Plastové podběhy - chybí mi plech

karoserie, narazniky, skla atd.
Dyka
Příspěvky: 35
Registrován: stř 20. srp 2014 20:15:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Plastové podběhy - chybí mi plech

Příspěvek od Dyka »

Ahoj všem,

mám Feldu 1.6 Combi new face. Koupil jsem plastové vložky do předních podběhů a zjistil jsem, že na přední straně vložek mám ještě dvě díry, které se šroubují k plechu, který je uchycený vpředu k nárazníku a vzadu právě k té vložce. Vypadá to jako trojúhelník s jednou stranou zakulacenou. Mě ovšem na autě chybí, zřejmě proto, že bylo kdysi bourané na předek. Hledal jsem dlouho, ale nikde jsem nenašel, jak se ten plech jmenuje, abych věděl, po čem se mám ptát. :hlava: Budu velmi vděčý za nasměrování správným směrem. :D
Polo
Příspěvky: 192
Registrován: pát 17. zář 2010 20:43:14
Bydliště: Brandýs n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Plastové podběhy - chybí mi plech

Příspěvek od Polo »

Dyka
Příspěvky: 35
Registrován: stř 20. srp 2014 20:15:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Plastové podběhy - chybí mi plech

Příspěvek od Dyka »

Nene, tohle je vzpěra nárazníku, tu mám. Ale už jsem na to přišel a mám to i koupený. :) Tudíž to sem dám pro všechny, kdo si chtějí montovat na feldu přední vložky do podběhů, aby to nemuseli hledat.

Pokud hodláte "vyvložkovat" podběhy, třeba po výměně blatníků jako já, budete potřebovat:

- podběh plastový levý, číslo dílu 6U0809957B
- podběh plastový pravý, číslo dílu 6U0809958B
- vedení vzduchu levé, číslo dílu 6U0805825
- vedení vzduchu pravé, číslo dílu 6U0805826

Bez dvou posledních dílů není možné uchytit plastové vložky podběhu vpředu směrem k nárazníku, tudíž hrozí, že vám je proudící vzduch ohne směrem ke kolu a vytrhne!Nehledě na to, že voda pak vesele cáká za vložku podběhu zpředu. Vedení vzduchu se montuje vpředu do nárazníku a na zadní straně přesně zapadne do vložky podběhu. Jo, a je z plastu. ;)
Kromě toho potřebujete blatníky opatřené z výroby dvěma držáčky, navařenými na spodním lemu blatníku (na originálu jsou), aby bylo možné uchytit vložku podběhu na blatník. V karosérii by měly být z výroby (já to tak mám) uchystané vyvložkované díry na několik šroubů (napočítal jsem 4), kterými se podběh uchytí na straně k motoru (za kolem). Uchycení vložky se provede pomocí "šroubu s čočkovitou hlavou 4,8*16" jednak do děr v karosérii, jednak k vedení vzduchu a do lemu blatníku. Do držáčků v blatníku přijde ještě cosi, co se jmenuje oficiálně "rozpínací matice plastová, číslo položky 6N0809966A".

A při troše štěstí se vám to podaří spasovat dohromady, přišroubovat a bude to i k něčemu dobrý. :D
Naposledy upravil(a) Dyka dne čtv 28. srp 2014 15:36:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Plastové podběhy - chybí mi plech

Příspěvek od 103457 »

není to plech, ale plastový trojúhelník. Old face ho neměly.
Polo
Příspěvky: 192
Registrován: pát 17. zář 2010 20:43:14
Bydliště: Brandýs n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Plastové podběhy - chybí mi plech

Příspěvek od Polo »

ok, podle popisu mě napadlo akorát tohle ale když se nad tím zamyslim, tak sem napsal blbost :oops:
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Plastové podběhy - chybí mi plech

Příspěvek od 103457 »

Vždyť se nic neděje ne? ;)
Dyka
Příspěvky: 35
Registrován: stř 20. srp 2014 20:15:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Plastové podběhy - chybí mi plech

Příspěvek od Dyka »

Ještě jedný věci jsem si všimnul. Mám správný šrouby, plechový matice a jinou bižuterii, ale když jsem znova kouknul do podběhu, tak ty vložky v karoserii mají v plastu díru do kříže. To asi nebude na šroub, co? Rád bych věděl, co mám říct zítra v autodílech. Je to nějaká plastová příchytka?
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Plastové podběhy - chybí mi plech

