Nejde mi zasunout klíč do zámku pátých dveří

karoserie, narazniky, skla atd.
smazany clen - FK

Nejde mi zasunout klíč do zámku pátých dveří

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ahoj. Můj problém je, že nemohu úplně zasunout klíč do zámku pátých dveří a proto nejdou odemknout. Zámek je zamčený a doposud jsem otevíral pomocí táhla. Teď jsem si objednal centrál na 5. dveře a tady sem se dočet, že zámek bude muset být odemčený a tak to musím začít řešit.
Nevíte jestli to nepůjde nějak obejít, že bych s tim nemusel nic dělat?? :D
Nebo jestli by šel zámek vyndat a vyčistit?? Vyzkoušel sem to prosříknout a vytýkali z něho sice drobný kamínky ale problém stále trvá. Klíč jde zasunout tak do 3/4 a dál ani kousek jako by byl na konci. Jinak nečím tenkým jde zašťourat až dokonce. Skoro to vypadá že tam ten klíč nepasuje.
Nebo jestli si raději mám objednat novej zámek, nevíte kolik by stál??

Předem moc děkuji za rady
smazany clen - FK

Re: Nejde mi zasunout klíč do zámku pátých dveří

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ahoj, nevím to na 100% ale centrál na páté dveře... většinou se jedná o "odskok" tedy servomagnet který odskočí dveře stejně, jako když to uděláš páčkou u řidiče..(zámek tedy nemusí být odemčen) kdyby musel byt uzamčenej tak je ti ten centrál vlastně k ničemu protože si ho můžeš kdykoliv otevrit z venku;)

takže podle mě zámek odemčený být nemusí tudíš nemusíš nic řešit jen připojíš a bude to makat...
jinak k tomu zámku... težko říct ..není tam třeba zlomenej klíč uplně vzadu? i když to bys tam asi nestrčil až dokonce neco jinyho... mozna se muze jednat o jinej typ zamku a klice... (btw měl jsi ho nekdy odemčeny klicem???? nebo od doby co sis poridil felinu jsi to jeste nezkousel??? ) Ohledně ceny..na aukru se prodává celej set (komplet všechyn zámky) za 1000,- (starší do r.v.98) tak asi tak:)
smazany clen - FK

Re: Nejde mi zasunout klíč do zámku pátých dveří

Příspěvek od smazany clen - FK »

GoodDj píše:Ahoj, nevím to na 100% ale centrál na páté dveře... většinou se jedná o "odskok" tedy servomagnet který odskočí dveře stejně, jako když to uděláš páčkou u řidiče..(zámek tedy nemusí být odemčen) kdyby musel byt uzamčenej tak je ti ten centrál vlastně k ničemu protože si ho můžeš kdykoliv otevrit z venku;)

takže podle mě zámek odemčený být nemusí tudíš nemusíš nic řešit jen připojíš a bude to makat...
jinak k tomu zámku... težko říct ..není tam třeba zlomenej klíč uplně vzadu? i když to bys tam asi nestrčil až dokonce neco jinyho... mozna se muze jednat o jinej typ zamku a klice... (btw měl jsi ho nekdy odemčeny klicem???? nebo od doby co sis poridil felinu jsi to jeste nezkousel??? ) Ohledně ceny..na aukru se prodává celej set (komplet všechyn zámky) za 1000,- (starší do r.v.98) tak asi tak:)



Díky. Felinu jsem si pořídil před rokem a somozřejmě že zkoušel, ale nešlo, tak sem to zatím neřešil.
Objednal jsem si toto http://alarm-anno.cz/centralni-zamykani ... -dveri.htm
a tady z fora jsem vyrozuměl, že je rozdíl mezi odskokem a tím co jsem si objednal, doufám.
Zalomenej klíč to asi nebude, nejdřív sem myslel že je tam něco narvanýho, ale to už se mi těď taky nezdá. Napadlo mě jestli předchozí majitel nevyměnil ten zámek za nějaký jiný. Je fakt že po tomhle sem měl pátrat při koupi,ale....
Nechci zámky před 98, a reději bych vyměnil jen tenhle, neví někdo za kolik mi ho ve škodovce udělají??
gerrik - FK

Re: Nejde mi zasunout klíč do zámku pátých dveří

Příspěvek od gerrik - FK »

Vyndej ten zámek a zkus zajít do zámkařství, tam by ti mohli složit zámek podle klíče.
Uživatelský avatar
xmorfeuz
Příspěvky: 1038
Registrován: ned 10. čer 2007 13:49:03
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde mi zasunout klíč do zámku pátých dveří

