Rezivění karoserie

karoserie, narazniky, skla atd.
Odpovědět
jesse - FK

Re: Koroze střechy pode dveřmi

Příspěvek od jesse - FK »

A nebo to způsobily alkoholový výpary...prvním majitelem byl plzeňský pivovar :D
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze střechy pode dveřmi

Příspěvek od Atnarfus »

Být to orvané od zahrádky, tak to bude velice pravděpodobně poškozené i na druhé straně.
Já bych typoval nějaká zásah do karoserie - oprava po nehodě, po pádu sněhu, větve...

Normálně felicie opravdu na tomhle místě nerezne.
jesse - FK

Re: Koroze střechy pode dveřmi

Příspěvek od jesse - FK »

no snad z toho nebudu mít brzo kabrio... Teď to prý nemá cenu řešit, že se to udělá až na jaře za sucha i s flekama na lemech
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze střechy pode dveřmi

Příspěvek od 103457 »

No taky tam nemusela být přímo zahrádka, ale jen jeden příčník s reklamou, pokud to bylo auto pivovaru, klidně to mohli vozit v kufru a nandavat jen na nějaký akce. :alien:
A defacto to nemusí být ani na druhé straně, mohli ztratit tu gumu, proti odření a kašlali na to, když to bylo firemní auto.

To jsou spekulace co? :lol:
Taky se o tu střechu mohl ve škodovce opřít po svačině dělník, kterej měl upatlaný ruce od buřtů, které právě spořádal a ta střechy byla v tom místě mastná než to šlo do laku. A nebo přistávalo na dálnici malé letadlo a je to škráblé od levého kola podvozku cesny. :o :lol:
jesse - FK

Re: Koroze střechy pode dveřmi

Příspěvek od jesse - FK »

103457: Taky možnost, možná jedno z těch vozítek co to čas od času zapíchnou před tescem a nalívaj :)
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Vasek »

mam dotaz- jak velký díry jdou ještě kitovat? Při posledním kitování jsem to nebrousil úplně dokanale a nechal tam trochu načatýho plechu a vono to samozdřejmě zase vykouklo. Bál jsem se totiž, že tam bude moc velká díra. Na jednom blatníku jsem si ale řekl, že to vyzkoušim. Výsledkem byla díra tak 3*4 cm z jednoho mini puchýřku, ale zas úplně na čistej plech, takže to nemá ani náznak rzi (po 8 měsících). Tak jsem si právě řekl, že to tak udělam i jinde. Proto by mě zajímalo, jak velká díra se dá ještě kitovat (tim kitem s se skelnejma vláknama), aby to drželo a nepraskalo. Slyšel jsem, že se tam dá dát nějaká tkanina, ale nedovedu si moc představit postup. Hlavně nevim jak ji tam uchytit a jak udělat, aby byla níž než plechy abych ji vlastně neubrousil.
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
mause
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 19. led 2008 22:08:41
Bydliště: Kojetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od mause »

dělal jsem to i tak že jsem si ze vnitř nalepil na trochu kitu několikrát přeloženou gázu a na tu jsem pak nanášel kit...

ale je to prasečina.. to tak před prodejem :? to už spíš chce vyvařit... :( :cat:
bylo: felinka lechce poladěná...Myška
je: octule v kombajnu 1,9 tdi ALH zatím 66kw/90 hp + SPRINT 769...Chrochtadlo
:-)
http://www.youtube.com/watch?v=cIemgwmRgxk
Jawinka 350/638 -> 639
hranatá felicie - červený drak
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Zdenda19895 »

Vasek píše:mam dotaz- jak velký díry jdou ještě kitovat? .

Kytovat jdou i hóóódně velké díry když to umíš. :) Ovšem ani malé zakytované dírky nepřežijí zimu. Nanejvýš léto a to nesmí moc pršet. :lol: :lol:
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Vasek »

Tak něco podobnýho jsem chtěl slyšet. Akorát zimu to přežít může- v jednom blatníku jsem to udělal fakt na čistej plech a zatim to drží. Ale nejspíš je to tim, že to mělo dobrý podmínky, poněvadž jsem se k tomu dostal i z druhý strany a mohl to zapatlat tlumexem. Jinak je asi velká šance, že tam kam se nedostanu to sůl z druhý strany naruší. Taky musim zmínit, že letošní zimu jsem moc nejezdil po posolených selnicích, asi u nás zmoudřeli a hlavně to jenom prohrabávali )za což jsem rád).
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
adam

