Výměna pátých dveří v praxi aneb jak na to.

karoserie, narazniky, skla atd.
Magua - FK

Výměna pátých dveří v praxi aneb jak na to.

Příspěvek od Magua - FK »

Zdravím všechny, poctivě jsem prošl všech 21 stránek s tématy, ale nenašel jsem to, co potřebuji. Pokud to tady někde přeci jenom je, tímto se předem omlouvám zza zbytečně založené téma.
Tak. Protože mám tak strašně prohnilé páté dveře (Felda kombík, 2001), sehnal jsem velmi slušné a velmi levné, dokonce ve stejné barvě, ale... nemá někdo zkušenost s kabely a hadičkou ostřikovače? Vytáhnul jsem gumovou průchodku a znažil se nějak lidsky povytáhnout svazek kabelů v domění, že najdu nějaký konektor, kterým svazek rozpojím, to samé u hadičky, ale nic jsem nenašel a uřezávat to - logicky - nechci, ví někdo co a jak? Ostatní zvládám. Předem díky!
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pátých dveří v praxi aneb jak na to.

Příspěvek od Matuhsch »

v zásadě máš dvě možnosti - vytahat piny z konektorů, a pak vytáhnout anebo rozstříhnout a pak v nových dveřích spájet znovu do kupy. Ještě existuje prasácká možnost použití samořezných svorek ovšem vystavuješ se riziku že ti to časem bude haprovat když to zoxiduje. Taky to můžeš udělat na fastony, abys to nemusel stříhat znova když budeš třeba měnit gumovou pruchodku co je mezi dveřma a kastlí. hadičku musíš sundat z toho plastovýho kšiltu.. řešilo se to tady http://feliciaklub.cz/forum/viewtopic.p ... dka#p33733 ale je pochopitelný žes to nenašel ...
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Majklaz
Příspěvky: 356
Registrován: sob 21. črc 2012 15:37:45
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pátých dveří v praxi aneb jak na to.

Příspěvek od Majklaz »

Nevím jestli je to u NF dveří jinak, teď jsem koukal jak to mam já, dráty tam mám přeříznutý a pak spájený... Hadička mi šla v pohodě rozpojit, ale je možný že u novejch dveří to je jinak.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pátých dveří v praxi aneb jak na to.

Příspěvek od Maty »

Kabeláž:
:arrow: Buď ten svazek vytáhni celej ... konektor je vzadu za levým zadním světlem. ale problém je v tom, že svazek je v C sloupku uložen v "návleku", který je cca uprostřed přidělám ke kastli tak, že konektor neprotáhneš (takže sundat obložení C sloupku a sponu odcvaknout) a tahat, ale pak nahoře u gumové průchodky to je jako ježek v kleci a chce to hodně úsilí dostat konektor skrz díru v kastli ven.

:arrow: pokud si chceš ušetřit trošku práce tak konektor co je za levým zadním světlem sloužící pro 5. dveře odpoj a vypinuj ... pak už jen nahoře zatáhni a svazek vyndej

:arrow: Nebo jak to dělají někteří ... svazek za průchodkou uštípni a pak to tam zase spoj (nezapoň na pořádně zaizolovat)

DOPORUČENÍ :
:arrow: sundej si plast co je vzadu na konci tapece ... bude tam pak víc místa pro manululaci v dutinách
:arrow: Dej NOVOU průchodku do dveří (budeš muset vypinovat konektor) ... mění se to líp když máš svazek mimo auto ... na autě je to pak zbytečná práce navíc :)
:arrow: Před nasazením zkontroluj kabeláž (hlavně část co jde skrz průchodku) cokoliv co se ti nebude zdát oprav raději hned dokud to není v autě .. pak se to dělá strašně úžasně ;)
:arrow: Doporučuji zesílit izolaci kabelů co jdou skrz průchodky ... rádi se časem prošoupou a dělá to pak bordel v elektroinstalaci
:arrow: Až budeš vytahovat starou elektroinstalaci navaž si nějakej silnější provázek .... bude se ti pak o hodně líp protahovat nová kabeláž zpátky do kastle

Hadička:

:arrow: jednodušší varianta ... vytáhni co nejvíc ven ( buď ze dveří nebo z auta) a štípni .. pozor ať ti konec hadičky nezmizí v autě (blbě se loví a je nutná další demontáž auta). Novou hadičku ze dveří vhodně napojit
:arrow: Prasnější varianta ... sundej černou stříšku ze dveří a odpoj hadičku na ostřikovači .. pak už jen vytáhni hadičku ven.


toť snad vše co mě k této problematice napadá ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pátých dveří v praxi aneb jak na to.

Příspěvek od Maty »

Thanquol píše:Nevím jestli je to u NF dveří jinak, teď jsem koukal jak to mam já, dráty tam mám přeříznutý a pak spájený... Hadička mi šla v pohodě rozpojit, ale je možný že u novejch dveří to je jinak.

