to vyplati ? vyhodit 12000kc ( 6700 plus lak dalsich 5000kc ) za usetrenych 10kg ?

staci prece netankovat plnou nadrz....kdyz benzinky jsou na kazdem rohu
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Honza_t »

Kvůli odlehčení je jen kapota, blatníky kvůli tomu že nereznou (jestli něco odlehčí nevím, ale pokud bude alespoň o 1kg na blatníku tak jen dobře), už nevím kolikrát to mám ještě napsat. 3500 za 10kg se mě osobně vyplatí a 3200 za klid, že blatníky nezreznou kdybych je celej rok koupal v soli taky, který jsou stejně tak jako tak už na výměnu. A lak mám u známýho za 2000 komplet. Naposled jsem dal 4500 za jeden plechovej blatník v laku a má po dvou letech bubliny, děkuji už nechci. Myslím (a doufám) že zájemců podobně smýšlejících se najde víc, zatím jsme 3.

btw, karbonová kapota je daleko dražší a taky ji lidi kupujou.
Uživatelský avatar
xmorfeuz
Příspěvky: 1038
Registrován: ned 10. čer 2007 13:49:03
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od xmorfeuz »

nevim no, ja bych si nikdy na predek laminat nedal...uz tak je felda jak z papiru
blatniky ti sice nezhnijou to je pravda, ale zase ti zhnijou ty nosniky pod nima

ja si budu tankovat 1/4 nadrze jezdit s 1L v ostrikovacich a budu na tom stejne...
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Honza_t »

No hlavně že kapota a blatníky, ještě nejlíp shnilý, jsou tak dobrá deformační zóna :salut: i kdyby tam nebyly tak rozdíl nepoznáš. Já budu jezdit se 1/4 nádrže i tak, protože to už stejně praktikuju, takže stejně na tom nebudeš. Nosníky zhnijou, ale za 2x až 3x dýl a pořád ti zbyl netknutý blatník. Tohle nejsou žádný argumenty.
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Jura_Favorit »

A to by byla z laminátu celá kapota nebo jenom vnější plášť?
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Honza_t »

Celá, se všemi výztuhami atd., jen prostě z jinýho materiálu.
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Jura_Favorit »

Dík za odpověď - tímpádem já nic :D
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Honza_t »

Teda alespoň si to myslím, jestli jsem to z kontextu dobře pochopil. Ale nezdá se mi že by jen vrchní plech měl přes 10kg, takže to tak asi bude.

EDIT: Tak jsem se na to konkrétně zeptal a ano, je to opravdu celý z kompozitu. Že prej jen ten vršek by moc neodlehčil a je to moc práce s odpertlováním. Takže asi tak.
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Laminátové díly

Příspěvek od mikka »

Hezké video, jak se dělá karbonová kapota podle původní plechové:
http://www.youtube.com/watch?v=UgKvDw1E60E
Stollby
Příspěvky: 1748
Registrován: stř 15. dub 2009 19:01:58
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly

Příspěvek od Stollby »

Já bych vzal jednu sadu blatníků ;)
Vždy je co zlepšovat
Odpovědět