Seřízení táhel na otevírání zámků dveří

karoserie, narazniky, skla atd.
lape
Příspěvky: 10
Registrován: pon 28. pro 2009 9:04:49

Seřízení táhel na otevírání zámků dveří

Příspěvek od lape »

Zdravím.Mám tady problém na jedněch zadních dveřích.Nejdou otevírat venkovní klikou.Před pár dny ještě fungovaly i když už to bylo na několikátý pokus.Teď už nejdou vůbec.Ulomené nic není,problém bude jen v seřízení táhla.Můj dotaz je jestli plastové konce na táhle utahovat (dráha chodu se zkrátí),nebo povolit (dráha chodu se prodlouží) Protože je tam hrozný přístup,tak se mě to nechce zkoušet naslepo.Kdysi jsem strávil 2 hodiny nacvaknutím táhla zpět na kliku a zámek.
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení táhel na otevírání zámků dveří

Příspěvek od Faust »

určitě musíš táhlo dotáhnout a skrátit aby při zatažení kliky se více dotahlo dolů.věčinou je tam špína a nekdy tě nepustí a nebo venkovní mechanizmus má na jazýčku už oloupanou gumovou vrstvu a ta nedovolí zámku otevřít.

jinak táhlo si nacvakni na kliku a pomoci 10klíče nacvakneš vrch lechce,nebo použít šroubovák.
dobré je vše proazat viz téma

http://feliciaklub.cz/forum/viewtopic.php?f=50&t=34909
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
lape
Příspěvky: 10
Registrován: pon 28. pro 2009 9:04:49

Re: Seřízení táhel na otevírání zámků dveří

Příspěvek od lape »

Človeče nevím,nevím.Když jsem to zkrátil,tak už to nešlo otevřít vůbec.Někdy až to ségra doveze,tak to zkusím natáhnout,protože pokud to zkrátím,tak se to nedostane víc dolů,ale přesně naopak.No někdy se do toho pustím,ale chce to čas.Kvůli tomu staršidelnému přístupu.Obzvlášť když je tam ještě to "geniálně" vymyšlené uchycení motorku centrálu.Jinak vrch šel nacvaknout celkem rychle,ale s tím spodkem jsem strávil dost času.Ale díky za snahu pomoci.
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení táhel na otevírání zámků dveří

Příspěvek od Matuhsch »

Já bych naopak řekl prodloužit .. Jinak já ten bazmek nasazuju že si zapřu velkej šroubovák a nacpu to tam ... nevybavuju si jak to tedka presne vypada na kterych dverich ale chce to jenom trochu šikovnosti.. Když jsem dával lakovaný kliky tak přeházení všech 4 mi trvalo max hodinu i s odděláváním tapeců...
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení táhel na otevírání zámků dveří

Příspěvek od Faust »

jo pardon prodloužit,dneska jsem právě čistil zámky favorita a ten to má obráceně 8-) ,
v tom topíku je to pěkně vidět na fotce 3 od zpoda.
jinak někdy strčím do dírky ve dveřích šroubovák a přes páku zacvaknu.
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
lape
Příspěvky: 10
Registrován: pon 28. pro 2009 9:04:49

Re: Seřízení táhel na otevírání zámků dveří

Příspěvek od lape »

Souhlasím s tebou Matuhsch,taky to podle mě chce povolit ty plasty a tím prodloužit táhlo a tím i délku chodu.Pak napíšu jak to dopadlo,ale kdy to bude nevím.Auto je ségřino,tak až někdy přijede.
lape
Příspěvky: 10
Registrován: pon 28. pro 2009 9:04:49

Re: Seřízení táhel na otevírání zámků dveří

Příspěvek od lape »

Tak mě to nedalo a dnes jsem k ségře zajel.A výsledek je ten,že to chce opravdu vyšroubovat ty plastové koncovky a tím prodloužit táhlo,aby byl delší chod.Dveře už jdou otvírat.Nacvaknutí už jsem zvládl asi za půl hodiny,ale vycvakl jsem si to jen na spodním konci.
Odpovědět