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od adam »

zdravím vyvařím karoserii opravím rezavá místa rychle levně kvalitně jsem z ostravy mužete mi zavolat ceny jsou individuální 605249431 http://www.autazeu.ic.cz
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Vlada320 »

to by mě taky zajímalo.v létě mám v plánu kupovat kompresor a pistoly na dutiny tak si aspoň nechám poradit co mám pořídit.
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Alf »

Já jsem koupil obyč tuto:
http://www.naradi-alcon.cz/pistole-na-d ... -3975.html
Vyrábí to asi Jobi Profi.
Zatím jsem ji nezkoušel, ale asnad bude fungovat.
Případně si jseště nějak upravím hadičku a trysku k dokonalosti.
Jnak vyrábí ješte pistoli na dutiny i spodky v jednom, ale jsem radši koupil dvě zvlášť..
Pokud koupíš něco za 800,- tak už to asi bude o něčem jiným než tyto levný. Ale pokud netříkáš dutiny každý týden, tak nepotřebuješ žádný zázrak.
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Sumix
Příspěvky: 83
Registrován: úte 04. zář 2007 19:01:07
Bydliště: Brno/Pisek
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Sumix »

To by mě taky zajímalo, jak je to s těma pistolema... jestli by stačila nějaká z aukra za pár peněz (na stříkání spodku a dutin tak jednou za dva roky :)). Taky by mě zajímalo, jaká je kvalita stříkacích pistolí, co se tam nabízí, taky za pár korun. Na pohled nevypadají špatně (tak jenom na nějaký menší opravy laku na místech, kde to není moc vidět, na nic jinýho bych si stejně netroufnul a asi to bude lepší než to šmrdlat sprejem, ne? :)).
Felda 1.6 Combi LX - "Zelenina"
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od mikka »

Já jsem loni koupil v OBI pistoli na dutiny i spodky za 599 Kč, vyměňuje se trubička s tryskou pro stříkání spodku a hadička s tryskou na konci na dutiny.
S vlastní pistolí žádné problémy, ale hadička nic moc. Pěkně tvrdá a v půlce práce spadla z nátrubku na pistoli a už tam nedržela. Nahřál jsem ji, nasadil zpět a stáhnul šroubovací hadicovou svorkou. Pak už to bylo ok.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od ka-spel »

Alf píše:Já jsem koupil obyč tuto:
http://www.naradi-alcon.cz/pistole-na-d ... -3975.html
Vyrábí to asi Jobi Profi.
Zatím jsem ji nezkoušel, ale asnad bude fungovat.
Případně si jseště nějak upravím hadičku a trysku k dokonalosti.
Jnak vyrábí ješte pistoli na dutiny i spodky v jednom, ale jsem radši koupil dvě zvlášť..
Pokud koupíš něco za 800,- tak už to asi bude o něčem jiným než tyto levný. Ale pokud netříkáš dutiny každý týden, tak nepotřebuješ žádný zázrak.


Já jsem nakonec koupil v barvách u Maráka v Krasicích za 455 nějakou celokovou, akorát mě připadne, že to má pro ty dutiny celkem velkou trysku na konci té hadičky. Nejsou to dírky, ale zářezy. Ještě k tomu 5 kg Body 930 na podvozek (když zbyde, tak bude pro kamoše), 1 kg Body 900 na dutiny a ještě 2 kg Body 950 na prahy, co se přelakují. Na ty dutiny asi ještě přikoupím kilovku myslím, že jedno kilo je málo. Auto jde ve středu na nové lemy a vyvaření konce prahu, 5. dv. a opravu nějakých fleků na dveří. Tak ať je to před STK v cajku. Snad to ještě do další vydrží.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Alf »

Ty zářezy jsou možná lepší. Já si asi udělám hadičku z tvrdého plastu o menším průřezu, abych se dostal dírkama po vyndání plastů a do malých otvorů v kapotě..
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
robin1 - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od robin1 - FK »

