zrcátko a šrouby kola

karoserie, narazniky, skla atd.
Rorschach - FK

zrcátko a šrouby kola

Příspěvek od Rorschach - FK »

Mám dva takové problémy s mojí feldou.
1. poprvé od koupě auta jsem sundával přední kola kvůli brzdám (to je zase na jinou a dlouhou kapitolu), ale při sundání LP kola jsem zjistil, že na dvou šroubech jsou docela poničené závity. Koupil jsem nový šroub, ale při zašroubování se zase poničil. To je tam tak tvrdý a špatný závit? Jak se vůbec může poničit? Pokud bych to chtěl nějak spravit jakou součást by bylo třeba vyměnit? Co mám shánět? Je to pracné na výměnu?
2. opět od koupě auta mě zlobilo levé zrcátko. Nehřálo. Koupil jsem dnes nové sklo s tím, že to staré holt po letech umřelo respektive ta topná spirála co v tom je. Prdlajs. Někdo tam hodil obyčejné sklo a konektory na výhřev uštípl. Narouboval jsem tam nové fastony a nasadil zrcátko, ale zjistil jsem, že nějak špatně se posunuje sklo. No nakonec po opětovné rozebíračce jsem zjistil, že je poničený v držáku skla takový výstupek kam se zasune táhlo od motorku. To se asi nedá zvlášť sehnat nebo nějak slepit, přilepit? Případně kdyby měl někdo mechanismus i bez zrcátka tak bych měl zájem. Blbý je, že mám z předchozího auta motorky, ale uchycení skla je tam jiné. Když oddělám tu část kam se připevňuje sklo tak ty motorky jsou jinak stejné. To je na draka. Raději bych měl spálené motorky než ten kus plastu.
Paulie
Příspěvky: 282
Registrován: stř 29. čer 2011 17:57:27
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: zrcátko a šrouby kola

Příspěvek od Paulie »

Závit v náboji kola bude poničený, a vytahaný. Proto to opětovné poničení šroubu. V lepším pneuservise by měli být vybaveni závitníky. Závit by protáhli a mělo by být vše bez problémů. Pokud máš možnost si někde půjčit a nebo bys později využil závitník. Pak budeš potřebovat vratidlo + závitník s jemným stoupáním M12x1,5 - musí to být na něm napsáno. Nesmí to být M12, to by potom bylo stoupání 1,75 a závit by se tímto zásahem poničil a navíc by řezání, protáhnutí závitu závitníkem šlo dost ztěžka.
Prostě jestli vůbec nevíš. Tak v servise budou vědět a v obchodě, eventuálně ten kdo ti jej půjčí taky :-)

Zrcátko bych zkusil sehnat někde na vrakáči, nebo někdo kdo rozebírá feldu
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: zrcátko a šrouby kola

Příspěvek od kwik »

Pokud mas zajem zrcatko mam. Mozna i mechanisnus samostatne. Vyfotim a poslu fotky s ostatnima zitra jo?
Rorschach - FK

Re: zrcátko a šrouby kola

Příspěvek od Rorschach - FK »

kwik: Klidně pošli co máš třeba se dohodneme. Napiš pak rovnou kolik by sis představoval.
Odpovědět