Jak vyndat zámek 5. dveří

karoserie, narazniky, skla atd.
smazany clen - FK

Jak vyndat zámek 5. dveří

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ahoj,
potřeboval bych poradit jak vyndat zámek 5. dveří. Už mám jednu radu a tímto děkuji Dreamerovi od kterého mám toto:

... ten zámok skús nejakú dobu prestriekavať WDčkom. Keď nepomôže vymontovať a skúsiť vyprať v benzíne. Čo sa demontáže týka, tak 2 šróby od spodu zámku (zvonka nad číslom), plechová závlačka z vnútra dverí (treba opatrne vytrhnúť tapacírung - drží na plastových kolíkoch, a odlepiť fóliu), a odpojiť neho jedno alebo dve tiahla ...

plechová závlačka je mi jasná, šrouby zespodu od čísla jsou mi jasný, ale potřeboval bych vědět jak se k těm šroubům mám dostat, protože jsou překryty nějakou krytkou a to se mi nedaří vypáčit.

Moc prosím o pomoc potřeboval bych nějaký fígl jak se ke šroubům dostat aniž bych to tam celý rozlámal


Předem děkuji
Návštěvník

Re: Jak vyndat zámek 5. dveří

Příspěvek od Návštěvník »

Jakou krytkou cece? normal zvenci kdyz otevres dvere do urovne oci tak je tam preci uvidis ne? Nad SPZ. jsou tam 2 vetsi primo pod zamkem a pak o dost dal do stran dva mensi co drzej ty postrani listy. Nebo to vyfot co myslis jaky krytky.
smazany clen - FK

Re: Jak vyndat zámek 5. dveří

Příspěvek od smazany clen - FK »

Návštěvník píše:Jakou krytkou cece? normal zvenci kdyz otevres dvere do urovne oci tak je tam preci uvidis ne? Nad SPZ. jsou tam 2 vetsi primo pod zamkem a pak o dost dal do stran dva mensi co drzej ty postrani listy. Nebo to vyfot co myslis jaky krytky.

Ty šrouby co drží postraní lišty jsou normalně vidět, ale ty šrouby co drží ten zámek jsou zaslepené a ty záslepky mi nejdou vypáčit, proto bych chtěl poradit čím to udělat a jestli jsou to opravdu záslepky.
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne pát 08. srp 2008 6:54:09, celkem upraveno 2 x.
borlan - FK

Re: Jak vyndat zámek 5. dveří

Příspěvek od borlan - FK »

Já to teda nezkoumal, ale mám pocit, že ty šrouby nad značkou mám taky zazátkovaný. Jak odzátkovat a moc neponičit nevím, nepotřeboval jsem to. Napadá mě připravit si nový zátky a na ty starý nebrat ohledy při demontáži...
smazany clen - FK

Re: Jak vyndat zámek 5. dveří

Příspěvek od smazany clen - FK »

borlan píše:Já to teda nezkoumal, ale mám pocit, že ty šrouby nad značkou mám taky zazátkovaný. Jak odzátkovat a moc neponičit nevím, nepotřeboval jsem to. Napadá mě připravit si nový zátky a na ty starý nebrat ohledy při demontáži...

Ale teď už klidně zničit ale jak vyndat?? Už to mám kolem celý vožvejkaný a nic. Moje nehjrubší síla je pořád ješě malá. Poradí někdo??
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyndat zámek 5. dveří

Příspěvek od 103457 »

Já tam krytky neměl na žádný feldě, ale je možný, že to někdo zalil nějakým epoxidem, či tmelem, takže jedině odvrtat.
smazany clen - FK

Re: Jak vyndat zámek 5. dveří

Příspěvek od smazany clen - FK »

Nene jsou origo. Dalo mi to fušku, mlacení kladivem a páčení, ale jsou venku. Akorát tu jednu díru mám asi jednou takovou.
Všem díky. Teď jdu na zrezlý šrouby, uvidíme jestli to nebyla zbytečná práce.
Návštěvník

Re: Jak vyndat zámek 5. dveří

Příspěvek od Návštěvník »

Aha tak vidis ani nevim ze se nekdy naky krytky davaly. Nikdy jsem je nevidel vzdycky byly ty srouby normal videt.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyndat zámek 5. dveří

Příspěvek od Atnarfus »

Krytky jsem tam měl a musel jsem do nich vyvrtat dirku, našroubovat vrut a za něj to vytáhnout.
Pod krytkama jsou dva šroubky, ale i když je vytočíš, tak zámek ještě nevyndáš. Musíš zevnitř sundat tapec a zámek je ještě z vnitřní strany zajištěný plechovou pojistkou. Pak už jenom vycvakneš táhlo a je to tvoje.

Samotnou vložku zámku z toho plastového tlačitka vyndáš taky. Zezadu je na vložce plastová packa, tu odšroubuješ a samotnou vložku drží segrovka.

Mě díky tomu že mám dálkový centrál vložka tak zaoxidovala, že jsem s ní vůbec neotočil. Promazal jsem to WDčkem a stejně se to nehnulo. Musel jsem to opatrně zazadu poklepat, aby se oxid uvolnil a pak jsem to už krásně rozchodil.
Odpovědět