Tak, ako píše Alf. Na ťažkodostupné miesta dutín je dobrá predlžovacia hadička s 360° rozprašovačom na konci.Niečo také, ako používa chlapík na tomto videu (od 43 sekundy): http://www.youtube.com/watch?v=zcNP4INY ... re=related
Hanz - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Hanz - FK »

měl bych dotaz. Zateklo mi do vnitřního zadního podběhu špatně přidělanym světlem a rezne mi to zevnitr i společně s prahem. Nemam ted prachy na výměnu lemů Je nějaká možnost zakonzervování abych to co nejvic zpomalil? známej karosář řikal Rezistin ML a trochu rostlinnýho oleje, nafty a rezistin. Pomuže to? jakej poměr?
jinak kde sehnat rezistin ML? nemužu to nikde najít
Sumix
Příspěvky: 83
Registrován: úte 04. zář 2007 19:01:07
Bydliště: Brno/Pisek
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Sumix »

Resistin, pokud bys ho chtěl kupovat přes net, najdeš třeba na zbozi.cz: http://www.zbozi.cz/items?q=resistin%20 ... i1&redir=1 jinak by ho podle mě měli mít v obchodech s autopříslušenstvím nebo v drogeriích (zkrátka kde prodávají barvy, laky a podobné).

Když je tu řeč o resistinu - nedávno jsem se bavil s tátou o tom, kterak nastříkat/natřít spodek a vystříkat dutiny (rád bych to zkusil svépomocně, jenom koumám, jak to udělat bez rampy, aby s tím nebylo zbytečný drbání) a čím to udělat. On by na to chtěl použít resistin, kterého má ještě zásoby na chalupě z dob dávno minulých :-). Nemyslím, že by se to za tu dobu "zkazilo", ale spíš nejsem vzhledem k průzkumu diskuzí úplně přesvědčený o jeho účinnosti (osobně bych asi šel do Body 9xx - jak do dutin, tak na spodek + přelakovatelnou verzi na prahy). Co si o tom myslíte?
Felda 1.6 Combi LX - "Zelenina"
Hanz - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Hanz - FK »

myslím že body je skvělá volba. mam ho v podbězích a vypadá i funguje skvěle. ale podrobnosti o tom neznám. To asi hromyblesky by mohl poradit :)
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od a13sh »

viewtopic.php?f=18&t=3663&hilit=dutiny

po precteni tohohle topicu se letos chystam na ten rust stop...
Hanz - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Hanz - FK »

tak to já bohužel nemužu... přes celou republiku kvuli tomu nepojedu :(
robin1 - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od robin1 - FK »

Hanz píše:měl bych dotaz. Zateklo mi do vnitřního zadního podběhu špatně přidělanym světlem a rezne mi to zevnitr i společně s prahem. Nemam ted prachy na výměnu lemů Je nějaká možnost zakonzervování abych to co nejvic zpomalil? známej karosář řikal Rezistin ML a trochu rostlinnýho oleje, nafty a rezistin. Pomuže to? jakej poměr?
jinak kde sehnat rezistin ML? nemužu to nikde najít

Pokiaľ to už začalo hrdzavieť, tak ešte pred použitím vosku na dutiny, doporučujem to vystriekať odhrdzovačom (stabilizátorom hrdze).
Mám dobré skúsenosti s týmto: http://www.a-c.cz/cz/sortiment/p1503.htm

Pre ťažšie dostupné miesta použiť predlžovaciu hadičku: http://www.a-c.cz/cz/sortiment/p1770.htm
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od a13sh »

Hanz píše:tak to já bohužel nemužu... přes celou republiku kvuli tomu nepojedu :(


http://www.volny.cz/ruststop/auta.htm ;)
Hanz - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Hanz - FK »

ooooo výbrorně děkuji ti to jsem přehlídl :) :cheers:
Kahy

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Kahy »

Zdravím, známý má felicii a prorezli mu páté dveře kupuju nějaké zachovalé ale jsou z krátký felicie a on má kombika tak se chci jen zeptat jestli jsou pátý dveře z felicie hatchback jstejné jako na kombi nikde jsem to tu nenašel a zakládat kvůli tomu nové téma je zbytečné. Předem moc děkuji za odpověd.
Uživatelský avatar
Mexikan
Příspěvky: 784
Registrován: úte 12. úno 2008 2:10:20
Bydliště: Branka u Opavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Mexikan »

jsou samozřejmě stejné.
A3 + Pick-up 1.9D, ex 1.3MPi

Moje garáž
Mesiah - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Mesiah - FK »

Jeh tak to jsem netusil. :thumleft:
Dodyk - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Dodyk - FK »