Příspěvek od xmorfeuz »

Taky mi to nešlo, protože jsem si odemykal táhlem....tak jsem si vzal malé kladívko a ten klíč tam jemně nabouchal ( šlo slyšet jak to rozdrtilo ty kamínky )
borlan - FK

Re: Nejde mi zasunout klíč do zámku pátých dveří

Příspěvek od borlan - FK »

Ty jsi se rozhodl pro ovládání centrálem - tedy servo k zámku na dveřích, zamyká a odemyká se celé auto zároveň vč. kufru. Pokud je zamčeno celé auto, tak tlačítko zámku kufru má volný chod (neotevřeš kufr). Když se odemkne tak se tlačítko kufru stane funkčním, "zabírá" a jde otevřít kufr. Nejsem si jistý, ale mám pocit, že stav zámku 5.dveří (zamk-odemk klíčem) není pro centrál důležité = nemusíš ten nefunkční klíč řešit pokud netrváš na možnosti odemknutí klíčem jen kufru. Když si sundáš tapec 5.dveří a kryt zámku na dvou šroubech (možná není nutné) tak dobře tu funkci uvidíš a pochopíš...

Odskok je něco jiného - elektromagnet (silové servo apod.) umístěn u zámku na prahu kufru, zatáhne za mechanismus zámku na prahu kufru...stejně jako když se zatáhne lanko páčkou u řidiče. Je pak jedno jestli je zámek zamčen klíčem nebo ne. Kdo má odskok, tak má zámek stabilně zamčený klíčem (jinak by mu mohl někdo otevřít kufr funkčním tlačítkem zámku).

Výhoda odskoku s dálkou je otevření pouze kufru, zbytek auta stále zamčený. A obráceně. Když je to celé na centrál (bez odskoku) tak se odemyká-zamyká komplet...teoreticky tak může třeba drzý zloděj rychle sáhnout do kufru na světlech apod. Nebo naopak do kabiny když se hrabeš v kufru...pokud si teda neodemkneš kufr klíčem, to pak zbytek auta zůstane zamčen. Ale kdo má dálku tak už se mu moc s klíčem manipulovat asi nechce... 8-)
Kuladminn

Re: Nejde mi zasunout klíč do zámku pátých dveří

Příspěvek od Kuladminn »

Tak te zklamu to co sis objednal tak je opravdu na 110proc potreba mit odemceny zamek jinak to neotevres - ver mi mam to ;)
Pac ten central dela jen to ze vyradi//zaradi to mackani odemceneho zamku. Takze to musi vyresit.
smazany clen - FK

Re: Nejde mi zasunout klíč do zámku pátých dveří

Příspěvek od smazany clen - FK »

Kuladminn píše:Tak te zklamu to co sis objednal tak je opravdu na 110proc potreba mit odemceny zamek jinak to neotevres - ver mi mam to ;)
Pac ten central dela jen to ze vyradi//zaradi to mackani odemceneho zamku. Takze to musi vyresit.

Díky. A existuje teda ještě nějaké jiné řešení než to co máš a já si objednal?
borlan - FK

Re: Nejde mi zasunout klíč do zámku pátých dveří

Příspěvek od borlan - FK »

asjerk píše:
Kuladminn píše:Tak te zklamu to co sis objednal tak je opravdu na 110proc potreba mit odemceny zamek jinak to neotevres - ver mi mam to ;)
Pac ten central dela jen to ze vyradi//zaradi to mackani odemceneho zamku. Takze to musi vyresit.

Díky. A existuje teda ještě nějaké jiné řešení než to co máš a já si objednal?


Nezbyde než věřit Kuladminnovi, já to nemám prozkoumaný... Pokud teda nemáš dálku s tlačítkem na kufr, tak zřejmě jinou možnost než opravit-odemknout zámek a instalovat servo centrálu nemáš. El. odskok bez dálky s tlačítkem třeba na palubce by bylo to samé jako tahat za páčku v kabině.
borlan - FK

Re: Nejde mi zasunout klíč do zámku pátých dveří

Příspěvek od borlan - FK »

Kuladminn píše:Tak te zklamu to co sis objednal tak je opravdu na 110proc potreba mit odemceny zamek jinak to neotevres - ver mi mam to ;)
Pac ten central dela jen to ze vyradi//zaradi to mackani odemceneho zamku. Takze to musi vyresit.