To už nějaký :pig: před tebou se v tom hrabalo ;) .. kabeláž je vždy v celku až za zadní levé světlo :)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
Majklaz
Příspěvky: 356
Registrován: sob 21. črc 2012 15:37:45
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pátých dveří v praxi aneb jak na to.

Příspěvek od Majklaz »

Jojo, to auto je po dědovi kterej zajel s otevřeným kufrem do garáže, takže je krásně vylomil :D Asi pak hledal nejjednodušší řešení.
Magua - FK

Re: Výměna pátých dveří v praxi aneb jak na to.

Příspěvek od Magua - FK »

Díky moc všem, takhle mi to stačí. A ještě jednou se omlouvám za nové téma se stejným problémem, fakt jsem se to snažil najít, samotného mě sere, když něco hledám a je to v pěti tématech. Ještě jednou díky!
Uživatelský avatar
Ftigr
Příspěvky: 75
Registrován: čtv 17. zář 2009 5:58:52
Bydliště: Praha 14
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pátých dveří v praxi aneb jak na to.

Příspěvek od Ftigr »

Maty píše:To už nějaký :pig: před tebou se v tom hrabalo ;) .. kabeláž je vždy v celku až za zadní levé světlo :)
Pokud se vodiče dobře sletují a zaizolují (smrštitelnou trubičkou) je takovýto spoj OK a není to žádná prasárna. :flower:
Uživatelský avatar
Ftigr
Příspěvky: 75
Registrován: čtv 17. zář 2009 5:58:52
Bydliště: Praha 14
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pátých dveří v praxi aneb jak na to.

Příspěvek od Ftigr »

Maty píše:Kabeláž:
:arrow: Buď ten svazek vytáhni celej ... konektor je vzadu za levým zadním světlem. ale problém je v tom, že svazek je v C sloupku uložen v "návleku", který je cca uprostřed přidělám ke kastli tak, že konektor neprotáhneš (takže sundat obložení C sloupku a sponu odcvaknout) a tahat, ale pak nahoře u gumové průchodky to je jako ježek v kleci a chce to hodně úsilí dostat konektor skrz díru v kastli ven.


..................


:arrow: Prasnější varianta ... sundej černou stříšku ze dveří a odpoj hadičku na ostřikovači .. pak už jen vytáhni hadičku ven.


toť snad vše co mě k této problematice napadá ;)
Doplním ještě o doporučení protáhnout navíc jeden, dva vodiče třeba na dodatečnou montáž centrálu. Podle možností průchodky...
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pátých dveří v praxi aneb jak na to.

Příspěvek od Maty »

To je dle mého zbytečné ... mam odskok .. a ten je dole v kufru :) ... Ten centrál co se na feldu prodává bych si do feldy nedal ... jedzi neustále s "otevřeným" kufrem :? Když už něco navíc tak dráty pro případné chybějící 3. brzdové světlo.
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pátých dveří v praxi aneb jak na to.

Příspěvek od 103457 »

Thanquol píše:Nevím jestli je to u NF dveří jinak, teď jsem koukal jak to mam já, dráty tam mám přeříznutý a pak spájený... Hadička mi šla v pohodě rozpojit, ale je možný že u novejch dveří to je jinak.
Mám to také tak udělané dole ve dveřích. Když jsem musel měnit průchodku, tak jsem dráty cvaknul na konce dal izolované konektory a hotovo. Všechno funguje bez problémů a není to nijaká :pig: . Naopak se mi to nedávno opět hodilo, když jsem měnil původní vrata za laminátové..
Co se týká přidání rezervních drátů, tak jsem proti, čím víc drátů bude v průchodce, tím dřív průchodka odejde. Původní průchodka byla na autě od výroby 8 let. Praskla, koupil jsem novou, vydržela 2 roky. objednal a koupil jsem novou přímo v autorizovaném škoda servisu a vydržela také jen 2 roky. Už to není co bejvalo, všude samá šunt čína.
Naopak se mi osvědčilo vodiče k brzdovému světlu vést zvlášť nikoliv průchodkou, ale souběžně s hadičkou ostřikovače, stačilo jen trošku větší průchodky a plastovou vzduchovou hadici ke kompresoru. Do ní se vešla, jak hadička k ostřikovači, tak 2 vodiček na brzdové světlo.
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pátých dveří v praxi aneb jak na to.

Příspěvek od osobne »

Na co tam ty dráty vůbec jsou? To je jen osvětlení RZ, třetí brzdové světlo a vyhřívání zadního skla (které stejně nepoužívám)? Já že mě při TK nesvítilo třetí brzdové světlo, stejně mě tedy nechal projít, pak jsem si to opravoval a byl přerušen právě v té průchodce jeden černý kabílek. Zdál se mi ale ten svazek kabelů zbytečně moc tlustý, když to je jen na tyto tři věci.
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Výměna pátých dveří v praxi aneb jak na to.