Zima na ulici si vybrala svoje . Ako najlepsie osetrit drobne bublinky na 5tych dverach ? Pride mi trocha drsticke zbrusit to do kovu a postupovat ako pri vacsich hrdzavych miestach.
Hanz - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Hanz - FK »

nic jinýho nenaděláš, zbrousit všechnu rez i kdyby ses měl probrousit zkrz, jinak se toho nezbavíš
robin1 - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od robin1 - FK »

Dodyk píše:Zima na ulici si vybrala svoje . Ako najlepsie osetrit drobne bublinky na 5tych dverach ? Pride mi trocha drsticke zbrusit to do kovu a postupovat ako pri vacsich hrdzavych miestach.

Daj dole tapacír a fóliu a pozri sa, ako sú na tom zvnútra na tom mieste, kde sú tie bublinky. V drvivej väčšine to hrdzavie zvnútra a vtedy zbrúsenie nestačí. Treba to vyrezať.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od ka-spel »

Přesně tak. Zvenku to vypadá zachovale, ale jak se do toho hrábne, tak je hned díra. Jako třeba u mě viewtopic.php?f=16&t=18560
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Dodyk - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Dodyk - FK »

to ste ma fakt nepotesili ,na tie dutiny pozriem ,ale vyrezavat urcite nic nebudem , maximalne nejak zvnutra osetrim proti dalsiemu sireniu .Rozsialu koroziu na aute nemam nikde , vsetko sa snazim podchytit a osetrovat vcas , vynimkou je len predny blatnik , ale kazdu chvilu by som mal mat uz nastriekany novy , takze uz len vymenit ...
Mesiah - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Mesiah - FK »

No jen pockej az ten blatnik sundas-moc neverim ze budes mit spodek zdravej.
Dodyk - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Dodyk - FK »

Ked som mal auto pri mechanikovi na rampe vsetko vyzeralo byt v poriadku az na ten blatnik , ide len o lem po celej dlzke , uz to raz opravovane bolo ,no dlho to nevydrzalo , tak radsej zainvestujem do noveho a mam pokoj. este minule leto som stihol nahodit plastove podblatniky ,takze po zime by to malo byt vpohode.

Edit : Tak bublinky na 5tych dverach som obrusil do kovu a osetril Rezolom, teraz to caka na tmel na zarovnanie ,vyhladenie ,farbu a lak , dufam len ,ze sa mi to podari rozlestit tak aby nebolo vidiet rozdiel. Co sa tyk dutin 5tych dveri ,su (zatial) bez naznaku korozie

Obrázek

Obrázek

Obrázek


\\edit Maty: odstraněna citace viz. pravidlo č.4 !!
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od ka-spel »

Prostě se smiřte s tím, že felda hnije jak prase. Jak to na povrchu vypadá na drobný flek, tak je to ve skutečnosti durch. :evil:
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Dodyk - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Dodyk - FK »

hnije kazde auto , to mi nevyvrati nikto , je len rozdiel za ako dlho. A to , ze felda kvitne jedna radost este neznamena ,ze to necham tak a dojde to do stavu ked sa budem bat ze dostanem tetanus :D



\\edit Maty: odstraněna citace viz. pravidlo č.4 !!
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od ka-spel »

Jenže felda ti rezne sama o sobě, i když nemá porušenou kastli a měl ji garážovanou a vůbec s ní nejezdil.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Hanz - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Hanz - FK »

Dodyk: tak to máš moc pěkný pátý dveře :thumright: asi to bude od kamínků i když nevim jak vzadu :D ale až to bude v laku tak ti to podle mě dlouho vydrží. Máš je zevnitř ošetřený?
Dodyk - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Dodyk - FK »

ka-spel píše:Jenže felda ti rezne sama o sobě, i když nemá porušenou kastli a měl ji garážovanou a vůbec s ní nejezdil.


veru tak , moja stala 10 rokov v garazi jazdena starsou pani minimalne a vidis vysledok...