Asi to máš zmáknutý, já to neřešil...ale tlačítko se hejbe ať je zamčeno nebo není, ne? Akorát v odemčeným stavu zabere. Ale to "zabrání" nebo "nezabrání" jsem myslel způsobuje to servo centrálu...jakože třeba klíčem zamknu a centrálem odemknu a zase klíčem mohu zamknout a naopak...ale asi teda ne jak uvádíš, zřejmě to je nějak vícestupňové...škoda, že jsem nevěděl když jsem kuchal stěrač, to bych si líp prozkoumal. Teď kvůli tomu nebudu znova sundavat tapec apod.... ;)
Dreamer - FK

Re: Nejde mi zasunout klíč do zámku pátých dveří

Příspěvek od Dreamer - FK »

... ja mám Jablotron CL-25 FEL, pri ktorom je to tak že kufor musí byť trvalo odomknutý. Keď odomknem centrálom, tlačítko ide normálne stlačiť a kufor otvorím. Keď zamknem centrálom tlačítko stlačiť neide. Servo pritiahne do dráhy toho "šťuchátka" na tlačítku taký kovový element, čím vlastne zabráni otvoreniu aj keď je zámok fyzicky odomknutý. Pevnostne to vyzerá celkom dobre, než by sa ohol ten blokovací element, tak to buď tiahlo vyskočí z tých plastových kĺbov, alebo sa ten plastový kĺb zlomí. V tom prípade už by išlo otvoriť len páčkou od vodiča ...

... ten zámok skús nejakú dobu prestriekavať WDčkom. Keď nepomôže vymontovať a skúsiť vyprať v benzíne. Čo sa demontáže týka, tak 2 šróby od spodu zámku (zvonka nad číslom), plechová závlačka z vnútra dverí (treba opatrne vytrhnúť tapacírung - drží na plastových kolíkoch, a odlepiť fóliu), a odpojiť neho jedno alebo dve tiahla ...

... pre lepšiu predstavu prikladám návod na montáž CL-25 FEL ...

http://i35.tinypic.com/vyxr0y.png

http://i34.tinypic.com/mm92yo.png
Kuladminn

Re: Nejde mi zasunout klíč do zámku pátých dveří

Příspěvek od Kuladminn »

Bohuzel je to tak (vim to pac jsem to delal pred cca 3 tydny tak si to jeste pamatuju :lol: )
Ono jde mackat to tlacitko se zamkem porad stejne ale tim ja kse otaci vlozkou to nakonci nataci takovej baznechtik ktery prave umoznuje ze se kufr otevre pripadne neotevre. A proto ty pak potrebujes aby bylo odemceno aby kdyz to mackas ti to otevrelo. A ten central dela to ze se to tcko vymeni za ted pevnou tycku mezi tim zamkem a mechanismem a pak kdyz odemknestak to do toho T vysune ten pribaleny drat a vytvori defakto u toho T zas tu originalni tycku kterou jsi vyndal a kdyz zamknes tak se ta tycka z toho T vysune takze mackas naprazno hybe se jen cast a zasouvaji se dosebe a uz to nepohne se zamkem.
Snad to pochopite. A bacha pri montazi se to musi dat presne !!! hlavne ta tycka na ten motorek kdyz ji das (zasunes z druhe strany mas to trochu sejdrem a nemaka to uplne 100pro !!! Ale to uvidis sam musi to proste vse dobre kolmo do sebe zapadat. A je to dobry takhle hold se odemyka cely auto naraz ale neni to kamion abys to nestihl cely objehnou :o) takze no problemo.
smazany clen - FK

Re: Nejde mi zasunout klíč do zámku pátých dveří

Příspěvek od smazany clen - FK »

Díky za rady. Já teď budu prostříkávat WD-éčkem a když to nepomůže, tak to dám zámečníkovi který mi to snad opravý. Prý můžou být zatuhlá stavítka.
vanplus - FK

Re: Nejde mi zasunout klíč do zámku pátých dveří

Příspěvek od vanplus - FK »

ahoj tak já mám centrál na 5 dveří taky, zámky nemám vůbec ani odskok tam nemam,jen ten černej obdélníček v kterým byl zámek zamáčknu a otevřu..když je zamčeno tak mačkám a nic,vevnitř je to udělaný ze serva na boční dveře takto:servo je přidělaný na pružném uchytu kolmo k zámku a na něm je obyčejná západka z dveří co máš v bytě,takový to co se hejbe když vemeš za kliku,no a to zajede mezi packu zámku a ten mačkací kus,když zamknu tak to odjede a mačkáš na prázdno...
Odpovědět