Příspěvek od Vasek »

ještě tam vedou dráty ke stěrači a do spínače kufrového světla
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pátých dveří v praxi aneb jak na to.

Příspěvek od osobne »

Tak to jo. Na stěrač jsem zapomněl. :scratch:
-miki-
Příspěvky: 181
Registrován: čtv 15. srp 2013 22:56:56
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pátých dveří v praxi aneb jak na to.

Příspěvek od -miki- »

Borci, ať dělám co dělám, tak se mi ten konektor u levého světla nedaří vypinovat. Ohnul jsem na tom několik hodinářských šroubováčků, pinzetu, ale prostě to drží jak býk!
Má ten pin takový profil, že?

Obrázek
Ty dvě packy jsem stlačil a pořád tam za něco drží .... :baseball:
Poradí někdo?
Uživatelský avatar
RAAF_96
Příspěvky: 964
Registrován: ned 25. srp 2013 8:28:54
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pátých dveří v praxi aneb jak na to.

Příspěvek od RAAF_96 »

Díky, tohle téma se mi taky bude hodit :thumright: Jinak ty piny normálně ucvakni a napájej nové, je to hned a stojí to pár kaček :thumleft:
Škoda Felicia Combi 1.6 55kw r.v.97 - http://radimfojtek.rajce.idnes.cz/Moje_Felda/
Škoda Octávia Combi 1.8t 110kw - http://radimfojtek.rajce.idnes.cz/Koktik/
-miki-
Příspěvky: 181
Registrován: čtv 15. srp 2013 22:56:56
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pátých dveří v praxi aneb jak na to.

Příspěvek od -miki- »

Před barákem to nezapájím. Potřebuju to vypinovat :scratch:
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pátých dveří v praxi aneb jak na to.

Příspěvek od 103457 »

RAAF_96
pokud jsem to dobře pochopil, tak chce piny vypíchnout, vyměnit průchodku a zpátka je zacvakat do konektoru. Pokud by je ustřihnul a dal nový, bude muset sehnat i nový konektor. ;)
-miki-
Já to mám jinak řešené, o pár příspěvků dříve se dočteš jak. A co se týče vypíchnutí pinů, tak používám 2 jehly, každou z jedný strany pinu. zarazím a tahám za drát, zobáček jede po jehle ven. Musíš se ale trefit na zobáček a ne vedle. Je to fakt blbá práce.
Uživatelský avatar
RAAF_96
Příspěvky: 964
Registrován: ned 25. srp 2013 8:28:54
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pátých dveří v praxi aneb jak na to.

Příspěvek od RAAF_96 »

:lol: Aha tak teď jsem za debila, s tím že by mi nešli piny rozpojit jsem se ještě nesetkal :roll: Moje blbost
Škoda Felicia Combi 1.6 55kw r.v.97 - http://radimfojtek.rajce.idnes.cz/Moje_Felda/
Škoda Octávia Combi 1.8t 110kw - http://radimfojtek.rajce.idnes.cz/Koktik/
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pátých dveří v praxi aneb jak na to.

Příspěvek od 103457 »

:roll: Opět špatně, nejde o rozpojení pinů, ale o vypíchnutí pinu z plastového sdruženého konektoru 5-tých dveří.
Uživatelský avatar
RAAF_96
Příspěvky: 964
Registrován: ned 25. srp 2013 8:28:54
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pátých dveří v praxi aneb jak na to.

Příspěvek od RAAF_96 »

Už mlčím :lol:
Škoda Felicia Combi 1.6 55kw r.v.97 - http://radimfojtek.rajce.idnes.cz/Moje_Felda/
Škoda Octávia Combi 1.8t 110kw - http://radimfojtek.rajce.idnes.cz/Koktik/
-miki-
Příspěvky: 181
Registrován: čtv 15. srp 2013 22:56:56
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pátých dveří v praxi aneb jak na to.

Příspěvek od -miki- »

103457: No..... v takovém počasí se to dělá dost blbě.... Málo světla a kosa jak cyp. Zajedu někam do podzemky a zkusím to. Není tam doufám ten pin chycený ještě z třetí strany..že ne? :D
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pátých dveří v praxi aneb jak na to.

Příspěvek od ferdamravenec »

moje jeb... / přípravky
z leva : přístrojvý štít/palubák , většina svorkovnic verze I , dtto verze II , na větší piny pojistkovky , materiály k výrobě tj transformátorový plech (nezobrazen) , spony do sponkovaček , přeohýbat opilovat

http://pvdferdamravenec.rajce.idnes.cz/ ... 260002.jpg
Odpovědět