Klapání v předních dveřích

karoserie, narazniky, skla atd.
vjost - FK

Klapání v předních dveřích

Příspěvek od vjost - FK »

Zdravím vás. Potřebuji se vás zeptat, jestli nemá někdo náhodou zkušenost s klapáním v předních dveřích. Zvuk je vydáván jen při otřesech, případně když jde motor do záběru a tudíž více "vrčí". Jako by tam byl nějaký šroubek nebo se něco uvolnilo a klepalo ze vnitřku. Dveře neodskakují a nehýbají se. Normálně bych ty dveře rozdělal, ale vzhledem k počasí a chatrnosti plastových dílů i v příznivých podmínkách, to nechám až na jaro. Pro přehlednost bych prosil jen názory k věci. Lépe osobní zkušenosti. Ať vím, jestli mám vytopit garáž a něco radši vyměnit nebo se tam prostě jen časem něco uloupne a stačí to vylovit až na jaře. Děkuji
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Klapání v předních dveřích

Příspěvek od emilio52 »

pokud vše funguje tj otvírání zavírání dveří i oken tak bych to zatím neřešil .Pravděpodobně nějaký táhlo klepe do dveří ,bude stačit ho jen přihnout .
A nemáš náhodou něco v tý kapse na dveřích :) (nějaký sprei)
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Lojza - FK

Re: Klapání v předních dveřích

Příspěvek od Lojza - FK »

Podle mne tam může být cokoliv uvolněné či ulomené z toho vnitřního vybavení dveří. Jedině spolehlivé je oddělat "tapecírunk" (i v zimě může dojít pouze k prasknutí některého toho čudlu, který je plastový a zapadá to těch děr v plechu dveří po obvodu toho "tapecírunku" - stojí to pakatel a je dobré mít 1-2 kousky připravené). No a pak samozřejmě je třebe buď opatrně "odlepit" tu PVC fóliii od toho plechu a je požno se "podívat" do toho vnitřku. Je tam prd vidět, ideální je mít tu inspekční videokameru, co se teď prodává (např. v hypermarketu Globusu, v Lidlu již asi 2x za cca 1590,- peněz), nebo si ji od někoho půjčit.
Pokud však dveře jdou zamykat, odmykat a sklo jde bez problémů spouštět a vytahovat, asi to nebude nic vážného a stačí to nechat až na to jaro.

Jen uvedu takovou pitomost, co se stala po cca 10 létech provozu mi a nyní se stalo něco podobného u stejně staré feliny také: najednou některé přední dveře jdou buď klíčkem zamknout (a ne pak odemknout), nebo naopak. Mám centrál, ale bez DO. Normálně by mi asi v servise řekli, ať vyměním vložku FAB (tzn. 2 - vlevo i vpravo), něco by mne to stálo (pokud bych to nedokázal sám), ale hlavně by mi přibyl další klíč (pokud bych nechtěl ještě i vyměnit vložku na dveřích vzadu a ve víčku nádrže a to by už lezlo do peněz, nemluvě o tom, že v klíčku je ještě čip imobilizéru). Takže když jsem vymontoval vložku FAB a částečně ji rozdělal, zjistil jsem, že je na její ose mezi ní a tím palcem, který pak přes táhlo ovládá vnitřní článek, ještě taková malá kulatá součástka se dvěma takovými čudlíky - unašeči (kdyby zde šlo vložit foto, udělal bych to). A jde o to, že jeden z těch čudlíků se ulomil (je to něco asi odstříknutého z nějaké lehké slitiny). Podle toho, který z těch 2 to je, tak to nefunguje buď při odemykání, nebo při zamykání. Bohužel, tuto součástku nelze nikde sehnat, když jsem se objevil na jedno zámečnictví, které bylo uvedeno jako autorizované i pro AssaAbloy (FAB), řekli mi, že oni to také nemají, ale měl jsem štěstí, pán mi za cca 2 dny daroval součástku OK, bylo to z nějakého vraku té vložky, vyměné asi z jiného důvodu. A bylo vymalováno. Stálo mě to jen tu mou práci (a čas). Ale je to asi závada typická pro čas (cca 10-11 let provozu) a to dveře řidiče (nejvíce využívané).
Ale ten ulomený čudlík byl tak malý (cca 1 mm), že ho v těch dveří ani slyšet nebylo. Ale je to jen příklad toho, že vše co se vevnitř dveří ulomí v nich asi zůstane ale ne vše může vadit funkci (jen ty pazvuky otravují).
vjost - FK

Re: Klapání v předních dveřích

Příspěvek od vjost - FK »

Ve dveřích nic až na vestu nemám. Ale děkuji za odpovědi. To táhlo se mi zdá jako jedna z nejrozumnějších variant :)
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Klapání v předních dveřích

Příspěvek od Alf »

Mně klepe ve dveřích řidiče táhlo na zamykání/odemykání.
Až ti to bude klepat , tak zkus třeba zamknout.


Jinak pokud se mění vložka zámku- není třeba měnit klíč, stačí si objednat vložku k tvému klíči podle kovového přívěšku.
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... &start=150
Odpovědět