Výměna všech zámků

karoserie, narazniky, skla atd.
raduzo22 - FK

Výměna všech zámků

Příspěvek od raduzo22 - FK »

Zdravím kolegové, mám v plánu vyměnu všech zámků na své felis r.v.95, chtěl bych se zeptat jak to je složité a jak na to? Felis mám teprve 2měsíce, tak nejsem moc zběhlej.
Důvod proč chci měnit zámky,mám každej jinej tak to chci sjednotit. Akorád nevím co s imobilizére, nemám ho v klíči ale mám takovou černou krabičku s tišťákem,(mám jednom jeden, kdyby někdo věděl kde mi udělají druhej,tak budu rád za každou informaci,nejlépe okolí Brna) kterou strkám do vstupu vedle spínačky.

Předem děkuji za rady ;)
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna všech zámků

Příspěvek od Ivarek »

raduzo22 píše:Zdravím kolegové, mám v plánu vyměnu všech zámků na své felis r.v.95, chtěl bych se zeptat jak to je složité a jak na to? Felis mám teprve 2měsíce, tak nejsem moc zběhlej.
Důvod proč chci měnit zámky,mám každej jinej tak to chci sjednotit. Akorád nevím co s imobilizére, nemám ho v klíči ale mám takovou černou krabičku s tišťákem,(mám jednom jeden, kdyby někdo věděl kde mi udělají druhej,tak budu rád za každou informaci,nejlépe okolí Brna) kterou strkám do vstupu vedle spínačky.

Předem děkuji za rady ;)

Dveře s kufrem jsou vpohodě,o nádrži ani nemluvím.Nejhorší je výměna spínačky,to je porůdeček.Pokud nemáš immo v klíči tak ho neřeš.Jen si tu destičku s tišťákem přehodíš na kroužek nových klíčů.
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna všech zámků

Příspěvek od Vici »

a nebo u nekoho kdo to umi si nechej zamky ve dverich a kufru a nadrzi preskladat na stejny klic jako mas na spinacku..
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Výměna všech zámků

Příspěvek od Alf »

Ve Škodovce se dají objednat zámky podle čísla klíče
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
smazany clen - FK

Re: Výměna všech zámků

Příspěvek od smazany clen - FK »

No souhlasím že se spínací skřínkou to je vcelku složitější...ono prodrat se mezi táhlama v tom úzkým prostoru u dveří není taky zrovna procházka ...ale dá se to...

já chic u mojí felinky r.v. 95 vyměnit zámky za ty z nový tváře... myslíte že to půjde? podle mě by to mělo jít v pohodě jelikož jsou rozměrově naprosto shodný ... má stím někdo zkušennost?
raduzo22 - FK

Re: Výměna všech zámků

Příspěvek od raduzo22 - FK »

Mám v plánu si koupit tu sadu kde sou všechny zámky,spínačka a vičko od nádrže. U nás v mototechně stojí sada na na starou tvář bez imobilizéru 1900,- Ohledně toho imobilizéru jsem myslel tu svou otázku jako že mám pouze jeden,a chtěl bych mít náhradní kdybych nedej bože stratil klíče.

Jinak díky všem za odpověď. ;)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna všech zámků

Příspěvek od 103457 »

raduzo22 píše:Mám v plánu si koupit tu sadu kde sou všechny zámky,spínačka a vičko od nádrže. U nás v mototechně stojí sada na na starou tvář bez imobilizéru 1900,- Ohledně toho imobilizéru jsem myslel tu svou otázku jako že mám pouze jeden,a chtěl bych mít náhradní kdybych nedej bože stratil klíče.

Jinak díky všem za odpověď. ;)

A nebude lepší ten imo rovnou zrušit? Máš klid a když ti feldu bude chtít někdo ukrást, tak ho imo stejně neodradí ani nezastaví.
smazany clen - FK

Re: Výměna všech zámků

Příspěvek od smazany clen - FK »

Potreboval by som poradit mam feliciu r.99, pri ktorej uz mam dva kluce jeden od zapalovania a druhy od centralu lenze sa mi teraz pokazil nejako zamok na viecku nadrze a neviem ci sa da nejako opravit alebo kupit novy, ale hneva ma hlavne to ze potom budem mat 3 kluciky a vsetky zamky sa mi velmi menit nechce. Co mi poradite?
borlan - FK

Re: Výměna všech zámků

Příspěvek od borlan - FK »

- zámky se dají přestavět podle klíče spínačky, ceny za tuto službu se různí (v Pardubkách sem pořídil myslím 2 zámky za 100,-
- záměna starých zámků za nové (plochý klíč s bočními drážkama) bez problémů - stejné rozměry (sundat tapec ze dveří, odpojit táhlo, vysunout plechovou pojistku, vyměnt zámek a zase poskládat jak bylo). Výměnu ve víku nádrže jsem nedělal, ale zřejmě bude lepší přenechat klíčařům (po zkušenosti s porovnáním zámku pro klíč spínačky - vyndat ten zámek jim dalo fušku, resp. u toho mého extra zatuhlého jsme se na to po dohodě vybodli...zřejmě by pomohlo nějaké nahřívání horkovzduškou apod...)
- nový klíč s programovatelným čipem něco stojí - u nás chtěli cca 900,- - ten se pak může podle původního čipu
naprogramovat
- nebo se dostat k libov. klíči s čipem, čip vydloubnout a dát do svého "železa" a pak naučit ŘJ přes VAG akceptovat i tento čip (to byl můj případ...a stálo mě to jen flašku slivky, kterou jsem bohužel lajdák ještě stále nedodal). Nevím jak pracuje to staré provedení imma, jestli by to dokázalo osahat beze změny i ten čip přímo v klíči? Ale možná to je úplně jiné...

