Při leštění pouští barva

karoserie, narazniky, skla atd.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Při leštění pouští barva

Příspěvek od Atnarfus »

Mám dvě Feldy. Jedna má metalízu, druhá je obyčejná zelená. Když leštím metalízu, tak díky vrstvě bezbarvého laku zůstává hadr čistý. Když ale leštím tu zelenou, tak mám zelený hadr i ruce. Leštím to leštěnkou s abrazivem a předpokládám, že u obyčejného laku je normální, že jak se obrušuje tak barví hadr. Na obyčejné barvě už vrstva bezbarvého laku neni.

Jeden člověk mne ale přesvědčuje, že když to pouští, tak je to určitě přestříkané, že originál barva to nedělá. Proto se chci zeptat, pouští to barvu Vám co máte feldu bez metalízy?

Jenom pro zajímavost. Mám lakovaná zrcátka a ta barvu nepouští.
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Při leštění pouští barva

Příspěvek od Pawlick »

Pouští...
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Collin - FK

Re: Při leštění pouští barva

Příspěvek od Collin - FK »

Když to vemu brusnou pastou tak ano, jinak nee.
smazany clen - FK

Re: Při leštění pouští barva

Příspěvek od smazany clen - FK »

při leštění Turtle voskem s teflonem mi to na hadru nechává jen tu setřenou vrstvu zaschlou a trochu prach z karosky když tam ještě nějakej je ale barvu vůbec
majkl - FK

Re: Při leštění pouští barva

Příspěvek od majkl - FK »

je to tak. Tempo jsem použil jen jednou na oživení laku. Ono to ten lak opravu "užírá". Jednouo se může stát, že se proleštíš na základ..... Já tyto leštěnky už nepoužívám.
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Při leštění pouští barva

Příspěvek od Pawlick »

Já brusný pasty nepoužívám, ale reaguji proto, že mě i želva, když s ní šolíchám hodně na jednom místě, trochu sežere barvu.. Ale fakt lehce..
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Při leštění pouští barva

Příspěvek od Atnarfus »

Ono když je to poškrábané např. od koček, tak to vosk nezachrání, musí se prostě přitlačit leštěnkou.
majkl - FK

Re: Při leštění pouští barva

Příspěvek od majkl - FK »

jojo, také jsem myslel, že jednou našeho Zrzka uškrtim jak Houmr Bárta. Ale stejně, když jsem viděl jak se krásně barva přesouvá z kastle na hard...
Zajímalo by mě jak na tyto skrábance od koček apod.. fungují opravné tužky.
smazany clen - FK

Re: Při leštění pouští barva

Příspěvek od smazany clen - FK »

majkl píše:jojo, také jsem myslel, že jednou našeho Zrzka uškrtim jak Houmr Bárta. Ale stejně, když jsem viděl jak se krásně barva přesouvá z kastle na hard...
Zajímalo by mě jak na tyto skrábance od koček apod.. fungují opravné tužky.


Opravná tužka je na prd. Ta Ti vydrží jen pár umytí. Zkus si sehnat lahvičku se štětečkem a pak to rozlešti.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Při leštění pouští barva

Příspěvek od Atnarfus »

Já jsem to vzdal. Prostě je to podrápané. Běžnou leštěnkou to nerozleštím a jak na to začnu patlat štětcem barvu, tak to bude daleko víc vidět. Kočka to neproškrábne až na podklad, jsou to jenom lehké škrábance viditelné jenom na odlesk.
smazany clen - FK

Re: Při leštění pouští barva

Příspěvek od smazany clen - FK »

vsechno co se lesti s primesi zrn,tempo,a zabrusovaci pasty a pasty obnovujici lak posti barvu,i ten ciry lak ji pousti,jen ji nevidis,pac je preuhledny ne?
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Při leštění pouští barva

Příspěvek od Kovi »

No jistěéééé!!!! Soudruzi...
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
Odpovědět