Příspěvek od Vasek »

budu taky dávat origo plastový podběhy a všechno co píšeš jsem vykoukal v etce a pak koupil. Jak se ptáš na ty šrouby, tak já doufam, že tam budou fungovat ty c čočkovou hlavou, jak píšeš víš. Oni se totiž zrovna šrouby kupujou podle čísel docela blbě (ne vždycky to maj v eshopech správně a některý tam maj vedený pod jinym číslem, protože jak je felda strará, tak některej spojovací materiál jako ND už odpadl).
Každopádně jsi to hezky shrnul a já bych se pod to klidně podepsal ;)
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Plastové podběhy - chybí mi plech

Příspěvek od Vasek »

zrovna ten šroub, na kterej se ptáš, tu nevidim :(
Obrázek
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Dyka
Příspěvky: 35
Registrován: stř 20. srp 2014 20:15:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Plastové podběhy - chybí mi plech

Příspěvek od Dyka »

Dík za obrázek, mnohé mi objasnil. :) Vypadá to podle něj, že do dírek v podběhu se to opravdu montuje těmi šrouby 4,8x16. Jenom dopředu směrem k vedení vzduchu je tam napsanej ten šroub s šestihranem, ale průměr má stejnej, tak to snad nebude vadit. :) O víkendu to nasadím, tak sem pak dám nějaký fotky, jak to vypadá v reálu.
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Plastové podběhy - chybí mi plech

Příspěvek od Vasek »

ok, na foto se podívám, ať mě pak nic nepřekvapí ;)
dopředu (předpokládám spoj nárazník-podběh) mám taky připravený ty šrouby s čočkovitou hlavou. Škoda jen, že všude tyhle šrouby prodávaj z obyč železa. Když jsem měl praxi v audi a VW servisu, tak jsem si odtamtud pár těhle šroubů donesl a několik z nich bylo nerezových. Už je mam na autě nějakou dobu a jsou pořád jako nový. Smůla je, že neznam jejich číslo... :(
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Dyka
Příspěvky: 35
Registrován: stř 20. srp 2014 20:15:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Plastové podběhy - chybí mi plech

Příspěvek od Dyka »

Tak mám první poznatek. Vedení vzduchu i vložka podběhu jsou na svém místě, zatím originálními šrouby, v úterý je vyměním za nerezové s nerezovými podložkami.

Takže:
Začal jsem vedením vzduchu. V nárazníku jsou tři díry, vedení vzduchu má ale jenom dvě přední, poslední směrem ke kolu zůstane neosazená (vrtat se mi ji fakt nechtělo :) ). I tak to sedí dobře. Případná voda, která se sem dostane (třeba škvírou mezi nárazníkem a blinkrem nebo blatníkem), vyteče dvěma dírami na spodní straně dílu.
Pak jsem pokračoval vložkou podběhu. Před její montáží je zapotřebí sundat zástěrku a důkladně umýt zejména prostor za ní, kde se standardně drží bahno. A hned tu byl první problém - šroub zástěrky přirostl za ta léta k matici a tak nakonec přišlo na řadu pižlání modelářskou pilkou. Místa je opravdu málo, takže to trochu odnesl plastizol. Navíc jsem spěchal, blížila se bouřka. :oops: Opravil jsem to antikorozní barvou. A pak už konečně zapadla vložka na své místo. Je zapotřebí celkem 14 šroubů 4,8x16 - dva jsou vpředu pro úchyt vedení vzduchu, dvěma se spojí vložka podběhu s vedením vzduchu, tři šrouby jsou v oblouku nárazníku (pokračování podběhu na přední straně), dva šrouby jsou za kolem vlevo od tlumiče, jeden vpravo od tlumiče nahoře, dva drží vložku na držáčcích blatníku a poslední dva jsou dole, kde se vložka sřoubuje do prahu (pod zástěrkou).
Vložka krásně kopíruje blatník i podběh, vybrání s lemem nahoře pasuje přesně do díry s pružinou a tlumičem. Mám jen jediný problém - nepodařilo se mi nasadit zpátky zástěrku, protože její prolis je stejně velký jako zadní konec vložky podběhu. Navíc nikde mezi vložkou a plechem blatníku není místo na uchycení zástěrky sponami. :hlava:
Řešil tenhle problém někdo? Není to konec světa, přinejhorším si vyrobím ze silnější gumy nové zástěrky a chytím je na tři šrouby přes vložku podběhu (dvěma šrouby 4,8x16 a jedním 6x20 s maticí namísto toho uříznutého).
Dyka
Příspěvky: 35
Registrován: stř 20. srp 2014 20:15:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Plastové podběhy - chybí mi plech