Hanz píše:Dodyk: tak to máš moc pěkný pátý dveře :thumright: asi to bude od kamínků i když nevim jak vzadu :D ale až to bude v laku tak ti to podle mě dlouho vydrží. Máš je zevnitř ošetřený?


nj vyzera to ako od sutrov. Ja osobne som ani nedaval dole tu foliu ,takze nie.
robin1 - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od robin1 - FK »

Dodyk:
Podľa tej prvej fotky to vyzerá, že to začalo hrdzavieť zvonka. Asi tam bol porušený lak od kamienku, alebo niečo podobné.
Takže odhrdzené to máš. Pokračuješ ďalej:
- odmastiť
- základná zinková farba
- dvojzložkový tmel jemný
- prebrúsiť pod vodou šmirgľom č. 400
- odmastiť
- plnič
- prebrúsiť pod vodou šmirgľom č. 1000
- odmastiť
- streknúť striebornou metalízou
- streknúť čírim lakom
- rozleštiť prechody pastou
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od ka-spel »

Jinak v té garáži to paradoxně rezne víc jak venku. Prostě základy chemie, kdy je teplo katalyzátor. Takže zaparkovat mokré auto do teplejšího místa jak je venku je koroze o to rychlejší.
Já bral feldu jako levný přibližovadlo, ale na té kastli se to zase ztrácí. O co míň se dá za podvozkové části (byť odcházejí častěji jak na jiných autech), tak to bohatě vynahradí koroze.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Dodyk - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Dodyk - FK »

robin1 píše:Dodyk:
Podľa tej prvej fotky to vyzerá, že to začalo hrdzavieť zvonka. Asi tam bol porušený lak od kamienku, alebo niečo podobné.
Takže odhrdzené to máš. Pokračuješ ďalej:
- odmastiť
- základná zinková farba
- dvojzložkový tmel jemný
- prebrúsiť pod vodou šmirgľom č. 400
- odmastiť
- plnič
- prebrúsiť pod vodou šmirgľom č. 1000
- odmastiť
- streknúť striebornou metalízou
- streknúť čírim lakom
- rozleštiť prechody pastou


o zakladnej zinkovej farbe som nevedel , obzriem sa . Inac suhlasim , len nakoniec nepouzivam na prechody pastu ,ale simrgel 2000
robin1 - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od robin1 - FK »

A nie je to po tom šmirgli matné?
Hanz - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Hanz - FK »

neni. musíš to brousit 1000 pod vodou po každé vrstvě, tím strháváš jen poprašek od spreje a prach. Lesk tomu pak dodáš bezbarvim lakem.
Dodyk - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Dodyk - FK »

presne ako pise Hanz , no aj ta pasta by stala za skusku. No neviem ci mam tie male fliacky striekat bez vymaskovania okolia , pretoze po strhuti pasky z okolia by bolo jasne vidiet skoky a ostre prechody a to uz sa tak lahko asi rozlestit neda...
Sumix
Příspěvky: 83
Registrován: úte 04. zář 2007 19:01:07
Bydliště: Brno/Pisek
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Sumix »

Dodyk: Já jsem zatím nic nestříkal, i když mě to v létě čeká, pokud se k tomu dostanu... ale přihodím jeden fígl, na který jsem někde narazil (bohužel si nevzpomínám, kde, ale bylo to hodně dlouhé vlákno o přípravě pod lak a lakování): Maskovací (papírovou) pásku přehneš podélně zhruba v jedné třetině a slepíš (tzn. se jakoby o třetinu zmenší a zůstane ti (z původní šířky) 1/3, která bude lepit a 1/3, která lepit nebude) a tu nalepíš kolem stříkaného místa v určité vzdálenosti a lehce přizvedneš tu nelepivou část. Tím volným prostorem pod částí pásky by údajně mělo dojít ke slabému rozstřiku i pod pásku, takže se tam vytvoří jakoby přechod a jde to pak líp rozleštit do ztracena. Kdybych si náhodou vzpomněl, kde jsem na to narazil, tak to sem hodím :-)

EDIT: Tak po menším úsilí jsem to nakonec našel - http://www.flat4.org/forum/viewtopic.php?p=76728#p76728 - je to celý velice zajímavý a je tam spousta dobrých informací, ale jedna věc je teorie (a vůbec ji navstřebat a zapamatovat si ji) a druhá praxe, no :-)
Felda 1.6 Combi LX - "Zelenina"
Dodyk - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Dodyk - FK »

Sumix : Dik to by ma nenapdlo , urcite vyskusam ;) . Dnes som dobrusil aj dalsie mini flaky na streche , zadnom leme a pri kluckach
Hanz - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Hanz - FK »

to mě o víkendu čeká taky, ale já mam podezření že mi to rezne zevnitř
Odpovědět