Obecně - pokud bych mohl, tak bych immo nerušil. Zkušeným zlodějům nebude velkou překážkou, to skoro nic není překážkou. Ale proti takovýmu, co jde z hospody a chce se někam dovézt a umí spojit pár drátů, má immo myslím smysl... 8-)
borlan - FK

Re: Výměna všech zámků

Příspěvek od borlan - FK »

stifler1 - v zásadě jsem svůj pohled napsal v předchozím příspěvku. Pro tebe bych jen dodal - klíč nádrže bych neřešil. Mám taky jiný, tak ho mám v autě a když jdu tankovat tak ho vezmu z přihrádky a zase ho tam vrátím. Nemusím ho nosit s ostatníma klíčema. Takže když nějak nešlo víčko poskládat podle klíče spínačky, nechal jsem srovnat jen dveře a je to - nosím jen jeden klíč-vystřelovák a jsem v poho... ;)
smazany clen - FK

Re: Výměna všech zámků

Příspěvek od smazany clen - FK »

No ohledně výměny těch nových zámků za staré... v sadě všech zámků jsou 2 zámky dveřní, spínac. skřínka, dveřní lišta 5,. dveří a komplet víčko od nádrže... takže to stačí jen přendat usazení nádrže je shodné jak u nové tak u staré tváře...

Takže největší problém bude nejspíš spínačka...
borlan - FK

Re: Výměna všech zámků

Příspěvek od borlan - FK »

GoodDj píše:No ohledně výměny těch nových zámků za staré... v sadě všech zámků jsou 2 zámky dveřní, spínac. skřínka, dveřní lišta 5,. dveří a komplet víčko od nádrže... takže to stačí jen přendat usazení nádrže je shodné jak u nové tak u staré tváře...

Takže největší problém bude nejspíš spínačka...


U tebe je situace jiná - chceš kompletně přejít ze starého klíče na nový plochý včetně spínačky (já už měl novou spínačku s plochým a starý zámky, tak jsem jen dal nové zámky a nechal je porovnat podle toho plochého klíče spínačky). Z toho plyne, že se tě žádné rovnání zámků netýká - ty je jen přehodíš, ale ještě k tomu musíš přehodit spínačku. Takže demontovat starou - je přišroubovaná k volantové tyči několika šrouby s odlomenými hlavami (nejde běžně odmontovat, musí se navrtat a vytahovačem zalomených šroubů povolit, pro lepší přístup je možno uvolnit 4 šrouby a spustit volantovou tyč - bacha na utržení přívodu imma - immo kroužek odcvaknout ze spínačky. Nouzově ty zalomený šrouby někdo i řezal ve škvíře dělicí roviny objímky spínačky, ale je to asi pěkná pakárna. Ještě je šance, že se už někdo hrabal a dal pak už jen obyč. šrouby), ze spínačky uvolnit na dvou červíkách el. část (pokud ji nedáváš taky novou), namontovat novou spínačku (odlamovací šrouby jsou v sadě? Jestli ne tak buď sehnat nebo dát obyč.), lehce utáhnout a vrátit volantovou tyč. Až vše maká a je usazeno tak dorvat ty šrouby do ulomení hlav...

uff...možná vše víš a píšu zde romány zbytečně...v takovém případě sorry... :-)
borlan - FK

Re: Výměna všech zámků

Příspěvek od borlan - FK »

Jo - ještě jsem asi zapomenul - pro spuštění volantové tyče je zřejmě nutné uvolnit horní plastový kryt...a ten se dá odmontovat jen se sundaným volantem (kua to nemohli líp pořešit kostruktéři? Nebo se mýlím?) - já měl jednodušší v tom, že ten úchyt už někdo dřív urval, tak jsem na volant nesahal... :-)
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna všech zámků

Příspěvek od Zdenda19895 »

GoodDj píše:No ohledně výměny těch nových zámků za staré... v sadě všech zámků jsou 2 zámky dveřní, spínac. skřínka, dveřní lišta 5,. dveří a komplet víčko od nádrže... takže to stačí jen přendat usazení nádrže je shodné jak u nové tak u staré tváře...

