Výměna mlhovky

karoserie, narazniky, skla atd.
KarelPotuznik - FK

Výměna mlhovky

Příspěvek od KarelPotuznik - FK »

Ahoj, chci se jen zeptat jak se dá vyměnit lampa mlhovky, mam prasklý sklo tak jsem si koupil novou, protože jdu na technickou a nějak jsem to zatim nezkoumal, chci vědět návod jak na to a pak to prostě udělat, díky.

(old face)
Uživatelský avatar
DDT
Příspěvky: 550
Registrován: pon 24. pro 2012 17:41:49
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna mlhovky

Příspěvek od DDT »

Šroubovákem vypáčíš plastový rámeček který je kolem mlhovky a pak už uvidíš,je to už dost let co jsem jí sundával,ale myslím,že je tam na šroubkách,protože jsem je musel všechny odvrtat. Jinak celý světlomet mlhovky je přišroubovaný zezadu v nárazníku.
FELICIA GLXi 1.3 BMM r.v.1996 červená solitaire metalíza
FELICIA GLXi 1.3 MPi r.v. 1998 zelená pacific metalíza
KarelPotuznik - FK

Re: Výměna mlhovky

Příspěvek od KarelPotuznik - FK »

tak jsem to zkoušel a přišel na to že škodováci vymysleli zas nějakej super patent...zezadu na nárazníku kam se ani nedá dostat, to drží na 2 šroubek který jsou z druhý strany chycený čímsi, k čemu je to přirezlý a nedá se chytnout ničim abych ten šroub odšrouboval..takže jedině flexa a přeříznout...super..
Uživatelský avatar
Grave
Příspěvky: 294
Registrován: čtv 08. zář 2011 19:39:02
Bydliště: 431 01
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna mlhovky

Příspěvek od Grave »

Taky jsem musel měnit mlhovky na old face, nejjednoduší je sundat nárazník, sice je to taky porod, ale výměna na sundaném nárazníku je lehčí, protože jinak to bez flexy a odvrtávání neuděláš a kabel od mlhovky se stejně bude špatně protahovat pokud nebudeš mít volnej nárazník, takže sundat a pro jistotu koupit antikoro šrouby, jak to mám já.
Kozel je nebezpečný zepředu, kůň zezadu, hlupák ze všech stran.
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna mlhovky

Příspěvek od Suri »

na face stačí vybrať hlavné svetlo - 4 skrutky a nástavcom sa dá krásne na TORXy hmloviek dostať
Mr.Wankel
Příspěvky: 147
Registrován: pon 10. bře 2014 16:26:53
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna mlhovky

Příspěvek od Mr.Wankel »

Řeším stejný problém -rozbitá mlhovka a zarezlé nebo už dokonce ukroucené šrouby. I ve značkovém servisu Škoda od toho dali ruce pryč.
Naštěstí jsem ukroutil šrouby držící sklo mlhovky, takže by teoreticky šlo vyměnit jen to sklo (dokonce se dá koupit samostatně). Jenomže ono je v tom plastovém rámečku asi nějak vlepené či co, zkrátka nejde vypáčit :hlava:

1) Zkoušel tady někdo měnit jen sklo (hranaté-old face) mlhovky?

2) tomuhle příspěvku od Suriho moc nerozumím:
Suri píše:na face stačí vybrať hlavné svetlo - 4 skrutky a nástavcom sa dá krásne na TORXy hmloviek dostať
Hlavní světlomety jsou přece o dobrých 30cm výš než mlhovky tak jak se jejich demontáží dostanu k mlhovce? :scratch:
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna mlhovky

Příspěvek od Maty »

Suri řeší face .... ty řešíš před face

na faceliftu jsou jiný mlhovky a jinak uchycený ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Rorschach - FK

Re: Výměna mlhovky

Příspěvek od Rorschach - FK »

Abys vyndal sklo tak musíš odšroubovat dostat pryč po stranách takové dvě plastové packy, které tam jsou přišroubované šrouby, které právě nejde povolit. Bez povolení těch šroubů nedostaneš ven sklo. Já měl taky na své fele rozbitou mlhovku a prvně jsem si myslel, že jen vyměním sklo. Nakonec pomohlo násilí a stará mlhovka se zničila. Novou jsem dal na auto jen na jeden šroub ten vnější co je přístupný od kola. Hele drží to a to je hlavní.
Mr.Wankel
Příspěvky: 147
Registrován: pon 10. bře 2014 16:26:53
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna mlhovky

Příspěvek od Mr.Wankel »

To se mi podařilo vyšroubovat (respektive ukroutit rezavé šrouby). Sklo i s parabolou a žárovkou. Na autě zůstala jen zadní plastová část mlhovky s konektory. Jenomže to sklo je společně s parabolou uchycené v plastovém rámečku. Vypadá to jako vlepené do něj, protože to sklo z něj nejde vypáčit.
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna mlhovky

Příspěvek od Kuladmin »

Sklo je opravdu vlepené, normál to rozbít/vybít a vyčistit a vlepit nové sklo. Dělal jsem to a ok. Lepidlo jsme použil přímo na to určené.
Andy486
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10. říj 2013 7:28:16
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna mlhovky

Příspěvek od Andy486 »

Mr.Wankel píše:To se mi podařilo vyšroubovat (respektive ukroutit rezavé šrouby). Sklo i s parabolou a žárovkou. Na autě zůstala jen zadní plastová část mlhovky s konektory. Jenomže to sklo je společně s parabolou uchycené v plastovém rámečku. Vypadá to jako vlepené do něj, protože to sklo z něj nejde vypáčit.
Ale keď aj sklo pracne vymeníš, tak v tom plaste čo ti ostal na nárazníku sú tie ulomené šróby, a ak sa ti ich nepodarí vybrať (čo sa nepodarí) tak aj tak budeš museť tú plastovú vaňu z nárazníka vymontovať - je to chytené zozadu - rovnako prihrdzavené - mne jeden šrób (bližšie ku stredu auta) išiel povoliť a ten druhý nie - som to odvrtal (od kolesa sa tam dá dostať aj velkou vrtačkou bez zdvihnutia auta), k tomu šróbu viac ku stredu sa dá lepšie dostať zospodu...
Škoda Felicia GLXI 1,3i Bosch Mono Motronic (1995) tm. zelená metalíza
Mr.Wankel
Příspěvky: 147
Registrován: pon 10. bře 2014 16:26:53
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna mlhovky

Příspěvek od Mr.Wankel »

Tak jsem to vyřešil.
Celá mlhovka se oddělat nedá, protože mi zarezly i oba zadní šrouby, které ji drží a odvrtat by šel jen krajní, k tomu druhému blíže středu bych potřeboval zvedák a hodně velkou flexu.

Koupil jsem novou mlhovku za 200 , ale použil jsem z ní jen tu přední plastovou část se sklem. Zadní plastovou jsem nechal původní. Nasunul jsem to na pahýly těch ukroucených šroubů. (kluci šikmooký to mají v druhovýrobě vyřešené lépe, místo rezavějících šroubů použili vruty v plastu).

Tohle řešení není moc elegantní, ale jednoduché, takže ho s klidným svědomím mohu doporučit. :thumright:
Odpovědět