Ulomená anténa

karoserie, narazniky, skla atd.
xceko - FK

Ulomená anténa

Příspěvek od xceko - FK »

Ahoj, jako největšímu blbci se mi podařilo ulomit střešní anténu, a to celou. Zůstala pouze oválná kovová patka na střeše, ze které trčí dva vruty a dva vodiče. Novou anténu montovat nechci kvůli tomu, že ke šroubům je složitý přístup, na který nemám prostředky. Dá se koupit nějaká kritka, která se nasadí na tuto patku?

Díky
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Ulomená anténa

Příspěvek od Maty »

KrYtka se dá koupit ... dělá se záspelka ... ale musíš sundat to co máš na střeše ;)

Možné řešení .. koupit nějakou nejlevnější anténu ... rozebrat a odpovídající kus "nalepit" na toco ti na autě zbylo ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ulomená anténa

Příspěvek od Foglik »

A vymena antény kdyz koupíš tu správnou tak je otázka 10 minut
xceko - FK

Re: Ulomená anténa

Příspěvek od xceko - FK »

Zbylo mi ve střeše toto, akorát bez toho plošného spoje:

Obrázek

Potřeboval bych to vymyslet tak, abych do toho nemusel vůbec nijak zasahovat. Ideální by byla krytka, která by pasovala na tu oválnou patku. Potom třeba připevnit lepidlem.
Uživatelský avatar
Arkis
Příspěvky: 1373
Registrován: pát 13. dub 2012 12:38:51
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Ulomená anténa

Příspěvek od Arkis »

Jeď na nejbližší vrakoviště. Na 90%* tam budou mít felicii a ta bude mít pravděpodobně anténu. Tak ji koupíš, vykucháš co ti chybí, nasadíš na svoji, nějak šikovně utěsníš a jedeš dál. Je to otázka MAX stovky.
*Trefené od oka, ale jsou skoro všude.
Uživatelský avatar
Majklaz
Příspěvky: 356
Registrován: sob 21. črc 2012 15:37:45
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Ulomená anténa

Příspěvek od Majklaz »

Dá se koupit tahle záslepka, já ji dával nedávno, jen nesedí uplně přesně, i když ji dotáhneš na max, tak tam je škvíra, tak buď zasilikonovat, nebo já jsem to vyřešil vodovodním těsněním které sedělo uplně přesně. Jinak nevím jak myslíš ten špatný přístup, docela to jde a je to jedna matka. Jen musíš odendat plast a odhrnout tapec střechy, samotný odšroubování je hned.
xceko - FK

Re: Ulomená anténa

Příspěvek od xceko - FK »

V tom to právě je. Šroub a matka mi nevadí, jen nevím, jak se k němu dostat. Zkusím tam "upevnit" jinou anténu, jen tak na oko.
Uživatelský avatar
Majklaz
Příspěvky: 356
Registrován: sob 21. črc 2012 15:37:45
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Ulomená anténa

Příspěvek od Majklaz »

Musíš sundat plast co je nad hlavou cestujících vzadu, je tam nacvaknutý a jde to docela blbě, chce to ty "čudlíky" podebrat šroubovákama. Pak už to jde. Možná že se ještě stejným způsobem nějak musí odcvaknout nebo odšroubovat ty boční plasty, ale myslím že to jde bez toho, to už si nepamatuju.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Ulomená anténa

Příspěvek od 103457 »

Není to žádný problém, prstama chytni lištu na konci stropu a zatáhni dolů. Pod lištou jsou ještě 2 plastový čudlíky, který jistí stropnici. Na ty vem nůž, podeber a zapáči. Až je vyndáš nebo přetrhneš, tak už se rukou dostaneš pod stropnici a uvidíš matku a konektor od zesilovače a šroubovací spoj anténího svodu. Rozebereš, demontuješ anténu, zaslepíš díru nebo namontuješ jinou anténu a opětovně složíš. Ty čudlíky na stropnici už zpátky dávat nemusíš.
Odpovědět