Příspěvek od Dyka »

Tak sem končně dám ty fotky. :) Snažil jsem se nafotit všechno podstatné pro montáž - šrouby, dolní konec na prahu a spojení s vedením vzduchu.

http://pentax.bestsite.cz/foto/skoda_felicia/IMG_1628n.jpg
http://pentax.bestsite.cz/foto/skoda_felicia/IMG_1629n.jpg
http://pentax.bestsite.cz/foto/skoda_felicia/IMG_1630n.jpg
http://pentax.bestsite.cz/foto/skoda_felicia/IMG_1634n.jpg
http://pentax.bestsite.cz/foto/skoda_felicia/IMG_1639n.jpg
http://pentax.bestsite.cz/foto/skoda_felicia/IMG_1640n.jpg

Druhá strana se poněkud zkomplikovala. Když jsme sundali pravý blatník, čekal mě šok. To, že uhnila výztuha blatníku jako vlevo, mě až tak nepřekvapilo. Ovšem nějak se stalo, že přesně ve sváru uhnil i plech za blinkrem, protože se rozšklebil plastizol nad ním po celé délce spoje. A jak to hnilo, zatékala voda pod plastizol, poslušna pana Newtona, pořád níž, až to v jednom místě prorezlo v podběhu skrz. Je tam díra tak na dva prsty a kolem je to tak na dlaň jako perník. Přes to plandá kus plastizolu v celku. Takže jsme (nový) blatník chytili provizorně na sucho jenom na šrouby a šel jsem objednat další plechařinu. Kamarád svářeč se tvářil lehce nasr... v předtuše příšerně nevděčný práce (světlo, blinkr a filtrbox do pryč, flexa, céóčko a spousta vaření). Pak už to bude na mně: kýbl základovky, tmelu a bodýčka. Měl jsem tak hodinu cestou domů chuť najít někde velkou jámu a hodit to do ní. :hlava:

Když dneska přišly plechy, začala legrace nanovo, protože súdruhovia na Slovensku všechno opatřili elegantně matnou černou převozní barvou. Po dvou hodinách jsem si připadal jak Pat a Mat. A došlo mi všechno nitroředidlo. :lol:

P.S.: Pokud admin shledá tyto duševní výlevy nepatřičnými, prosím za prominutí.
Uživatelský avatar
Dusha
Příspěvky: 77
Registrován: pát 05. črc 2013 16:54:36
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Plastové podběhy - chybí mi plech

Příspěvek od Dusha »

Pěkný, ale dívám se na 2. fotku, jak ti vede brzdová hadice do karoserie. Já tam mám jen záslepku a vede mi to dokola nad řízením. :o :D . Jinak díky za foto a info, právě již 6. týdnů s tátou vyvařujeme moje auto. :D Není čas a to to skoro vůbec děravé, ale blatníky mám koupené, draze nalakované, tak jsem uvažoval o těch podbězích, ale na druhou stranu si říkám, že za zimu vyjedu tak 2x, za deště skoro vůbec, tak přemýšlím.

Mohl bych mít dotaz, kde jsi kupoval ty podběhy a jak dobře se montovaly (zda seděly ohyby apod.) ? Pročítám to tak a nikde nevidím proklínání, tak nejspíš ti sedí dobře. Já jsem chtěl originál, protože když jsem viděl fotky těch polských a tuším čínských. :hlava: Díky. ;)
Škoda Felicia 1.3 MPI, 40kW, 18.3.1998, najeto cca 135 000km. ;)
Tolik nových dílů a přitom tolik věcí se musí ještě vyměnit. ;) Ale radost z jízdy, k nezaplacení. ;)
http://chalan1.rajce.idnes.cz
https://www.youtube.com/user/skodoful
Dyka
Příspěvky: 35
Registrován: stř 20. srp 2014 20:15:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Plastové podběhy - chybí mi plech

Příspěvek od Dyka »

Ta hadice vede jinak zřejmě kvůli ABS. Originál vložky do podběhů jsem kupoval na http://www.obautodily.cz. Ale potřebuješ ještě to vedení vzduchu a to tam nemají. Měl jsem asi neuvěřitelný štěstí, protože jsem zajel do Běchovic, hned na začátku po levý straně směrem z Prahy jsou autodíly a když jsem jim vysvětlil, co vlastně chci, sáhl pán do police a vyndal oba kusy. Měli je tam asi hodně dlouho. :D A vůbec nevadí, že na pravým kusu nebyly matice, ty jsem sehnal ve Fabory i s nerez šroubama a podložkama.