Jen maličkost. Nové zámky na plochý klíč jdou mnohem líp vypáčit než staré. :) Do zámku zasuneš páčidlo a jen lehce zatlačíš. Vlastní zkušenost. Když jsem měl auto šest týdnů staré tak mi ho takovým způsobem vykradli. Jelikož nemám garáž, nemohl jsem čekat na objednaný zámek a tak jsem si nechal vyměnit celou sadu. Stálo mě to tenkrát, včetně opravy pokřivených dveří, laku, rádia a rezervního kola asi 15 tisíc :evil:
smazany clen - FK

Re: Výměna všech zámků

Příspěvek od smazany clen - FK »

borlan - Velmi pekne ti dakujem za radu, ale ja som zo Slovenska a neviem kde by mi mohli podla spinacej skrinky spravit zamky? A to by sa dalo aj podla dveri zoradit zamok spinacej skrinky? A da sa kupit aj cisto len viecko alebo musim kupovat celu sadu zamkov? A potom by som si dal ten zamok zoradit podla dveri diky-.
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna všech zámků

Příspěvek od Zdenda19895 »

stifler1 píše:borlan - Velmi pekne ti dakujem za radu, ale ja som zo Slovenska a neviem kde by mi mohli podla spinacej skrinky spravit zamky? A to by sa dalo aj podla dveri zoradit zamok spinacej skrinky? A da sa kupit aj cisto len viecko alebo musim kupovat celu sadu zamkov? A potom by som si dal ten zamok zoradit podla dveri diky-.

Já jsem si objednal víčko nádrže podle čísla na štítku co jsem měl u klíčů. Přišlo mi asi do pěti dnů a bylo víc než o stovku levnější než kdybych si koupil víčko s jinými klíči v prodejně. Objednal jsem si ho přes servis.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna všech zámků

Příspěvek od Ivarek »

Zdenda19895 píše:
GoodDj píše:No ohledně výměny těch nových zámků za staré... v sadě všech zámků jsou 2 zámky dveřní, spínac. skřínka, dveřní lišta 5,. dveří a komplet víčko od nádrže... takže to stačí jen přendat usazení nádrže je shodné jak u nové tak u staré tváře...

Jen maličkost. Nové zámky na plochý klíč jdou mnohem líp vypáčit než staré. :) Do zámku zasuneš páčidlo a jen lehce zatlačíš. Vlastní zkušenost. Když jsem měl auto šest týdnů staré tak mi ho takovým způsobem vykradli. Jelikož nemám garáž, nemohl jsem čekat na objednaný zámek a tak jsem si nechal vyměnit celou sadu. Stálo mě to tenkrát, včetně opravy pokřivených dveří, laku, rádia a rezervního kola asi 15 tisíc :evil:

A starý zámky který jdou hůře vypáčit se otevíraj dlažební kostkou hozenou asi tak cca 30cm nad zámek.
smazany clen - FK

Re: Výměna všech zámků

Příspěvek od smazany clen - FK »

borlan píše:
uff...možná vše víš a píšu zde romány zbytečně...v takovém případě sorry... :-)

No... já vím jak se spínačka vyndavá:) ale tak dobře že jsi to naspal...určo se to někomu bude hodit...
ještě k tý demontáži...já to budu mít snadněšjí... stejnak potřebuju zas vyndat palubovku takže to vyměním při tý příležitosti... (šrouby tam jsou origo takže se musí odvrtat;))
Jinak díky za info:)
smazany clen - FK

Re: Výměna všech zámků

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ja ted menil zamky stary model za novy a bylo to behem hodiny hotove... koupil jsem sadu bez zamku kufru na aukru za 530,- kufr budu zavarovat a zamek mam stejne odpojenej, takze ho nepotrebuju...
u spinacky jsem postupoval takto: sundal jsem volant, lukasy, a kryty volantu a vsechno co slo sundat, pak jsem jeste sundal immo krouzek a rozdelal spinacku na dva dily, povolenim dvou malych cerviku... povolil jsem 5 sroubu a vyndal volantovou tyc , spinacka je na ni upevnena takovym hlinikovym drzakem trema zalamovacima sroubama dva drzi hlinik na tyci a jeden drzi spinacku... tyc jsem uchytil za ten hlinikovej drzak do sveraku a pilkou na zelezo jsem udelal asi 0,5cm drazku do hliniku presne uprostred zalamovaciho sroubu co drzi spinacku na drzaku, tim jsem v to zalomenym sroubu vytvoril drazku pro plochej sroubovak, takze jsem sroub povolil, vymenil spinacku a zase sroub utahl, bylo to fakt hned.
Na zaver jsem jeste vymenil immo v klici a jsem spokojenej ;-)
Lybor - FK

Re: Výměna všech zámků

Příspěvek od Lybor - FK »

no já měnil spinačku a víc jak 20 min to netrvalo.já nesundával nic.možná jen plast pod volantem (ale to už přesně nevím).jen jsem si lehl pod palubovku a plátkem ne železo jsem nařezal drážku na zatrhávacím šroubu co drží přímo spinačku.potom jsem si dal na malou golu nádstavec plochého šroubováku a šroub vyšroubovalpak jsem spinačku vytáhl.dal druhou a zapojil
Odpovědět