Uchycení zadních podběhů magnety

karoserie, narazniky, skla atd.
Dyka
Příspěvky: 35
Registrován: stř 20. srp 2014 20:15:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Uchycení zadních podběhů magnety

Příspěvek od Dyka »

Vím, že se to tu probíralo už nesčíslněkrát, ale... :)

Napadlo mě - když už výrobce nevyrobil pro plastové vložky zadních podběhů žádné díry pro šrouby a vrtat do karoserie se mi fakt nechce, nezkoušel někdo přichytit vložky magnetem? Mám takovou ideu a rád bych ji vyzkoušel. Vložky se k lemu uchycují packami. Na vrchní stranu těch pacek přilepím malé neodymové magnety (2 na vložku/6 kg odtrhová síla každý) a aby vložka držela i na vnitřní straně, použiju magnety i tam (4 ks/3 kg odtrhová síla každý). A přišroubuju to jen spolu se zadníma zástěrkama. Nemůžou mít magnety v podběhu nějaký špatný vliv třeba na ložisko kola, brzdový buben nebo něco jiného?
vlasta
Příspěvky: 511
Registrován: pát 25. lis 2011 22:32:28
Bydliště: Bisenz

Re: Uchycení zadních podběhů magnety

Příspěvek od vlasta »

samozřejmě že budou mít vliv... ať už kmitání kola, kvůli ovlivnění šroubů magnetismem ...nebo kuliček v ložisku náboje... dále ti magnety budou ovlivňovat buben zadních brzd... je možné že ti to nebude brzdit, protože magnetická síla neodymu bude ovlivňovat pakny zadních brzd.... rozhodně je to obrovské ovlivnění jízdních vlastností tvého vozu ... vůbec bych do toho nešel ... je to ohrožení posádky a ostatních uživatelů silnice ....

jak tě mohlo napadnout, že by magnet ovlivnil zadní nápravu? tááková píčovina :D
Jo. To su ja.Člen číslo 374
Dyka
Příspěvky: 35
Registrován: stř 20. srp 2014 20:15:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Uchycení zadních podběhů magnety

Příspěvek od Dyka »

Hmm, myslel jsem si to. Mě napadlo spíš ohřívání bubnu a ložiska vířívými proudy - náboj a buben by se choval za jízdy jako zkratovaný altík.

Jenže jak tu vložku SPOLEHLIVĚ přichytit bez vrtání do kastle? :scratch: Z vnitřní strany není jak ji zajistit bez šroubů vůbec...
vlasta
Příspěvky: 511
Registrován: pát 25. lis 2011 22:32:28
Bydliště: Bisenz

Re: Uchycení zadních podběhů magnety

Příspěvek od vlasta »

nebyly na těch plastech dvojité kraje? které se šprajcly o lem blatníku? napružením to tam drželo samo ... odhaduju jenom podle toho co jsem viděl... já podběhy na autě nikdy nechtěl a momentálně to na tu moji rozšířenou potvoru stejně ani dát nemůžu :)
Jo. To su ja.Člen číslo 374
Dyka
Příspěvky: 35
Registrován: stř 20. srp 2014 20:15:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Uchycení zadních podběhů magnety

Příspěvek od Dyka »

Ty úchyty pro lem tam jsou. Mě spíš šlo o to je tam nějak pojistit a hlavně to chytit na druhé straně (za kolem). Vpředu jsou z výroby připravené díry, vzadu ne, tak jsem chtěl, aby to tam drželo i jinak než jen tím napružením a třema šroubama vzadu. :)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Uchycení zadních podběhů magnety

Příspěvek od 103457 »

Tak se na to vy... a žádný podběhy tam nedávej, když nechceš udělat pár čtyřek dírek. Ty magnety to je blbost, nevěřím že se ani nehnou, takže chvějím odřou antikorozní nástřik a pod nima to vyrezne.
Odpovědět