A rozhodně doporučuju, namontuj je tam. Seděly naprosto bez problémů. Napřed jsem přišrouboval vedení vzduchu a pokračoval jsem podběhem směrem k prahu. Už po týdnu je vidět rozdíl - levý podběh je čistý, plast se v dešti myje sám. ;) To bláto jinak lítá úplně všude a pak to pod ním hnije. Když jsme trhali blatníky, bylo až úplně nahoře ve spoji. A po každý jízdě v dešti samozřejmě znova nasákne. Jinak ty origo blatníky jsou jako v jedný Redlově písničce - "už tam mám zas novej, jen dvacet let starej..." - je na nich datum výroby 2009. :lol:
Uživatelský avatar
Dusha
Příspěvky: 77
Registrován: pát 05. črc 2013 16:54:36
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Plastové podběhy - chybí mi plech

Příspěvek od Dusha »

Jo tak to je super, já jsem je chtěl koupit taky v obautodilech, takže teď už jen seženu to vedení apod. jak píšeš. Každopádně nejdřív to musíme dovařit, ale je pravda, že stačí vjet do malé kaluže a je to celé zadělané. Včera jsem dělal malé kolečko kolem domu bez blatníků, vjel jsem do mělké kaluže s bahnem a následně jsem měl vše v podběhu, na kapotě atd., takže jsem si uvědomil, jak málo stačí, abych zase mohl kupovat nové blatníky a atd. ;)

EDIT: Teď mě napadá jeden problém a sice, že já tam v tom podběhu nemám ani jednu díru pro přichycení těch podběhů, tak budu muset vrtat nejspíš. :/
Škoda Felicia 1.3 MPI, 40kW, 18.3.1998, najeto cca 135 000km. ;)
Tolik nových dílů a přitom tolik věcí se musí ještě vyměnit. ;) Ale radost z jízdy, k nezaplacení. ;)
http://chalan1.rajce.idnes.cz
https://www.youtube.com/user/skodoful
Dyka
Příspěvky: 35
Registrován: stř 20. srp 2014 20:15:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Plastové podběhy - chybí mi plech

Příspěvek od Dyka »

Nemáš ty vložky na šrouby pod plastizolem? Než začneš vrtat, zkus se podívat z druhé strany, jestli tam nejsou záslepky nebo tak něco. Pokud tam nic takového nebude, vřele doporučuju ty vyvrtaný díry vyvložkovat, jinak to poměrně rychle vyhnije i se šroubem. :(
Uživatelský avatar
Dusha
Příspěvky: 77
Registrován: pát 05. črc 2013 16:54:36
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Plastové podběhy - chybí mi plech

Příspěvek od Dusha »

To me taky napadlo, ale vzhledem k tomu, ze ten plastizol jsem zacal davat dolu, tak jsem nic nenasel, nebot podbehy samozrejme prijdou natrit znovu - puvodni majitel nechaval osetrovat nastriky. Take me zaujalo, ze ve starych blatnicich nemam ty dve oka pro uchyceni podbehu, v novych je jiz mam. Nevim odkdy felda zacala dostavat podbehy, ale mam NF relativne brzo, po zacatku jeji vyroby, tak to treba meli zatim jen na papire, ty diry :D
Škoda Felicia 1.3 MPI, 40kW, 18.3.1998, najeto cca 135 000km. ;)
Tolik nových dílů a přitom tolik věcí se musí ještě vyměnit. ;) Ale radost z jízdy, k nezaplacení. ;)
http://chalan1.rajce.idnes.cz
https://www.youtube.com/user/skodoful
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Plastové podběhy - chybí mi plech

Příspěvek od Maty »

Jen tak trošku pro uvedení na pravou míru budu reagovat na tenhle blábol :P

Dusha píše:Pěkný, ale dívám se na 2. fotku, jak ti vede brzdová hadice do karoserie. Já tam mám jen záslepku a vede mi to dokola nad řízením.


Na fotce není brzdová hadice, ale kabel od čidla ABS... hadice/trubka od brzd vede u všech feld "okolo" řízení ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Dyka
Příspěvky: 35
Registrován: stř 20. srp 2014 20:15:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Plastové podběhy - chybí mi plech

Příspěvek od Dyka »

Dík, se stydím. :oops:
Odpovědět